vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

96 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #300 στις: Μαΐου 08, 2013, 23:21 »
και σε μενα ο primero-Evod βραχυκυκλωνει σε μια i-want ,, πρεπει να παρω και μια δευτερη primero μπαταρια :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #301 στις: Μαΐου 08, 2013, 23:30 »
Όταν μπουκώσει με υγρό η αντίσταση υπάρχουν δυο τρόποι να επανέλθει:
1. Τινάζουμε τον ατμοποιητή σαν θερμόμετρο με το επιστόμιο στην έξω μεριά έτσι ώστε το πλεόνασμα να βγεί έξω.
2. Το αφήνουμε το βράδυ ανάποδα με το επιστόμιο κάτω έτσι ώστε να πέσει το πλεονάζον υγρό.


Αν με αυτές τις δυο λύσεις ο ατμοποιητής εξακολουθεί να μπουκώνει τότε ή η αντίσταση είναι προβληματική ή οι επικαθίσεις στο σύρμα έχουν γίνει τόσο πολλές που πλέον δεν θερμαίνεται σωστά το υγρό. Πριν τον πετάξετε δοκιμάστε να κάνετε dryburn αφού πρώτα αφαιρεθεί το σιλικονάκι, το σωληνάκι και τα πάνω φιτιλάκια.

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #302 στις: Μαΐου 08, 2013, 23:50 »
Οι εντυπώσεις μου για τον e vod (PRIMERO) μετά από 8 ημέρες, διαρροές καθόλου μα καθόλου , εύκολος στο γέμισμα δεν λερώνεσαι, είναι πιο κοντός σε ύψος και πιο όμορφος από τους CE4  έχει αρκετά καλύτερη ποιότητα. Στην γεύση ένα κλικ πιο πάνω με σωστή θερμοκρασία ατμού, ο ατμός στα ιδια επίπεδα αλλά εξαρτάται και από το υγρό αυτό, έχει χαμηλότερο κόστος αγοράς το ανταλλακτικό 2€, καθόλου καμένο
στα 2,5Ω πήγα μέχρι 4,2V την TWIST και το έπαιζε άνετος, πιο αθόρυβος η κατανάλωση μου φαίνεται καλή , σκασίματα ελάχιστα.
Στα αρνητικά τώρα σκουραίνει τα υγρά με την πάροδο του ατιμάσματος όπως σχεδόν όλοι, όταν είμαστε προσεκτικοί στο γέμισμα  μπουρμπουλήθρες δεν υπάρχουν  σκουπίζω λιγο την κεφαλη μονο στο πλαστικό εκει που εφάπτεται με το σωληνακι του αερα, η αεράτη τζούρα βελτιώθηκε κλίνοντας την μια τρύπα από τις 3 ( αλήθεια τη τις ήθελαν 3 τρύπες)? το κτύπημα είναι λιγότερο από τον CE4 αλλά αυτό εμένα μου άρεσε, την κεφαλη (αντίσταση) ζορίστηκα πολύ να την ανοίξω την πρώτη φορά σε σημείο που κόντεψε η πένσα να την λιώσει! το καθάρισμα πλύσιμο είναι πιο εύκολο από τον CE4 γιατί βλέπεις την αντίσταση κοντά μετράς τις σπείρες. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι η κεφαλη 1,8 ειχε κατώτερη απόδοση από την 2,5 και ειχαν τις ιδιες σπείρες (6) δούλεψε τελεια με ολες τις μπαταρίες( ego mini 350, 650, i want, TWIST, ego c650, και την PRIMERO που ηταν απογοήτευση όμως ως προς στο θεμα του κουμπιού, πρέπει κάθε φορα να την κοιτάζεις να το βρεις για να πατήσεις το κουμπί, αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #303 στις: Μαΐου 09, 2013, 01:12 »
Μετά από 2 βδομάδες τουλάχιστον παράλληλης χρήσης με τον Epsilon (ή Crystal ή Thor), δεν έχω κανένα παράπονο. Δούλεψα περισσότερο την 1,8 με απλές eGo μπαταρίες. Είναι εξίσου καλός. Καμία διαρροή, ποτέ καμένο, καλή γεύση και εύκολα γεμίζει, αλλά την ευκολία στο γέμισμα που έχει ο Epsilon δεν την έχει. Συστήνεται σίγουρα στους λάτρεις των bottom coil.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #304 στις: Μαΐου 09, 2013, 01:22 »
κι αυτός ο Thor ενω έχει καλή γεύση όταν είναι κρύος, μετά από 2-3 απανωτές μου βγάζει μια μυρωδιά ζελατίνας από το τανκ.... ενώ ο evod, δεν μασάει... και βγάζει και πιο ωραία τα λεπτά αρώματα.... (περί ορέξεως...)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #305 στις: Μαΐου 09, 2013, 01:45 »
Aν ήταν και λιγότερο θορυβώδης θα ήταν ακόμα καλύτερος.....

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #306 στις: Μαΐου 09, 2013, 02:00 »
Νομίζω ότι o eVod μαζί με τον Protank είναι αυτή τη στιγμή το Νο 1 των clearomiser και γενικά των εργοστασιακών ατμοποιητών...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2013, 02:56 από zacharis1955 »

Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #307 στις: Μαΐου 09, 2013, 02:57 »
Νομίζεις ... δεν είσαι σίγουρος !!  :D

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2013, 03:28 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #308 στις: Μαΐου 09, 2013, 07:20 »
Οχι ακόμα 100%...Oι ViVi Nova μου αντιστέκονται ακόμα σθεναρά! :))
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2013, 08:08 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #309 στις: Μαΐου 09, 2013, 08:48 »
Kristoff,λεω για το πατημα 2-3 δευτερων πριν την τζουρα,για να ζεσταθει η αντισταση :)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #310 στις: Μαΐου 09, 2013, 08:55 »
Νομίζω ότι o eVod μαζί με τον Protank είναι αυτή τη στιγμή το Νο 1 των clearomiser και γενικά των εργοστασιακών ατμοποιητών...

Είμαι σίγουρος ότι o eVod μαζί με τον Protank είναι αυτή τη στιγμή το Νο 1 των clearomiser και γενικά των εργοστασιακών ατμοποιητών...


Αφού ψιλοάφησα και εγώ στην άκρη τα ρόπαλα... κάτι λέει ο άτμο ;D 8)

Αποσυνδεδεμένος hail

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • φορτίζω-γεμίζω-ατμίζω
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #311 στις: Μαΐου 09, 2013, 09:28 »
Πολύ ευχαριστημένος κ εγώ απο τον Εvod
πολύ καλή γεύση, καθόλου διαροές
ευκολία στο γέμισμα,ωραία αεράτη τζούρα
δροσερός ατμός,πλούσιο ντουμάνι
φτηνά  "ανταλακτικά" ,πολλά χρώματα
άνετα φτιάχνεις την δική σου αντίσταση
Με μια ego έχεις ένα πολύ ωραίο η.τ για όλη τη μέρα :)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #312 στις: Μαΐου 10, 2013, 03:03 »
Παρ ολο που απο περισυ το καλοκαιρι, λυσσαγα ηδη για τους bottom coil χαρη στους ce3 και ce3 gianto, οταν δεν υπηρχαν ακομα οι Τ3, Τ3μινι, Vapeonly bcc, evod κλπ, και δηλωνω μποτομκοιλακιας, μετα απο την απογοητευση του Τ3 που οτι κι αν εκαμα δεν μπορουσα να αποφυγω τις διαρροες, δεν δοκιμασα μεχρι τωρα τον evod.
Μεχρι σημερα. Πηρα εναν απο το atmistique. Ειμαι στο τριτο γεμισμα, παω τα τανκ μεχρι τερμα χωρις σταγονα διαρροης η καλαμακι. Με την μαμα αντισταση. Η γευση εχει μια ελαφροτατη φυτιλιλα που οσο παει και αποχωρει, πραγμα λογικο (δεν τον επλυνα καν). Η αντισταση ειναι 2.6 (δεν μπηκα στον κοπο να διαλεξω μιας και θα φτιαξω δικια μου) και ακομα και σε εγκο ατμιζει ικανοποιητικοτατα απο χτυπημα. Απο ντουμανι σκιζει. Στο vamo στα 8-9 βαττ ειναι ιδανικο. Η τζουρα ειναι αερατη (οπως την προτιμω) σε εγκο, στο βαμο επειδη ισα που χωραει στο πηγαδακι του, σφιγγει λιγο (εκτος αν βαλεις ανταπτορακι). Η αποδοση γευσης ειναι ικανοποιητικοτατη και πιστευω θα βελτιωθει μολις στρωσει. Σε συγκριση με τον ce3 υστερει λιγο, και σε γευση και σε ντουμανι (στα ιδια βαττ παντα), αλλά δηλωνω πολυ ικανοποιημενος.
Θα επανελθω αφου τον ταλαιπωρησω οπως ειθισται  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #313 στις: Μαΐου 10, 2013, 12:16 »
Την Τρίτη το βράδυ έβαλα μια καινούργια κεφαλή 1.8 και το δούλεψα αποκλειστικά μέχρι σήμερα παρασκευή (περίπου 8 γεμίσματα) , με ένα συγκεκριμένο τύπο υγρού. Δεν έκανα ούτε dryburn ουτε τίποτα για να δω πόσο θα αντέξει.
Χρησιμοποιησα άρωμα κεράσι Atmos το οποίο εκτος του ότι μου αρέσει δεν έχει καθόλου χρώμα.
Τα πρώτα 3 γεμίσματα πήγαν περίφημα  και δεν υπήρχε εμφανής διαφοροποίηση στο χρώμα. Από το 4 γέμισμα άρχισε το υγρό να σκουρένει και αυτό γινόταν πολύ εμφανές όταν χαμήλωνε η στάθμη κοντά στο πλαστικό δακτιλίδι. Το φαινόμενο αυτό γινόταν ακόμη πιο έντονο γέμισμα με γέμισμα. Συγχρόνως αρχισαν τα μπουκωματάκια... μείωση ατμού, υπερβολικά υγρός ατμός, δυσκολία στη τζούρα. Όχι πολύ συχνά ίσως μια φορά σε κάθε γέμισμα και σχεδόν πάντα όταν έπεφτε η στάθμη κάτω από το μισό. Η λύση που βρήκα είναι απλή... ξεβίδωμα του ατμο από την μπαταρία και ημίωρη ανάπαυση με τοποθέτηση ανάποδα (να στέκεται όρθιος με το επιστόμιο κάτω). Όλο το πλεόνασμα του υγρού πέφτει  και η σωστή συμπεριφορά επιστρέφει....
Κατά τη διάρκεια της χρήσης αυτά τα φαινόμενα γίνονται όλο και πιο συχνά. Σήμερα πια τα μπουκώματα συνοδεύονται και με εκτόξευση μικροσταγονιδιών καυτού υγρού....
Φτάσαμε στο όριο ζωής... μπορεί η "ανάπαυση" να βοηθά αλλά πλέον την έχει ανάγκη αρκετά συχνά και είναι κουραστικό. 8 Γεμίσματα, περίπου 13 ml.
Φυσικά τωρα δεν πετάμε τη κεφαλή... ανοίγουμε και κάνουμε dryburn, το οποίο θα αναζωογοννήσει την αντίσταση για κάτι λιγότερο από 8 γεμίσματα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2013, 12:46 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #314 στις: Μαΐου 10, 2013, 13:51 »
Μου πρότειναν να δοκιμάσω με αντίσταση 2,2 γιατί (αν θυμάμαι καλά, μπορεί να κάνω κ λάθος διατύπωση) δε "βράζει-καίγεται"  τόσο πολύ το υγρό όσο με την 1,8 στην οποία γίνεται μεγαλύτερη υπερθέρμανση. Δεν το έχω κάνει ακόμα γιατί παίζω με απλές ego και δε θέλω να χάσω σε χτύπημα. Η λογική αφορούσε στην καλύτερη απόδοση γεύσης και πιθανό στη μεγαλύτερη αντοχή της αντίστασης... :dontknow:
Εχει κανείς άποψη πάνω σε αυτό?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499357 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy