vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mulder, sakissalonika, Tem, Mantis039

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος ninjamousegr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1410 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 14:11 »
ευχαριστω για την άμεση απάντηση. Απο σήμερα είμαι και εγω επίσημα ατμιστής!  :angel:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 08, 2011, 02:14
Θα ήθελα να ρωτήσω τούς έμπειρους χρήστες πως μεταφέρουν το ego-t  τους όταν βγαίνουν εξω. Γενικά εγώ δεν χρησιμοποιώ καθόλου τσαντάκια κτλ, οπότε σκεφτόμουν κάτι που να μπορώ να το βάλω στην τσέπη μου ή απλά να το κρατώ στο χέρι. Το Η.Ε όταν το βάλουμε την τσέπη πρέπει να είναι με το επιστόμιο προς τα κάτω? Είδα διάφορες θήκες που μπορεί κάποιος να τις κρεμάσει στο λαιμό του. Βολεύουν? Υπάρχει κάτι καλύτερο να προτείνετε?
ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 02:14 από billakosgr »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1411 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 02:08 »
Στην περίπτωσή σου, εφόσον δεν κουβαλάς τσαντάκια κλπ, το καλύτερο είναι κρεμασμένο στο λαιμό σου. Θα δεις ότι είναι πολύ πρακτικό.

Αποσυνδεδεμένος gorillas

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Ελάτε στο πλευρό της Ελλάδας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1412 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 10:16 »
Kαλημέρα. Μετά από 3+ μήνες χρήσης αντικατέστησα τον ατμοποιητή λόγω μειωμένης παραγωγής ατμού.

Είχα αγοράσει 2 έξτρα σε περίπτωση που τους χρειαστώ. Προς μεγάλη μου απογοήτευση και οι δυο από την πρώτη τζούρα μου δίνουν την αίσθηση καμένου. Τί να κάνω; Να σκαλίσω λίγο το φιτίλι ή να τους αποσύρω (στα σκουπίδια) και να πάρω καινούργιους;

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1413 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:19 »
σταξε 2 σταγονες υγρο απεθειας στον ατμο κ δοκιμασε,αν ξαναστεγωσει ξανακαντο

κ αν επιμενει αρχισε τα πειραγματα..

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1414 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 12:12 »
σταξε 2 σταγονες υγρο απεθειας στον ατμο κ δοκιμασε,αν ξαναστεγωσει ξανακαντο

κ αν επιμενει αρχισε τα πειραγματα..
Σωστος!!!!!!
Μ' εσωσες....

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1415 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 12:32 »
Kαλημέρα. Μετά από 3+ μήνες χρήσης αντικατέστησα τον ατμοποιητή λόγω μειωμένης παραγωγής ατμού.

Είχα αγοράσει 2 έξτρα σε περίπτωση που τους χρειαστώ. Προς μεγάλη μου απογοήτευση και οι δυο από την πρώτη τζούρα μου δίνουν την αίσθηση καμένου. Τί να κάνω; Να σκαλίσω λίγο το φιτίλι ή να τους αποσύρω (στα σκουπίδια) και να πάρω καινούργιους;


........3 μηνεςςςςςς....????
εγω απο την προηγουμενη δευτερα ειμαι στον τριτο ατμοποιητη......πες μου ποιον εχεις να παω να τον παρω κιας καρατησει 1 μηνα.

Αποσυνδεδεμένος gorillas

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Ελάτε στο πλευρό της Ελλάδας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1416 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 12:46 »
Ήταν στο κουτί του τσιγάρου από ένα μαγαζί σε ένα εμπορικό στο Μαρούσι (δεν θυμάμαι πως λέγεται). Πάντως ο δεύτερος που ήταν στο ίδιο κουτί μυρίζει καμένο από την πρώτη τζούρα. Τυχαίο ήταν μάλλον.

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1417 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 13:17 »
Τρεις (3) μηνες;!; Ουαου! Εισαι πολυ τυχερος!
Τον πρωτο μου ego-t Type A τον εβγαλα off σε 4-5 μερες και ειμαι με τον δευτερο εδω και 3 μερες!
Ν.

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1418 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 13:27 »
Τρεις (3) μηνες;!; Ουαου! Εισαι πολυ τυχερος!
Τον πρωτο μου ego-t Type A τον εβγαλα off σε 4-5 μερες και ειμαι με τον δευτερο εδω και 3 μερες!
Ν.
τελικα  δεν αξιζει να παραγγειλω παλι ego-t Type A ατμοποιητες....ειναι εντελως μαπα αποτι βλεπω.

Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1419 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 15:11 »
Ο ατμοποιητης  ειναι αναλωσιμο υλικο.Δεν ειπε κανεις οτι εχει εφ'ορου ζωης εγγηση.
Τωρα ο καθε ατμο ταλαιπωρειτε αναλογα με τη χρηση που τον κανει ο καθενας.
Αλλον το κρατα 3 μηνες και αλλον 3 μερες.
Αν ειναι να ξενερωνεις καθε φορα που θα πηγαινε κατι στραβα παρε ενα επισκευασιμο για να κανεις αποσβεση σε εβαθος χρονου.

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1420 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 16:27 »
Ο ατμοποιητης  ειναι αναλωσιμο υλικο.Δεν ειπε κανεις οτι εχει εφ'ορου ζωης εγγηση.
Τωρα ο καθε ατμο ταλαιπωρειτε αναλογα με τη χρηση που τον κανει ο καθενας.
Αλλον το κρατα 3 μηνες και αλλον 3 μερες.
Αν ειναι να ξενερωνεις καθε φορα που θα πηγαινε κατι στραβα παρε ενα επισκευασιμο για να κανεις αποσβεση σε εβαθος χρονου.

και πως ταλαιπωρειται ο ατμοποιητης πιο αμεσα ?
 :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1421 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 17:20 »
Βασικα ξενερωσα με το πως λειτουργουν οι Type B οποτε επιστρεφω στους Type A LR για καλυτερο χτυπημα.
Σαν να τραβανε πολυ αερα με παραγωγη λιγου ατμου συγκριτικα και το χτυπημα τους λιγο για μενα. (Δοκιμασα 2,ο ενας ηταν ψοφιος-αλλαχτηκε).
Παρειγγειλα και πειραματικα 2 510 LR να δω τι παιζει και μ αυτους.Μ ενδιαφερει το throat hit και μετα η γευση και τελος η ποσοτητα ατμου.

Απ οσο καταλαβα ο ατμοποιητης ταλαιπωρειται οταν πεφτει κατω (μια αντιστασουλα εχει,την ακουει ευκολα),
με πολυ μακροσυρτες και συνεχεις τζουρες (υπερθερμαινεται και λογικο ειναι) και οταν μενει στεγνος (Θελει μεγαλη προσοχη αυτο).
Αν μπουκωσει τον φυσας (δεν εχω καταλαβει απο που προς τα που,παντως οπως και να χει το φυσημα καλο κανει)
και αν παει να τα φτυσει τον πετας σε καθαρο οινοπνευμα,τον αφηνεις λιγο μεσα,το αφηνεις να στεγνωσει κανα 10ωρο και
μετα σταζεις μια σταγονα eliquid στο φυτιλι να παρει μπρος και ετοιμος για χρηση ξανα οσο παει.

(Το μαθα το μαθημα μου καλα; Δεν εχετε να πειτε για καινουριο μελος και ατμιστης 8 ημερων!)
Ν.

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1422 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 17:44 »
Βασικα ξενερωσα με το πως λειτουργουν οι Type B οποτε επιστρεφω στους Type A LR για καλυτερο χτυπημα.
Σαν να τραβανε πολυ αερα με παραγωγη λιγου ατμου συγκριτικα και το χτυπημα τους λιγο για μενα. (Δοκιμασα 2,ο ενας ηταν ψοφιος-αλλαχτηκε).
Παρειγγειλα και πειραματικα 2 510 LR να δω τι παιζει και μ αυτους.Μ ενδιαφερει το throat hit και μετα η γευση και τελος η ποσοτητα ατμου.

Απ οσο καταλαβα ο ατμοποιητης ταλαιπωρειται οταν πεφτει κατω (μια αντιστασουλα εχει,την ακουει ευκολα),
με πολυ μακροσυρτες και συνεχεις τζουρες (υπερθερμαινεται και λογικο ειναι) και οταν μενει στεγνος (Θελει μεγαλη προσοχη αυτο).
Αν μπουκωσει τον φυσας (δεν εχω καταλαβει απο που προς τα που,παντως οπως και να χει το φυσημα καλο κανει)
και αν παει να τα φτυσει τον πετας σε καθαρο οινοπνευμα,τον αφηνεις λιγο μεσα,το αφηνεις να στεγνωσει κανα 10ωρο και
μετα σταζεις μια σταγονα eliquid στο φυτιλι να παρει μπρος και ετοιμος για χρηση ξανα οσο παει.

(Το μαθα το μαθημα μου καλα; Δεν εχετε να πειτε για καινουριο μελος και ατμιστης 8 ημερων!)
Ν.

το εκανες αυτο με το οινοπνευμα και δουλεψε, αυτες τις 8 μερες ?
 :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1423 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 18:00 »
Να το πω πιο καθαρα!
Τις 4 πρωτες μερες χρησιμοποιουσα μονο τον ενα και τα παιξε τελειως->πηγε πεταμα!
Ο δευτερος απ την πρωτη τζουρα εβγαλε καμενο και επειδη δεν ηξερα τι να κανω,απλα τον εκανα
ενα καθαρισμα με οινοπνευμα,τον αφησα να στεγνωσει καλα και μετα
επι 4 μερες μεχρι και σημερα παιζει κανονικοτατα!
Ατμοποιω μολις 8 μερες συνολικα να καταλαβεις!
Ν.

Αποσυνδεδεμένος crimson_skorpio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1424 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 19:30 »
Ατμιζω εδω και 10 μερες.Μεχρι την πεμπτη μερα πεταξα τους 2 ατμοποιητες του σετ λογω λαθος χειρισμου απ οτι διαπιστωσα. :wall:Αντιμετωπιζα διαροη προς την μπαταρια σε βαθμο πλημμυρας..Στην συνεχεια πεθαναν στο σκαλισμα.Η περιεργεια σκοτωσε τη γατα που λεμε..
Οι ατμο ειναι type A.
Στον τριτο συνειδητοποιησα οτι εφταιγε η σταση που κρατουσα το η/τ που ηταν σχεδον καθετα την ωρα που τραβαγα τζουρα,με αποτελεσμα σταδιακα να χανω το χτυπημα και να μπουκωνει ο ατμο.Ειχα μπαφιασει απο το φυσημα και το σκουπισμα.Μολις αρχισα να τραβαω σε οριζοντια θεση ολα τα συμπτωματα σταματησαν!Ολα μια χαρα.Καθολου διαροες και χτυπημα φουλ!Καμενο δεν εχω νιωσει μεχρι τωρα.Δεν ξερω αν ειναι σωστα αυτα που γραφω αλλα σε μενα ετσι δειχνει να δουλευει.
Διορθωστεμε αν εχω λαθος καπου.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341991 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30879 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49978 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192830 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1188 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios