vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 5 χρήστες
chrismet, steft, Barbapaidi, lounik, lagoudakis

Twitter

Αga-T V2 Genesis atomizer

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #345 στις: Μαρτίου 02, 2013, 21:14 »
Αφού τον τοποθετήσεις και τεντώσεις το σύρμα καλά, αν κάνει πάλι hot spot τέντωσε προς τα έξω λιγάκι το mesh και δες αν το ξανακάνει. Εμένα έτσι σταματάει, αν τυχόν και μου βγάλει hot spot εκεί πάνω. Πάντα με συνδετήρα στην τρύπα όμως μην χαλάσουμε την τροφοδοσία.

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #346 στις: Μαρτίου 02, 2013, 21:31 »
Το hot spot δεν είναι πάνω στο mesh ανάβει μόνο το κομάτι που είναι στον αέρα ως τον θετικό  :wall:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #347 στις: Μαρτίου 02, 2013, 21:44 »
οι άλλες σπείρες αναβουν σχεδόν όλες μαζί ?

Αν ναι, και άμα το κομμάτι αυτό είναι τεντωμένο, εγώ θα έριχνα υγρό και θα ξεκίναγα δράση.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #348 στις: Μαρτίου 02, 2013, 21:46 »
χαλαρωσε λιγο το συρμα.. μην σφιγγεις πολυ το μες με το συρμα. Απο οτι καταλαβα δεν εχεις κανει καλη οξειδωση, το να ειναι πιο χαλαρο το συρμα βοηθαει. Επισης, κοιτα μην εχεις ξεφτια στην ακρη του μες...κανε ενα διπλωματακι στην ακρη του μες προς τα μεσα για να το αποφυγεις.

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #349 στις: Μαρτίου 05, 2013, 12:58 »
Όμορφα tanks για τον Aga http://www.bedazzletubes.com/aga.html


Αποσυνδεδεμένος konn4312

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #350 στις: Μαρτίου 05, 2013, 21:58 »
Τον εχω μια εβδομαδα τον Aga και μου ειχε βγαλει τα συκωτια!Οτι και να του εκανα μετα απο λιγο αναβαν οι σπειρες και πυρωνε το mesh.Οξειδωσεις κοντρα οξειδωσεις διαβασμα(καινουργιος στο mesh),αντιστασεις κοντρα αντιστασεις,ενα μετρο συρμα εφαγα και σαν συμπερασμα νομιζω ειχα ελιππη τροφοδοσια.Οποτε σημερα εκατσα και μεγαλωσα ρην τρυπα του mesh στα 3mm.Κομματι mesh 3χ4.5 ,αντισταση και μπαμ!πυροβολει,ουτε πυρωμα ουτε hot spots ,αλλος ατμοποιητης,εγινε πολυ ευκολος για ενα αρχαριο σαν και εμενα και γλυτωσε και αυτος το συρταρι και εγω τα χαπια.Τωρα ντουμανι και απολαυση!


Στάλθηκε από το HTC Desire HD A9191 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος rastone

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #351 στις: Μαρτίου 05, 2013, 22:34 »
Το hot spot δεν είναι πάνω στο mesh ανάβει μόνο το κομάτι που είναι στον αέρα ως τον θετικό  :wall:


Εμενα μου το εκανε αυτο λογο αποστασης απο τον θετικο πολο.Δοκιμασε να σπρωξεις λιγο το mesh πιο κοντα να μειωθει η αποσταση αλλα η τελευταια  σπειρα να μη σφιγγει παρα πολυ το mesh

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #352 στις: Μαρτίου 05, 2013, 22:42 »
Αν δεν έχεις οξειδώσει καλά το mesh (όπως έκανα του λόγου μου) και να ακουμπάει πάλι θα βρει χώρο να ανάβει. Πίστεψε με 3 χιλιοστά ήταν και άναβε (βέβαια εκεί έχεις και θέμα τροφοδοσίας μετά γιατί λυγίζει πολύ το mesh). Οξείδωση και πάλι οξείδωση. Αν επιμένει θέλει λίγο δούλεμα μέχρι να καρβουνιάσει λίγο και όλα οκ. Την επόμενη φορά πάντως θα το κάνε με χαρτάκι δεν ξαναπερνάω τέτοια πίκρα κόντευα να τον σπάσω (το έκανα btw δες εδώ)   ;D

Αποσυνδεδεμένος skylosss

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #353 στις: Μαρτίου 05, 2013, 23:08 »
ρε παιδια ..  εδω και δύο μέρες έχω φάει τα μυαλα μου εχω αδειασει ολα τα υγρα εχω καταστρεψει 2 μετρα συρμα 20 αρι 18 αρι καμια 5-6 κομματια mesh και η μόνη φορα που κατάφερε να δουλέψει αυτο το ριμάδι για πολυ λίγο χωρις να βγάλει καμμένο ήταν το πρώτο στισιμο με το mesh που είχε μέσα.. 


I need help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wall:


1η ερώτηση .. αν βάλω αυριο δύο λεπτα πλατια ροδελάκια αναμεσα στα παξιμαδια στον  θετικό πόλο και ανάμεσα απο αυτα σφυξω το σύρμα θα γλυτώσω το hot spot??? το έχει κάνει κανεις? αν ναι μπορω να έχω μια φοτο?


2η οταν γέρνω το μες εχω την εντύπωση οτι δεν έχω καλη τροφοδοσια και κάτω καμια φορα ακουμπαει στο τανκ αν σικοθει εχω δικιό?


3η θέλω απλα ατμο!!!! ουτε χτυπημα ουτε αυτην την κολοσιδεριλα που εχω εδο και δυο μέρες (χρησημοποιω 80 vg - 20 wfi) ποιες είναι οι ιδανικες διαστασεις και μεγέθοι (325 μεσ??? ποιο αραιο??   ποσο πλάτος ??  20αρι συρμα ειναι κομπλε??)
μηπως δουλευουν τα γενεσις μονο με pg??


4η κατα την γνώμη σας αν στηθει καλα η αντίσταση και δεν λυγίσω το mesh θα έχω hot spot στον θετικό ??? 


πραγματικά έχω απογοητευτεί και δεν έχω αλλα υλικα να ασχοληθω..για την ώρα γυρισα στο φυτιλι ... :( αν μπορει καποιος να βοηθησει ευχαριστω εκ τον πρωτέρον

παραθεση : βρηκα και 200αρι μεσ λετε να το τσιμπήσω??  με πλακε αντίσταση έχει δοκημασει κανείς aga t??
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2013, 23:16 από skylosss »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #354 στις: Μαρτίου 05, 2013, 23:35 »
1) Δες αυτο το βιντεο για τα washers αναμεσα στα παξιμαδια.
    Θεωρητικα κανουν πιο ευκολα αντιμετωπισιμο το hot spot στον θετικο.
   [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dsSeZWI0StU[/youtube]

2) Το mesh πρεπει να ειναι καθετο, παραλληλο στον κεντρικο πολο.
     Αν το εχεις βαλει στραβα, μπορει να πνιγεται στην τρυπα που μπαινει και να εχεις υποτροφοδοσια που οδηγει σε μεταλλιλα που λες.

3) Mε το #325 mesh και 0.20 kanthal θα πρεπει να εισαι οκ.
    Φυσικα και δε δουλευουν οι genesis μονο με PG.  :)

4) Το mesh, οπως ειπαμε στο (2), δεν πρεπει να λυγιζει.
     Διαβασε λιγο το παρον νημα οπως κι αυτο εδω ωστε να παρεις καποιες ιδεες και να δεις βιντεακια πως γινεται ενα σωστο στησιμο.

Με πλακε αντισταση εχουμε δοκιμασει και δουλευει απροβληματιστα.
Μην απελπιζεσαι παντως, δεν πετυχαινουν ολοι το σωστο στησιμο με την πρωτη φορα.
Διαβασε λιγο στα νηματα που σου ειπα και δωσε του μερικες προσπαθειες ακομα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2013, 23:44 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος skylosss

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #355 στις: Μαρτίου 06, 2013, 01:09 »
ευχαριστω πολυ φιλε...


κοίτα την πρώτη φορά που το έκανα δεν είχα καν τα εργαλεία δεν είχα ουτε γνώση ούτε τπτ και πέτηχε σχεδόν γτ μια σιδερίλα την άφηνε αλλα απο την χαρά που το έφτιαξα με την πρώτη νόμιζα οτι δούλευε :)
μετά όλη μέρα είχα αφτην την γεύση στο στόμα και μια ζαλούρα


το αστείο είναι οτι το γύρισα στο μεσ γτ εχω την εντύπωση οτι πιθανόν είναι ποιο ασφαλες απο τα υαλονιματα και τα άκαυτης σιλικονης αλλα για την ώρα εχω καπνίσει πολυ νικελιο και χρωμιο και ποσ τα λένε... μου φένετε πολυ τρελο για να είναι αληθινό οτι θα δώσει γεύση όπως το φιτίλι καθαρή χωρίς μεταλλικό..  προσπαθώ μόνο με βάση καθαρή του ατμος λαμπ η οποία έχει μια ξύλοδες γεύση και καταλαβαίνεις αν αλιώνεται απο οτιδιποτε οταν θα την πάρω απολυτος καθαρη και συνεχόμενη θα κάνω ένα ποστ με φοτο και τα σχετικα (αν ποτε γινει χιχιχι)


σήμερα απο το πρωί πεδευόμουν μαυτο πηγα πήρα γκαζακι πυράκτωνα ξανα πυράκτωνα τέλειωσα όπως σου είπα ποσα μες τα οποία ήταν 400 αρια αποτι κατάλαβα ..


πιστεύω οτι η ροδέλες θα κάνουν δουλεια επίσης στην αρχή είχα την ιδέα να πάρω ροδέλα στη οποία πρεσάρεις πάνω καλώδιο (ακροδέκτη)


τέτεια φαση αλλα δεν βρίκα σε τόσο μικρο μέγεθος ακομα τι λέτε ?????
http://www.elektronik.gr/eshop/index.php?main_page=index&cPath=232_658_1857_1859_1865..


θα παρω και 325 μεσ και πλακε συρμα και θα παιδευτω


και αλλη μια ερώτηση στριψιμο με rizla σε πλακέ σύρμα γίνετε???


ευχαριστώ και πάλι και ας ελπίζουμε οτι αυτο το μες τουλαχιστον δεν έχει κακες επιπτώσεις στη υγεία (το μεσ...  ήθελα να πω αυτο το στισημο)


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #356 στις: Μαρτίου 06, 2013, 01:19 »
Φίλε skylosss...


Πίστεψέ με, από τη στιγμή που θα σου δουλέψει σωστά ένας γένεσις, αυτό που λές "ότι θα δώσει γεύση όπως το φυτίλι καθαρή" θα καταλάβεις τί άτμιζες τόσο καιρό με το φυτίλι!!!! :shock_sick_02:


Θα καταλαβαίνεις πλέον, τη γεύση του φυτιλιού που υπάρχει σε όλους (??) τους φυτιλάτους!!!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #357 στις: Μαρτίου 06, 2013, 01:32 »


Θα καταλαβαίνεις πλέον, τη γεύση του φυτιλιού που υπάρχει σε όλους (??) τους φυτιλάτους!!!! :yes:


Ξέρω που πανε τα  ??.......... ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #358 στις: Μαρτίου 06, 2013, 01:34 »


και αλλη μια ερώτηση στριψιμο με rizla σε πλακέ σύρμα γίνετε???


Δεν το εχω δοκιμασει, αλλα γιατι να μη γινεται?
Δεν εχει καποια διαφορα το πλακε απο το κανονικο συρμα σε αυτο το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος skylosss

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #359 στις: Μαρτίου 06, 2013, 01:44 »
Φίλε skylosss...


Πίστεψέ με, από τη στιγμή που θα σου δουλέψει σωστά ένας γένεσις, αυτό που λές "ότι θα δώσει γεύση όπως το φυτίλι καθαρή" θα καταλάβεις τί άτμιζες τόσο καιρό με το φυτίλι!!!! :shock_sick_02:


Θα καταλαβαίνεις πλέον, τη γεύση του φυτιλιού που υπάρχει σε όλους (??) τους φυτιλάτους!!!! :yes:


δυστιχως αυτην την γεύση του φυτιλιου και τα τριματάκια απο απροσεκτο σετ απ σε dripping που σου ρχονται στο στόμα τα έχω ζησει σε υψηλό επίπεδο αλλα τις περισσότερες φάσεις και για παράδειγμα σε τ3 που δεν τον είχα και σε πολυ υπόληψη (οπος και όλους με κάτω την αντίσταση) πέρνει πολυ ντουμανη καθαρότατη γεύση .. αυτη η σιδερηλα όμος που αφίνει πάντα (κατα τη γνώμη μου ακόμα) το συρματάκι με στισημο mesh την έχεις πάντα..  (ελπίζω να αλλάξω γνώμη)  βάλε την ποιό καθαρη βάση vg και δέστο (μονο πέντε λεπτα το πήρα αυτο το καθαρο με μες και το πότιζα σαν dripping)

(συγνώμη αν είμαι off topic)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2013, 02:00 από skylosss »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6307 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508560 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569437 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244461 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog