vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

155 επισκέπτες, 2 χρήστες
mathimatikos1966, Mimhsdr

Twitter

Nobacco Omikron

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 03, 2013, 15:53 »
@Kristoff
Θα σε παρακαλουσα ιδιαίτερα να τρίψεις την βάση του Ομικρον σε κάποιο σημείο για να λυθεί επιτέλους το θέμα. Έκανες την αρχή, καλό είναι να το ολοκληρώσεις.

Αποσυνδεδεμένος tsiou

Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #91 στις: Μαΐου 03, 2013, 16:00 »
Βάση νόμου αν το προϊόν δεν ανταποκρίνεται 100% στη περιγραφή του έχεις δικαίωμα
να το επιστρέψεις και να πάρεις πίσω τα χρήματα σου,τρίψτε άφοβα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #92 στις: Μαΐου 03, 2013, 16:08 »
Και για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις σχετικά με την "συνεννόηση" με τον κ. Βραδή (εμένα δηλ.) :

ο κ. Τσεβδός επικοινώνησε μαζί μου εχτές το απόγευμα. Αφού πρωτίστως κατέστη σαφές ότι δεν ανήκω στην συνομοταξία των πολύχρωμων και συμπαθέστατων κατά τα άλλα πτηνών, που συναντάμε σε τροπικά δάση, μπαλκόνια πολυκατοικιών και διάφορα φόρα, ο κ. Τσεβδός με διαβεβαίωσε πως ο όμικρον είναι ατσάλινος και πως ο ίδιος έχει επιμείνει και κοπιάσει γι αυτό. Ok !!!

Το δέχτηκα και, με την σειρά μου τον διαβεβαίωσα πως τουλάχιστον η μία καμπάνα του όμικρον που έχω εγώ, δεν θυμίζει και πολύ ατσάλι. Η απάντηση ήταν ότι δεν έχει δει την φωτό που ανέβασα και δεν μπορεί να βγάλει ασφαλές συμπέρασμα αν δεν δει τον ατμοποιητή. Δεν θέλησα να το χοντρύνω άλλο, οπότε η "συνεννόηση" είναι να πάω κάποια στιγμή μετά το πάσχα τον άτμο και την καμπάνα στην νομπάκο στον Βύρωνα, για περαιτέρω εξέταση.

Αυτά από εμένα, και μόνο για την διαφύλαξη της δικής μου αξιοπιστίας. Δεν είμαι εκπρόσωπος καμίας νομπάκο και ούτε σκοπεύω να γίνω ! Αν η νομπάκο θέλει να πάρει επίσημη θέση στο φόρουμ για τα προϊόντα της ή θέλει να συνεχίσει να εκφράζεται μέσω των διαχειριστών, είναι δικό της θέμα και ουδόλως με απασχολεί


@Vamire : στην αυτοσχέδια καμπάνα ταιριάζει και το drip tip του Τ2 αντί για την τάπα του Ε1

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #93 στις: Μαΐου 03, 2013, 16:17 »
νομιζω οτι βαση των κανονων οι εμποροι δεν επιτρεπεται να γραφουν σε αλλους πινακες.....οποτε γιαυτο μιλαει με τον διαχειριστη..........
ειμαστε ολοι εν αναμονη να δουμε τι παιχτηκε τελικα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #94 στις: Μαΐου 03, 2013, 16:25 »
@Kristoff
Θα σε παρακαλουσα ιδιαίτερα να τρίψεις την βάση του Ομικρον σε κάποιο σημείο για να λυθεί επιτέλους το θέμα. Έκανες την αρχή, καλό είναι να το ολοκληρώσεις.

Όποιος θέλει τρίβει και βλέπει με δική του ευθύνη και δικά του συμπεράσματα, για μένα λήγει κάπου εδώ και δεν ξέρω αν θα μπω και στον κόπο να τρέχω στον Βύρωνα. Όποιο θέμα υπάρχει είναι της νομπάκο και ας το λύσει εκείνη όπως νομίζει. Δικό της προϊόν είναι όχι δικό μου !

Δεν διεκδίκησα τίτλο του Ρομπέν των ατμιστών, αλλά ούτε και είμαι υπέρμαχος ή πολέμιος της νομπάκο. 

Και όπως ρητά και κατηγορηματικά εξέφρασα και στον κ. Τσεβδό : δεν με ενδιαφέρει από τί είναι φτιαγμένος ο όμικρον γιατί πολύ απλά δεν θα αγοραζα τύπου eternity ας ήταν και ολόχρυσος!!!  Τον πήρα ως δώρο σε κλήρωση και αποφάσισα να βάλω σε εφαρμογή την παροιμία "...στου κασίδη το κεφάλι...", προέκυψε αυτό που σας έδειξα και το ανέφερα.

Αυτά από εμένα

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #95 στις: Μαΐου 03, 2013, 16:32 »
Εκτός του ότι δεν έχει πίνακα στο φόρουμ η Nobacco, δεν θα μπορούσε να γράψει στην περιοχή των μελών μιας και δεν επιτρέπεται στους εμπόρους. Από τη συμπεριφορά της εταιρίας ως τώρα και ομολογίες μελών πάντως θεωρώ απίθανο να βγει κάποιος αγοραστής τού Omikron (και οποιουδήποτε προϊόντος) ζημιωμένος από την αγορά του σε περίπτωση που τα χαρακτηριστικά του δεν ανταποκρίνονται στα δηλωθέντα. Δώρο ή όχι, λογικά την δικαιούσαι την ανταλλαγή σε μια τέτοια περίπτωση και το σωστό κατά τη γνώμη μου θα ήταν να πας το κομμάτι από τη Nobacco να το δουν.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #96 στις: Μαΐου 03, 2013, 16:41 »
Ακριβώς Atmos, αν κάποιος τον πληρώσει και δεν του βγεί SS έχει κάθε δικαίωμα να τον πάει πίσω και να απαιτήσει ή τα χρήματά του ή αντικατάσταση.

Εγώ δεν τον πλήρωσα και δεν με ενδιαφέρει να τον αντικαταστήσω, ούτε και σκέφτηκα να τον πουλήσω στο μέλλον για να επωφεληθώ κιόλας.
 Όπως έχω γράψει και πιο πριν ατμίζει αρκετά καλά και, έχει πολλά ακόμη να τραβήξει στα χέρια μου  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #97 στις: Μαΐου 03, 2013, 17:03 »
Συμπέρασμα;

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #98 στις: Μαΐου 03, 2013, 17:07 »
Όποιος θέλει τρίβει και βλέπει με δική του ευθύνη και δικά του συμπεράσματα, για μένα λήγει κάπου εδώ και δεν ξέρω αν θα μπω και στον κόπο να τρέχω στον Βύρωνα. Όποιο θέμα υπάρχει είναι της νομπάκο και ας το λύσει εκείνη όπως νομίζει. Δικό της προϊόν είναι όχι δικό μου !

Δεν διεκδίκησα τίτλο του Ρομπέν των ατμιστών, αλλά ούτε και είμαι υπέρμαχος ή πολέμιος της νομπάκο. 

Και όπως ρητά και κατηγορηματικά εξέφρασα και στον κ. Τσεβδό : δεν με ενδιαφέρει από τί είναι φτιαγμένος ο όμικρον γιατί πολύ απλά δεν θα αγοραζα τύπου eternity ας ήταν και ολόχρυσος!!!  Τον πήρα ως δώρο σε κλήρωση και αποφάσισα να βάλω σε εφαρμογή την παροιμία "...στου κασίδη το κεφάλι...", προέκυψε αυτό που σας έδειξα και το ανέφερα.

Αυτά από εμένα

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Η παράκληση μου να τον τρίψεις και σε ακόμα ενα σημειο, ήταν για να λυθεί επιτέλους το θέμα. Τον εκανες που τον έκανες τρικολόρε, ας τον τρίψεις και καπου αλλου που δεν φαίνεται (δίπλα στο σπείρωμα). Εμένα με ενδιαφέρει απο τι είναι φτιαγμένος γιατί τον πλήρωσα. Δεν τον έχω τρίψει μεχρι τώρα γιατι εμπιστεύομαι τα λεγόμενα του τεχνικου της εταιρείας αλλά δεν εχω λόγο να αμφισβητήσω και σένα που έβαλες φωτό και επώνυμα. Δεν μου αρέσει να με βγάζουν τρελό και να μου παρουσιάζουν το μαυρο, ασπρο. Απλα βλέπω οτι κάνεις ''πίσω'' και φυσικά είναι δικαίωμά σου. Γράφεις οτι δεν σε ενδιαφέρει απο τι υλικο είναι αλλά μερικοί έχουν αλλεργία στο χρωμιο και αν ειναι επιχρωμιωμενος πρέπει να το ξέρουν.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #99 στις: Μαΐου 03, 2013, 17:22 »
Αφού τον έχεις και τον πλήρωσες, γιατί δεν τον τρίβεις κι εσύ στην βάση που δεν θα φαίνεται;

Αν είναι όπως ο δικός μου, τον επιστρέφεις,  σε τί ακριβώς κολλάς ;

Το θέμα δεν θα λυθεί από εμένα αλλά από την νομπάκο και δεν υπαναχωρώ φίλε μου σε τίποτα. Μπορείς όποτε θες να έρθεις από την δουλειά μου και να δεις την κατάσταση της καμπάνας, αυτό δεν αλλάζει.

Η νομπάκο πλέον είναι ενήμερη και για την "γκέλα" με το δικό μου κομμάτι αλλά και για το ότι αρκετός πλέον κόσμος γνωρίζει την "γκέλα". Αν όντως είναι γκέλα (εννοω αν έγινε εις γνώση τους). Από κει και πέρα δεν σε καταλαβαίνω...
Να αγοράσω την νομπάκο και να τους φτιάχνω SS ; Κάντε και σεις που τον έχετε κάτι αφού σας απασχολεί !

@ Vamire : φίλε δεν κατάλαβα, συμπέρασμα για το drip tip ή για την όλη κατάσταση;


edit : ελπίζω επίσης να μην εννοείς ότι εγώ επιχείρησα να σε βγάλω τρελό και να σου παρουσίασα το μαύρο για άσπρο
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 03, 2013, 17:37 από kristoff »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 03, 2013, 18:30 »

kristoff συμπέρασμα για το αν ειναι ss ή όχι δεν έχω βγάλει.
Η ερώτηση δεν ήταν βέβαια για σένα αλλα προς nobbaco κυρίως καθώς λεει στην απάντηση που έδωσαν μέσω του atmos
 Στο δειγματοληπτικό ποιοτικό έλεγχο που έγινε στην συγκεκριμένη παρτίδα, δεν ανιχνεύτηκε κανένα πρόβλημα υλικού ή κατασκευαστικό. :o  Σαφή απάντηση δηλαδή το αν το υλικό του είναι από ss ή όχι δεν δόθηκε..
 :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 03, 2013, 19:43 »
Δεν ξέρω τι δεν κατάλαβες, αλλά εγώ κατάλαβα από το μήνυμά σου ότι η Nobacco υπεκφεύγει να απαντήσει ευθέως πράγμα το οποίο δεν ευσταθεί.

Εδώ λέει 100% ανοξείδωτο ατσάλι: http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/111-nobacco-mods/nobacco-omikron-atomizer
Στη συνέχεια στην απάντηση που δόθηκε ( http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17065.msg623175.html#msg623175 ) λέει αυτό που έγραψες παραπάνω.
" Στο δειγματοληπτικό ποιοτικό έλεγχο που έγινε στην συγκεκριμένη παρτίδα, δεν ανιχνεύτηκε κανένα πρόβλημα υλικού ή κατασκευαστικό".
Πόσο πιο σαφές το θέλεις;

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #102 στις: Μαΐου 03, 2013, 19:59 »
Όλο το καιρό που ασχολούμαι με το ατμισμα η nobacco είναι από τις πιο αξιόπιστες εταιρείες του χώρου. Είναι συνηθισμένο να βάζει ένα μεγαλούτσικο καπέλο 30-40% στα προιόντα που φέρνει όμως κρατάει μια όσο το δυνατόν σταθερή ποιότητα καθως επίσης, κατ' ομολογία όλων, προσφέρει υψηλού επιπέδου υποστήριξη.
Προσωπικά δεν είμαι πελάτης τους αλλά ψωνίζω περιστασιακά κάποια πράγματα αφού με βολεύει κάποιο nobacco κατάστημα στην περιοχή μου.
Θεωρώ αδιανόητο εις γνώση της, να πουλάει κάτι το οποίο δεν είναι όπως λέει... σίγουρα το θέμα πρέπει να διευκρυνιστεί γιατί είναι πολύ σοβαρό και πλήττει την αξιοπιστία της εταιρείας. Αν προκείψει προβλημα σε μεμονωμένα κομμάτια πρεπει αμέσως να αντικατασταθούν άσχετα αν κάποιος τα πλήρωσε ή όχι, από την άλλη δεν είναι δυνατό όλοι οι αγοραστές του Omikron να αρχίζουν να τρίβουν τα εξαρτήματα για να διαπιστώσουν τι γίνεται...
Ό Eternity είναι ένας δημοφιλής ατμοποιητής και πολλοί θα ήθελαν να τον αποκτήσουν σε SS έκδοση, πρέπει να έχουν μια επίσημη απάντηση...[size=78%]  [/size]
 

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #103 στις: Μαΐου 03, 2013, 21:07 »

Πόσο πιο σαφές το θέλεις;

Απάντηση κανονική και οχι ξύλινου λόγου.
Εγω ακομα περιμένω να πουν πως είναι ss αν το εγγυηθούν ίσως ξανά ακουμπήσω τα λεφτά μου. :yes:


Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Nobacco Omikron
« Απάντηση #104 στις: Μαΐου 03, 2013, 21:19 »
Εφόσον έχει γραφτεί στην σελίδα της εταιρείας ότι είναι 100% ανοξείδωτο ατσάλι, αυτό αποτελεί δέσμευση προς τον καταναλωτή. Ποια παραπάνω εγγύηση μπορεί να υπάρξει από μια δημόσια δήλωση για τις ιδιότητες του προϊόντος;
Έτσι δεν αγοράζουμε τα πάντα; Βασιζόμενοι στις διαβεβαιώσεις του κατασκευαστή.

Από κει και πέρα, αν το προϊόν δεν είναι αυτό που δηλώνει η εταιρία, ο αγοραστής έχει δικαιώματα και η Nobacco δεν έχει κατηγορηθεί ότι αδιαφορεί για τους πελάτες της.

Εγώ βλέπω ότι ο kristoff έχει στα χέρια του κάτι που δεν ανταποκρίνεται στην περιγραφή και η εταιρία επιμένει ότι τα προϊόντα της είναι SS. Θα δούμε τη συνέχεια ελπίζω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246025 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8026 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121660 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326747 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297706 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827601 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios