vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

99 επισκέπτες, 6 χρήστες
tsiv, Parolos, lemon78, gstamatos, camber, manoslykos

Twitter

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #540 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 16:40 »
Οπως τα λες ειναι.Για ολους.
 
Το δυναμομετρο να δουμε ποτε θα βγαλει ο SEB........... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
 

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #541 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 18:15 »
Δεν αναφέρθηκε πουθενά όμως αυτό που ROD εγραψε στο πόστ #513
"Παιδια ειναι η πρώτη μου μερα με diver και skuba. Στην αρχη γέμισα μισό τανκ και όλα καλά. Τη δεύτερη φορά το γέμισα ολόκληρο. Τώρα ειναι λίγο πάνω απο τη μέση και μου βγάζει καμμένο αρκετές φορές.. Τι κάνω λάθος;"


Το λάθος Παναγιώτη [ που ΔΕΝ είναι δικό σου λάθος ] , είναι οτι την δεύτερη φορά, γέμισες το Scuba ολόκληρο όπως λές. Αλλά που να το ξέρεις και εσύ αυτό, αφού μόλις το πήρες στα χέρια σου ?  :)


Για κάποιο λόγο, όταν γεμίσεις μέχρι τέλους, θα σου κάνει αυτό το πρόβλημα. Και μάλιστα το παρουσιάζει λίγο πριν ή λίγο μετά την μέση. Το Scuba θέλει να το γεμίζεις λίγο πριν το υγρό σου ακουμπήσει το δαχτυλίδη. Εαν το κάνεις αυτό, τότε δεν θα σου κάνει πρόβλημα, εαν φυσικά όλα τα άλλα είναι σωστά.  Φυτίλι - ρεύμα τροφοδοσίας κ.λ.π


Εαν όμως σου το κάνει, υπάρχει μία λύση, που τουλάχιστον σε εμένα δουλεύει.
Βάλτο να ξαπλώνει ανάμεσα στις τζούρες σου.  Βάλτο να κάθεται με το πλάι, και θα δεις οτι no more problem  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #542 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 18:22 »
Δημήτρη , εννοείς το δαχτυλίδι που ειναι ακριβώς στη μέση του τανκ ή το πάνω , αυτο που ειναι κοντά στο drip?

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #543 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 18:33 »
Υπολογιζε να γεμιζεις τα 3/4 του τανκ και θα εισαι οκ.

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #544 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 18:45 »
Δημήτρη , εννοείς το δαχτυλίδι που ειναι ακριβώς στη μέση του τανκ ή το πάνω , αυτο που ειναι κοντά στο drip?
Οχι αυτό. Το επόμενο προς την τάπα.
Οτι έγραψε ο Vrs5

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #545 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 18:46 »
Οταν το γεμιζουμε μεχρι επανω,δεν εχει αρκετο αερα να σπρωξει το υγρο προς τα κατω.Θελει δυο - τρεις κουφιες να περασει λιγο υγρο μεσα και να αρχισει η ροη.
Δεν ειναι παντα ετσι βεβαια.
Το κυριοτερο για μενα ειναι να ειναι σωστα στιμενη η αντ/ση,να ειναι χαλαρες οι σπειρες στο φυτιλι τοσο που να παιρναει ανετα το υγρο και απο τις δυο μεριες της αντ/σης,να ειναι κομενα τα φυτιλια ισα ισα στις σπειρες της βασης  και να εχει μπει σωστα το πινακι του θετικου στο κεραμικο.
 
Αν ειναι ο.κ. αυτα δεν εχεις προβλημα.   Το γεμιζω συνεχεια μεχρι επανω και κανω δυο-τρεις κουφιες τζουρες και ειμαι ο.κ..Πολλες φορες δεν κανω ουτε τις κουφιες και εχω καπως διαφορετικη γευση,αλλα για 3-5 τζορες.Μετα ειναι ο.κ. και δουλευει τελεια και ασταματητα.

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #546 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 18:50 »
Ναι, αλλά είναι καινούργιο, σεταρισμένο απο την Atmistique, οπότε δεν παίζει να έχει λάθος αντιστάσεις.  ;)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #547 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 18:54 »
Μηπως λοιπον δεν εχει στρωσει η αντ/ση και θελει να καψει καποια ml (1-2);;;;;;;;;;;; ;) ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #548 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 19:01 »
Εαν διαβάσεις 6 πόστ ποιό πάνω στην ίδια σελίδα, λέει ο ROD
"Παιδια ειναι η πρώτη μου μερα με diver και skuba. Στην αρχη γέμισα μισό τανκ και όλα καλά. Τη δεύτερη φορά το γέμισα ολόκληρο. Τώρα ειναι λίγο πάνω απο τη μέση και μου βγάζει καμμένο αρκετές φορές.. Τι κάνω λάθος;"

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #549 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 19:02 »
Το εχω διαβασει.......... ;D ;D ;D ;D ;D
Απλα το ξεχασα        ;D ;D ;D ;D ;D
 
 
 
 
παππους βλεπεις

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #550 στις: Οκτωβρίου 28, 2013, 21:24 »
αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με τον ντάιβερ, μόλις το υγρό φτάσει κοντά στην τρύπα αρχίζει να μου κάνει μπουρμπουλήθρες και να χάνει υγρό από τον πόλο, αν το γεμίσω δουλεύει πάλι σωστά, ξέρει κάποιος να μου πει γιατί γίνετε αυτό; κάνω κάτι λάθος;
στο πρώτο σεταπ που είχε όταν μου τον στείλανε δεν θυμάμαι να είχε τέτοιο θέμα και επίσης παρατήρησα ότι το φυτίλι ήταν δίπλα στην τρύπα και όχι όπως λέει στο βίντεο στην αρχή του νήματος.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #551 στις: Οκτωβρίου 28, 2013, 22:45 »
Σε όσα στησίματα (δικά μου ή έτοιμα) έχω χρησιμοποιήσει εδώ και μήνες αυτό μου έχει συμβεί σε δυο περιπτώσεις. Δεν βρήκα άκρη, νομίζω πως μια απειροελάχιστη διαφορά στο πώς έκατσε το κεραμικό θα μπορούσε να είναι η αιτία. Το φυτίλι το βάζω όπως προτείνει ο κατασκευαστής. Αν έχεις την υπομονή βγάλε το πιράκι και το κεραμικό με την φυτιλοαντίσταση και ξαναβάλε τα. Σε εμένα διορθώθηκε απλά φτιάχνοντας την επόμενη αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #552 στις: Οκτωβρίου 28, 2013, 22:49 »
θα το δοκιμάσω αν και μου το έχει κάνει σε τρία στησίματα.

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #553 στις: Οκτωβρίου 28, 2013, 23:13 »
υπάρχει περίπτωση να έχεις διαρροή αέρα από το τάνκ, μου το έκανε αυτό στο scuba όπου έπαιρνε αέρα από τη τάπα αναπλήρωσης

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #554 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 11:09 »
φίλε αλκαζ ευχαριστώ για τις συμβουλές σου, πράγματι το τανκάκι ήταν το θέμα το άλλαξα και όλα οκ :thumpup: :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2911 420284 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:04
από anetost
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15683 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131204 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 142 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 247 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 151 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249503 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767592 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 244 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976