vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 5 χρήστες
antiklitos140, lagoudakis, treloneritis, Xameno_Skli, Doubt

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #240 στις: Μαρτίου 11, 2013, 16:49 »
Μην το πετάς το mesh δοκίμασε να οξειδώσεις σωστά αυτό που σου δημιουργεί πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #241 στις: Μαρτίου 11, 2013, 16:50 »

(...)ο ατμο αυτος μπορει να σεταριστει με φυτιλι ωστε να τον χρησιμοποιω τουλαχιστον ετσι; και αν ναι υπαρχει κανα βιντεο να δω;
Επειδή είναι ψηλός σχετικά, στήνεται μια χαρά προφανώς με φυτίλι όρθιο.
Σκέψου ενα Ν κολλημένο και τυλιγμένο με το σύρμα της αντίστασης απ έξω, και η μία ακρη του Ν να μπαίνει μέσα στο τάνκ. οχι πολύ μακρύ, όσο θα ήταν το πλεγμα σου.
και τα χρησιμοποιημένα πλέγματα ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΤΑΑΑΑΑΑΑΣ!
Αν το πρόβλημά τους είναι η ελλειπής οξείδωση, σώζονται! Τα ξανακαίς! κρίμα είναι!

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #242 στις: Μαρτίου 11, 2013, 16:52 »
aoratos μην το πετάς, βρε φίλε. Ξανακάψε το.

Χαλάρωσε πρώτα και διάβασε με προσοχή όλο το νήμα με τα hits. Υπάρχει απίστευτη πληροφορία εκεί. Εγώ, αν δεν ήταν αυτό το νήμα δεν θα ξεκίναγα με genesis. Κάνε καφεδάκι, γέμισε τον προηγούμενο άτμο σου και ρίξε διάβασμα χαλαρά, ατμίζοντας. Δεν στέλνουμε πύραυλο στο φεγγάρι, ατμο σετάρουμε, θα την βρεις την άκρη, είμαι σίγουρος. Διάβασε όμως πρώτα καλά και μετά όλα θα γίνουν, αλλά μην το πετάς το μεση, κρίμα είναι, ξανακαίγεται.

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #243 στις: Μαρτίου 11, 2013, 16:55 »
ευχαριστω καταρχας για την αμεση βοηθεια σας  :tongue_smilie:
βασικα εχω δει ολα τα βιντεο και τα κανω ολα σωστα..το προβλημα μου ειναι οταν τυλιγω την αντισταση πανω στο mesh ..εκει ειμαι ατσουμπαλος >:(
αυτο προσπαθω να βελτιωσω αλλα δεν τα καταφερνω και συνεχεια μου αναβουν οι δυο σπειρες μονο..η πανω και η κατω..τις σκαλιζω λιγο με μια οδοντογλυφιδα μπας και αναψουν ολες αλλα τιποτα  :-[

Αυτο για το mesh οτι μπορουμε να το ξανακαψουμε οντως δεν το ηξερα  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #244 στις: Μαρτίου 11, 2013, 16:59 »
Δοκίμασε να την τυλιξεις έξω από το ατμοποιητη πάνω στο πλέγμα και μετά βάλε το πλέγμα - αντίσταση στη θέση του !
Βιδωνεις αρνητικό ασφάλεια στο θετικό και έτοιμος !
Ρίξε και ένα καψιματακι παραπάνω για σιγουριά !

Εννοείται πως το ξανακαιμε ! Ειναι πολύ ανθεκτικό .
Και όταν το φτιάξεις θα σε παει μήνα άνετα με κάποια πλυσιματα στο ενδιάμεσο !
Απλα εγω το αλλάζω νωρίτερα έτσι καλού κακού ....

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #245 στις: Μαρτίου 11, 2013, 17:01 »
Ανοιξε και έναν συνδετήρα, και έχε τον μέσα στο mesh όταν τυλίγεις το σύρμα, βοηθάει να μην γίνει στραβή στην τρύπα που θα περνάει ο αέρας μετά.

Εγώ πάντω την τυλίγω στο mesh έξω από τον άτμο και πάντα με τον συνδετήρα μέσα.

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #246 στις: Μαρτίου 11, 2013, 17:02 »
Σε αυτο ισως φταιει οτι δεν εχεις κανει καλη οξειδωση. Αλλα υπαρχουν λυσεις,
πρωτα προσπαθησε να την στησεις την αντισταση πριν βαλεις το μες στην τρυπουλα,
με μια καρφιτσα μεσα στην τρυπα του μες για να μην το σφυξεις πολυ.
αν δεν τα καταφερεις και ετσι, κανε αυτο που εκανα και εγω την πρωτη φορα,
χρησιμοποιησε ενα χαρτακι ριζλα, δεν ξερω αν εχεις δει το συγκεκριμενο βιντεο.
Αν θελεις στειλε μου μηνυμα να στο δωσω.


Θα τα καταφερεις  ;)

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #247 στις: Μαρτίου 11, 2013, 17:06 »
 vagskarm ετσι το κανω με εναν συνδετηρα μεσα

Anathema παω να δοκιμασω με αυτον το τροπο που λες..εχω δει το σχετικο βιντεο


parginos κανω καλη οξειδωση μιας και εχω φλογιστρο..οταν τυλιγω την αντισταση εχω θεμα..

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #248 στις: Μαρτίου 11, 2013, 17:07 »
Μπορείς να ανεβάσεις φωτό με προβληματική αντίσταση, πόση σου βγαίνει ?

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #249 στις: Μαρτίου 11, 2013, 17:12 »
φωτο δεν μπορω να ανεβασω γιατι τις εχω πεταξει ηδη απο τα νευρα μου  >:( οσες εφτιαξα ηταν περιπου 2 με 2.2 οσο θελω δλδ! αλλα δεν μου αναβαν ολες οι σπειρες μαζι μονο η πανω και η κατω! θα δοκιμασω να το φτιαξω με τον τροπο που ειπε ο Anathema να το στησω δλδ εξω απο τον ατμο και μετα να βαλω μεσα το mesh και ο θεος βοηθος!

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #250 στις: Μαρτίου 11, 2013, 17:12 »
κανε αυτο που εκανα και εγω την πρωτη φορα,
χρησιμοποιησε ενα χαρτακι ριζλα, δεν ξερω αν εχεις δει το συγκεκριμενο βιντεο.

Παρέλειψα κι εγώ να πω ότι την πρώτη φορά την έκανα με χαρτάκι κι εγώ, και όλα καλά.... Σήμερα που άλλαξα αντίσταση και χρησιμοποίησα το ίδιο mesh, το έκανα χωρίς χαρτάκι και όλα καλά... Νομίζω το χαρτάκι δίνει λύση άμεσα!!!

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #251 στις: Μαρτίου 11, 2013, 17:23 »
Aν σου αναβει και η πανω και η κατω δεν εχεις προβλημα με το μεσ.Μονο αν αναβει προς τη μερια του θετικου εχεις προβλημα οξειδωσης.Με τι μοντ προσπαθεις να τον στησεις?Προσπαθησε να τον αρχισεις με μηχανικο ή με κανα λαβα παλιο.Εγω ετσι ξεκινησα και τωρα τον καταφερνω.Αν προσπαθεις με κανα βαμο δυσκολευουν τα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #252 στις: Μαρτίου 11, 2013, 18:34 »
Αν δεν εχεις κανενα χωτ σπώτ, η αντίστασή σου ΔΟΥΛΕΥΕΙ!
ΔΕΝ την πετάμε αν δεν αναβουν ολες οι σπείρες.
Οκ, σύμφωνοι, δέν θα παρεις το μαξιμουμ, των δυνατοτήτων του ατμο, αλλα ατμίζεις βρε αδερφέ!!!!! Τι τα πέταξεεεεεεςςςς????? :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1:

Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #253 στις: Μαρτίου 11, 2013, 18:45 »
marnik πανω σε προβαρι

alexmach δεν το ηξερα  :-[ ηδη καμια δεκαρια κατεληξαν στον καδο!

τον ξαναεπιασα λοιπον να τον στησω εξω απο τον ατμο αυτη την φορα! εκαψα το mesh ανοιχτο,το τυλιξα το εκαψα-εσβησα 3 φορες,μετα του εριξα πανω vg το ξαναεκαψα με αναπτηρα,καηκε και εσβησε μονο του..μεχρι εδω ολα καλα!
με εναν ανοιχτο συνδετηρα μεσα στο mesh αρχισα να τυλιγω πανω την αντισταση και με το που εφτασα στην τελευταια σπειρα και την αφησα χαλαρωσαν ολες οι σπειρες και το mesh ''κολυμπαγε'' μεσα! Τον παλεψα απο εδω τον παλεψα απο εκει τελικα καταφερα και τον τοποθετησα σωστα.Αναψαν και οι 4 σπειρες μαζι..φωναζω ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ!! Γεμισα με υγρο,τον κουμπωσα και αρχιζα να ατμιζω,πρωτη τζουρα λιγος ατμος,δευτερη τζουρα παλι λιγος ατμος..με λιγα λογια εδω και κανα 20λεπτο λιγος ατμος και χτυπημα ελαχιστο.Εχω βαλει 18 νικοτινη υγρο και  με 90% VG και η τρυπα κανονικα κεντραρισμενη στο mesh  :wall: Αυριο θα δοκιμασω και το στησιμο με το χαρτακι ριζλα..αν δεν τα καταφερω και με αυτο η θα δοκιμασω με φυτιλι η θα καταληξει στς πωλησεις.
Ευχαριστω παντως για τον χρονο σας και τις συμβουλες σας αλλα και ακομα αν καταφερω να τον στησω σωστα δεν θα την παλεψω να τραβηξω αυτο το μαρτυριο δευτερη φορα...γιατι αν τα καταφερω μαλλον θα ειναι απο θεμα τυχης πιο πολυ.

Να συμπληρωσω οτι δεν φταιει ο ατμο αλλα τα κουλα μου τα χερια και το οτι δεν εχω υπομονη...ειναι η 11 αποπειρα και δεν το εχω μαλλον με τους Genesis.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #254 στις: Μαρτίου 11, 2013, 18:49 »
Πληροφοριακά, πόσο σου βγήκε η αντίσταση, και στα πόσα volt έχεις το provari?






EDIT: Αν έχεις κανα κενό στη δουλειά αύριο κατα τις 13:00 να περάσω να τον δούμε απο κοντά... ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8822 1114671 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:03
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823565 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506554 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8826 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154374 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568306 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243406 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1614 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762352 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3924 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem