vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, dvelev, Tazz, chkontog

Twitter

Αga-T V2 Genesis atomizer

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #360 στις: Μαρτίου 06, 2013, 01:54 »
Αυτό που λες για τη βάση....


Με τους γένεσις με σωστό στήσιμο, μπορείς να καταλάβεις ακόμη και τις μικροδιαφορές στη γεύση των βάσεων, μεταξύ διαφορετικών κατασκευαστών!!! :))


Διάβασε τί σου λένε παραπάνω τα παιδιά, πάρε ένα καλό φλόγιστρο, και κάνε μια σωστή οξείδωση του πλέγματος. Θα έλεγα ότι το 70% της επιτυχίας είναι εκεί...μετά προσπάθησε να κάνεις μια αντίσταση με αργές, ήρεμες, νωχελικές κινήσεις, γενικά διασκέδασε με τη διαδικασία!! :)) η αντίσταση να μην στραγγαλίζει το πλέγμα. Οπλίσου και με πολλά κιλά υπομονή, και κάτι θα γίνει!!

Δες τις φωτογραφίες που ανεβάζουν οι φίλοι συνατμιστές στο νήμα που άνοιξα, θα σε βοηθήσουν.


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15846.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2013, 02:01 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #361 στις: Μαρτίου 06, 2013, 08:46 »
Δεν το εχω δοκιμασει, αλλα γιατι να μη γινεται?
Δεν εχει καποια διαφορα το πλακε απο το κανονικο συρμα σε αυτο το θεμα.


Στο κανονικο συρμα παταει στο μες μονο μια μικρη επιφανεια συρματος..ετσι, αν φυσηξεις καλα την σταχτη απο το χαρτακι θα φυγει. Στο πλακε συρμα αυτη η σταχτη πως θα φυγει? θα εχει εγκλωβιστει απο κατω...και την βλεπω να φευγει σιγα σιγα στο υγρο σου, οταν θα βαλεις υγρο στο τανκ και θα αρχιζεις να ατμιζεις.

Αποσυνδεδεμένος akis2713

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #362 στις: Μαρτίου 06, 2013, 09:11 »
Λοιπόν παιδιά, έστειλα mail στο ibtanked και μου απάντησαν:

Επιλέγουμε από το μενού Cartomizer Tank Tubes -> Clear & Colored Tubes

και μετά επιλέγουμε π.χ. 19mm Standard Tube.

scrollάρουμε προς τα κάτω και βλέπουμε όλα τα διαθέσιμα χρώματα κλπ που ισχύουν και για τον aga-t μας.

καλημερα.για τον genesis v2 κανουν τα 19mm;γιατι γραφεις πχ;μπορεις να βαλεις και αλλο;ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #363 στις: Μαρτίου 06, 2013, 09:55 »
Πρέπει να κάνουν akis2713 γιατί έχω χρησιμοποιήσει στον v2 το πολυκαρβονικό του παλιού aga-t χωρίς πρόβλημα, καθώς και ένα προσαρμοσμένο πυρεξάκι siam και το πρασαρμοσμένο siam είναι λιγάκι πιο λεπτό από το πολυκαρβονικό.

Αποσυνδεδεμένος akis2713

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #364 στις: Μαρτίου 06, 2013, 10:03 »
οποτε παμε μαλλον για 19mm.ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #365 στις: Μαρτίου 08, 2013, 13:07 »
Eντελως πληροφοριακα να σας πω οτι, εκανα το πρωτο σεταρισμα στον Aga με Umesh!!!
Κυριολεκτικα απογειωση!!!!!!! Δυο κλικ πανω σε ολα!!!
Με μικρη προσπαθεια βγηκε η υποδοχη για την αντισταση για φυτιλι και ολα πανευκολα, οποιος δεν το εχει δοκιμασει, για μενα ειναι must!!!  :thumpup:


Αντε να ερθει και το flat συρματακι μου να δουμε που θα φτασει  ;D

Αποσυνδεδεμένος skylosss

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #366 στις: Μαρτίου 10, 2013, 10:48 »
καλημέρα agaδες  ;) ..


σήμερα το πρωί παρατήρησα οτι όταν είναι κρυος ο aga t μου δίνει πολυ καθάρη γεύση τον έχω σετάρει με 20 κανθαλ 325 μες και vg υγρο.


μετα απο 5 - 10 λεπτά αρχίζει και μου δίνει λιγο σιδεριλα να το πω . δεν ξέρω ανοιξα την καμπάνα την καθάρισα απο την υγρασια μπας και μου μιρίζει ετσι ο υδρατμος που εχει μίνει αλλα πάλι το ίδιο .. αν τον αφίσω κανα τεταρτο επανέρχεται (1,7 ωμ στα 7 watt καλα δεν είναι ? ) μπας και έχω κανα hot spot?


περιμένω τις απαντήσεις σας και τις εμπειρίες σας ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2013, 10:54 από skylosss »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #367 στις: Μαρτίου 10, 2013, 10:55 »
Κάτι πρέπει να συμβαίνει με την τροφοδοσία. Δεν προλαβαίνει να φτάσει το υγρό παντού, και έστω και μικρό μέρος της αντίστασης απλά ανάβει χωρίς να βράζει υγρό, οπότε δίνει την μεταλλίλα. Εγώ εχθές το είχα σε άλλον ατμο και έπαιξα με τον συνδετήρα να φτιάξω την τρύπα του mesh και μετά από λίγο έστρωσε. Συνεχόμενες τζούρες μετά και τέλος μεταλλίλα.

Αποσυνδεδεμένος skylosss

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #368 στις: Μαρτίου 10, 2013, 11:17 »
βασικά χθές με έτρωγε λίγο και είπα να του βγάλω το υγρό να τεστάρω την αντίσταση αν πυρακτωνει κανονικά εκει κατάλαβα οτι αν το κάνεις αυτο την έχεις χάσει την αντίσταση .. ε έκανε κανα δύο βραχυκηκλώματα την έπεξα λίγο με μιά βελόνα την έπανέφερα και ξαναγέμησα


δεν ξέρω έχω την εντύπωση οτι μου δουλέυει κανονικα αλλα στην απόσταση του θετικού με το μές οτι έχω θέμα


ψάχνω να βρώ παξιμάδια με τα ίδια πάσα αλλα ποιο πλατία έτσι ώστε να μηδενίσω την απόσταση νομίζω εκει χανει


έχει κανεις καμια ιδέα που μπορω να βρω.. (σε σιδεραδικα δεν έχουν με τιποτα τόσο μικρα πασα απο δευτέρα λέω να γυρίσω σε ρολογαδικα μπας και βρω τπτ)

Αποσυνδεδεμένος notis3

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #369 στις: Μαρτίου 10, 2013, 11:31 »
δεν χρειάζεται παξιμάδια με βόλτες και πλατιά  υπάρχουν στον Πειραιά  στα ναυτιλιακά ήδη ροδέλες ανοξείδωτες  και είναι  κοντά στον σταθμό του ηλεκτρικού  :bye:

Αποσυνδεδεμένος skylosss

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #370 στις: Μαρτίου 10, 2013, 11:33 »
Κάτι πρέπει να συμβαίνει με την τροφοδοσία. Δεν προλαβαίνει να φτάσει το υγρό παντού, και έστω και μικρό μέρος της αντίστασης απλά ανάβει χωρίς να βράζει υγρό, οπότε δίνει την μεταλλίλα. Εγώ εχθές το είχα σε άλλον ατμο και έπαιξα με τον συνδετήρα να φτιάξω την τρύπα του mesh και μετά από λίγο έστρωσε. Συνεχόμενες τζούρες μετά και τέλος μεταλλίλα.


σχετικά με την τρύπα του μες είναι καθαρη (έβαλα μία βελόνα και πέρασε μέχρι κάτω απροβληματιστα)
επίσης ενα αλλο κουραστικο δεν ξέρω αν λειτουργει σε όλους ετσι (αν όχι τοτε σίγουρα έχω θεμα  :))  με τροφοδοσια )
αν δεν το έχεις με μία κληση προς τα πάνω όλο το τσιγαρο τοτε δεν τροφοδοτει σωστα


ευχαριστω για την γργρη απάντηση


δεν χρειάζεται παξιμάδια με βόλτες και πλατιά  υπάρχουν στον Πειραιά  στα ναυτιλιακά ήδη ροδέλες ανοξείδωτες  και είναι  κοντά στον σταθμό του ηλεκτρικού  :bye: 


δυστηχως δεν είμαι απο αθήνα. τον έχεις σεταρει με ροδέλα ?έχει διαφορα ?(έχω βάλει και γω μία ροδέλα αλλα δυστηχως δεν είναι τοσο πλατια κερδίζω πολυ λίγο απόσταση




Συγχωνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2013, 13:48 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος notis3

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #371 στις: Μαρτίου 10, 2013, 11:42 »
κατά την δική μου άποψη το μες πρέπει μια κλήση όπως λες  :(
στα σεταρισματα που έχω κάνει πάνω στους AGA-t v2 και mini τούς έχω πρόσθεση της ροδέλες και μικρύνει κατά πολύ την απόσταση από τον θετικό πώλο και είναι πολύ καλύτερα  8)




Συγχωνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2013, 13:50 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #372 στις: Μαρτίου 10, 2013, 13:24 »
Κάνε μια δοκιμή.
Ασε το mesh να πάρει υγρό και πατά το κουμπί όση ωρα θα το πατούσες αν έπαιρνες τζούρα και λίγο παραπάνω.
Αν δεις σε αυτό το χρονικό διάστημα να κοκκινίζει κάποια σπείρα τότε έχεις hotspot ή θέμα τροφοδοσίας.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #373 στις: Μαρτίου 10, 2013, 13:54 »
ή καλυτερα με τον ατμοποιητη χωρις την καμπανα και γυρισμενο αναποδα κρατα πατημενο το κουμπι. Λογω βαρυτητας το θεμα τροφοδοσιας λογικα δεν θα υπαρχει. Αν δεις σπειρα να κοκκινιζει τοτε εχεις χοτ σποτ. Αν δεν κοκκινιζει καποια σπειρα τοτε εχεις θεμα τροφοδοσιας οταν ατμιζεις κανονικα.

Αρα, ενεργεις αναλογα

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #374 στις: Μαρτίου 10, 2013, 14:19 »
Παιδιά...


Ο αγάς την οπή της καμπάνας που την έχει σε σχέση με το πλέγμα? :confused1:
Στο κάτω μέρος, ή στη μέση? :confused1: :dontknow:


Είδα το βίντεο σου parginos  :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26770 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115505 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8888 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568578 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294004 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1697 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762610 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog