vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, kon95, madtracker, bloodlessz

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #795 στις: Μαΐου 25, 2013, 00:05 »
Άλλαξε τα oring, λίγο υπομονή να στηθεί σωστά (το νήμα έχει πολλές και πολύ έγκυρες πληροφορίες) και πιστεύω θα αποζημιωθείς και με το παραπάνω. Δεν αφορίζω το φιτίλι σε καμία περίπτωση, είναι άλλη γεύση. Πιστεύω αξίζει να ασχοληθείς και πραγματικά μακάρι για πρώτο genesis να είχα κάποιον με μονωμένη τρύπα mesh και πλαστικό πάτο στο τανκ (καλύτερα δεν γίνεται)


Για το πως κάνεις σπείρες δες εδώ (σε εμένα λειτουργεί κάθε φορά)

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #796 στις: Μαΐου 25, 2013, 00:15 »
όλες λαμπαδίαζουν ομοιομορφα.το mesh είναι στο full οξειδωμένο..και να μην ήταν με την χρήση έγινε...


εχω πάνω 20αρι kandal...μήπως δεν κάνει το σύρμα?μήπως το πλέγμα είναι πολυ αραιό?
αδειαζω το τανκ και ανεβάζω φώτο...μην κοιμηθείτε... ;D

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #797 στις: Μαΐου 25, 2013, 00:17 »
 ::) ::) απόψε έχει αγρυπνία  :))

μια χαρά το σύρμα 0,2 Kanthal

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #798 στις: Μαΐου 25, 2013, 00:25 »
ορίστε.



Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #799 στις: Μαΐου 25, 2013, 00:28 »
μια χαρά φαίνεται
και εγω τον είχα αλλα δεν με ικανοποιούσε ούτε ο ατμός ούτε το χτύπημα
οπότε μάλλον δεν κάνει για σένα

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #800 στις: Μαΐου 25, 2013, 00:28 »
Χαιρετώ την παλιοπαρέα!!! :)


Σήμερα έκανα το πρώτο σετάρισμα με ribbon!!!!!


Θα μου πείτε "σιγά τα αυγά, τί πρωτότυπο!!" :laugh1:  Ανεβάζω τη φωτό από τον σετάρισμα στα 1,9 Ω... Αν παρατηρήσετε, στο σημείο που το σύρμα αφήνει το πλέγμα και πάει προς τη βίδα του αρνητικού πόλου, πρόσθεσα λίγο non σύρμα, το οποίο τύλιξα γύρω από το ribbon. Κανένα hot spot από την αρχή...


Το σετάπ είναι βιαστικό, Συγχωρήστε με.


Ανεβάζω τη φωτό μόνο και μόνο για να δώσω καμιά ιδέα σε κανέναν από εσάς.


Μου έχετε λείψει όλοι σας. :bye: :bye:
Να είστε καλά!!







Edit:
 :wall: :wall:  Γιατί δεν δοκίμασα ribbon εώς τώρα!! :wall: :wall:  Ακόμη καλύτερη, και γεμάτη γεύση!!
Την επόμενη φορά θα τυλίξω non και στο σύρμα προς την βίδα του θετικού πόλου, έτσι ώστε να μεγαλώσω την απόσταση, και να φέρω το πλέγμα, πιο κοντά στην τρύπα του καπακιού.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2013, 01:18 από demkoni »

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #801 στις: Μαΐου 25, 2013, 00:29 »
ορίστε.

Σωστά δείχνει! πόσα Ω είναι η αντίσταση και πόσα volts έχεις στο mod ?
με σύρμα 0,2 Kanthal πρέπει να είναι 1.8-2.0 Ω ... βάλε στο mod 4.0-4.5 volts
όχι σε παλμικό αλλιώς ότι να ναι θα σου δίνει σε volts

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #802 στις: Μαΐου 25, 2013, 00:32 »
έχω μονο το vamo(αρα παλμικο) και δείχνει  αυτη την στιγμή 2,3Ω


στο mod έχω 8,1(παράλληλες)
μήπως εννοεις στο mode 1?γιατι είμαι στο 2.





Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #803 στις: Μαΐου 25, 2013, 00:46 »
Εγώ (με το γερακίσιο μάτι μου  :idiot1: ) θα έλεγα δεύτερη σπείρα από πάνω κούνησε την ελάχιστα κάτω..πλάκα κάνω μια χαρά φαίνεται σεταρισμένο. Για rms κλπ τα παιδιά με τα πολυβολτικά θα σου απαντήσουν 100%. Για εμένα παίξε 1 τανκ κάτω από τα 4 V να γίνει άριστη οξείδωση (για καλό και για κακό). Για την τρύπα της καμπάνας είναι ρίσκο να την ανοίξεις κλείνει δύσκολα , οπότε σκέψου και αν έχεις κάποιον φίλο με Genesis με άλλη διατομή στην οπή δοκίμασε την τζούρα πριν το χειρουργείο


Πάντα παίζει και η αυτό που λέει ο WilDe εννοείτε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #804 στις: Μαΐου 25, 2013, 00:53 »
δλδ εσείς έχετε πυκνό καπνό όσο δλδ ενας protank?


απο χτύπημα εμένα με σκοτώνει...αλλα απο ντουμάνι,τζίφος.


δυστυχώς φίλε μου tzes δεν εχω κανεναν εδώ που να ασχολειται με η.τ :'(
εχω κάνει ήδη 4 τανκ με αυτο το setup.


να κάνω ακόμη μια ερώτηση.


όταν έχω βγαλμενο το καπάκι και έχει μέσα το τανκ αρχίζει και εκτοξεύει πυρωμένο υγρό(σαν υπερτροφοδοσία μου φαίνεται.)
μήπως το mesh δεν κάνει και δεν έχω ντουμάνι?

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #805 στις: Μαΐου 25, 2013, 01:02 »
Κάποια ''σκασίματα'' κάνουν όλοι οι Genesis , το θέμα είναι πόσα κάνει (εκεί είναι δύσκολο όντως να το δούμε).  Εγώ έχω ένα 4*4cm mesh (στο ύψος το έκοψα μετά την τοποθέτηση) 325 και δουλεύει εκεί που πρέπει για τα δεδομένα μου (0,9 ohm αντίσταση και 50/50 υγρά) που δυστυχώς είναι για μηχανικό με χρήστη παράλογο θα πούνε πολλοί . Καλύτερα θα είναι να αντιγράψεις το στήσιμο του Γιάννη ή κάποιου παιδιού που δουλεύουν σε πολυβολτικό και κοντά στα βατ που ατμίζεις. Τα βατ παίζουν ρόλο στην τροφοδοσία γιατί ζεσταίνεται και το mesh και έχεις ταχύτερη εξάτμιση.


Καλύτερο ντουμάνι από Vivi Nova δεν ξέρω, παρατήρηση σε μαγαζί για την παραγωγή ατμού μας έχουν κάνει πάντως  :laugh1:

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #806 στις: Μαΐου 25, 2013, 01:18 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2HmOxIu2G4g[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #807 στις: Μαΐου 25, 2013, 01:27 »
Γίαννη ευχαριστώ πολύ ρε σι...
βγάζει ακριβώς το ιδιο ντουμάνι σε εισπνοη-εκπνοή όσο σε εσένα στο video στο 1:05.

edit.


στο video είχες ανοιξει και την αεροτρυπα ή είναι στης στοκ διαστάσεις?




Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #808 στις: Μαΐου 25, 2013, 01:28 »
Ιωαννη,δεν ξερω αν με γελουν τα ματακια μου ,αλλα βλεπω λιγο στενο το mesh για την τρυπα και πολυ κοντα στο θετικο.Ακουμπαει στον θετικο?Παντος κοιτα λιγο στο συγκριτικο των mesh (200-325-400-500 δεν ξερω πως να του το δειξω παιδες,καντετο καποιος) στο πρωτο μνμ στο τελος εχει ενα σχημα πως πρεπει να ειναι στρημενο το πλεγμα.Τα mmμπορει να ειναι σωστα , αλλα αν ειναι σφυχτο ,παλι δεν δουλευει σωστα
εντιτ  με προλαβε ο Γιαννης
μαλλον εισαι ενταξει.Μην με διαβαζεις :)) :)) :)) :)) :)) ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2013, 01:33 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #809 στις: Μαΐου 25, 2013, 01:34 »
εχω δεί άπειρα video...


το πλέγμα δεν ακουμπάει απλά είναι λιγο τραβηγμένο προς τον πόλο.το mesh μπαίνει τσίμα τσίμα στην τρύπα.
δεν υπάρχει τρύπα στην μέση στο mesh.δεν είναι σφιχτά στριμμένο το mesh.


ίσως η αντισταση να είναι λίγο σφιχτή πάνω στο mesh...αλλα τον έχω στίσει ίσα με 10 φορες και έχω δοκιμάσει 325 και 400 mesh.(αυτο που έχω τώρα είναι 325)


edit.
φίλε shadockan  :laugh1:


αρα αυτο είναι το ντουμάνι του?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy