vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος vasilisx

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Όσα δεν φτάνει η αλεπού πηδάει και τα πιάνει...!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #135 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 17:57 »
Τελικά βρήκα τι ήταν αυτό που έκανε το fog μου να μην δουλεύει σωστά… ένα μικρό γρέζι στο σπείρωμα όπου βιδώνει ο 901 μαλών τραβούσε από εκεί. Τζαμί πάει τώρα…! ;D  Επίσης παρατήρησα ότι αν το o ring τοποθετηθεί υγρό τότε υπάρχουν διαρροές. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #136 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 18:02 »
Μηπως ετυχε να το δοκιμασεις με του εμποριου να δεις αμα δουλευει???

Του εμπορίου ήταν τότε που μου είχε βγάλει την ψυχή με τις δοκιμές, γιατι δεν τραβούσε σωστά και έκλειναν οι τρύπες, και είχαμε τρελαθεί στα pm.. ;)        Αστο καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #137 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 18:10 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Δε πειραζει καλος ειναι κ ο 901 ;)

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #138 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 18:23 »
ενα μικρο oring που εχει μεσα η συσκευασια ειναι για ανταλλακτικο ή πρεπει να το βαλουμε καπου;

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #139 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 18:27 »
ενα μικρο oring που εχει μεσα η συσκευασια ειναι για ανταλλακτικο ή πρεπει να το βαλουμε καπου;
κοιτα κατω απο το πλαστικο πιπακι μηπως λειπει απο εκει?

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #140 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 18:28 »
ναι εκει δεν εχει κατι. Πρεπει να το βαλω μαλλον ε;

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #141 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 18:32 »
ναι εκει δεν εχει κατι. Πρεπει να το βαλω μαλλον ε;
Αν καταλαβα σωστα ποιο o-ring λες πρεπει να μπει αναμεσα στο καπακι κ το πλαστικο πιπακι για να μαγκωσει το τσουνι που βγαινει απο το atomizer κ να σφραγισει το συστημα.

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #142 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 18:42 »
ναι εκει το εβαλα, γυρω απο το πιπακι δε χωραγε με τιποτε!

ελπιζω αυτο να εφταιγε για τις ξαφνικες διαρροες υγρου!  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #143 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 18:49 »
ναι εκει το εβαλα, γυρω απο το πιπακι δε χωραγε με τιποτε!

ελπιζω αυτο να εφταιγε για τις ξαφνικες διαρροες υγρου!  :hmmm:
Αμα δε του βαλεις το o-ring παιρνει αερα απο πανω κ θα κανεις μπανιο στο υγρο.

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #144 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 18:53 »
δεν εχεις αδικο, μακαρι να ηταν αυτο. Δοκιμαζω και θα επανελθω.

αυτοι που το χρησιμοποιουν ολη μερα, μπορουν να μας πουν ποσες φορες το γεμιζουν;

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #145 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 19:12 »
Σημερα το χρησιμοποιησα ολη μερα , απο τις 5μιση το πρωι μεχρι τωρα . Οι εντυπωσεις ειναι παρα πολυ καλες . Βεβαια χρειαστηκε να το γεμισω 3-4 φορες αλλα η αληθεια ειναι οτι ατμιζω πολυ . Το γεμισμα του ειναι πανευκολο ακολουθωντας μια συγκεκριμενη διαδικασια και αφου το γεμισω ανοιγω το καπακι απο το μπουκαλακι για να ειναι ετοιμο να δεχτει τις επιστρεφομενες σταγονες αφου βγαλω το.. καποτακι . Οι σταγονες ειναι απο 10 μεχρι 18 . Αφου βιδωσω τα υπολοιπα μερη δεν εχω κανενα προβλημα και ατμιζω ατελειωτα !! Με LR οι διαφορες για μενα ειναι τεραστιες με τον απλο 901 που ειχε η συσκευασια .

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #146 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 19:17 »
Ενα κολπακι που μπορει να πιασει για να μην τρεχει υγρο κατω ειναι οταν το γεμισεις να βαλεις το καπακι χωρις το o-ring k το πιπακι ετσι ωστε να μην διμιουργηθει πιεση μεσα στο fog.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #147 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 19:26 »
Ενα κολπακι που μπορει να πιασει για να μην τρεχει υγρο κατω ειναι οταν το γεμισεις να βαλεις το καπακι χωρις το o-ring k το πιπακι ετσι ωστε να μην διμιουργηθει πιεση μεσα στο fog.
  Αυτο ακριβως κανω , 1α βιδωνω το καπακι μετα  βαζω το o-ring και μετα το πιπακι . Αλλα δεν το γλυτωνω το σταξιμο. Δεν ειναι ενοχλητικο , απλα ενω εχω γεμισει το τανκ μεχρι τις σπειρες μετα χανοντας 15 πχ σταγονες φανταζομαι πως εχει επιστραφει τουλαχιστον το 1/3 .

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #148 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 19:32 »
  Αυτο ακριβως κανω , 1α βιδωνω το καπακι μετα  βαζω το o-ring και μετα το πιπακι . Αλλα δεν το γλυτωνω το σταξιμο. Δεν ειναι ενοχλητικο , απλα ενω εχω γεμισει το τανκ μεχρι τις σπειρες μετα χανοντας 15 πχ σταγονες φανταζομαι πως εχω επιστραφει τουλαχιστον το 1/3 .
:hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: Για δοκιμασε να το γεμισεις με μια συριγγα με το καπακι βιδωμενο απο το κενο που αφηνει το O-ring.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #149 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 19:33 »
Σε ενα κανονικο ηλεκτρονικο τσιγαρο με φιλτρο το υγρο ερχεται σιγα σιγα και σταζει πανω στην γεφυρα του ατμοποιητη. Αν λοιπον η γεφυρα δεν είναι μουσκεμενη ευκολα σου ερχεται καμενο καθως αρχιζει και ψηνεται το βαμβακι μεσα στο φιλτρο.
Προσωπικα ποτε μου δεν καταφερα να καπνισω με ατμοποιητη LR και κανονικο φιλτρο καθως σε 5 λεπτα χρησης τρωω τρελη μποχα καψιματος.

Στο Fog ο ατμοποιητης βρισκεται μεσα στο υγρο.
Δεν γινεται λοιπον να εχεις καμενο εκτος και αν η δεξαμενη είναι αδεια ή αν ο ατμοποιητης που εβαλες είναι ηδη καμενος από προηγουμενη χρηση.

Στο θεμα των διαρροών αν αυτές υπαρχουν τοτε δεν εχει γινει σωστη συναρμολογηση  δηλ από καπου σου παιρνει αερα ή δεν εχεις ακολουθησει σωστα τα βηματα .

Αυτό με την πιθανοτητα να υπαρχει καποιο ρινισμα είναι ένα ενδεχομενο (και εγω στα πρωτα βιδωματα ειχα βρει ένα).

Επισης παρατηρησα πως την δευτερη μερα χρησης η λειτουργια του ηταν ακομα καλυτερη πιο στρωτη και πιο πλουσια. Δεν ξερω που μπορει να ωφειλεται αυτό αν και ο ατμοποιητης μου ηταν αρκετα στρωμενος. Αν αυτό ισχυει τοτε ισως με καινουργιο ατμοποιητη να χρειαζεται ακομα περισοτερο στρωσιμο.

Παντως για να μην τα πολυλογουμε το μηχανακι είναι απιστευτο, με διαφορα το καλυτερο εξαρτημα που εχω δοκιμασει ποτε μου !!!! :thumpup:

Υγ: αν όπως βλεπω στο ποστ του παραπανω , το τεσταρει και ο imeothanasis και το βλεπει καλο νομιζω τα πολλα σχολια περιττεύουν. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 818 158345 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:14
από Valantis04
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2915 420448 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:55
από treloneritis
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15741 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131273 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 184 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 278 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249581 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767654 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog