vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

253 επισκέπτες, 3 χρήστες
dallaskdp, joki, camber

Innokin iTaste SVD

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #195 στις: Ιουλίου 31, 2013, 12:42 »
μιας και δεν μπορω να κανω τροποποιηση του προηγουμενου ποστ αναγκαστικα κανω δευτερο καπακι.....
παρελαβα σημερα το πρωι το innokin svd και εγω.....
δεν εχω να προσθεσω και πολλα.......καλη κατασκευη , τα σπειρωματα του τηλεσκοπικου σωληνα ειναι φοβερα....του δινεις μια και βιδωνει και ξεβιδωνει λες και εχει ρουλεμαν  ;D  , τα σπειρωματα του κονεκτορα ειναι πολυ καλυτερα απο του lava..... ( αποψη δικη μου σε σχεση με την εκδοση που ειχα ) αλλα εγω για καλο και για κακο του εβαλα μονιμο ανταπτορα εξτρα.......!!! λειτουργικα ειναι αψογο με ωραιους συνδιασμους στα κουμπια για διαφορετικες λειτουργιες και δυνατοτητες......
δεν μπαινω στο θεμα αντιγραφη και τα ρεστα διοτι εξαντληθηκε..κατ'εμε ειναι innokin svd αγορασμενο σε καλη τιμη........τοσο καλη που ακομα και εγω σαν ανεργος βρηκα μια μικρη ευκαιρια να το αποκτησω...αλλιως μονο απο βιντεακια θα το εβλεπα!!!!!!!!!






Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #196 στις: Ιουλίου 31, 2013, 12:46 »
Πολύ χαίρομαι Χρήστο, καλοάτμιστο  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος otsitos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και παραμιλώ, ωχ αμάν...
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #197 στις: Αυγούστου 06, 2013, 16:54 »
Ψηνομαι να παρω το πρωτο μου mod και επειδη λεφτα πολλα δεν παιζουν, ενα απο αυτα που εχω προκρινει ειναι το SVD. Αυτο που με προβληματισε ηταν οτι οταν το δοκιμασα σε καταστημα με Η.Τ, μαζι με Vamo και Sigelei ΖmaxV3, (με τον ιδιο ατμοποιητη, το ιδιο υγρο, την ιδια μπαταρια και σεταρισμενο στα ιδια Watt), το Vamo και Zmax μου εδωσαν πλουσια τζουρα (το vamo την καλυτερη) και καλο χτυπημα ενω το SVD ποιο φτωχη τζουρα και ποιο φτωχο χτυπημα. Με προβληματιζει μηπως δεν ειναι τοσο δυνατο, οσο τα αλλα δυο.

Υπαρχει περιπτωση ενω εχει ρυθμιστη στα ιδια Watt, να μην δινει τελικα τα ιδια Volt στην αντισταση? Για να το πω ποιο απλα, υπαρχει περιπτωση η αποδοση που παιρνεις στα 6.5 Watt του Vamo και του Zmax, να αντιστοιχει σε 7.5 Watt στο SVD ή παιζει κατι αλλο που μου εδωσε την εντυπωση του ποιο αδυναμου (δεν γουσταρει τον συγκεκριμενο ατμοποιητη, βγαζει την ταση με καποιο περιεργο τροπο και οχι με RMS οπως τα αλλα,  κατι αλλο που δεν μου παει το μυαλο, κτλ κτλ)?

Υπαρχει περιπτωση να ανεβασεις τα Watt αλλα να μην παρεις ποτε την ιδια τζουρα οπως στα αλλα δυο?

Υ.Γ: Απο οτι καταλαβα απο αυτα που διαβασα, αυτα της FastTech ειναι SVD original και δεν εχουν καμια διαφορα στην αποδοση  απο αυτα που κυκλοφορουν σε ελληνικα καταστηματα. Σωστα?

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #198 στις: Αυγούστου 06, 2013, 17:32 »
αν και το εχω πλεον δεν θα σου πω οτι ειναι το καλυτερο κ.λ.π διοτι ειμαι ακομα στο ''καινουριο κοσκινακι μου και που να σε κρεμασω''...........


εχεις απαντησει στην ιδια σου την ερωτηση.......
αυτο που σου εκανε ποιο πολυ κλικ αυτο παρε......................

Αποσυνδεδεμένος otsitos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και παραμιλώ, ωχ αμάν...
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #199 στις: Αυγούστου 06, 2013, 18:03 »
Εαν δεν ειχα διαβασει του διθυράμβους για την ποιοτητα της Innokin, θα ειχα παρει ηδη το Vamo. Οι ποιοτητα ειναι που με προβληματιζει και οντως το Ιnnokin φενεται πολυ πολυ περισσοτερο ποιοτικο απο τα αλλα δυο και δεν ειμαι σε φαση να τα κλαψω τα λεφτα.

Τεσπα, θα ξαναπαω για τεσταρισμα. Συνυθως με την δευτερη τα ζυγιζεις καλυτερα τα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #200 στις: Αυγούστου 06, 2013, 18:27 »
οποιο και απο τα δυο να παρεις τα λεφτα σου δεν θα τα κλαψεις
 

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #201 στις: Αυγούστου 06, 2013, 18:34 »
@otsitos, και τα δύο είναι καλά!
Οσο για την απόκλιση στα ρεύματα μην ασχολείσαι, όλα τα VV mods λίγο - πολύ τα την παρουσιάζουν μεταξύ τους...

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #202 στις: Αυγούστου 06, 2013, 19:07 »
Oντως μεταξυ του βαμο που εχω ,και του svd που δοκιμασα,του svd τα ρευματα μου φανηκαν πιο ηπια,σε σχεση με το βαμο που φαινεται να εχει περισοτερα "γκαζια"
Σαν ποιοτητα κατασκευης μακραν καλυτερο της ινοκιν,το βαμο μετα απο κανα 2 πεσιματακια,εχει στραβοξεβιδωθει εκεινο το σημειο που ειναι κατω απο την οθονη,και γερνει σαν το πυργο της Πιζας!! :))
με αποτελεσμα me την cgr18650 να μην κανει επαφη και δε δουλευει...το καλο ειναι οτι δουλευει κ ετσι με τις 2 18350

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #203 στις: Αυγούστου 06, 2013, 19:17 »
Σίγουρα το Innokin iTaste SVD είναι κατασκευαστικά ποιοτικότερο από το Vamo αλλά την συνολική αξία ενός mod δεν την καθορίζουν οι αντοχές του στις πτώσεις και στα άλλα...crash tests -μιας και όλα ανεξαιρέτως είναι επιρρεπή στην κακομεταχείρηση- αλλά διάφορα άλλα πράγματα...

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #204 στις: Αυγούστου 06, 2013, 19:20 »
Γιατί νοιώθω το Vamo ποιό εργαλείο, με γρηγορότερο και καλύτερο μενού, ποιό στιβαρό, ενώ το SVD ποιό κόσμημα και πουλμούρ ?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #205 στις: Αυγούστου 06, 2013, 19:32 »
Τα έχω και τα δύο, και μόνο οι διαφορές στα σπειρώματα πόλου σωλήνων και κάτω καπακιού και στο ελατήριο αρκούν να δείς την διαφορά υπέρ του Innokin SVD...
P.S: E όχι και για...πουλμούρ συναρμολογημένοι σωλήνες!  :eleos: 

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #206 στις: Αυγούστου 06, 2013, 19:41 »
P.S: E όχι και για...πουλμούρ συναρμολογημένοι σωλήνες!  :eleos:  (Image removed from quote.)



συναρμολογημένοι σωλήνες     :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #207 στις: Αυγούστου 06, 2013, 19:44 »
Παιδια το θεμα ειναι Vamo vs innokin SVD;

 :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #208 στις: Αυγούστου 12, 2013, 15:23 »
Στα ποσα WAT να βαλω to I taste  svd   για νορμαλ ατμισμα? με το vamo ημουνα ok,στα 7,5wat 

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Innokin iTaste SVD
« Απάντηση #209 στις: Αυγούστου 12, 2013, 16:04 »
Σε συγκριση εχω μια αισθηση οτι για τον ιδιο ατμοποιητη, μισο με ενα βατακι παραπανω το θελει ο svd σε σχεση με το vamo (σε rms mode).
Παντα για τον ιδιο ατμοποιητη.
Απο ατμοποιητη σε ατμοποιητη αλλάζουν τα πραματα αναλογα τα ..γουστα  :D (Πχ τους τυπου protank evod κλπ μου αρεσει γυρω στα 8 με 8,5, ενω στον  BT804 τον επισκευασιμο τον παω στα 10-11. Τον CE3 οπου και να τον παω σκιζει  ;D)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342221 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206446 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31029 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50132 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597194 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357721 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11494 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1272 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591796 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios