vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

421 επισκέπτες, 5 χρήστες
neoklis79, Mimhsdr, dallaskdp, lagoudakis, Milarepa

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Panoszp

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1545 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:57 »
Ξεκίνησα τη χρήση του eGo-T της Ovale στις 8/11/11 και έκτοτε όλα πήγαιναν θαυμάσια μέχρι μία εβδομάδα πριν οπότε και ξεκίνησαν οι διαρροές. Για να είμαι ειλικρινής, δεν γνώριζα πως κάτι τέτοιο μπορούσε να συμβεί αλλά συνέβη. Μετά από πολύ ψάξιμο, βρήκα στο thread την παρακάτω ιστοσελίδα http://www.e-cigarette-forum.com/forum/e-cigarette-maintenance/226241-ego-t-atomizer-step-step-cleaning-maintenance-shaka-zuluf.html και ακολούθησα πιστά τις οδηγίες για καθαρισμό του atomizer και όλα λειτουργούν περίφημα πλέον!

Είμαι πολύ χαρούμενος που μπαίνω στον τρίτο μήνα χρήσης με τον ίδιο atomizer κάτι που απ'ότι κατάλαβα δεν συμβαίνει συχνά ,ειδικά αν η χρήση είναι συχνή (στη περίπτωσή μου 3ml/ημέρα).

Και πάλι, σας ευχαριστώ όλους!  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1546 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:16 »
πολυ χρισιμο το βιντεακι.. ειχα προσπαθησει μια φορα να λυσω εναν ατμοποιοητη αλλα τον χαλασα εντελως.. θα χανα προσπαθησω τωρα παλι και ευχομαι να τα καταφερω.
το δοκιμασα πριν λιγο. εβγαλα την βαση με το φυτιλι  καθαρισα την αντισταση.. αλλα το φυτιλι δεν την παλεψε... εγινε θρυψαλα.. οσο εμεινε το εβαλα. πιστευω πως με μια αλλαγη φιτιλιου θα ειναι καινουργιος...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2012, 22:12 από capable »

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1547 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 01:49 »
Αρχικά πήρα τα δύο τσιγάρα της Ovale (πριν δυο μήνες). Χρησιμοποιούσα το ένα. Μετά αγόρασα για την μάνα μου ένα ego-T της ALTER (τσαντισμένος απο το γεγονός ότι τα υλικά που είχε μέσα αμά τα αγόραζα ξεχωριστά απο την Ovale έβγαιναν ποιο φτηνά κατά 9€). Επειδή δεν ήξερε να το ατμίζει είχε πολλές διαφορες στον πόλο της μπαταρίας. Της έδωσα λοιπόν το ένα της Ovale (αυτό που ήδη χρησιμοποιούσα  O0) και οι διαρροές μειώθηκαν. Εγώ χρησιμοποιώ πλέον το Alter (το άλλο Ovale είναι ακόμα στο κουτί) και έχω πάρει και ένα επιπλέον LR της Alter χωρίς κανένα πρόβλημα.

Διαφορές (αν και με 2 τσιγάρα προς σύγκριση τα αποτελέσματα είναι αμφίβολα):
Για ένα ατμιστή που ξέρει να χρησιμοποιεί το ego-T καμία.
Για κάποιον νέο το Ovale μάλλον καλύτερο.
Το Ovale είναι κατα λίγο πιο λεπτό απο το Alter (το οποίο το κάνει και ποιο κομψό)
Επίσης το φυτίλι του Ovale φαίνεται πιο ανθεκτικό. Του Alter ακριβώς το ίδιο με αυτό που έχει το κατάστημα της Σαλαμίνας (το οποίο κατά τα άλλα είναι εξεραιτικό).

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1548 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 08:33 »
παρατηρησα στη διαφημιση της σελίδας ότι κυκλοφορεί μια μπαταρία οπου αναγραφεται ο αριθμος των εισπνοών και το επιπεδο φορτισης της μπαταρίας. Το βρίσκω εξαιρετικά χρήσιμο να γνωρίζεις και τα δυο. Με δεδομένο οτι ενα κανονικό τσιγάρο ισοδυναμεί με 12-15 εισπνοές κατα μέσο όρο θα ηταν πολυ ωραίο να θεσει κανεις ενα ημερησιο όριο στις τζούρες το οποιο μπορεί σταδιακά να το μειώνει. Επίσης το να ξέρεις ποτε τελειώνει η μπαταρία είναι θετικό.
Το έχει μήπως χρησιμοποιησει κανείς να μας πει εντυπώσεις για την ποιοτητα? Λογικά είναι συμβατό με τις συσκευές E-go ετσι δεν είναι ?

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1549 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 09:28 »
Εγώ.... :bye:
Οι δικές μου μπαταρίες είναι έτσι  :yes:
Μου αρέσει πολύ γιατί είναι πολύ gadzetάκι  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Tselemba

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1550 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 20:25 »
Κοντεύoυμε τις 90 ημέρες με τα αρχικά ego-t της ovale (εγώ κ η γυναίκα μου). Κανένα πρόβλημα. Έχω πάρει καβάτζα κ τους 5 ατμοποιητές ego-c εδώ κ 2 μήνες κ ακόμα να τους δοκιμάσω. Εύχομαι και αυτοί να έχουν τέτοια διάρκεια.
Κάνουμε 2 ml εγώ και 1 η γυναίκα μου.
 :)

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1551 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 23:37 »
ουτε εγω εχω πρόβλημα κ τους χρησιμοποιώ κ σε 5.3 v :idiot1: :idiot1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9643
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1552 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 23:29 »
Επεσα τυχαία πάνω σε αυτό:
http://www.getsmoke.de/shop/e-zigaretten-laender-edition.html
Το συγκεκριμένο κατάστημα παίζει με συνδυασμούς χρωμάτων και δίνει ονομασίες χωρών και πόλεων στις συσκευές.
Κάθε μοντέλλο συνοδεύεται από δύο γεύσεις υγρών ανάλογες με την χώρα.
Το μοντέλλο Griechenland συνοδεύεται από τις γεύσεις Κρασί και Τυρί.
http://www.getsmoke.de/shop/e-zigaretten-laender-edition/e-zigarette-ego-t-duo-griechenland.html

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1553 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 00:24 »
Επεσα τυχαία πάνω σε αυτό:
http://www.getsmoke.de/shop/e-zigaretten-laender-edition.html
Το συγκεκριμένο κατάστημα παίζει με συνδυασμούς χρωμάτων και δίνει ονομασίες χωρών και πόλεων στις συσκευές.
Κάθε μοντέλλο συνοδεύεται από δύο γεύσεις υγρών ανάλογες με την χώρα.
Το μοντέλλο Griechenland συνοδεύεται από τις γεύσεις Κρασί και Τυρί.
http://www.getsmoke.de/shop/e-zigaretten-laender-edition/e-zigarette-ego-t-duo-griechenland.html
πολυ ομορφα ;)

Αποσυνδεδεμένος f1

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1554 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:51 »
Όντως εχει μερικούς ωραίους συνδυασμούς αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ειναι να κυκλοφορείς με αυτά εξω χωρίς να ακούσεις σχόλια καυστικού περιεχομένου. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1555 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 15:13 »
ημαρτον τι αλλο θα δουμε....

dksn20

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1556 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 15:28 »
http://www.focalprice.com/HJV36B/SL0160_EGOT_Rechargeable_Filter_Electronic_Cigarette_Black.html?Currency=EUR
πήρα αυτό το σετάκι πιο πολύ για να δω τι παίζει μιας και ήταν αρκετά φτηνό.
δεν το έχω στα χέρια μου τώρα μιας και η κοπέλα μου το καβατζάρισε άμεσα :P
αλλά περιμένω και δεύτερο οπότε θα βγάλω φωτό.

μέσα είναι κλασικά
ευρωπαϊκό φορτιστή
2 μπαταρίες 650 με το πλαστικό κουμπί και άσπρο led (σαν αυτές που έχει το giant) με 5 κλικ κλείδωμα και 6sec cut off.
2 ατμοποιητές (Ohm δεν ξέρω με το που έρθει το δεύτερο πακέτο θα σας πω αλλά είχαν πολύ καλό ντουμάνι)
5 φυσίγγια γεμισμένα με ένα πανάθλιο υγρό το οποίο αδειάστηκε άμεσα.
τα φυσίγγια είχαν όλα τάπες σιλικόνης και όχι πλαστικές
και 2 φυσίγγια χωρίς τάπες που χρησιμοποιοντούσαν σαν καπάκια στους ατμοποιητές με 2 τάπες σιλικόνης κόστους 10 λεπτών τα έκανα και αυτά κανονικά

το πακέτο έκανε 15 μέρες να έρθει και από το λίγο που το δοκίμασα εγώ, και το λιώσιμο που του έχει ρίξει η κοπέλα μου είμαστε αρκετά ευχαριστημένοι

οι μπαταρίες όπως και οι ατμοποιητές δεν είχαν τίποτα γραμμένο πάνω τους σαν brand
με δωρεάν μεταφορικά και κουπονάκι μικρής έκπτωσης βγήκε λίγο κάτω από 20 ευρώ

Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1557 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 01:50 »

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1558 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:24 »
Κοντεύoυμε τις 90 ημέρες με τα αρχικά ego-t της ovale (εγώ κ η γυναίκα μου). Κανένα πρόβλημα. Έχω πάρει καβάτζα κ τους 5 ατμοποιητές ego-c εδώ κ 2 μήνες κ ακόμα να τους δοκιμάσω. Εύχομαι και αυτοί να έχουν τέτοια διάρκεια.
Κάνουμε 2 ml εγώ και 1 η γυναίκα μου.
 :)


Μου φαίνεται ότι οι ατμοποιητές ego-T της Ovale έχουν μεγαλύτερη μακροβιότητα από τους "no name" ego-T του εμπορίου. Προσωπικά σε 1,5 μήνα έχω βγάλει off 2 no name, ο άλλος πνέει τα λοίσθια, ενώ ο Ovale που είχα αγοράσει από την αρχή, με "πλύσιμο" με ατμό από την εσπρεσιέρα 1 φορά την εβδομάδα περίπου δουλεύει περίφημα! Μάλλον φταίει ότι το φιτίλι της Ovale έχει και πλέγμα να το συγκρατεί και δεν διαλύεται εύκολα....

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9643
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1559 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:32 »
κανονικά βέβαια όλοι οι γνήσιοι eGo-T έχουν πλέγμα γύρω από το φιτίλι. Αν δεν έχουν είναι απλά μαϊμού.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540868 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596700 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192759 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios