vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, ηλεκτρονικό τσιγαράδικο

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1440 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 20:22 »
Παντως χτες εκανα αυτο σε εναν απ τους Ego-T Type A που εχω απ την 1η Νοεμβριου και παιζει ακομα αν και με πιο σφικτη τζουρα που προσωπικα προτιμω!
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/e-cigarette-maintenance/226241-ego-t-atomizer-step-step-cleaning-maintenance-shaka-zuluf.html
Εν τω μεταξυ και σημερα που αγορασα εναν Type B LR της Alter παλι εχει σφιχτη τζουρα.Δεν ξερω αν ειναι κατασκευαστικο λαθος η οχι,αλλα γουσταρω!
Ν.

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1441 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 01:20 »
Φυτιλακι που βρισκουμε βρε παιδια?
Εγω το ανοιξα για δοκιμη πριν μερες (εγραψα εδω πιο κατω)κ δεν αποδιδει τπτ απο τοτε  γιατι ψιλοχαλασα το φυτιλακι προφανως
 :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1442 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 01:57 »
με ενα γρηγορο γουγλαρισμα..

http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=739
&
http://www.vapenova.com/fytili-atmopoiiton.html

 :) :)

υ.γ. βεβαια τωρα που το σκεφτομαι παιζει και η περιπτωση οπως εβγαλες το μεταλικο καλυματακι να εμεινε κατω το φυτιλακι και να πρεπει να το ψαρεψεις και να το βαλεις παλι στην θεση του..για δοκιμασε το..
και μια μικρη συμβουλη..ισως θα ηταν καλυτερα να κανεις "χειρουργια" αφου παψει να αποδιδει ενας ατμοποιητης ωστε να μην τον αχρηστεψεις τσαμπα  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 02:05 από KoreYdro »

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1443 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 04:07 »
ευχαριστω πολυ KoreYdro :)
Οταν το ανοιγα ειχα κ την επιγνωση οτι μπορει να κανω λαθος ή ζημιτσα!...εν πειραζει,τουλαχιστον εμαθα τι γινεται οταν πειραξεις το παλιο-φυτιλακι ...δεν αποδιδει τπτ ο ατμοποιητης ...τπτ σπουδιαο δλδ  :tongue_smilie:

 :respect_hat: :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1444 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 15:02 »
Φίλε luzz, υπάρχει και σχετική ενότητα στο φόρουμ με χρήσιμα λινκ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2795.0.html
φιτίλια, σύρματα κτλ,κτλ,κτλ. ;) :bye:

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1445 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 18:44 »
ευχαριστω,ευχαριστω!!!

  :respect_hat: :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1446 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 01:23 »
και εγω ευχαριστω!δεν το ειχα δει αυτο!ανεξαντλητο τελικα το φορουμ,για ολα εχει προνοησει! :respect:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1447 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 12:14 »
SL0160 EGO-T Rechargeable Filter Electronic Cigarette (Black)
Price:€20.06
17.88


http://www.focalprice.com/HJV36B/SL0160_EGOT_Rechargeable_Filter_Electronic_Cigarette_Black.html?Currency=EUR

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1448 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 01:22 »
Εχω παρει ενα ego-t alter 650 και λογω προβληματος με ατμοποιητη (σε 1 μερα) και διαροων αποφασισα να γυρισω σε cartomizer.Πηρα ενα giant nobacco που διαβασα οτι ειναι συμβατος με ego-t και οντως μπαινει μεσα και κουμπωνει αλλα η μπαταρρια μολις παταω το κουμπι αναβοσβηνει 4 φορες και δεν δουλευει!!!Τελικα μηπως δεν ειναι συμβατα και χρειαζεται καμια mod?Υπαρχει καποιος ανταπτορας?

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1449 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 01:32 »
Οχι δεν χρειάζεται αντάπτορας . Σήκωσε λίγο τον πόλο της μπαταρίας αν δεν κάνει καλή επαφή.

Αποσυνδεδεμένος Tzimisce

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1450 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 01:42 »
Ερώτηση κρίσεως...
Όχι τίποτα άλλο, αλλά διαβάζω για ατμοποιητές που τους αλλάζετε κάθε εβδομάδα και κάπου παραξενεύομαι!
Ατμίζω με το ego-t της Ovale από τις 17 Σεπτέμβρη.
Το starter kit, με τους δύο ατμοποιητές, τις μπαταρίες κλπ...
Σύνολο να έχω ατμίσει κάπου στα 120 - 150ml;
Ε, δεν έχω αλλάξει ακόμη ατμοποιητές! Μου έχουν βγάλει 3-4 φορές γεύση καμμένου, τους έβαλα στην άκρη για μερικές ώρες, συνέχισα με τον άλλον και μετά όλα μέλι γάλα.

Κάποια στιγμή, διαβάζοντας ότι τους αλλάζετε συνέχεια, είπα να δω αν έχει κάποια διαφορά με έναν καινούργιο.
Πήρα λοιπόν έναν καινούργιο και δεν βλέπω διαφορά ούτε στη τζούρα ούτε στη γεύση!

Τι παίζει; Έχω πάρει τους super duper ατμοποιητές που δεν παθαίνουν τίποτα;
Ατμίζω λιγότερο από άλλους; (η γυναίκα μου με βρίζει γιατί λέει ότι το έχω κάνει πιπίλα!)

Εντωμεταξύ αυτός που μου τον πούλησε μου έλεγε να τον πλένω το βράδυ, να τον βάζω όρθιο να στάζει το νερό, να τον φυσάω, να του κάνω μασαζάκι, να τον πηγαίνω βόλτα...
Εγώ τους έχω στη πίκρα! Γεμίζω ατμίζω γεμίζω ατμίζω!

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1451 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 01:49 »
Πως σηκωνω τους πολους της μπαταριας?

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1452 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 02:12 »
Ερώτηση κρίσεως...
Όχι τίποτα άλλο, αλλά διαβάζω για ατμοποιητές που τους αλλάζετε κάθε εβδομάδα και κάπου παραξενεύομαι!
Ατμίζω με το ego-t της Ovale από τις 17 Σεπτέμβρη.
Το starter kit, με τους δύο ατμοποιητές, τις μπαταρίες κλπ...
Σύνολο να έχω ατμίσει κάπου στα 120 - 150ml;
Ε, δεν έχω αλλάξει ακόμη ατμοποιητές! Μου έχουν βγάλει 3-4 φορές γεύση καμμένου, τους έβαλα στην άκρη για μερικές ώρες, συνέχισα με τον άλλον και μετά όλα μέλι γάλα.

Κάποια στιγμή, διαβάζοντας ότι τους αλλάζετε συνέχεια, είπα να δω αν έχει κάποια διαφορά με έναν καινούργιο.
Πήρα λοιπόν έναν καινούργιο και δεν βλέπω διαφορά ούτε στη τζούρα ούτε στη γεύση!

Τι παίζει; Έχω πάρει τους super duper ατμοποιητές που δεν παθαίνουν τίποτα;
Ατμίζω λιγότερο από άλλους; (η γυναίκα μου με βρίζει γιατί λέει ότι το έχω κάνει πιπίλα!)

Εντωμεταξύ αυτός που μου τον πούλησε μου έλεγε να τον πλένω το βράδυ, να τον βάζω όρθιο να στάζει το νερό, να τον φυσάω, να του κάνω μασαζάκι, να τον πηγαίνω βόλτα...
Εγώ τους έχω στη πίκρα! Γεμίζω ατμίζω γεμίζω ατμίζω!

μη σου φαινεται και τοσο παραξενο..μια φιλη μου τον ειχε απο αρχες Αυγουστου και της εβγαλε καμμενο μολις πριν μια βδομαδα..μιλαμε ρεκορ εκανε! ;D
και εγω με τον δικο μου κλεινω 2μηνο και ακομα βασταει γερα αν και τελευταια νιωθω να εχει σφιξει λιγο η τζουρα..
αυτο ομως που με παραξενεψε προσωπικα στα λεγομενα σου ειναι το εξης :
 Μου έχουν βγάλει 3-4 φορές γεύση καμμένου, τους έβαλα στην άκρη για μερικές ώρες, συνέχισα με τον άλλον και μετά όλα μέλι γάλα.
πως γινεται αυτο?

Αποσυνδεδεμένος Tzimisce

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1453 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 08:01 »
Ε, μου έβγαζε μία τζούρα με γεύση καμένου, δεν έκανα άλλη τζούρα, τον άφηνα στην άκρη και άτμιζα με τον άλλον... 
Και δεν υπάρχει διαφορά με έναν καινούργιο. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος psall

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλή ζωή, κακή διαθήκη..
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1454 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 11:17 »
ερωτηση: ego-t μπορεις να βρεις και της οβαλε και της joyteck και της αλτερ και της νομπακο??καποια που γραφουν απλα ego-t tm τι ρολο βαρανε??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206246 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540932 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596904 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192805 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1136 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591375 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios