vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Sergios, madtracker, lounik, Blackwolf

Twitter

ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 01:09 »
ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΡΑ 2 LOW RESISTANCE ΣΗΜΕΡΑ. ΑΠΟ ΓΕΥΣΗ ΑΤΜΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΠΙΑ. ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΧΑΛΑΣΑΝ.. ΜΕ 2 ΜΟΛΙΣ ΓΕΜΙΣΜΑΤΑ... ΚΡΙΜΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΖΑΜΠΑ ΤΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ ΠΗΓΑΝ... ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ FUNSTORE.. ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΣΕΤ JANTY ME 2 ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΧΑΛΑΣΕ ΚΙ ΑΥΤΟΣ.. ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΝΕΟΣ EXELIXIS 3 ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΑΛΑΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ.. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΚΙ ΑΠΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΑ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΞΙΖΕΙ  :angry_orange: ΕΚΤΟΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΧΟΝΤΡΙΚΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΚΑΜΜΙΑ 100ΑΡΙΑ ΜΕ ΚΑΝΑ ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΕΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ... :)

Μήπως να κάνεις κανένα ευχέλαιο??  ;D

Και σε μένα ο 1 στους 3 βγήκε Off...Θα τηλεφωνήσω αύριο να δω τι θα γίνει. Σίγουρα πάντως δεν αξίζει να στείλεις πίσω έναν ατμοποιητή των 10 ευρώ. Τσάμπα τα μεταφορικά.


Αποσυνδεδεμένος E GO

Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 18:50 »
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΩ!!!ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΛΗ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΓΕΥΣΗ ΧΑΛΙΑ!!!!ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΜΕΝΟ!!!! :wall:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 19:08 »
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΩ!!!ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΛΗ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΓΕΥΣΗ ΧΑΛΙΑ!!!!ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΜΕΝΟ!!!! :wall:
χωρις την προεκταση ουτε σε μενα δουλευει σωστα με την προεκταση ομως
δεν εχω προβλημα.μιλαμε σε μπαταρια EGO.τωρα για το καμενο δεν εχω
τετοιο προβλημα εαν που και που βγαζω το επιστομιο και φυσαω μεσα
για να μην δημηουργει υποπιεση και να κατεβαζει υγρο.επισις μπορεις
να βαλεις την αμπουλα σε 510 αλα τρωει γρηγορα το υγρο

Αποσυνδεδεμένος E GO

Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 19:22 »
ΔΟΥΛΕΥΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ 51Ο E GO????AFOY DEN EXEI ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΑ Ο ΑΤΜΟΠΟΙΤΗΣ!!!

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 19:38 »
Καλό και φρόνιμο είναι, να γράφουμε με μικρά γράμματα στα post.
Και καλύτερα δείχνουν, και δεν "φωνάζουμε"... ;)

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 19:39 »
ΔΟΥΛΕΥΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ 51Ο E GO????AFOY DEN EXEI ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΑ Ο ΑΤΜΟΠΟΙΤΗΣ!!!
ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΜΠΟΥΛΑ ΤΟΥ EXELIXIS ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΣΤΟΜΙΟ ΚΑΙ
ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΜΕΣΑ 6-7 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ
ΣΤΟΝ 510 ΧΩΡΑΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΟΙΩΣ ΤΟΝ EXELIXIS ΤΟΝ
ΠΗΡΑΜΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ
ΜΑΛΙ
συγνωμη graven αλα το εκανα για να κ
αταλαβει τι του λεω και οχι οτι του φωναξα δεν θα επαναληφθη

Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 02:33 »
αφου χαλασαν και οι 2 ατμοποιητες EXELIXIS3  χτες πηγα κι εγραψα ενα review στο προιον λεγοντας οτι ενω απο ατμο ηταν καλοι χαλασαν αμεσα 2 στους 2. εγραψα λοιπον επωνυμα το review αλλα φυσικα σημερα ειδα οτι τιποτα δεν δημοσιευθηκε... συμπερασμα λοιπον αρνητικα review  στο funstore απλως δεν τα δημοσιευουν.. αρα μην εχετε και πολυ εμπιστοσυνη  και στα  θετικα...   :tongue_smilie:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 09:30 »
Παρέλαβα χθές EXELIXIS3 Low Resistance. Αφαιρώντας το προστατευτικό κάλυμμα βγήκε και το επάνω μεταλικό μέρος του ατμοποιητή με την οπή. Τον συναρμολόγησα και αφού γέμισα το φιαλίδιο τον δοκίμασα μετά απο αρκετή ώρα. Δεν έμεινα ικανοποιημένος. Iδιαίτερα προβληματική γεύση με έντονη παρουσία καμένου. Οταν τον ξαναέπιασα σήμερα στα χέρια μου έδειχνε να είναι καμένος αλλά τελικά δεν έκανε καλή επαφή με την μπαταρία και τον επανέφερα. Πιθανότατα να έπεσα σε προβληματικό κομάτι. Πήρα μόνο έναν και έτσι δεν μπορώ να δοκιμάσω δεύτερο ή τρίτο για να έχω σαφή άποψη. Μένω έτσι στην κριτική αυτού που δοκίμασα και το συμπέρασμα είναι ότι δεν μου άρεσε. Ωστόσο επαναλαμβάνω ότι μπορεί να έπεσα σε προβληματικό κομάτι. 

Αποσυνδεδεμένος E GO

Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 10:09 »
τελικα ειναι μουφα εγω θα παραμεινω στον μαμα e go που ειμαι ευχαριστιμενος και δε ξανακανω πειραματα!!!μονο γευσεισ θα δοκιμαζω!!! :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 10:13 »
Τελικά οι 2 στους 3 LR παρέδωσαν πνεύμα και πήραν ήδη το δρόμο της επιστροφής. Από το Funstore μου είπαν πως οι LR έχουν προβλήματα και θα μου τους αντικαταστήσουν με κανονικούς που δουλεύουν μια χαρά. Είδωμεν

Όπως έγραψα και πριν, ο ατμοποιητής χρειάζεται τουλάχιστον μια μέρα για να στρώσει. Όσο και να αφήσεις την αμπούλα επάνω, το καμμένο δεν το γλυτώνεις στην αρχή της χρήσης του. (τουλάχιστον με τους LR)
Αν τελικά κάνεις υπομονή και αν τελικά δουλέψει και δεν καεί, τότε έχει ικανοποιητική συμπεριφορά. Εγώ επέστρεψα στους 510 LR αλλά τον χρησιμοποιεί η σύζυγος που την βόλεψε.


..και έγραψα και τα παρακάτω ως review του προϊόντος στο funstore.

"Ας κάνω και εγώ την κριτική μου. Παρέλαβα 3 exelixis LR εκ των οποίων τελικά δούλεψε μόνο ο ένας. Αφού εφήρμοσα τις οδηγίες και περίμενα περίπου ένα 20λεπτο να κατεβεί το υργό, άτμισα και μου ήρθε πολύ καμένο. Το ίδιο έγινε και στις υπόλοιπες απόπειρες. Ωστόσο επέμεινα και τελικά περίπου μετά από μιαμιση ώρα χρήσης, άρχισαν να βελτιώνονται τα πράγματα. Έπειτα από μια ημέρα χρήσης βελτιώθηκαν πάρα πολύ. Άρα χρειάζεται να το περιμένετε. Ο ατμοποιητής δεν είναι για μεγάλες βαθείες τζούρες που ξεπερνούν τα 4-5 δευτερόλεπτα. Είναι για χρήση τζούρας με την παραδοσιακή μορφή του κανονικού τσιγάρου. Επίσης μεταξύ των τζουρών θα πρέπει να περιμένετε περίπου ένα λεπτό ώστε να κατεβάσει υγρό ξανά, αλλιώς θα σας έρθει καμένο. Παρόλο που στην περιγραφή του γράφει πως με τίποτα δεν έρχεται υγρό στο στόμα, εγώ κατάφερα να μου έρθει. Τράβηξα 3 απανωτές έντονες τζούρες (με ατμό στο στόμα, κάτι σαν πιπίλισμα δηλαδή) και μου ήρθε υγρό. Βέβαια έτσι ανάγκασα να κατεβεί περισσότερο υγρό στον άτμο και η συμπεριφορά του για τις επόμενες τζούρες ήταν πολύ ικανοποιητική.
Στο χτύπημα είναι περίπου 20% κάτω από τον 510 LR, οπότε ίσως χρειαστείτε λίγο πιο δυνατά υγρά. Διαροές δεν είχε και φυσικά βολεύει πολύ το σύστημα με την αμπούλα.
Χωράει 15 σταγόνες ή 0,4 Ml..Με 5 αμπούλες γεμάτες, προσωπικά με κάλυψε άνετα μια ολόκληρη μέρα.

Εν κατακλείδι, πιστεύω πως προκείται για μια πολύ καλή λύση, αλλά χρειάζεται βελτίωση στο θέμα της ροής του υγρού στον ατμοποιητή, ώστε να γίνει ένα άριστο προϊόν που θα μπορεί να ικανοποιήσει και τους πιο απαιτητικούς."


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2010, 10:55 από parpen »

Αποσυνδεδεμένος Dimitris.gr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 14:41 »
Σήμερα παρέλαβα και εγώ Exelixis 3 κανονικούς και LR.
Δεν τους έχω δοκιμάσει ακόμα.

Το θέμα είναι ότι πουθενά στη συσκευασία δεν λέει ότι είναι Exelixis 3 αλλά σκέτο Exelixis. Αυτό συμβαίνει και στα δικά σας πακέτα ;

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 14:42 »
Σήμερα παρέλαβα και εγώ Exelixis 3 κανονικούς και LR.
Δεν τους έχω δοκιμάσει ακόμα.

Το θέμα είναι ότι πουθενά στη συσκευασία δεν λέει ότι είναι Exelixis 3 αλλά σκέτο Exelixis. Αυτό συμβαίνει και στα δικά σας πακέτα ;
Ναι , το ίδιο  8)

Αποσυνδεδεμένος Dimitris.gr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 14:53 »
Nα υποθέσω ότι μας στείλανε exelixis αντί για exelixis 3 γιατί δεν είχαν στην αποθήκη τους ;  :hmmm:
Να υποθέσω ότι Exelisis 3 δεν υπήρξε ποτέ ;  :hmmm:

 >:(

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 15:05 »
Nα υποθέσω ότι μας στείλανε exelixis αντί για exelixis 3 γιατί δεν είχαν στην αποθήκη τους ;  :hmmm:
Να υποθέσω ότι Exelisis 3 δεν υπήρξε ποτέ ;  :hmmm:

 >:(

Oύτε ο 2 έγραφε επάνω τίποτα..   Αυτό τι σημαίνει δηλαδή..  :dontknow:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS3 ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 15:25 »
exelixis 3 είναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116282 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824601 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154885 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568922 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244007 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294339 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1797 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762884 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1157 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4046 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem