vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

450 επισκέπτες, 8 χρήστες
george kotsopoulos, goran, ThioVag, Sergios, Jorge, manoslykos, Tem, paiktaras

Twitter

VapeOnly Bottom Coil Clearomizer

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #135 στις: Μαΐου 16, 2013, 17:46 »
...Πρέπει,,,να βγάλω το τρίτο φυτίλι...Αυτό γίνεται καλύτερα προφανώς όταν τα φιτίλια είναι στεγνά, έτσι δεν είναι?

Καλύτερα να το βγάλεις όπως είναι βρεγμένο τραβώντας το με ένα τσιμπιδάκι...

Αποσυνδεδεμένος elpaco33

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #136 στις: Μαΐου 22, 2013, 12:07 »
Ειχα συνεχεια υγρο στο στομα,ανοιξα τις 2 υπαρχουσες τρυπες παραπανω και παλι τα ιδια.


Ανοιξα και τριτη τρυπα,αναμεσα στις υπαρχουσες,παλι τα ιδια(υγρο στο στομα).


Ανοιξα και τεταρτη τρυπα και τον χαλασα τελειως.Παει για πεταμα.Εχω εναν ολοκαινουριο στο κουτι του,μηπως καμμια αλλη ιδεα γιατι ανεβαζει με την πρωτη τζουρα υγρο στο στομα?


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #137 στις: Μαΐου 22, 2013, 12:20 »
Σου φέρνει υγρό κι ο καινούριος;;; (Ρωτάω μήπως είχες πέσει στην... περίπτωση)
Εμένα ανεβάζει υγρό, όχι μέχρι το στόμα, αλλά στη βάση από το επιστόμιο. Ακούγεται όμως όταν το κάνει αυτό και το ανοίγω και το σκουπίζω μ' ένα χαρτομαντηλάκι. Υπόθεση 3 δευτερόλεπτα.
Αυτό το κάνει όμως, μόνο όταν η στάθμη του υγρού κατέβει αρκετά. Συνεπώς αν έχω το νου μου και το γεμίζω δεν υπάρχει θέμα!  (Χωράει αρκετό υγρό, δε γίνεται το γέμισμα συνεχώς και όλη την ώρα)

Αποσυνδεδεμένος elpaco33

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #138 στις: Μαΐου 22, 2013, 12:28 »
Τον καινουριο δεν τον εχω ανοιξει ακομα.
Το προβλημα αρχισε μετα την αντικατασταση κεφαλης

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 22, 2013, 12:30 »
Τότε, μήπως απλά έπαιζε κάτι περίεργο με την κεφαλή;;;;
Σ' αυτήν την περίπτωση, πήγε αδικοχαμένος! Αλλά δεν πειράζει... έτσι μαθαίνουμε!!!!
Εύχομαι με τον καινούριο να είναι οκ. Για καλό και για κακό, δοκίμασε άλλη κεφαλή κι όχι αυτή που ίσως να είναι προβληματική.....

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #140 στις: Μαΐου 22, 2013, 12:34 »
Kαι σε μένα ανεβάζει λίγο υγρό που γουργουρίζει μέχρι τη τρύπα όμως που μπαίνει το επιστόμιο όπως και μια μικρή σταγόνα προς τον πόλο όταν είναι σχεδόν άδειος αλλά μικρό το κακό...
 
...ανοιξα τις 2 υπαρχουσες τρυπες...άνοιξα και τριτη τρυπα...άνοιξα και τεταρτη τρυπα...

Πώς τις άνοιξες τις τρύπες?

Αποσυνδεδεμένος elpaco33

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #141 στις: Μαΐου 22, 2013, 12:37 »
Απλα μαλλον σημερα δεν ειναι η μερα μου,γεμιζω carto για prive tank και εχω υγρο στον πολο συνεχως,ανοιγω τρυπες στον vapeonly υγρο στο στομα,χαλαω 2 ανταλακτικες κεφαλες Vision eternity... :wall: .
Αναμενω τον AGI σημερα να δοκιμασω και genesis να δουμε αν θα καταληξω επιτελους

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #142 στις: Μαΐου 22, 2013, 12:47 »
Kαι σε μένα ανεβάζει λίγο υγρό που γουργουρίζει μέχρι τη τρύπα όμως που μπαίνει το επιστόμιο ............  όταν είναι σχεδόν άδειος αλλά μικρό το κακό...
 
Αυτό ακριβώς εννοούσα όταν έλεγα κι εγώ για τη βάση από το επιστόμιο. (Μάλλον όχι πολύ καλή η περιγραφή μου στην προκειμένη περίπτωση)


elpaco 33, σκέψου να ατμίσεις από κάτι έτοιμο σήμερα, και άσε τα υπόλοιπα για αύριο!!!!
Πράγματι, κάτι δε σου κάθεται καλά σήμερα, ως τώρα τουλάχιστον...  :(
Τι να πω;;;;;  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #143 στις: Μαΐου 22, 2013, 14:09 »
Συμπεράσματα έπειτα από χρήση περίπου ενός μηνός και διαπίστωση όλων των προβλημάτων που έχουν αναφερθεί:
Η ποσότητα του υγρού που κρατάει μέσα στο σωλήνα γενικά δεν είναι μεγάλη, με αποτέλεσμα αν φυσήξει κάποιος από το επιστόμιο, κρατώντας τον σχεδόν κάθετα προς τα επάνω (οι 2 τρύπες στο ψηλότερο σημείο, φυσικά χωρίς την μπαταρία), φεύγει το περίσσιο υγρό από τις τρύπες και δεν έχει μπουρμπουλήθρες.
Αν υπάρχει η δυνατότητα καλό είναι με ένα καρφάκι να διευρυνθούν ελάχιστα οι υπάρχουσες τρύπες.
Αν υπάρχει η δυνατότητα να φτιάξει κάποιος φυτιλοαντίσταση ας αφήσει λίγο μακρύτερα τα φυτίλια. Υπάρχει χώρος ώστε να πιάσουν σχεδόν όλη τη διάμετρο επάνω στο σιλικονάκι. Βοηθάει αρκετά (βελτιώνει, έχω την εντύπωση, τη γεύση που υστερεί σε αυτόν τον ατμοποιητή).
Γενικότερα έχει τα προβληματάκια του αλλά δεν θα ήθελα να τον εγκαταλείψω, καταρχήν για λόγους χωρητικότητας και κατά δεύτερον για χρήση του δικού μου επιστομίου (που δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα σε EVOD ή Protank).

Αποσυνδεδεμένος docma

Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #144 στις: Ιουλίου 11, 2013, 17:24 »
Eδω και δυο μέρες ατμίζω τον Bclear mega από alter ego, σε evic,με 2.2Ω αντίσταση.
Καθαρή γεύση από την αρχή χωρίς πλύσιμο, καμία διαρροή , καθόλου καμμένο ακόμα και σε απανωτές τζούρες στα 11w(4.9 v).
Ισοοροπία τέλεια για μένα στα 8w(4.2v) με el greco americano.
To tip του μαζεύει υδρατμούς και πολλούς και δεν καθαρίζει εύκολα ,πήρε πόδι και όλα καλά.
Αποδίδει πολύ καλα σε γεύση,ντουμάνι,θερμοκρασία.
Ελπίζω να κρατήσει ,έτσι γιατί έχω απογοητευτεί μ'αυτά που διαβάζω..

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #145 στις: Αυγούστου 01, 2013, 21:58 »
Τον αγόρασα κι εγώ προχθές. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές.
Καταρχήν είναι πολύ όμορφος, ελαφρύς και ποιοτικός. Φαίνεται πλαστικός - αλλά δεν είναι - και τα σπειρώματα είναι προσεγμένα. Μου γυάλιζε εδώ και καιρό ο protank αλλά δεν τον πήρα ποτέ λόγω βάρους. Τούτος εδώ είναι πούπουλο και χωράει παραπάνω ml από το protank.

Την κεφαλή που είχε επάνω τη χάλασα κατά λάθος. Ήθελα να δω αν έχει 3ο φυτιλάκι και προσπάθησα να τη βγάλω ξεβιδώνοντας. Μετά είδα ότι ήταν κουμπωτή.  :bye: . Τελικά καμία κεφαλή πλέον δεν έχει το επιπλέον φυτίλι.

Μου έκανε εντύπωση ότι ανταποκρίνεται πολύ καλά σε χαμηλά watt. Με αντίσταση 1.8Ω αποδίδει καλά από τα 3.5V και εξαιρετικά στα 3.7 που τον δουλεύω. Συγκριτικά δουλεύω τον evod στα 3.9-4.0V με ίδια αντίσταση.

Η τζούρα του είναι πιο σφιχτή από evod, πιο αεράτη από thor.

H γεύση είναι καταπληκτική σαφώς ανώτερη του evod. Ιεροσυλία ίσως αλλά τη βρίσκω ίδια μ' ένα genesis φίλου που δοκίμασα ταυτόχρονα. Τουλάχιστον οι δικοί μου γευστικοί κάλυκες δεν μπορούσαν να καταλάβουν διαφορά. Ντουμάνι και χτύπημα επίσης πολύ καλά.

Στο γέμισμα είναι πολύ εύκολος, παρόλο που δεν συμπαθώ το γέμισμα από κάτω. Έχει πολύ χώρο για να ρίξεις το υγρό με άνεση. Επίσης όταν βιδώνεις τη βάση δεν βγαίνει υγρό από το πλάι του σπειρώματος όπως μερικές φορές στον evod. Και βέβαια επειδή είναι διαφανής με διαγραμμίσεις βλέπεις πολύ εύκολα πόσο υγρό ρίχνεις αλλά και πότε σου τελειώνει.

Ο θετικός πόλος από κάτω είναι σφραγισμένος. Η κεφαλή κάνει επαφή από τη μέσα μεριά. Δεν είναι σαν τον evod που ουσιαστικά η κεφαλή είναι ο θετικός πόλος του σπειρώματος. Σε αντίθεση λοιπόν με τον evod που αφήνει κάποιες σταγόνες ιδρώτα στον πόλο της μπαταρίας, εδώ δεν έχω δει τίποτα.
Πολύ θετικό επίσης ότι μπορείς να του αλλάξεις το drip tip με δικό σου.

Τα αρνητικά:
Μαζεύει υγρό (ή υδρατμούς) στη βάση του drip tip. Δεν μου έχει έρθει ποτέ υγρό ή σταγονίδια στο στόμα πάντως. Σε κάθε γέμισμα μαζεύω μ' ένα χαρτάκι αυτό το υγρό. Το ίδιο έκανα και με τον evod πάντως γιατί κι εκείνος μαζεύει υγρό ή υδρατμούς στον κεντρικό σωλήνα.

Η κεφαλή στρώνει μετά από κάμποσα ml. Στην αρχή πιθανόν κάποιος να απογοητευτεί και να τον πετάξει. Η γεύση δεν είναι και τίποτα σπουδαίο. Μετά όμως από 6-7ml έγινε απλά υπέροχη. Το ίδιο ισχύει και για τα μπουκώματα. Στην αρχή μου ερχόταν πολύ συχνά η προειδοποίηση ότι θα φάω καμένο. Αυτό λύνεται εύκολα τραβώντας 2-3 τζούφιες (χωρίς να πατάς το κουμπί) ώστε να βγουν κάποιες φυσαλίδες αέρα στο tank και να ποτιστεί καλά η κεφαλή. Μετά από 2 μέρες εξακολουθεί να μου το κάνει αλλά πιο αραιά. 1-2 φορές σε κάθε tank.

Δεν ξέρω αν στο μέλλον αυτά τα μπουκώματα θα μου σπάσουν τα νεύρα αλλά ήταν τα πιο τίμια 10€ που ξόδεψα. 2 μέρες τώρα μου έχει χαρίσει υπέροχη ατμιστική απόλαυση.



 

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #146 στις: Αυγούστου 01, 2013, 22:57 »
Πάρα πολύ καλό Bottom Coil Clearomizer με κεφαλές 1.8 Ω, εκνευριστικά προβληματικό με μεγαλύτερες...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2013, 03:10 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #147 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 01:07 »
Με όλους αυτούς τους bottom coils που έχουν βγει τώρα τελευταία, υπάρχει κάποια άλλη κεφαλή που να του κάνει για να ξεπεραστούν τα γνωστά του προβλήματα?

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #148 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 01:15 »
Όχι δυστυχώς, στους υπόλοιπους Bottom Coil οι κεφαλές είναι βιδωτές ενώ σε αυτόν κουμπωτές. Γι' αυτό παλαιότερα είχα γράψει για 2 "σχολές" στους bottom coil και ποιά θα επικρατήσει...
 
Επίσης έχω την αίσθηση ότι έχει λίγο περισσότερο χώρο η κεφαλή από τους υπόλοιπους για όποιον επιχειρήσει να φτιάξει δικιά του αντίσταση.
Εγώ για παράδειγμα τον παίζω με 1,5Ω σε μηχανικό απροβλημάτιστα. Είναι αυτό που λέει ο zacharis1955 ότι με μικρές αντιστάσεις παίζει πάρα πολύ καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 01:21 από georgegeo »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #149 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 01:16 »
...υπάρχει κάποια άλλη κεφαλή που να του κάνει για να ξεπεραστούν τα γνωστά του προβλήματα?
Οχι, παίρνει μόνο την -κουμπωτή- δική του η οποία όμως στα  1.8 Ω δουλεύει περίφημα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315669 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem