vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 5 χρήστες
ahill2, manoslykos, funes, tsiv, lagoudakis

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #780 στις: Μαΐου 22, 2013, 20:41 »

Για μηχανικό 1,1 μέχρι 1,5 για σταθερή απόδοση και μια εύλογη διάρκεια....1,8 είναι πολύ για εμενα.
Αν κανεις υγρά με άρωμα θα πιάσει μάκα σχετικά γρήγορα και άνετα θα σκαρφαλώσει στο 1.9-2 οπότε θα ψιλογονατισει.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #781 στις: Μαΐου 22, 2013, 20:50 »
τον ξανα έστεισα λοιπόν για 3 φορά(και να φανταστείς το είχα πεί απο την αρχή που τον επιασα στα χέρια μου"να δείς που με την τρίτη θα τα καταφέρω")


και το εργαλειο πειροβολάει.


τρελό ντουμάνι καλο χτύπημα και πολύ ωραια γεύση.
εκανα 4 σπείρες και πήγε στα 2,2Ω.το δουλεύω στα 8 watt ολα οκ.


αυτο που εκανα αυτη την φορά ήταν να δουλέψω άλλο mesh που ήταν πιο αραιο(δεν ξέρω τι είναι.)
βγήκε κάπως μαλακο το αλλα ολα οκ. έστρωσα όσο καλλίτερα μπορούσα της σπείρες...


ευχαριστώ πολύ παιδια για όλα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #782 στις: Μαΐου 22, 2013, 21:01 »

Μάλλον έβαλες mesh 235-250 κάπου εκεί.
Είσαι στα 4,1V περίπου...και στα 4,5 καλά θα είσαι.
Δες και εδώ.


the12volt.com

Αποσυνδεδεμένος koufos

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • find what you love and let it kill you
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #783 στις: Μαΐου 23, 2013, 02:10 »
ρε παιδια ειναι δυνατο να ανοιχτει κατι σαν αυλακακι που να οδηγει στο μες και ετσι να μαζευει κατα καπιο τροπο τους υδρατμους που υγροποιουνται και να δινει μια λυση στο ''προβλημα''? :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #784 στις: Μαΐου 24, 2013, 22:57 »
Γεία σας παιδια και πάλι.


γενικά απογοητεύτικα με τον ατμοποιητή.


το έχω στα 10 watt με αντισταση 2,2 και δεν τραβάει το εργαλείο.
ανύπαρκτο ντουμάνι και αποπνικτική γεύση.


επίσης θέλει κάθε 5-6 τζόυρες άνοιγμα και καθάρισμα αλλίως πέφτει η απόδοση του και όταν τοποθετώ την καμπανα πρέπει να προσέχω υπερβολικά μην ακουμπήσω την αντίσταση αλλιως βγαίνει απο τον θετικό.
τον έχω σετάρει όσο καλλίτερα μπορούσα και πιστεύω οτι το εχω σετάρει καλα.
επίσης τo Ο ring της δεν λέει και πολλα γιατι δεν το ασφαλίζει καλα.


αυτο απο μένα παιδια...ίσως κάνω κάτι λάθος?περιμένα το ενα απολαυστικό ατμισμα,ήξερα οτι θα ζοριστώ να τον σετάρω,είδα άπειρα videos για να σιγουρευτώ οτι έχω σετάρει σωστα και τελικά το αποτέλεσμα δεν μου άρεσε.






Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #785 στις: Μαΐου 24, 2013, 23:03 »
δεν κάνεις λάθος
δεν έχει ντουμάνι ούτε χτύπημα
και επίσης πολλές διαρροές και υγροποιημένο ατμό στην καμπάνα


Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #786 στις: Μαΐου 24, 2013, 23:08 »
1. Έχεις βάλει την οπή της καμπάνας προφίλ με το mesh ?
2. Πολύ σφιχτή η τοποθέτηση της καμπάνας και μάλιστα δυσκολεύει στο άνοιγμα.
3. Τον θετικό πόλο δεν τον βιδώνουμε! απλά κατεβάζεις τη ροδέλα και ασφαλίζει
δεν κουνιέται με τίποτα.
4. Πόσο ύψος έχεις κάνει το mesh? δεν θέλει με τίποτα πάνω από 3.6 mm
στο πλάτος μπορείς και 50 mm απλά σου προτείνω 35 mm ή 40 mm

Διαρροή έχει μόνο από το πλαστικό στον θετικό πόλο, αν αλλαχθεί με του AgaT V2
ή με μικρό Oring όλα καλά.
Ντουμάνι έχει αρκετό, αλλά να χεις υπ΄όψιν σου μήπως και είναι κλειστή η οπή στην καμπάνα
ή έχει μείνει μέσα κάποιο ρίνισμα από το εργοστάσιο. Βάλε μια καρφίτσα και άνοιξέ την για παν
ενδεχόμενο.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #787 στις: Μαΐου 24, 2013, 23:24 »
1,ναι
2, κουνιέται τόσο εύκολα που μπορεί να βγεί η καμπανα και με το στόμα,όπως και το επιστόμιο του κουνίετε...έχει θέματακια με τα Orings του(αυτο διορθώνετε βεβαια.)
3,το ξέρω βρε.όπως επίσης πρόσεξα όλα σου τα πόστ σχετικά με αυτο το θέμα για να μην έχω διαρροές στον πόλο.
4,το mesh είναι ακριβώς στο υψος του πόλου.επίσης το πάχος του το έχω να μπαίνει ίσα ίσα στην τρύπα του,όυτε σφήνα αλλα ούτε και να κολυμπάει.

δεν έχω διαρροές ούτε κατα διάνοια...μονο αν δεν καθαρίσω την καμπανα θα βγεί υγρό απο την τρύπα αέρα.

η τρύπα της καμπανας δεν είναι κλειστή...

τον πήρα απο fabvape.
μήπως ήταν μεταχειρισμένο και εχει τόσα κενα σε καμπανα και tip?


Όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα, δεν είναι ανάγκη να πατήσετε "Παράθεση" και να αναγκάζετε τους αναγνώστες να συναντούν το ίδιο κείμενο μπροστά τους δυο φορές συνεχόμενα. Απαντήστε κατευθείαν χωρίς παράθεση χρησιμοποιώντας το κουμπάκι "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω από το τελευταίο μήνυμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2013, 23:27 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #788 στις: Μαΐου 24, 2013, 23:25 »
Εναλλακτική  λύση στο πρόβλημα διαρροής με τεφλόν




Με δύο τρύπες στην καμπάνα (προφανώς και με μια 1.2mm) δεν έχω παραπάνω απο το φυσιολογικό υγροποιημένο ατμό στην καμπάνα. Όσο για ντουμάνι παιδιά αν στηθεί σωστά βγάζει και με το παραπάνω θα έλεγα  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #789 στις: Μαΐου 24, 2013, 23:31 »

τον πήρα απο fabvape.
μήπως ήταν μεταχειρισμένο και εχει τόσα κενα σε καμπανα και tip?




Οχι και ο δικος μου ετσι ειναι,(τον πηρα απο καταστημα της Ιρλανδιας)
βαζεις στο ντριπ τιπ ενα αλλο ο-ρινγκ λιγο πιο χοντρο και λυνετε το προβλημα(χρησιμοποιησα το ο-ρινγκ απο πλαστικο ντριπ τιπ του βιβι νοβα)
Το μοναδικο ντριπ τιπ που δεν κουνιεται ειναι το δικο του...

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #790 στις: Μαΐου 24, 2013, 23:33 »
Όσους genesis έχω πάρει είχαν ανοιγμένη την οπή αλλά από μέσα δεν είχε φύγει το κομματάκι
μετάλλου του 1 mm από την καμπάνα. Κοίτα πάλι για αυτό.

Αν κοιτάξεις στο νήμα δεν έχει παραπονεθεί κανένας για τον ατμό του, τη γεύση του και τη
καμπάνα του ότι βγαίνει εκτός από το θέμα των διαρροών που όντως είναι το κουσούρι του,
το οποίο όμως θεραπεύσαμε. Τα ίδια που σου λέω λένε και πολλοί χρήστες στο εξωτερικό
μάλιστα σε γκάλοπ ποιος από τους ac9 ή rsst είναι καλύτερος πολλοί χρήστες λένε ο rsst.

Προσωπική μου άποψη είναι πως για τα χρήματα του είναι "πολύς"

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #791 στις: Μαΐου 24, 2013, 23:42 »
Συγνώμη για τον όχι τόσο καθαρή φωτογραφία καταρχήν (Drip Tip by atmomixani-rsst-nemesis (με 18650)). Ελέγξτε τα oring ίσως να έχουν θέμα , γενικά τα λεφτά του τα τιμάει με το παραπάνω , για ευκολία δε στο σετάρισμα είναι μακράν ο καλύτερος κατά την γνώμη μου. Από απόδοση όσο και υποκειμενικά να απαντάμε δεν βρήκα ότι έχει να ζηλέψει πολλά απο ακριβότερους του . Η διαρροή στον πόλο και η ανάγκη να φαγωθεί η βίδα ώστε να είναι φλατ για καλύτερη αγωγιμότητα είναι στα αρνητικά ναι.


« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2013, 23:49 από tzes13 »

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #792 στις: Μαΐου 24, 2013, 23:48 »
Με τα drips έχει ειπωθεί και σε μας αλλά και στο εξωτερικό, κάποιες παρτίδες μετά την πρώτη έχουν όντως πρόβλημα. Είναι μεγαλύτερη η τρύπα του 510 σπειρώματος της καμπάνας.
Αυτό δεν μου έτυχε αλλά αν αλλάξει κάποιος το Oring του drip με το αμέσως μεγαλύτερο θα λυθεί
φαντάζομαι.
Στον δικό μου πάντως μπαίνουν όλα τα drips ανοξείδωτα και ακρυλικά, κανονικότατα λίγο σφιχτά
μάλιστα αλλά σε καμία περίπτωση δεν πλεονάζουν  :nope:

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #793 στις: Μαΐου 24, 2013, 23:56 »
ε τότε μαλλον οι μεσσατοι δεν με καλύπτουν...


βρε μήπως κάνω κάτι λάθος εγω?μήπως πρέπει να ανοίξω την τρύπα μπάς και ανασάνει?


edit.


φίλε tzes13 αν το κανω εγώ αυτο στον δικό μου έχει φύγει στο πάτωμα πρίν καν προλάβω να το σηκώσω... :eyesplash:

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #794 στις: Μαΐου 25, 2013, 00:01 »
το έχω στα 10 watt με αντισταση 2,2 και δεν τραβάει το εργαλείο.
ανύπαρκτο ντουμάνι και αποπνικτική γεύση.

Φτιάξε πάλι την αντίσταση σου 99,99% έχεις hot-spot αφού όλα τα παραπάνω τα χεις σωστά
Κάνε πάλι οξείδωση στο mesh, όχι εφαρμοστό ούτε χαλαρό στην οπή του και οι σπείρες σου το ίδιο
να μην πνίγουν το mesh κατά το τύλιγμα.
Βάλε και φωτο αν μπορείς να δούμε καλύτερα και αν γίνεται χωρίς υγρό στο τάνκ αν ανάβουν όλες
οι σπείρες ομοιόμορφα από την πρώτη επάνω που πάει στο θετικό πόλο ως την τελευταία κάτω που
βέβαια αν είναι νοτισμένο το mesh καθυστερεί να ανάψει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499098 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy