vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 6 χρήστες
tapantari, Milarepa, PsykieG, bloodlessz, chkontog, azografos

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #255 στις: Μαρτίου 11, 2013, 18:50 »
καλα δεν είδες τις οδηγίες χρήσεως?
Δεν είδες οτι έλεγε με μεγάλα κόκκινα γράμματα "ΥΠΟΜΟΝΗ" ??? ??? ?
μεγάλη αρετή η υπομονή!!!!!
Οπως και νάχει, αν σου αρέσει ο ατμο και με φυτίλι μια χαρά τον δουλευεις και δέν ξαναμπλεκεις με πλεγμα!
Αλλα εκτός αυτού, το ίδιο μαρτύριο ακόμα και αν το ξαναπεράσεις, σε καποια στιγμή σταματαάς να το περνάς και κοιτώντας πίσω αναρωτιέσαι γιατι δέν δουλευε τότε ενω τώρα δουλεύει! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #256 στις: Μαρτίου 11, 2013, 19:00 »
Κάψε πρώτα το συρματάκι με έναν αναπτήρα για να μαλακώσει και να δουλεύετε ευκολότερα. Εφόσον έχεις το συνδετήρα ακόμα μέσα την ώρα που το τυλίγεις κάντο σφιχτά οπότε δεν θα φύγουν οι σπείρες σου

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #257 στις: Μαρτίου 11, 2013, 19:01 »
joyeman ολες μου βγαινουν απο 2 μεχρι 2.2 εκει που θελω δηλαδη και ξεκιναω απο τα 3.8 βολτ και ανεβαινω σιγα σιγα μεχρι τα 4.2 με 4.4 νομιζω οτι ειναι σωστα τα βολτ  :hmmm:
για το ραντεβου θα σε χρειαστω παντως γιατι τωρα ανοιξα την καμπανα και ειδα οτι οι σπειρες χαλαρωσαν παλι..αρα αυριο νεο στησιμο αυτη τη φορα με το ριζλα χαρτακι.

alexmach ποσο υπομονη;;  :wall: 11 φορες προσπαθησα.Πιο πιθανο ειναι να παρει η ομαδα μου (ΑΕΚ) πρωταθλημα παρα να καταφερω εγω να στησω Genesis.  :)) :)) :))


alexgr θα το κανω και αυτο και επλιζω να πιασει  :'(

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #258 στις: Μαρτίου 11, 2013, 19:01 »
Στην επόμενη προσπάθεια για αντίσταση δεν πετάμε το mesh. Οπως το βγάλεις του βάζεις φωτιά με αναπτήρα. Θα κάψει το υγρό και θα είναι σαν καινούριο. Εγώ μόνο αυτό του κάνω και αμέσως την επόμενη αντίσταση.

Αυτό που λες μόλις αφήσεις το σύρμα να ξετυλίγονται όλες οι σπείρες δεν το έχω ξαναδει. Βάλε δύναμη αδερφέ μου, λιγάκι πιο σφιχτά τις σπείρες. Εμένα μόνο η τελευταία πάει να μου την κοπανήσει, αλλά τυλίγω λιγάκι ακόμη κι έτσι κάθεται στα αυγά της.

Τα πήγες καλά, απλά το σύρμα είναι μακριά από το mesh. Θα το φέρεις στην επόμενη προσπάθεια.

Εκτός από την Υπομονή, πρέπει να έχουμε και Επιμονή.

Σκέψου τους πρώτους που άνοιξαν τον δρόμο, τι τράβηξαν, για να βρούμε εμείς έτοιμες πληροφορίες και τρόπους στησίματος, ώστε να ξεκινήσουμε με λίγα προβλήματα.

edit: Ας μείνουμε για αρχή στην 1η κατηγορία και δεν πειράζει ας μην το πάρουμε, το ρημάδι

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #259 στις: Μαρτίου 11, 2013, 19:04 »
@aoratos
Μηπως να βγαλεις την ταπα τροφοδοσιας και να δοκιμασεις να αυξησεις τα βολτ οσο παει (ωστε να μην παιρνεις καμενο)?
Οταν θα νιωσεις οτι χαλαει στην γευση βαλτο ενα-δυο κλικ κατω στην ταση

Edit: και κατι ακομη...
η τρυπα της καμπανας... το κοιταζει το μες, ετσι? ειναι ακριβως φατσα του δηλαδη...

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #260 στις: Μαρτίου 11, 2013, 19:10 »
urahara μολις το εκανα αυτο που ειπες ..ανεβασα στα 5 βολτ...καμενο δεν πηρα αλλα βελτιωθηκε σημαντικα και το ντουμανι και το χτυπημα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #261 στις: Μαρτίου 11, 2013, 19:11 »
ε ναι... :)
εγω τωρα ειμαι στο 1,7ωμ με 4,1 βολτ και ειναι το σημειο που με ικανοποιει περισσοτερο σε αυτο το στησιμο... ;)
παντα το ψαχνουμε το "καλο το σημειο" :)

τσεκαρε και οτι εχει πιαστει καλα το συρμα στον θετικο πολο... αυτο που ειπες οτι σου χαλαρωσε το συρμα, μπορει να σημαινει οτι δεν εχει πιαστει καλα εκει...και σου ανεβαζει την τιμη της αντιστασης

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #262 στις: Μαρτίου 11, 2013, 19:22 »
urahara εσφιξα λιγο παραπανω το συρμα στον θετικο πολο και απο 2.2 πηγε στα 2.5..μικρο το κακο βεβαια..ανεβασα στα 5.2 βολτ ξαναεβαλα την ταπουλα και τωρα ατμιζω σαν ανθρωπος  :yes: ελπιζω να ειναι μια καλη αρχη για τα μελλοντικα μου στησιματα  ;D

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #263 στις: Μαρτίου 11, 2013, 19:25 »
Το βιντεο με το χαρτακι rizla εχει κανεις προχειρο το link να μου το στειλει??

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #264 στις: Μαρτίου 11, 2013, 20:15 »
Εδώ είναι

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #265 στις: Μαρτίου 11, 2013, 21:06 »
το κακο στην περιπτωση μου ειναι οτι ειμαι στην ροδο και εδω δεν πουλαει κανεις o-rings.μαλλον το βλεπω σαν μια καλη δικαιολογια να παρω και τον αγα  :D
φιλε αορατος μη σε παιρνει απο κατω..λιγο περισσοτερο επιμονη και υπομονη..και εγω νεος ειμαι στους επισκευασιμους..πειραματισου..αν εχεις την δυνατοτητα αγορασε ακομη εναν και πειραματισου εκει.προσωπικα αυτο κανω και καθε φορα βελτιωνομαι ολο και περισσοτερο.να δεις που στο τελος το κεφαλαιο των επισκευασιμων θα σε συναρπασει.
 

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #266 στις: Μαρτίου 11, 2013, 23:48 »
giorgos-maria ειχα απο επισκευασιμους απλους με φυτιλι μονο,σε αυτους δεν ειχα προβλημα.
Τωρα συναντησα δυσκολια που δεν μπορω να στριψω την αντισταση πανω στο mesh γιατι με εμποδιζει ο κεντρικος πολος και τα κουλα μου χερια  :-[ .
Αυριο θα  δοκιμασω να τον ξαναστησω εξω απο τον ατμο κανονικα μεσα σε εναν συνδετηρα και θα καψω και το συρμα μπας και μαλακωσει και τα καταφερω να μου βγει καλη η αντισταση πανω στο mesh...παιζει μαλλον ρολο οτι ξεκινησα με 20αρι κανθαλ που ειναι χοντρο και δεν το εχω συνηθισει..συνηθως στους αλλους εβαζα 17αρι συρμα (πιο λεπτο) αλλα τωρα εχω μονο 20αρι.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #267 στις: Μαρτίου 11, 2013, 23:56 »
Γιατί δεν τον κρατάς για τώρα έτσι όπως είναι και να ατμισεις όσες μέρες σε βγάλει? Ότι δουλεύει μην το πειράζεις μου έλεγε ο πατέρας μου...

Όταν θα πιάσει μάκα φτιάξε νέα αντίσταση ή και νέο πλέγμα με μπακαπ το παλιό..

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #268 στις: Μαρτίου 12, 2013, 00:00 »
εχω υγρο με 18αρα νικοτινη και αν συνεχισω και αυριο θα ξεκολλησει το κεφαλι μου χαχαχα! θελω να φτιαξω μια νεα απο την αρχη να δω πως θα τα παω..μονο το συρμα θα αλλαξω.

Αποσυνδεδεμένος thangeol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #269 στις: Μαρτίου 12, 2013, 04:06 »
Εγω τον ξαναεστησα σημερα ..κρατησα το ιδιο mesh αφου το ξαναοξειδωσα και εφτιαξα αντισταση 1.8Ω με 3 σπειρες ...αρχικα με στεγνο το mesh  αναβαν ολες ομοιομορφα ...εβαλα και υγρο και παρατηρω οτι στις 2-3 πρωτες διαδοχικες  τζουρες (καλες τζουρες) το ντουμανι και το χτυπημα ειναι πολυ καλο ( στα 4V) ...αμεσως μετα ομως παιρνω μεταλιλα ...σκεφτηκα οτι μαλλον ειναι θεμα τροφοδοσιας ....χωρις καπακι στα 2-3 πρωτα πατηματα οι σπειρες δεν κοκκινιζουν στη συνεχεια τις βλεπω να κοκκινιζουν ολες μαζι.....
Η τρυπα ειναι ανοιχτη και χωραει συνδετηρας ...τί να διορθόσω ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246397 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1952 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827701 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511886 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios