vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

175 επισκέπτες, 3 χρήστες
Barbapaidi, john67, JohnDag

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #495 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 21:08 »
Παιδια σας ευχαριστω ολους...το εφτιαξα απο την αρχη με ποιο χαλαρη την αντισταση πανω στο φυτυλι κ παει καλυτερα οχι βεβαια αυτο που θελω...θα δουμε...οι αντιστασεις εαν δεν κανω λαθος με 0.15 ειναι

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #496 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 21:10 »
  Τα φυτιλια ειναι μεχρι τις βολτες κομενα;  Ακουμπανε μεταξυ τους οι σπειρες;  Ειναι καλο το τανκ;  Ειναι σφυκτη στο φυτιλι η αντ/ση; 
 
Ειναι καποια πραγματακια που πρεπει να τα κοιταμε στον Diver και οχι μονο....
 
Ισχυουν και σε αλλους επι/μους καποια απο αυτα.Ειναι κατι σαν κανονες...Λυση παντος υπαρχει παντα,αρκει να καταλαβουμε το τι κανεις και πως...
 
Με 15αρι και 20non ειναι πολυ καλος

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #497 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 21:59 »
Τα φυτυλια ειναι σωστα κομμενα...οπως το εκανα παντα στα 2ωμ και δεν ειχα προβλημα...
τωρα το μηχανικο ειναι paps lux v2.5 και το τανκ salt & pepper ....
Πρωτη φορα προσπαθω να του κανω τετοιο setup 1,5ωμ ...


Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #498 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 22:35 »
Καλησπέρα, σε σχέση με την συζήτηση που δημιουργήθηκε σε σχέση με ένα πρόβλημα του Diver, σε επικοινωνία που είχε την πρωτοβουλία να κάνει το Atmistique, με ενημέρωσε ότι κάτι τέτοιο δεν θα έπρεπε να συμβαίνει και προσφέρθηκε να μου αντικαταστήσει τα σωληνάκια του.

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #499 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 04:51 »
εμενα παντως δεν μου πολλυαρεσε η τροφοδοσια που ειχε οτι σεταπ και να εκανα...οποτε το περασα μια απο το τρυπιτηρι των καρτο ;D ..και ως δια μαγειας πεταει :)) ..οπου και να κατσουν τωρα τα φυτιλια παει σφαιρα..ειναι πια ο δευτερος ατμο μου μετα τον the dripper...η τρυπα μετα το ανοιγμα πρεπει να εφτασε τα 2μμ..αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.παντως εγινε διπλη απο την αρχικη :o ..α ξεχασα..τωρα παιζει φουλ σε οτι τανκ να τον βαλω.ακομα και στο μικρο των 35μμ που ειναι και στενο

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #500 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 10:03 »
Μήπως τα υγρά που ατμίζεις έχουν πολύ VG?

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #501 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 10:21 »
Εγω που ατμίζω 100% VG, με τον diver, γιατί δεν έχω πρόβλημα ?

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #502 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 12:26 »
Μια από τα ίδια κανένα πρόβλημα  :)

Αποσυνδεδεμένος cash

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • FIGHT FOR AEK..... PREPARE FOR GLORY....
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #503 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 12:55 »
Και εγω μονο VG κανω και παει τεζα ο ατιμος


Απροβληματιστος

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #504 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 16:18 »
Είμαι συναισθηματικά δεμένος με τον diver για προσωπικούς λόγους αλλά πέραν από αυτό θέλω να καταθέσω την άποψη μου.
Κοίτα να δεις που ξεχάσαμε τα τανκς και έχουμε μείνει μπουκάλα προσπαθώντας να το χώσουμε σε κάτι προβληματικά που μας έχουν σπάσει τα νεύρα.. :))
Αψεγάδιαστος ατμοποιητής.
Κράταγα μια πισινή για κάτι υγρά που είναι σαν στόκος αλλά μόλις είδα να σκάνε φυσαλίδες είπα "βρε καλός τον!!" :fight_hammered2:
Μπράβο σας.
 
 ΥΓ1 Περιμένω τανκακι *γκουχ *γκουχ
:)

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #505 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 16:40 »
Ερώτησις κρίσεως και ζητάω συγγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί. Κάθε φορά που γεμίζω το τανκάκι (prive special) σχεδόν όλο το υγρό που βάζω εξέρχεται αυτουσίως από κάτω. Το tank και τα orings δεν μοιάζουν να φταίνε, υπάρχει περίπτωση λόγω της πίεσης να βγαίνουν από την τρυπούλα μέσω του πόλου? Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση να αλλάξω το λαστιχάκι του πόλου?

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #506 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 17:02 »
Πως γεμίζει αυτό?

Με βιδάκι απο πάνω?

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #507 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 17:31 »
Απ'ότι είδα εδώ, το prive special έχει τάπα επάνω, οπότε, λογικά του φεύγουν τα υγρά απο κάτω....  :D


Ο Diver θέλει να γεμίζει ή ανάποδα, ή όταν το γεμίζεις, να το κατεβάζεις μέχρι να κρυφτή η τρύπα, ούτως ώστε να μην περνούν υγρά μέχρι να στεγανοποίηση το τανκ.


Μια πολύ καλή λύση είναι αυτό για εσένα.
Αφαιρείς το επιστόμιο, βάζεις αυτό στον Diver, κουμπώνει, το σπρώχνεις, γεμίζεις, σπρώχνεις ξανά προς τα επάνω, και ούτε υγρά, ούτε τίποτε.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #508 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 17:38 »
εμενα παντως δεν μου πολλυαρεσε η τροφοδοσια που ειχε οτι σεταπ και να εκανα...οποτε το περασα μια απο το τρυπιτηρι των καρτο ;D ..και ως δια μαγειας πεταει :)) ..οπου και να κατσουν τωρα τα φυτιλια παει σφαιρα..ειναι πια ο δευτερος ατμο μου μετα τον the dripper...η τρυπα μετα το ανοιγμα πρεπει να εφτασε τα 2μμ..αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.παντως εγινε διπλη απο την αρχικη :o ..α ξεχασα..τωρα παιζει φουλ σε οτι τανκ να τον βαλω.ακομα και στο μικρο των 35μμ που ειναι και στενο

κ δεν εχεις πλυμμηρα?

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #509 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 18:36 »
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ήταν το μόνο θέμα που είχα γιατί το tank είναι κουκλί μαζί του και δεν ήθελα να τον βάλω σε άλλο. Φυσικά και λύθηκε απλά τραβώντας την τρύπα κάτω από το tank για να μην φεύγει το υγρό από εκεί  :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345583 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10876 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147283 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8083 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208932 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545142 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52461 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360868 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13337 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195840 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos