vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Sergios, george kotsopoulos, Spiderman, chkontog, manoslykos, tony1976

Twitter

Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος ninjamousegr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #75 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 14:12 »
Επειδη ειμαι σε παρομοια φαση θα σε συμβουλευα να πειραματιστεις και με υγρα (η βαση κανει διαφορα οσο και η περιεκτικοτητα σε νικοτινη απ οσο εχω καταλαβει απο πρωτο χερι αλλα φυσικα κι απ οσα εχω διαβασει εδω μεσα) αλλα και με ατμοποιητες (πχ απο τις πρωτες φορες ο Type B μαλλον επειδη τραβαει πιο ελευθερη τζουρα με περισσοτερο αερα μου δινε λιγοτερο εως καθολου throat hit σε σχεση με τους Type A και τα ιδια υγρα).

Το σιγουρο ειναι οτι αν κανεις κανονικο τσιγαρο,θα αηδιασεις (και νομιζω εδω συμφωνουμε ΟΛΟΙ ανεξαιρετως!).
Ν.

Ίδη άρχισα να κατασκευάζω υγρά μόνος μου. Εδώ και 2 μέρες ατμίζω βάση pg και αραιωμένη βάση 36αρα vg, τόσο ώστε να βγαίνει 9mg νικοτίνη και μερικες σταγονες Latakia (οικοδομής  ;D ). Τα συμπτώματα υποχώρησαν.

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 15:41 »
Φιλε μου αυτα που περιγραφεις ισως ειναι θεμα δυσανεξιας στην PG (ή την VG αλλα σπανιοτερο αυτο) που υπαρχει στην ατμιστικη βαση των eliquids.
Τσεκαρε τι περιεχει το υγρο που ατμιζεις και αναλογως διαλεξε κατι αλλο.Αν υπαρχουν τετοια συμπτωματα καλυτερα να σταματησεις.
Και προφανως να πας σε γιατρο αν χειροτερεψεις.Αυτο εννοειται σιγουρα.
Ν.

σε ευχαριστω πολυ.Θα αλλαξω υγρο, για αρχη, απο αυριο βεβαια, γιατι αν το σκεφτω περισσοτερο θα αναψω τσιγαρο

Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 19:16 »
Γεια σας παιδες!! Ειμαι στην 2η μερα ατμισματος  και μπορω να πω οτι ολα βαινουν καλως ,εως εξαιρετικα!!Ξεκινησα με ego-t και 18αρι υγρο και μεχρι τωρα δεν μου εχει ερθει καθολου η επιθυμια για κ.τ.Καπνιζα 2-2 1/2 πακετα winston μπλε 25αρια και δεν μου λειπει καθολου!!!! :D :D :D :D :D !!!!Ατμιζω ομως περιπου 4 τανκ υγρου την ημερα!!!Δεν ξερω αν ειναι καλο η' οχι ,αλλα σημερα το πρωι ξυπνησα και δεν ειχα καθολου επιθυμια για κ.τ.Μια τζουρα απο το ego-t εκανα το πρωι και ολα οκ!!!!Μακαρι να συνεχισει καλα και να απαλλαγω απο το ρημαδι που καπνιζα 20+ χρονια (ειμαι 38 !!!) !!!!

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 23:00 »
μην το βάζεις κάτω και εγώ με την μία έκοψα το κ.τ.
τα 4 τανκ υγρού πιστεύω ότι είναι πολλά!
αλλά σιγα-σιγά και με υπομονή
(μην το κάνεις πιπίλα!!!)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 10:33 »
Δεν υπαρχει περιπτωση (τουλαχιστον για εμενα δεν υπηρξε) στην αρχη να μην εχεις το ητ ακομα κ στο πιο απιθανο μερος μαζι σου !!!!!
Πιπιλα λετε? πιπιλα λοιπον στην αρχη!!!!!!! Δεν ειναι ευκολο ειδικα στην αρχη να λεμε οτι οκ εκοψα το κτ κ τωρα θα ατμιζω απο λιγο... ναι?

Οποιος ξεκιναει το ατμισμα πιστευω οτι  παντα ατμιζει  πολυ περισσοτερο για να μην πω οτι εγω ατμιζω τοσο καιρο το ιδιο παντα πολυ απλα προσεχω την νικοτινη . ;)

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 10:42 »
"Μπούκωμα" στο στήθος εγώ αισθάνομαι τις βραδυνές ώρες και μόνο μετά απο υπερκατανάλωση υγρων ατμίσματος 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #81 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 10:44 »
Αυτο το αισθανθηκα οταν το καλοκαιρι στην Ελλαδα ειχα τα κινεζικα υγρα κ το ειχα οντος παρακανει με το ατμισμα!! Ηταν κατι πολυ σπανιο για εμενα να νοιωσω καποια ενοχληση το βραδυ στο στηθος μα οταν μειωσα εκεινες τις νυχτες το ασταματητο ατμισμα κ αλλαξα κ τα υγρα? ηταν κ ειναι τωρα ολα μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 10:47 »
Νομίζω οτι δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο η ποιότητα των υγρών όσο τα mg/ποστότητα ..
Είναι το ίδιο αίσθημα που είχαμε οταν είμαστε καπνιστές και ανοίγαμε το 3ο πακέτο τσιγάρα το βράδυ..το γνωστό ρητό : αμαν πια..μπούχτησα με το παλιοτσίγαρο ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #83 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 10:51 »
Με ενοχλουσαν πολυ εκεινα τα υγρα ηταν το κατι αλλο αυτα!!! Ομως ναι παιζει σημαντικο ρολο κ η νικοτινη! :)
Το κακο με εμενα ? ηταν οτι κ ειναι ακομα οτι ποτε ποτε δεν μπουχτισα το ητ!! Ισως με βαρεθηκε αυτο μα εγω ποτε απο αυτο!!  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #84 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 10:54 »
Εγω αντιθετα το μπουκωμα και το βαρος το ενοιωθα το πρωι και την πρωτη εβδομαδα μονο.
Τωρα πανω στην μηνα εχει υποχωρησει αρκετα.....αλλα ακομα πιπιλα ολη μερα...... λεπτο και τζουρα.......

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #85 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 14:30 »
Οι μόνες παρενέργειες που έχω ήταν η "γνωστή" ενόχληση στον λαιμό τις πρώτες μέρες....
Τίποτα ιδιαίτερο απο PG ή VG (κάνω και τα 2, μόνα τους η σε μίξη, χωρίς το παραμικρό.
Αλλά το στόμα μου γίνεται "τσαρούχι" αργά το βράδυ, μάλλον απο την υπερκατανάλωση νικοτίνης
(αν και τελευταία κάνω μόνο Tribeca 24άρα, αραιωμένη 1:1 με βάση -> θεωρητικά μου δίνει 12άρι υγρό),
που μου αλλοιώνει και έντονα την γεύση του -κατά τα άλλα αξιολάτρευτου- υγρού της HALO...

Αποσυνδεδεμένος Nadiaal

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #86 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 13:45 »
Εκτη μερα και δεν εχω κανενα προβλημα...ουτε μπουκωματα..ουτε εκλεισε λαιμος ουτε τιποτα...πρωτη μερα εκανα δυο τσιγαρα....πριν 2 μερες που πηγα να το αναψω μου βρωμαγε τοσο πολυ...ειχε τετοια πικριλα που το εσβησα και πηγα παλι στο ηλεκτρονικο μου.
Νικοτινη εχω την πιο ελαφρυα αφου ελαφρυα ηταν και τα τσιγαρα μου.
Εχω χωρις νικοτινη αλλα ειναι στιγμες που δεν με καλυπτει οποτε δεν επιμενω να την κοψω τελειως...ειμαι πολυ ευχαριστημενη προς το παρον!

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #87 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:02 »
Γεια χαρά σ'όλους τους φίλους... :)

Ατμίζω περίπου 10 μέρες και όντως παρατηρώ κάποιες διαφορές...
Ατμίζω ακόμα το πρώτο δοχείο, υγρό VG με 11ml νικοτίνη, σήμερα τελειώνει και έχω παρατηρήσει σε αυτές τις 10 μέρες, τα εξης..
Ελαφρύ μπούκωμα μερικές φορές αλλα αυτό συνέβαινε περισσότερο τις πρώτες 2-3 μέρες.
Επίσης μερικές φορές κάτι σαν ταχυπαλμία ή αναπνευστικό πρόβλημα, με αποτέλεσμα να χρειάζομαι έντονες και μεγάλες αναπνοές.
Οκ, η αλήθεια ειναι, αν και νέος, εχω ''κακο'' ιστορικό υγείας και το πρόβλημα με το αναπνευστικό, μου συνέβη και κατα διαστημάτα και με το ΚΤ.
Εν γένη, νοιώθω πολύ καλύτερα όμως και εχω δει διαφορές ως προς το καλύτερο αυτες τις 10 ημέρες που ατμίζω.
Θεωρώ οτι όντως ειναι πολύ καλύτερα το ΗΤ απο το ΚΤ.
Τα καλά (για να μη λέμε μόνο τα άσχημα), ειναι οτι κόπηκε δια ροπάλου ο βήχας, τα φλέγματα το πρωί και μυρίζω πολύ καλύτερα, οσμές που μεχρι πριν 10 ημέρες δεν μύριζα καθόλου! Ειναι πράγματι εντυπωσιακό και είανι άξιο απορίας, πώς θα νοιωθω σε ενα μηνα, εξι μήνες, ενα έτος.... :)

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #88 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 10:28 »
Να πω και εγω την εμπειρια μου. Ξεκιναει η τριτη μερα ΗΤ αυτη τη στιγμη, και δεν εχω ακουμπησει ΚΤ εως τωρα.
Ομως απο χτες το βραδυ εχω 2 μικρες ενοχλησεις....ενα ξυσιμο μεσα στο λαιμο και ενα ανεπαισθητο βηχα...
Να υποθεσω οτι ειναι φυσικα επακολουθα αυτα?

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #89 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 10:30 »
Ναι ειναι,αν μπορεις κατεβα λιγο σε νικ..... θα φυγει και το ξυσιματακι στο λαιμο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181044 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 188 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 172 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247680 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572763 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2141 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122854 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 811 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 518 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327467 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis