vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, Spiderman, tony1976, camber, lagoudakis, azografos, anetost, Sergios

Twitter

Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 19:01 »
2 φιλτράκια ego-t δεν είναι τίποτα.
Και 3 και 4 να κάνεις πάλι μια χαρά θα είσαι.
Αυτό που έχει σημασία τον 1ο μήνα είναι να μείνεις μακρυά από το κ.τ.
και μετά μπορείς να κανονίσεις και το πόσο θα ατμίζεις και την περιεκτικότητα.
 

Αποσυνδεδεμένος zagoris

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 08:27 »
καλημερα σε ολους,και εγω εκλεισα 2 μερες ατμισμα.Ολα καλα εκτος απο τον υπνο,3 ωρες κοιμηθικα  περιπου καθε βραδυ.Χρησιμοποιησα 24 mg νικοτινη την πρωτη μερα και την δευτερη την ανακατευσα με 9mg(καπως καλυτερα κοιμηθικα).Μηπως φταιει η νικοτινη.Αν υπαρχουν ,απο παλαιοτερους ιδιως ,αναλογες εμπειριες θα μπορουσε καποιος να μου δωσει τα φωτα του.Ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 09:21 »


Καλημερα, πιστευω οτι οι αυπνιες οφειλονται στην διακοπη του κτ. Ο οργανισμος μας παντα αντιδραει με διαφορους τροπους οταν μετα απο χρονια σταματαμε κατι που καναμε σε καθημερινη βαση ναι?
Το ατμισμα δεν εχει για εμενα καμια σχεση με το κτ!! Ομως πιστευω οτι αρχισες με πολυ υψηλη σε περιεκτικοτητα νικοτινη!! Καλο ειναι να την μειωσεις λιγο  κ θα δεις αν αυτο ηταν τελικα που σε πειραζε. Φυσικα δεν σου λεω να ατμιζεις διχως νικοτινη!! Αυτο θα ηταν μεγαλο λαθος!!!!!

Ξερουμε ολοι καλα οτι ο καθε οργανισμος δεν ιδιος με τον αλλο ναι? Μπορει σε εσενα η διακοπη απο το κτ να σου φερνει αυπνιες κ σε αλλους να μην συνεβη κατι τετοιο. Σε μια εβδομαδα περιπου θα αριχσει ο οργανισμος σου να συνηθιζει το ατμισμα κ να "στρωνει"  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2012, 01:57 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 09:26 »
καλημερα σε ολους,και εγω εκλεισα 2 μερες ατμισμα.Ολα καλα εκτος απο τον υπνο,3 ωρες κοιμηθικα  περιπου καθε βραδυ.Χρησιμοποιησα 24 mg νικοτινη την πρωτη μερα και την δευτερη την ανακατευσα με 9mg(καπως καλυτερα κοιμηθικα).Μηπως φταιει η νικοτινη.Αν υπαρχουν ,απο παλαιοτερους ιδιως ,αναλογες εμπειριες θα μπορουσε καποιος να μου δωσει τα φωτα του.Ευχαριστω!!!

Ετσι ημουν κι εγω τις πρωτες μερες ατμισματος.Απο βαρια κ.τ. πηγα σε υγρο με 24mg νικοτινη.
Τις πρωτες μερες δεν κοιμομουν καλα,ειχα παρολαυτα απιστευτη ορεξη και ενεργεια.Επισης ενιωθα σαν να μην μπορουσα να κουραστω καθολου.Α και αρκετα νευρα!
Οι πρωτες περιπου 10 μερες ηταν ετσι.Μετα επανηλθα στα κανονικα επιπεδα.
Τωρα αυτο ισως να οφειλετε στη νικοτινη των υγρων ή καποιας ουσιας που ειχε το κ.τ. και σταματησε να την παιρνει ο οργανισμος.
Δυστυχως δεν ειμαι γιατρος για να εχω μια σιγουρη απαντηση.

Καλα εκανες παντως και μειωσες τη νικοτινη.Ισως το 24 να μην ειναι για σενα.

Αποσυνδεδεμένος zagoris

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 10:45 »
ευχαριστω παιδια καταρχην για τις απαντησεις σας.και θελω να πιστευω οτι ειναι κατι απο αυτα που μου γραψατε.Οπωσδηποτε μειωνω νικοτινη γιατι εκτος απο αυπνιες ειμαστε και στη  πριζα :)) συνεχεια.Ας κανουμε υπομονη ενα διαστημα να δουμε που θα μας βγαλει .

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 12:28 »
Καλημερα, πιστευω οτι οι αυπνιες οφειλονται στην διακοπη του κτ. Ο οργανισμος μας παντα αντιδραει με διαφορους τροπους οταν μετα απο χρονια σταματαμε κατι που καναμε σε καθημερινη βαση ναι?
Το ατμισμα δεν εχει για εμενα καμια σχεση με το κτ!! Ομως πιστευω οτι αρχισες με πολυ υψηλη σε περιεκτικοτητα νικοτινη!! Καλο ειναι να την μειωσεις λιγο  κ θα δεις αν αυτο ηταν τελικα που σε πειραζε. Φυσικα δεν σου λεω να ατμιζεις διχως νικοτινη!! Αυτο θα ηταν μεγαλο λαθος!!!!!

Ξερουμε ολοι καλα οτι ο καθε οργανισμος δεν ιδιος με τον αλλο ναι? Μπορει σε εσενα η διακοπη απο το κτ να σου φερνει αυπνιες κ σε αλλους να μην συνεβη κατι τετοιο. Σε μια εβδομαδα περιπου θα αριχσει ο οργανισμος σου να συνηθιζει το ατμισμα κ να "στρωνει"  :)
+1 και απο μενα  γινοντε άσχημα παιχνιδάκια στην αρχη συνέχισε απτόητος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 10:15 »
ευχαριστω παιδια καταρχην για τις απαντησεις σας.και θελω να πιστευω οτι ειναι κατι απο αυτα που μου γραψατε.Οπωσδηποτε μειωνω νικοτινη γιατι εκτος απο αυπνιες ειμαστε και στη  πριζα :)) συνεχεια.Ας κανουμε υπομονη ενα διαστημα να δουμε που θα μας βγαλει .
Θα επαναλαβω κατι κ θελω να το πιστεψεις ναι? θα σε βγαλει σε καλο δρομο κ σιγουρα μακρια απο τον δρομο του κτ!!!! Καθε αρχη ειναι  δυσκολη ... ετσι δεν λενε? αρα εισαι σε καλη αρχη!!!  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 22:13 »
Παιδια αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι εμεινα με υγρα VG και χαμηλη νικοτινη που δε χτυπανε και μου την σπαει,
δεν ειχα αλλο θεμα μεχρι τωρα και ειμαι στο 10ημερο! Δε βηχω καθολου (!) πλεον και αναπνεω καλυτερα!  ;)
Απο αυριο ξεκιναω παλι μετα απο 1.5 μηνα τρεξιμο παλι να σας πω κι εκει διαφορα.
Σταματησα τρεξιμο λογω τραυματισμου.Αυριο ξαναρχιζω και με 10 μερες Η.Τ!!!  :thumpup:
Απλα πρεπει να βρω PG 18αρια!!! Σαν το gollum νοιωθω!!!  :idiot1:
Ν.

Αποσυνδεδεμένος ninjamousegr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 02:32 »
Πριν 3 μέρες αποφάσισα να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Στο μυαλό μου δεν είχα την διακοπή του καπνίσματος, αλλά μάλλον την ελάττωση του. Αγόρασα λοιπόν το κλασικό σετακι ego-t και ξεκίνησα. Πρίν το η.τ έκανα περίπου έναν καπνό drum 25gr ή 2 πακέτα τσιγάρα. Καπνίζω 13 χρόνια και πραγματικά είναι η πρώτη φορά που δεν το έχω ανάγκη. Χρησιμοποιώ τo RY 2 της nobacco 11mg περιεκτικότητα.  Όταν καπνίζω αργά και μακρόσυρτα (όπως αναφέρεται στο manual του ego-t) και κατεβάζω την ρουφηξιά απότομα νιώθω έντονα αυτο που περιγράφεται ως throat hit. Γενικά έχω μια βελτίωση στην όσφρηση μου. Το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι μετά από έντονο άτμισμα νιώθω το στήθος μου κάπως βαρύ. Ατμίζω περίπου 4 tank την ημέρα. Πάντως γενικά νιώθω καλύτερα ποίο ανάλαφρα κτλ. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος ατμιστής στην παρέα ο οποίος είχε σοβαρά προβλήματα κόπωσης και τα είδε να υποχωρούν σε βάθος χρόνου με την χρήση του η.τ. Γενικά μέχρι στιγμής λόγω ηλικίας μάλλον δεν είχα αισθανθεί κόπωση αν και σε xtreme καταστάσεις λαχάνιαζα έντονα και αργούσα να συνέλθω. Ροτάω ποιο πολύ από περιέργεια.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 10:38 »
πιστευω οτι τα τεσσερα τανκ την ημερα ειναι μαλλον πολλα ναι?  Ομως το βαρος στο στηθος? ειναι απο την διακοπη του κτ!!!!! Το ενοιωθα εντονα μια εβδομαδα δλδ την πρωτη εβδομαδα απο την διακοπη του κτ!! Κ συνοδευιταν απο εντονο βηχα τα βραδια!!!!!

Αυτα τα συμπτωματα περνανε μεσα σε λιγες ημερες. :)

Αποσυνδεδεμένος ninjamousegr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 21:34 »
Ναι τα 4 είναι ίσως πολλά. Θα κάνω προσπάθεια να πέσω αρχικά σε νικοτίνη και αργότερα σε ποσότητα ατμίσματος. Αλλά όλα αυτά μετά τον μήνα...

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 00:55 »
Επειδη ειμαι σε παρομοια φαση θα σε συμβουλευα να πειραματιστεις και με υγρα (η βαση κανει διαφορα οσο και η περιεκτικοτητα σε νικοτινη απ οσο εχω καταλαβει απο πρωτο χερι αλλα φυσικα κι απ οσα εχω διαβασει εδω μεσα) αλλα και με ατμοποιητες (πχ απο τις πρωτες φορες ο Type B μαλλον επειδη τραβαει πιο ελευθερη τζουρα με περισσοτερο αερα μου δινε λιγοτερο εως καθολου throat hit σε σχεση με τους Type A και τα ιδια υγρα).

Το σιγουρο ειναι οτι αν κανεις κανονικο τσιγαρο,θα αηδιασεις (και νομιζω εδω συμφωνουμε ΟΛΟΙ ανεξαιρετως!).
Ν.

Αποσυνδεδεμένος luzz

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 16:16 »
Ειμαι στη 10η μερα ατμισματος και στην 6 χωρις καθολου κτ,απο χθες εχω κ γω πονο στο στηθος κ στο λαιμο σαν ενοχληση οταν καταπινω τον ατμο.Να το αγνοησω ?
Κ λιγο βηχαλακι το βραδυ
 :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 09:24 »
Εαν νομιζεις οτι εχεις κατι σοβαρο ειτε πολυ ενοχλητικο? θα πρεπει να πας σε εναν γιατρο ναι? Ομως τα συμπτωματα αυτα τα ειχαμε σχεδον ολοι μετα την διακοπη του κτ!!!!!!

Να ξερεις οτι η διακοπη του κτ δεν γινεται "ανωδυνα" ναι? Ειναι πολλα αυτα που συμβαινουν μετα! Ειναι κ ο ψυχολογικος παραγοντας που επιρεαζεται πολυ κ αντιδραμε περιεργα ναι?  Ενα που συμβαινει πολυ συχνα ειναι οτι με το παραμικρο υποψιαζομαστε το ητ!!!!!!! Ενω οσο καπνιζαμε? ποτε μα ποτε δεν οι περισσοτεροι σκεφτομασταν αν φταιει το κτ!!!!!!  :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 10:28 »
Ειμαι στη 10η μερα ατμισματος και στην 6 χωρις καθολου κτ,απο χθες εχω κ γω πονο στο στηθος κ στο λαιμο σαν ενοχληση οταν καταπινω τον ατμο.Να το αγνοησω ?
Κ λιγο βηχαλακι το βραδυ
 :respect_hat:

Φιλε μου αυτα που περιγραφεις ισως ειναι θεμα δυσανεξιας στην PG (ή την VG αλλα σπανιοτερο αυτο) που υπαρχει στην ατμιστικη βαση των eliquids.
Τσεκαρε τι περιεχει το υγρο που ατμιζεις και αναλογως διαλεξε κατι αλλο.Αν υπαρχουν τετοια συμπτωματα καλυτερα να σταματησεις.
Και προφανως να πας σε γιατρο αν χειροτερεψεις.Αυτο εννοειται σιγουρα.
Ν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181043 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 188 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 171 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247679 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2141 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122854 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 811 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 518 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327467 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis