vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

335 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Buliwyf, vsotos, Tem

Twitter

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 17, 2013, 02:20 »
τα κεραμικα γενικως δεν εχουν θεμα στο dryburn.....το φυτιλι ειναι αυτο που την ακουει πρωτο στα dryburn...

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 17, 2013, 02:22 »
ΟΚ τότε θα συνεχίσω να κάνω  ;D

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 17, 2013, 07:59 »
Υστερα απο 10 μερες χρησης του diver τα συμπερασματα μου δεν διαφερουν απο την πρωτη εντυπωση που ειχα οταν τον δοκιμασα για πρωτη φορα.
Τα γνωστα.Πλουσιος ατμος-ντουμανι-γευση-χτυπημα,στο φουλ.Ευκολος στη χρηση και best value for money που λενε και οι αμερικανοι.
Αντισταση 4 μερες ιδια συνεχιζει να αποδιδει  αριστα.Τα αλλα μπηκαν στο συρταρι,εκτος απο τους evod που τους χρησιμοποιω το πρωι στη δουλεια.
Ειναι ενας ατμοποιητης που αξιζει να ασχοληθει ο καθενας που "παιζει" με επισκευασιμους.Ακομα και αν δεν το κανει αυτο ειναι ενας λογος για να αρχιζει να σχολειται μ'αυτους.
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 17, 2013, 10:18 »
εγω δεν παρατηρησα κατι τετοιο.....και το δουλευω απο την πρωτη μερα...χωρις non συρμα....
κάνει μια πολύ μικρή γραμμή μέσα στο μαύρο πλαστικό (κάτι σαν γρεζάκι) ειδικά αν το σύρμα το δουλεύεις σε πολλά Volt δηλαδή πάνω από 4,2

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 17, 2013, 10:46 »
μπορει φιλε μου....γιατι καιγω δεν κανω απο 4 volt λογω χτυπηματος που εχει ο ατμοποιητης.
ειμαι μεταξυ 3,5 εως 3,8V

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 17, 2013, 12:11 »
Μια μικροπατέντα που σε εμένα δουλεύει άψογα είναι η εξής:

έκοψα τα φιτίλια ακριβώς στο κεραμικό και τύλιξα ένα κομμάτι mesh(οξειδωμένο αν και δεν πιστεύω είναι απαραίτητη η οξείδωση) γύρω του ( 3* ύψος ποτήρι κεραμικού (τυλιγμένο 3 φορές) ). Ουσιαστικά η τροφοδοσία γίνεται στο φιτίλι μέσο του mesh και μου έδωσε το απόλυτο αποτέλεσμα:0 γουργουρητό ,0 διαρροή (ούτε σταγόνα στον πόλο) και 0 καμένο και με φρέσκια μπαταρία



Με τις φωτογραφίες λυπάμαι δεν το έχω και τόσο οπότε για οποιαδήποτε λεπτομέρεια θα προσπαθήσω να την περιγράψω όσο καλύτερα γίνεται. Οι αντιστάσεις μου είναι 1,5 ohm~ , χτησιμοποιώ μηχανικό mod και το mesh είναι 400αρι

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 17, 2013, 12:24 »
ΕπειδήΣ δέν το χω πολυμετρήσει, και επειδήΣ δέν με βοηθάνε και τα ματάκια μου τα γέρικα, θα μας πείς, αν δηλαδήΣ η τρούπα βουλώνεται απο το πλέγμα? Το υγρό παει δηλαδήΣ κατευθείαΣ πανου στου πλέγμα?


Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 17, 2013, 13:08 »
Μια μικροπατέντα που σε εμένα δουλεύει άψογα είναι η εξής:

έκοψα τα φιτίλια ακριβώς στο κεραμικό και τύλιξα ένα κομμάτι mesh(οξειδωμένο αν και δεν πιστεύω είναι απαραίτητη η οξείδωση) γύρω του ( 3* ύψος ποτήρι κεραμικού (τυλιγμένο 3 φορές) ). Ουσιαστικά η τροφοδοσία γίνεται στο φιτίλι μέσο του mesh και μου έδωσε το απόλυτο αποτέλεσμα:0 γουργουρητό ,0 διαρροή (ούτε σταγόνα στον πόλο) και 0 καμένο και με φρέσκια μπαταρία



Με τις φωτογραφίες λυπάμαι δεν το έχω και τόσο οπότε για οποιαδήποτε λεπτομέρεια θα προσπαθήσω να την περιγράψω όσο καλύτερα γίνεται. Οι αντιστάσεις μου είναι 1,5 ohm~ , χτησιμοποιώ μηχανικό mod και το mesh είναι 400αρι
:o :o :o
εεε χμμμμ... μου βάζεις ιδέες...  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 17, 2013, 13:14 »
Ασε τις ιδέες! καντο!
Μόλις τόκανα, γιατι το τάνκ είχε πέσει κάτω απο το ένα τέταρτο πλέον, και αρχιζε να θελει κούφιες τζούρες για να μην φέρει καμμένο καθόλου.
Οπότε το βγαλα οριζόντια, (είχε τόσο λίγο υγρό που δέν χύθηκε τίποτα) και εβαλα πλέγμα κουρεύοντας σύριζα κατα τις οδηγίες του Κου Τζές.
και επειδή το πήρα απο παλιό πλέγμα για τζένεσις, ήταν και λιγότερο απο τρείς στροφές. Κάπου δύο και κάτι.
Ξανάβαλα το τάνκ με το ίδιο υγρό, περιμενα να ποτίσει και μέχρι στιγμής καθολου καμμένο.
Αναμένω να το γεμίσω ταν τελειώσει πιά για να δώ για καμμια μπουρμπουλήθρα αν και δέν εχω αμφιβολία οτι θα εχουν φύγει!
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 17, 2013, 13:26 »
Αυτο το ειχα κανει σe αλλον ατμοποιητη και δουλεψε.Γιατι οχι να μην γινει και εδω αλλα με προσοχη στην ποσοτητα

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 17, 2013, 14:23 »
Seb  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:  και όπως πάντα  :respect: :respect: :respect:


 τα φιτίλια προσοχή στο κόψιμο ....ο δύτης είναι περιορισμένου χώρου για πατέντες παιδιά
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2013, 15:05 από tzes13 »

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 17, 2013, 15:39 »
.... ξεκινάω θα κάνω edit για να σας πω νεότερα... >>>>>>>>>>>>>>
_EDIT_
να πω ότι είναι η πρώτη φορά που στρίβω αντίσταση χωρίς καρφίτσα βοηθό... ;)







« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2013, 16:21 από pcedit »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #87 στις: Απριλίου 17, 2013, 16:35 »
Φαε τη σκόνιε μου! Ειμαι στο μισό τανκ ήδη! 8) :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Στην αρχή μου έκανε κατι σαν καμμενούλια, προφανώς δεν είχε περάσει το υγρό ακόμα σωστά? αν και το πλεγμα το έβαλα απο το τέλος του προηγούμενου τανκ.
Η ισως να μην δημιουργούταν σωστή πίεσις, μιας και το γέμισα μεχρι τέρμα.
Τερμα λεμε! :tongue_smilie:
Είχα λιγο αλλοιωμένη γεύση στην αρχή, αλλα μετά συνηδειτοποίησα οτι οφειλόταν στο οτι δέν ειχα πλύνει το παλιό πλέγμα ο πλεγματοβρωμύλος! :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Είμαι στα μισά του τανκ πάντως, και όλα κυλάνε ρολόι, όπως τα περιέγραψε ο τζές.
Θα ήταν καλύτερα αν μπορούσαμε μαλλον να βάλουμε το πλέγμα που εβαλε ο Μάστορας πιο πανω, αλλα δέν παίζει να χωρέσει νομίζω με τίποτα.
Εγω είμαι με την μαμα αντίσταση ακόμα, που είχα δεί τα όποια κουσούρια της.
Τα οποία ήταν η περιστασιακή μπουρμπουλήθρα, η οποία δεν εμφανιζόταν βεβαια αν ανεβαζα βόλτ αλλα δέν ηθελα.
Πάντως, ηθελε το δικό μου όπως το κόβω αλλη μια στρογή πλέγμα. να παει στις τρείς που είπε και ο τζές.
Ολα γκούντ.
Θένκσ τζές και Μάστορα.

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #88 στις: Απριλίου 17, 2013, 16:49 »
.... ξεκινάω θα κάνω edit για να σας πω νεότερα... >>>>>>>>>>>>>>
_EDIT_
να πω ότι είναι η πρώτη φορά που στρίβω αντίσταση χωρίς καρφίτσα βοηθό... ;)
(Image removed from quote.)

(Image removed from quote.)

(Image removed from quote.)


(Image removed from quote.)
Το αποτέλεσμα...πλήρης αποτυχία  :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:

ευτυχώς που φύλαξα το παλιό κεραμικό...   :-[ ::)

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #89 στις: Απριλίου 17, 2013, 16:51 »
λοιπόν ας μιλήσουμε για ένα σοβαρό set up...... ;D

το έχω ξανακάνει το set up σε δίκη μου ιδιοκατασκευη και έπαιζε  αψογα
αλλα το ιδιο και εδω!!!!!! :thumpup:


πανω σε μηχανικο Mod ειναι ολα τα λεφτα...... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 7768 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324509 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118898 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296164 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155955 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245120 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 764179 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as