vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, ΛΥΚ, Doubt

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #465 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 15:16 »
Ειμαι λιγο αγαρμπος με το Ecowool και οσες φορες τον σεταρα μ' αυτο το φυτιλι,δεν μου πηγε οπως με το silica.
Aλλοι λενε οτι ειναι πιο καλα με Ecowool.........εγω δεν τα καταφερα

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #466 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 19:23 »
σήμερα δοκίμασα το στήσιμο με τη φωλιά που παρουσιάστηκε στο atmistique, φαντάζομαι οτι κάτι δεν έκανα σωστό, καθόλου ντουμάνι και μηδενικό χτύπημα, θα ξαναδοκιμάσω αύριο μπας και...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #467 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 19:27 »
Καπου εμεινα πισω...........οταν λες φωλια..........δλδ;;;;

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #468 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 19:33 »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #469 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 19:50 »
Αααα ναι....το ξεχασα ο παππους........
Πολυ καλο σαν τροφοδοσια.....
 

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #470 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 19:53 »
Εγώ πάντως παιδιά μετά από συνεχή  και μακροχρόνια χρήση  με τον Diver έχω καταλήξει στο κλασικό σετάρισμα 2mm φυτίλι  non-αντίσταση-non   με 4 σπείρες ολόκληρες και 2 μισές και χωρίς mesh τελικά.  Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και το σετάρισμα που πρότειναν στο ecf ετσι από καθαρή  περιέργεια μιας και δεν έχω κανένα πρόβλημα  με το εργαλείο. Ο Diver μου δίνει πάρα πολύ ντουμάνι και πολύ δυνατό χτύπημα για τα mg νικοτίνης που ατμίζω.
Πολύ καλή αγορά πραγματικά και από θέμα τιμής  :)

Αποσυνδεδεμένος Giorgakis

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #471 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2013, 17:15 »
Πάντως δεν ξέρω γιατί αλλά ο P.busardo, μας τον ψιλοέθαψε τον Diver.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #472 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2013, 23:17 »
Ο Busardo,o Τοdd,o John,o Nick,o..........ας λενε οτι θελουν.
Τον εχω και τον δουλευω και απο την πρωτη μεχρι την τελευταια τζουρα περνω αυτο που θελω.Αυτο  εχει σημασια σε εναν ατμοποιητη.Αν σου δινει οτι θελεις,τοτε οτι και να λενε,ο ενας και ο αλλος....
Αν ειχαμε τα ιδια γουστα,θα ειχαμε και ιδιες φατσες.

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #473 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2013, 23:47 »
Τα 2 προβλήματα που έχει ο Diver είναι η τρύπα που περιστρέφεται και δεν είναι σταθερή και το ότι ''χαλάνε'' εύκολα η αντιστάσεις επειδή μαυρίζει το υγρό γύρω από το κεραμικό

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #474 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 00:08 »
Η τρυπα περιστρεφεται;;;;;;;
Χαλανε οι αντιστασεις;;;;;;;
Το υγρο,οπως ολα τα υγρα,λογικο ειναι να αλλαξει χρωμα αφου ερχεται σε επαφη με την αντ/ση.
 
 

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #475 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 00:47 »
Το σωληνάκι που έχει μέσα το θυληκό σπείρωμα και το δαχτυλίδι με το θυληκό σπείρωμα είναι πρεσαριστά μεταξύ τους και με το βίδωσε-ξεβίδωσε μετακινείτε η θέση της τρύπας και στους 2 που έχω.

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #476 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 01:18 »
Και όμως εμένα μου έχει κρατήσει αντίσταση στον Diver για πάνω από 10-12 μέρες. Στο διάστημα αυτό το υγρό δεν άλλαζε σχεδόν καθόλου χρώμα. Άλλες φορές η αντίσταση θέλει αλλαγή από την 3η μέρα. Είναι καθαρά θέμα υγρών (κάποια είναι πιο ζημιάρικα)  και αν η αντίσταση έχει τοποθετηθεί σωστά στο κεραμικό ώστε το φυτίλι να μην στραγκαλίζεται .
Το μόνο που μπορεί να προβληματίσει στον Diver είναι το θέμα της τροφοδοσίας από την τρύπα που είναι θέμα χρόνου να  βρεις την λύση του σύμφωνα  με το τανκ που τον δουλεύεις.
Επίσης το Dry Burn δεν αποδίδει και  δεν  προσφέρει κατι ως προς την βελτίωση της φυτιλοαντίστασης όπως γίνεται  σε άλλους ατμοποιητάς.

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #477 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 01:46 »
Τι να σου πω εγώ τον έχω τον ένα σε τανκ με βάση και τον άλλον για dripping.
 
Για τα υγρά που λες δεν μαυρίζουν μέσα στο τανκ όπως άλλους ατμοποιητές αλλά όλη η μαυρίλα κάθεται γύρω απο το κεραμικό
 
Dry burn δεν κάνω ποτέ και πουθενά.
 
Το αστείο είναι με την τρύπα τροφοδοσίας, ανυπομονώ να κάνει την πλήρη περιστροφή και να έρθει από κάτω :))
 

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #478 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 08:35 »
Πάντως δεν ξέρω γιατί αλλά ο P.busardo, μας τον ψιλοέθαψε τον Diver.
Ανάθεμα αν ήξερε τί έκανε...
Κάτι τέτοια βλέπω και αναρωτιέμαι εάν πρέπει να ξαναδώ βίντεο με review.


_ Είναι δυνατόν χωρίς να βγάλει τον πόλο, να προσπαθεί να τραβήξει το κεραμικό ?  :thumpdown:
_ Εβαλε το κεραμικό, με τον πόλο μέσα ?  :thumpdown:
_ Έκοψε τα φυτίλια στο περίπου, χωρίς να τα πατήσει προς τα κάτω, και να πάρει μέτρο την βάση που θα καθίσει το κεραμικό ?  :thumpdown: :thumpdown:




Το μόνο που μου άρεσε, ήταν αυτό που έβαλε στον diver σαν καπάκι, για να τον περάσει μέσα στο tank.
Αλήθεια, είναι κάτι σαν αυτό, ή κάνω λάθος ?



=================================

@G.K.77
Αυτό που προσπαθείς να μας πεις είναι οτι μετακινείται το κεραμικό, και χάνεις το σημάδι σου για την τρύπα, και όχι οτι μετακινείται η τρύπα.
Ετσι δεν είναι ?
 =================================
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 08:41 από OpenMind »

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #479 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 11:05 »
Τα review δεν πρεπει να τα παιρνει κανεις σαν ευαγγελιο σε κανενα προιον (πολυ περισσοτερο στους επισκευασιμους ατμο, που οσο ασχολεισαι με καποιον, τοσο περισσοτερα σου δινει, αλλος περισσοτερο και αλλος λιγοτερο).  Απλα ειναι ενας μπουσουλας.
 Ο Busardo και ο καθε Busardo εχει να δοκιμασει 10 εργαλεια την εβδομαδα. Αλιμονο αν κατσει να ασχοληθει 10 μερες με τον diver και τον καθε diver για να μαθει τα χουγια του και να τον κανει να δουλευει σαν το ατμιστικο εργαλειο του αιωνα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206705 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541898 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597587 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358132 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11704 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592837 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios