vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

375 επισκέπτες, 2 χρήστες
tsipi, JohnDag

Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #285 στις: Μαΐου 07, 2013, 22:48 »
Δουλεύει μια χαρα σε ego 650mAh. Σχεδόν μόνιμα πάνω σε τέτοια τον έχω. Αν η μπαταρία σου είναι εντάξει τότε φταίει ο τρόπος ατμίσματος. Δες εδώ :Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Είναι μια παραξενιά που έχουν μάλλον όλοι οι bottom coil. Το ίδιο μου συνέβαινε και με τον mini T3. Αν το προσέξεις, θα τον γεμίζεις όταν αδειάζει εντελώς, ούτε καν στο 1/3 του υγρού και, ούτε μπουρμπουλήθρες, ούτε διαρροές !

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #286 στις: Μαΐου 07, 2013, 23:20 »
τον γεμισα ενω ηταν περιπου 2/3αδειος λες να φταει αυτο?
αν ειναι τοσο ιδιορυθμος μαλλον θα παει στο συρταρι,κριμα και λεω εδω θα μεινω χαχαχα.
παλι καλα που ο vivi ηταν ετοιμοπολεμος.
παντως πλακα πλακα οσο δουλευε ηταν οτι καλυτερο εχω δοκιμασει,αν ληθουν αυτα τα προβληματα θα γινει best seller.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #287 στις: Μαΐου 07, 2013, 23:26 »
Δοκίμασε και καμιά καινούρια αντιστασούλα. Μπορεί η συγκεκριμένη να είναι σκάρτη.

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #288 στις: Μαΐου 07, 2013, 23:31 »
Δοκίμασε αλλη αντίσταση.Σ΄εμένα ειχε κοπεί το σύρμα non και εκανε τα ιδια.Με λιγη καλή διάθεση
θα την βρείς την άκρη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #289 στις: Μαΐου 07, 2013, 23:48 »
Σε καμμιά περίπτωση δεν είναι για σερτάρι... εγω έκανα στην άκρη τους επισκευάσιμους για πάρτι του...
(σχεδόν δηλαδή, αλλά σίγουρα ντριπάρω πολύ λιγώτερο, έχω το 80% της γεύσης των drip και 1.6 ml, με 3 γεμάτους άτμο τη βγάζω όλη μέρα, ούτε μπουκαλάκια ουτε τίποτα... βέβαια πάντα φιαχτή αντίσταση...)

Αποσυνδεδεμένος sponch

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #290 στις: Μαΐου 08, 2013, 00:39 »
Οχι και συρτάρι ρε μάγκες ο καλύτερος εργοστασιακός.
Μήπως σας έχουν μείνει στοκ πολλοί μινιβιβινοβα? Ας προσέχατε.

Η καλύτερη αντίσταση για εγκο μπαταρία, κατά την άποψή μου είναι η 2.2ωμ, μετά η 2.5ωμ και τελευταία η 1.8ωμ.
Φτιάχνοντας τα υγρά μου με λίγο άρωμα, σας το λέω με σιγουριά ότι χάνεται πολύ το άρωμα με την 1.8 αλλά έχει καλύτερο χτύπημα, καλύτερη απόδοση αρώματος με την 2.5 αλλά λίγο το χτύπημα και overall η 2.2.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #291 στις: Μαΐου 08, 2013, 00:44 »
για εμπορο με περασες φιλε?
αν διαβασεις παραπανω γραφω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει.
αλλα να εισαι 10 ωρες στην δουλεια και να μην μπορεις να ατμισεις ειναι λιγο ξενερωμα δεν νομιζεις?
αν μπορουσες να μου πεις τι εφταιγε θα βοηθουσες περισσοτερο.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #292 στις: Μαΐου 08, 2013, 00:50 »
τον γεμισα ενω ηταν περιπου 2/3αδειος λες να φταει αυτο?
αν ειναι τοσο ιδιορυθμος μαλλον θα παει στο συρταρι,κριμα και λεω εδω θα μεινω χαχαχα.
παλι καλα που ο vivi ηταν ετοιμοπολεμος.
παντως πλακα πλακα οσο δουλευε ηταν οτι καλυτερο εχω δοκιμασει,αν ληθουν αυτα τα προβληματα θα γινει best seller.

Δεν νομίζω, θεωρώ ως το πιο πιθανό, τον τρόπο ατμίσματος.
Η ιδιορυθμία αυτή είναι νομίζω, εγγενές χαρακτηριστικό όλων των bottom coil, λόγω της υποπίεσης που δημιουργείται στο τανκ, η οποία με την σειρά της δημιουργεί υπερτροφοδοσία και κατ' επέκταση, μπουρμπουλήθρες. Έτσι έχω διαβάσει τουλάχιστον. Η "γιατρειά" που δούλεψε για μένα είναι αυτή που σου είπα και τίποτα άλλο.
Από 'κει και πέρα, επειδή εγώ είμαι πιο ιδιότροπος από αυτόν και μου την σπάει να μου υποδεικνύει ο άτμο το πώς θα ατμίσω, έχω 5 κεφαλές ακόμη να ξεπαστρέψω, μόλις γίνει κι αυτό θα πάει σίγουρα στο χρονοντούλαπο, αν ήταν επισκευάσιμος των 50+ έουρο, θα είχε πουληθεί ήδη. Ο mini vivi με δικές μου φ/α είναι εξίσου καλός για ώρα ανάγκης. Το μόνο προτέρημα του evod/primero/delirium είναι ο δροσερός ατμός για τους φαν του είδους. Κι εμένα μου αρέσει αλλά μπορώ και χωρίς αυτόν.

@ slammer : φίλε μου επέτρεψέ μου να διαφωνήσω (βέβαια γνώμες είναι αυτές και η γεύση υποκειμενική). Με έναν απλό bridgeless των 5-6 Ευρώ, μπορεί να φτάσεις to 80% της απόδοσης ενός καλού επισκευάσιμου για dripping με κεραμικό, πχ dripper. Με τον evod δεν νομίζω, βέβαια δεν του έχω φτιάξει και ποτέ δική μου αντίσταση, αλλά...

...με δική μου φ/α και o mini vivi τούμπανο βγαίνει  :bye:

@ sponch : ναί έχω κανα δυο κιβώτια στο υπόγειο για περίπτωση πολέμου :)) :)) :))
αν βαρεθείς τις μπουρμπουλήθρες στείλε πμ να σου χαρίσω το ένα  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #293 στις: Μαΐου 08, 2013, 01:04 »
δεν αλλαξα τροπο ατμισματος,μονο μπαταρια και γεμισα με υγρο.
με την 1100 με τον ιδιο τροπο ατμιζα και δεν ειχα ουτε υπερχειλιση ουτε υγρο στο στομα.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #294 στις: Μαΐου 08, 2013, 21:06 »
Δουλεύει μια χαρα σε ego 650mAh. Σχεδόν μόνιμα πάνω σε τέτοια τον έχω. Αν η μπαταρία σου είναι εντάξει τότε φταίει ο τρόπος ατμίσματος. Δες εδώ :Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)

Είναι μια παραξενιά που έχουν μάλλον όλοι οι bottom coil. Το ίδιο μου συνέβαινε και με τον mini T3. Αν το προσέξεις, θα τον γεμίζεις όταν αδειάζει εντελώς, ούτε καν στο 1/3 του υγρού και, ούτε μπουρμπουλήθρες, ούτε διαρροές !
Φιλε kristoff,μου θυμησες το ego-t.Ειναι --λιγο-- λαθος αυτο γιατι οταν το υγρο βραζει,το τιναζει δεξια,αριστερα,πανω,κατω,με αποτελεσμα να συσωρευεται μετα κατω απο την αντισταση.Μπορει και να κανω λαθος εγω,αλλα αυτο εχω προσεξει στον δικο μου. :) :)

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #295 στις: Μαΐου 08, 2013, 21:20 »
Σημερα για πρώτη φορά είχα το ίδιο προβλημα μπουμπουληθρες,βρασιμο και διαρροή υγρού στην μπαταρία τελικά το προβλημα ήταν η αντίσταση μόλις την άλλαξα δούλεψε κανονικα χωρίς κανενα προβλημα άρα φυσιολογικό τελικά ειναι μεσα σε ενα πακέτο να υπάρχουν και οι προβληματικές κανονικά όμως δεν θα έπρεπε να υπήρχε υποτίθεται περνάνε απο έλεγχο αν περνάνε, και τελικά τι εφταιγε σημερα το πήρα χαμπάρι κατάφερα και ράγισα το εξωτερικό του evod άρα οφείλω να ζητήσω ενα συγγνώμη στην αντίσταση
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2013, 18:59 από Ιωάννα »

Αποσυνδεδεμένος sponch

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #296 στις: Μαΐου 08, 2013, 21:21 »
Κάποιος στο παρών νήμα έχει αναφέρει για κακοφτιαγμένες-κακοστριμένες αντιστάσεις που μπορεί σε κάποια παρτίδα να υπάρχουν, οπότε πριν ξεκινήσουμε μια καινούρια αντίσταση την ανοίγουμε από πάνω και προσέχουμε οι σπείρες να έχουν ίση απόσταση μεταξύ τους και να μην ακουμπάνε δεξιά-αριστερά στο εσωτερικό τοίχωμα.
Από όσες αντιστάσεις είχα εώς τώρα μία μόνο είχε πρόβλημα με μπουρμπουλήθρες και έλλειψη ατμού. Ανοίγωντάς τη διαπίστωσα ότι οι σπείρες ήταν κολλημένες σχεδόν η μία πάνω στην άλλη και προς την μία μεριά του φυτιλιού. Με ένα μυτερό μαχαιράκι σιγά-σιγά τις αραίωσα και ο ίδιος ατμοποιητής που πρίν δεν δούλευε, άρχισε να ατμίζει απροβλημάτιστα όπως όλοι οι άλλοι.

@ kristoff θα ήθελα, αν έχεις χρόνο και διάθεση, να δοκιμάσεις τον ατμοποιητή με δικές σου φυτιλοαντιστάσεις συν φυτιλάκι από πάνω και να μας πεις τη γνώμη σου.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #297 στις: Μαΐου 08, 2013, 22:18 »
παραξενα πραγματα.αφου του εκανα ενα μπανακι στεγνωσε καλα και τον συναρμολογησα με προσοχη λεω δεν του κανω αλλη μια δοκιμη?
γεμιζω υγρο και τον βαζω πανω στην 650,που πριν ενα λεπτο ατμιζα μια χαρα.
αποτελεσμα μπλοκαρει η 650 και δεν δουλευε ,μολις τον εβγαζα δουλευε μια χαρα.
η 650 λεω φταει,κατσε να τον βαλω στην 1100,μπλοκαρει και η 1100 ενω βλεπω υγρο στο στομιο του ατμο και στον πολο της μπαταριας.
δεν μπορω να καταλαβω τι επαθε ο ατμο ,πριν 3 μερες μια χαρα ατμιζα,και αντε ειναι προβληματικος οι μπαταριες γιατι μπλοκαρουν?
με vivi και  ego-c ατμο,δουλευουν κανονικα.
λεω να τον παω στο μαγαζι που τον πηρα μηπως βγαλουμε καμια ακρη.

Αποσυνδεδεμένος brokuna

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Be cool, Be excellent!
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #298 στις: Μαΐου 08, 2013, 22:54 »
Είναι γεγονός ότι σε κάποιες ego μου βραχυκυκλωνει και σ εμένα.
Τον ξεσφιγγω λίγο απο την ego και ξαναπαιζει...
Προσπάθησε να μην τον αφίξεις πολυ και πες μας.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Kanger Evod bottom Coil (ή Delirium ή Primero κτλ.)
« Απάντηση #299 στις: Μαΐου 08, 2013, 23:01 »
@ shadockan : φίλε μου δεν καταλαβαίνω τί ακριβώς εννοείς  :) με μπέρδεψες λίγο γιατί εγώ σε ego-t, με απανωτές και "απρόσεκτες" τζούρες είχα συνήθως υπό-τροφοδοσία και καμένο, όχι υπερ-τροφοδοσία και μπουρμπουλήθρες...
Δεν ξέρω τελικά τί να πω με τον evod... όπως ανέφερα, σε μένα δούλεψε (και δουλεύει ακόμη) αυτός ο τρόπος ατμίσματος. Δύο κεφαλές έχω δοκιμάσει, και στις δύο αν δεν ατμιζα έτσι... μπουρμπουλήθρες και πλυμμήρα  :))

@ sponch : χρόνο ακόμη έχω, και διάθεση πάντα, οπότε να δοκιμάσω γιατί όχι. Δώσε και ένα στήσιμο για μπούσουλα για να ξεκινήσω. Τί σύρμα και τί φυτίλι χρησιμοποιείς και σου κάθεται πιο καλά, βάζεις και non, γιατί κάπου πήρε το μάτι μου πως στήνεται και χωρίς το non... Φυτιλάκι από πάνω πάντα βάζω. Όταν καθαρίζω την κεφαλή αλλάζω αυτά που είναι πάνω από την αντίσταση με δυο καινούργια του 1mm.

@ vag21 : κι εμένα για βραχυκύκλωμα μου κάνει. Ίσως κάτι πείράχτηκε όταν τον μπανιάριζες  :)
Αν δεν δουλέψει η συμβουλή του brokuna, άλλαξε μια κεφαλή και ξαναδοκίμασε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342313 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206526 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541477 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597278 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357803 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592016 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios