vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

141 επισκέπτες, 4 χρήστες
tsiv, lagoudakis, mfk, bloodlessz

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #285 στις: Μαρτίου 14, 2013, 12:59 »
Δώστε χρόνο στον RSS να σας γνωρίσει!! :))  Μάλλον ντρέπεται και δεν θέλει να σας τα δώσει όλα από τόσο νωρίς!, :laugh1:  μετά από 2-3 ml... ;)


Πάντως για να πώ κι εγώ το κοντό μου, στα 3,9 βολτ που συνήθως τον ξεκινάω μέχρι να στρώσει λίγο, με 2,0 Ω αντίσταση, το ντουμάνι και η γεύση του είναι αρκετό εώς πολύ. Μιλάω πάντα για φρέσκο σετάπ. Αν στρώσει και μετά που τον πάω στα 4,4 βολτ.... τοπίο στην ομίχλη!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2013, 13:12 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #286 στις: Μαρτίου 14, 2013, 13:26 »
κατα συνέπεια, για να παίξουμε σε μηχανικό, θα πρεπει να κατεβάσουμε στα 1,6 με 1,5 περίπου? Περαν του προσωπικού γούστου βεβαια! ως απόδοση και ατμό εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #287 στις: Μαρτίου 14, 2013, 13:33 »
[youtube]LVFlWsL53JQ[/youtube]

Όσο για την γραμμή κάτω, μη σε προβληματίζει, γιατί δεν νομίζω κάποιος που χρησιμοποιεί genesis ατμοποιητη να αφήσει το υγρό να πάει τόσο κάτω.... ;)

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #288 στις: Μαρτίου 14, 2013, 13:38 »
Αυτό μην το λες!!!! :))
Μέχρι να νοιώσω το καψούλι!!!! :fight_hammered2: :fight_hammered2:

Μέχρι τελευταίας ρανίδος στον άλλον που έχω!! ;)   Τον RSS δεν του έχω ακόμη τόση εμπιστοσύνη... Δεν έχουμε γνωριστεί ακόμη καλά.... Το καψούλι του δεν ξέρω τι γεύση έχει!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #289 στις: Μαρτίου 14, 2013, 14:35 »
Προσωπικά σε όλους τους genesis ατμίζω μέχρι να πιάσω πάτο.
Ειδικά όταν δουλεύω και δε το κοιτάω, αν δε νιώσω καμένο δε γεμίζω  :idiot1: :idiot1: :idiot1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #290 στις: Μαρτίου 14, 2013, 14:42 »
Στο βίντεο που έκανες στο σημείο που θα συμφωνήσω απόλυτα ειναι εκεί που λες για τη μικρή τρύπα αέρα στην καμπάνα .
Πολύ δύσκολη τζουρα !
Την άνοιξα και άλλαξε όλος ο ατμοποιητης προς το καλύτερο !
Κατα τα αλλα ειναι από τις καλύτερες προτάσεις για αγορά ενός τζενεσσις σε σχέση τιμής απόδοσης !

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #291 στις: Μαρτίου 14, 2013, 15:11 »
 gewre Επίσης ίσως θα έπρεπε να αναφερθεί το δαχτυλίδι μόνωσης της οπής του πλέγματος.


Στο βίντεο, τα είπες ΟΛΑ!!!! ;)  Ειδικά αυτά που αναφέρεις σχετικά με την χρήση των γένεσις!!! 8)


Εξαιρετικό!!!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #292 στις: Μαρτίου 14, 2013, 15:15 »
Αυτά που είπε λες να ήταν αφθορμητα η βρήκε αφορμή εδώ τριγύρω ;;
Ας μας πει ο gewre .αναφερομαι σε αυτά που λες για την τροφοδοσία , τους κατασκευαστές , κτλπ.
 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #293 στις: Μαρτίου 14, 2013, 16:27 »
Μα το πλέγμα πάντα τροφοδοτείται με κλειστή τάπα. Το θέμα είναι ότι με ανοιχτή τροφοδοτείται καλύτερα. Προσωπικά η γεύση με κλειστή δεν μου φαίνεται τόσο καλή όσο με ανοιχτή, οπότε πάντα με ανοιχτή το παίζω.


Χθες έβαλα να χρησιμοποιήσω και το mesh του ατμοποιητή, έτσι για το γ@#ώτο. Πρώτη φορά παίρνει τόση ώρα να οξειδωθεί mesh. Δεν ξέρω τι έγινε αλλά 3 φορές τον ξέστησα και πάλι από την αρχή γιατί βραχυκύκλωνε.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2013, 16:45 από Atrum »

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #294 στις: Μαρτίου 14, 2013, 17:24 »
Μίλησε πάντως στο video για υποπίεση στο θάλαμο του υγρού. Χωρίς να θέλω να ξύσω πληγές ειδικά στην περίπτωση που κάποιος κάνει απανωτές τζούρες η υποπίεση που δημιουργείται μετά από κάθε τζούρα βοηθάει το υγρό να ανέβει στο mesh γρηγορότερα από ότι αν η τρύπα ήταν ανοιχτή.  Δεν ξέρω αν είναι σωστό ή λάθος ή αν πρέπει να μένει ανοιχτή ή κλειστή ή αν έχει καλύτερη ή χειρότερη γεύση πάντως ειδικά σε χαμηλή στάθμη υγρού με απανωτές τζούρες και όρθιο τον ατμο σίγουρα βοηθάει

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #295 στις: Μαρτίου 14, 2013, 17:39 »
Για το δαχτυλίδι μόνωσης ...  :hmmm: no comments  ;)
Το παίζω κυβερνητικός εκπρόσωπος και πλήρως απρόσωπος.  ;D

Για το αν πρέπει να είναι ανοιχτή ή όχι η τρύπα εισαγωγής του υγρού ο καθένας μπορεί πολύ εύκολα να πάρει την απάντηση του από οποιονδήποτε κατασκευαστή genesis ατμοποιητών. Αν έπρεπε να είναι ανοιχτή δε θα παιδεύονταν κανένας να φτιάξει τάπες.  ;D

Οι genesis τροφοδοτούνται με τις δυνάμεις συνοχής - συνάφειας και την υποπίεση στο θάλαμο κατά τη διάρκεια της εισπνοής.
Έτσι φτιαχτήκανε για να δουλεύουν. Τώρα αν εμάς (και εγώ μέσα) δε μας βολεύει, είναι άλλο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #296 στις: Μαρτίου 14, 2013, 18:54 »
gewre σίγουρα η τρύπα της καμπάνας δεν είναι κάτω από 0.8. Είναι μάλλον 1 mm. Γιατί το λέω ? Σήμερα μου ήρθαν 2 τρυπανάκια, ένα 0.8 και το άλλο 1.2, μαζί με το dremeloειδές που πήρα, οπότε έκανα μια μικρή επεμβασούλα και η τρύπα έγινε 1.2. Πριν κάνω την επεμβασούλα, έβαλα το τρυπανάκι 0.8 στην τρύπα και κολυμπούσε, άρα η μαμίσια είναι πάνω από 0.8 mm, σίγουρα.

Αλλος άτμο παιδιά με την τρύπα 1.2 mm. Αντίσταση 1.8 και στα 9 watt σκοτώνει και γεύση και ατμός. Για μένα τουλάχιστον, τζούρα θεσπέσια, σαν να τρως γαλακτομπούρεκο.

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #297 στις: Μαρτίου 14, 2013, 19:01 »
Δεν έχω εργαλείο να το μετρήσω, απλά έτσι το ένιωθα στην εισπνοή.
Φυσικά το να έχει μικρή τρύπα διορθώνεται. Το να είχε μεγάλη θα ήταν πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #298 στις: Μαρτίου 14, 2013, 19:04 »
Και εγω εδώ με
RSS & Gus Tsk



Τελικά είχε δίκιο ο Γιάννης
έιναι πλασμένα το ένα για το άλλο

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #299 στις: Μαρτίου 14, 2013, 19:27 »
Να ρωτήσω κάτι, εμένα μου μαζεύει υγρό (ή υγροποιημένο ατμό) στο πάνω μέρος της καμπάνας εκεί που ενώνει με το πλαϊνό τοίχωμα. Το κάνει και σε σας ? Στον aga-t v2 δεν το είχα παρατηρήσει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499095 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy