vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, Doubt, vougiouklakis, camber, Aoratix, pngtszs1976, vasim, lagoudakis

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #315 στις: Μαρτίου 16, 2013, 01:01 »
akisjon το σεταρισες εκτος u wick δηλαδη στην 3χιλ που εκανες?
που βλεπω οτι ειναι ποιο κοντα στο θετικο πολο να δεις αν εχει διαφορα απ την μαμησια ?

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #316 στις: Μαρτίου 16, 2013, 01:03 »
οταν λες διαφορετικος ουζου τι εννοείς δηλαδη πως ειναι απο κατω ;
http://imageshack.us/photo/my-images/841/img034ky.jpg/


http://imageshack.us/photo/my-images/62/img032c.jpg/

Αποσυνδεδεμένος akisjon

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #317 στις: Μαρτίου 16, 2013, 01:07 »
οχι agialas δεν το εχω δοκιμασει , ειναι κοντα στον θετικο πολο η 3αρα η τρυπα αλλα στον αρνητικό ειναι μακρια η βιδα

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #318 στις: Μαρτίου 16, 2013, 01:08 »
Είναι κωνικος κάτω ο πόλος ενώ στην πρώτη φουρνιά ήταν ψιλοφλατ... δεν επηρεάζει σε τίποτα όμως....

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #319 στις: Μαρτίου 16, 2013, 01:15 »
οχι agialas δεν το εχω δοκιμασει , ειναι κοντα στον θετικο πολο η 3αρα η τρυπα αλλα στον αρνητικό ειναι μακρια η βιδα
καλα εε δεν παιζομαι..  ουτε πρωταρης να μουνα :wall: :wall: εγω ειδα μονο την τρυπα  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος akisjon

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #320 στις: Μαρτίου 16, 2013, 01:18 »
ουζου να σου πω πως και εγω εχω βάλει ενα oring στην βιδα κατω απο το πλαστικακη οπως λεει ο gianhs pap ειδα μια μικρη διαφορα αλλα συνεχιζει να δακρυζει , οχι πολυ φαντασου μια σταγονα στις 4 μερες και νομιζω εδω που τα λεμε οτι ειναι λογικο να δακρυζει γιατι τρωει πολυ υγρο και απο καπου πρεπει να φευγει εκτος αν καθε λιγο και λιγακι το ανοίγω και με μια χαρτοπετσετα του περνω τα υγρα του  :dontknow: δεν νομιζω τακη  :idiot1: να το κανω εγω αυτο

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #321 στις: Μαρτίου 16, 2013, 01:35 »

Ε,όχι και λογικό να δακρύζει... ::)
Πλάκα πλάκα...το έχετε πολλοί αυτό με την διαρροή?το ο-ρινγκ από που το βρήκατε (από κάποιο ατμο -πλην ντιντ) ή άλλο ατμιστικο εξάρτημα ή κατάστημα με ορινγκακια γενικά.? Άλλο κολπάκι?
(Το σιλικονακι του AGA το έφαγα το ένα αρά δεν παίζει...)

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος akisjon

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #322 στις: Μαρτίου 16, 2013, 01:53 »
ενα ιδιο ορινγκ εχει και το ggts connector pin μεσα στο πλαστικο που βιδωνη στο collector tank
αυτο εδω δηλαδη
http://www.e-smokeguru.gr/en/ggts-connector-inside-pieces.html

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #323 στις: Μαρτίου 16, 2013, 02:26 »
Ο demkoni αν δεν κάνω λάθος είπε ότι εμπορεύεται orings. Ίσως μπορεί να μας πει τις διαστάσεις αυτού που έβαλε από τον did και πως να το ζητήσουμε όσοι είμαστε μακριά. Προσωπικά έβαλα την σιλικόνη του aga. Άχρηστο τον έχω καθώς έχασα 2/3. Η τρίτη και τυχερή πήγε στον RSS  :))

Αποσυνδεδεμένος thangeol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #324 στις: Μαρτίου 16, 2013, 04:21 »
Εγω δεν μπορω να παρω γευση με τιποτα ... ατμος ντουμανι , χτυπημα μετριο ( 10mg νικ) αλλα γευση με τιποτα ... αντισταση 1.8Ω στα 10W ... μηπως να ανοιξω την τρυπα της καμπανας;

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #325 στις: Μαρτίου 16, 2013, 05:26 »
Φωτογραφίες που φαίνεται που έβαλα το μικρό όρινγκ στον άξονα-βίδα του θετικού πόλου. Τώρα που το έβγαλα για να το φωτογραφίσω, δεν είδα ΚΑΝΕΝΑ ίχνος υγρού κάτω από το μικρό όρινγκ. Για κάποιους που δεν ξέρουν εννοώ το μαύρο δαχτυλιδάκι κάτω από το άσπρο σιλικονάκι που είναι περασμένο στον άξονα-βίδα του θετικού πόλου.

Γνώμη μου πάντα, θα ήταν λίγο καλύτερο ένα όρινγκ λίγο πιο χοντρό από αυτό. Προσοχή ίδιες διαστάσεις, αλλά πιό χοντρό.

Edit: καλού κακού όταν βρεθήτε στο μαγαζί για τα όρινγκ, ψάξτε και ένα για πάνω από το πλαστικό τανκ, ανάμεσα τανκ και πάνω καπάκι. Σαν να μη μου αρέσει κάτι και εκεί :hmmm: :hmmm: . Αλλά αυτό είναι προς διερεύνηση... Με το άνοιξε κλείσε για τη φωτογράφιση μπορεί να έτρεξε από πάνω υγρό και να μην το κατάλαβα. :dontknow:

Είναι κρίμα για έναν τόσο καλό ατμοποιητή, να χάνει πόντους από κάτι τόσο μικρό και υποτιπώδες. Τώρα τους ξαναπήρε τους πόντους του. :tongue_smilie: :))

Φωτό 01

(Image removed from quote.)

Φωτό 02

(Image removed from quote.)

Φωτό 03

(Image removed from quote.)

Στη φωτό 03 φαίνεται πως κάθεται το πάνω σιλικονάκι, μετά την εφαρμογή του όριγκ. Καθώς και το σετάπ μου :tongue_smilie: :tongue_smilie:   

Ξαναβάζω τότε το πόστ μου στο νήμα...

Αυτό ...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16370.msg598736.html#msg598736
Ouzou το είδες? :dontknow: :) :angel:   βρίσκεται στην σελίδα 9 του νήματος. Νομίζω ότι εξηγεί τα πάντα. Βρε μπάς και είμαι αόρατος?? :idiot1: :laugh1:  Πρέπει να το ψάξω!! :))


 Επίσης ... Η λύση του Γιάννη στο συγκεκριμένο ζήτημα...


Θυμήθηκα με τι μοιάζει η τάπα αυτή στον άξονα που είναι πλαστική και είπα να
κάνω αλλαγή μιας και είχαμε την συζήτηση περί διαρροής.

Είναι παρόμοια με αυτήν του Aga-T V2 που βρίσκεται στα ανταλλακτικά του και έτσι
δεν χρειάστηκε να ξεστήσω τον Aga !
Είναι παρόμοια με την μόνη διαφορά πως αυτή είναι σιλικονένια και σφίγγοντας,
κάνει εφαρμογή καλύτερα μιας και "απλώνει" στην οπή.

(Image removed from quote.)

Ο demkoni αν δεν κάνω λάθος είπε ότι εμπορεύεται orings. Ίσως μπορεί να μας πει τις διαστάσεις αυτού που έβαλε από τον did και πως να το ζητήσουμε όσοι είμαστε μακριά.
Δυστυχώς Άρη δεν το έχω το συγκεκριμένο :'( , αυτά που έχω είναι πιο χοντρά και μεγάλα. 8)  Το συγκεκριμένο για τον DID πρέπει να είναι (δεν έχω παχύμετρο, αλλά κάπου εκεί είναι)... : 4,5 mm (εξωτερική διάμετρος) Χ 2,5 mm (εσωτερική διάμετρος) Χ 1 mm (πάχος)

Για την ώρα το όρινγκ του DID και το σιλικονάκι του Αγά είναι μονόδρομος. Έφαγα πολύ ώρα στο διαδύκτιο αλλά δεν βρήκα κάτι... Αν κάποιος φίλος μπορεί, ας ψάξει κι εκείνος μπάς και βρεθεί κατάστημα με τόσο μικρά όρινγκ.
Επίσης... δεν φταίει το κάτω μέρος για τη διαρροή. Φταίει το σιλικονάκι που βρίσκεται κάτω από το ελατήριο. Έπρεπε η εσωτερική του τρύπα να είναι μικρότερης εσωτερικής διαμέτρου και  σφικτή στη βίδα-θετικό πόλο.
Στον δικό μου από τότε που έβαλα το όρινγκ δεν έχει βγάλει ούτε μία σταγόνα!!
Προφανώς και ο Γιάννης έλυσε με το δικό του τρόπο το πρόβλημα... Διαφορετικά κάτι θα μας έλεγε...
Άρα το πρόβλημα της διαρροής στον RSS λύθηκε στις 7 Μαρτίου. :)

Να σας πω επίσης ότι είχα στείλει προσωπικό μήνυμα σε FabVape μέσω του φόρουμ εντοπίζοντας το πρόβλημα. Στις καινούριες παραλαβες είδα ότι πλέον ο RSS εφοδιάζεται με drip tip. Νομίζω ότι θα έπρεπε να υπάρχει και το συγκεκριμένο όριγκ μηδαμινής αξίας ή ένα άλλο σιλικονάκι για τον πόλο. Το ολοκληρωμένο πακέτο με την εκπληκτική τιμή που προσφέρει η FabVape δυστυχώς συνεχίζει να χάνει πόντους από μία χαζομάρα. :'(  (Για να μην παρεξηγούμαι... "Χαζομάρα" εννοώ το όριγκ ευτελούς αξίας).
Ας με συγχωρήσει το FabVape για την παρατήρηση που κάνω εδώ... Ξέρετε πόσο σας συμπαθώ!! :) :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2013, 08:59 από demkoni »

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #326 στις: Μαρτίου 16, 2013, 08:34 »
Την λύση με το σιλικονάκι του Aga-T V2 την εγγυώμαι προσωπικά! 100% δεν υπάρχει καμία
απολύτως διαρροή.
Αλλά αυτό, για όσους έχουν τον Aga-T V2 !
Για άλλους που θα έχουν πρόβλημα η λύση του Κωνσταντίνου είναι και αυτή δοκιμασμένη.

Να πω όμως πως αν κάποιος βάλει στο σφίξιμο τον θετικό πόλο στη σωστή θέση, δεν έχει διαρροή!
Και αυτό πάλι είναι δοκιμασμένο με σιγουριά, έχει όμως μια δυσκολία στο να βρει κάποιος το
σωστό σημείο.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #327 στις: Μαρτίου 16, 2013, 08:49 »
Hot Spot στο βίδωμα της βίδας δηλαδή :laugh1: :laugh1:
έτσι Γιάννη? :laugh1:


Θα προσθέσω και το εξής και νομίζω ότι είμαστε πλήρης με το ζήτημα : διαρροή στο κάτω σπείρωμα στον RSS.


Να πω όμως πως αν κάποιος βάλει στο σφίξιμο τον θετικό πόλο στη σωστή θέση, δεν έχει διαρροή!
Και αυτό πάλι είναι δοκιμασμένο με σιγουριά, έχει όμως μια δυσκολία στο να βρει κάποιος το σωστό σημείο.


Αν βρεθεί το σωστό σημείο, λογικά δεν θα υπάρχει μεν διαρροή αλλά θα συνεχίζει να υπάρχει υγρό και να γεμίζει με υγρό το σωληνάκι μεταξύ κάτω και πάνω καπακιού.
Ε.... νομίζω ότι τώρα όλα είναι εδώ !!!! :)) 8)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #328 στις: Μαρτίου 16, 2013, 09:46 »
Εμένα δεν με πάει ο RSS. Το πρωί ποου ξύπνησα σταγόνα στον πόλο του vv. Το λύνω τον καθαρίζω και βάζω τη σιλικονένια τάπα του aga-t v2. Τον ετοιμάζω και ατμίζω. Μετά από μία ώρα το ίδιο. Προς το παρόν παροπλίζεται.

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #329 στις: Μαρτίου 16, 2013, 09:48 »
Θα είχε μείνει μέσα το υγρό εγκλωβισμένο. Καθάρισε τον άξονα θετικό πόλο και θα δεις  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8822 1114749 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:03
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823619 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506615 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8831 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568341 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243432 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293741 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1622 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762381 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1026 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3928 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem