vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 4 χρήστες
Blackwolf, PsykieG, Sergios, lagoudakis

Twitter

Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #375 στις: Ιουλίου 12, 2013, 17:51 »
Ομολογώ ότι το σκέφτηκα για λίγο...

Αλλά βάση αυτού :


Το εβικ ρυθμίζει τα βατ με δεκαδικά (7.1, 7.2, 7.3 ... 7.9, 8) και όχι ανά 0.5 όπως αλλά.

Αν εννοείς ότι του ζητάω 7.2 και μου δίνει 6.9 τότε όταν του ζητάω 7.4 θα μου δίνει 7.1. Αν και σε αυτό το σημείο στην 1.2 βερσιόν (ψάχνω για μετρήσεις στην 1.3) η ακρίβεια δεν είναι ελβετικού ρολογιού αλλά είναι πολύ καλή. Κάπου είχα βρει μετρήσεις της 1.2 αλλά τώρα είμαι από κινητό. Μάλιστα σε Μοντ λειτουργίας vvw, vvv (μεταβολή δηλαδή των βατ ή βολτ κατά τη διάρκεια της τζούρας. Το ορίζεις μέσω υπολογιστή τι συμπεριφορά θα έχει ανά δέκατο δευτερολέπτου) έφτανε και τα 5.3 βολτ όταν σε "απλή" λειτουργία είχε ταβάνι τα 5.

Που σημαίνει ότι δεν πρόκειται για κάτι ακριβείας, αλλά και του γεγονότος ότι αν πεις να του αγοράσεις ένα σωματάκι SS της προκοπής πχ του Leo, τότε η τιμή του μήπως γίνεται όσο του προβάτου :confused1:??
Μήπως τελικά παραπλανούμαι σαν αγοραστής??
Είναι τελικά μια συμφέρουσα αγορά??? :confused1:

Μπααααα πάλι με πρόβατο με βλέπω! ;)

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #376 στις: Ιουλίου 12, 2013, 18:00 »
νομιζω οτι με την 1,3 βελτιωθηκε κατα πολυ η συσκευη... :hmmm:
παρακαλω αν κανω λαθος να με διορθωσετε....

Βελτιώθηκε στα ρεύματα δεν άλλαξε τίποτα ουτε πρόκειται.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #377 στις: Ιουλίου 12, 2013, 18:10 »
Ομολογώ ότι το σκέφτηκα για λίγο...

Αλλά βάση αυτού :

Που σημαίνει ότι δεν πρόκειται για κάτι ακριβείας, αλλά και του γεγονότος ότι αν πεις να του αγοράσεις ένα σωματάκι SS της προκοπής πχ του Leo, τότε η τιμή του μήπως γίνεται όσο του προβάτου :confused1:??
Μήπως τελικά παραπλανούμαι σαν αγοραστής??
Είναι τελικά μια συμφέρουσα αγορά??? :confused1:

Μπααααα πάλι με πρόβατο με βλέπω! ;)
Δεν ξέρω αν είναι η πιο συμφέρουσα αλλά σαν πακέτο με το bod του λεο και τις εκπτώσεις που τρέχουν βγαίνει περίπου 115 ευρώ +-. Και έχει μέσα και μπαταρία με φορτιστή. Ακριβές δεν είναι (όπως και ένα ρολεξ. Που χάνει 1 και 2 και παραπάνω λεπτά το μήνα) αλλά έχει κάποια "βολικά" πιστεύω για την καθημερινή συμβίωση. Την οθόνη με πληθώρα πληροφοριών με μια ματιά.τα πολλά αξεσουάρ σε σώματα και πάνω μέρη κεφαλης. Και κυρίως την φόρτιση από usb. Το οποίο σημαίνει ότι δεν έχεις έναν φορτιστή (αυτός του πακέτου είναι αργός στα 500mah) αλλά όσους έχεις από κινητά. Αν έχεις φορτιστή iPad η note2 που δίνουν 2Α την φορτίΖουν σε ένα 2ωρο ενώ η μαμά σε ένα 8ωρο(ειναι 2600 η μαμά). Φυσικά έχει και αρνητικά τα οποία αναφέρονται αναλυτικά στο νήμα του. Εμένα κάτι άλλο που μου αρέσει είναι ότι επενδύοντας σε κάποιο σώμα/σώματα/μπαταριες αυτά δεν πάνε χαμένα καθώς με την Μέκκα (κεφαλη) του λεο αποκτάς και ένα μηχανικό αγοράζοντας μόνο την Μέκκα.

Αλλά όπως έχουμε πει πολλές φορές το συμφέρον το καθορίζει ο καθένας μας με βάση τα γούστα μας, τις απαιτήσεις και την τσέπη.

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #378 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:04 »
...
κάπου εκεί στα vv tubes σταματάμε σήμερα στο proVari ως σήμερα σαν η πιο συμφέρουσα
αγορά από όλους τους παραμέτρους σε μεγάλο ποσοστό  :)


Μια άποψη με την οποία διαφωνώ κάθετα, για μένα η πιο συμφέρουσα αγορά σήμερα είναι το vamo.
Μπορεί να μην είναι καλύτερο από το προβάρι γενικά (σε κάποιες παραμέτρους για μένα είναι) αλλά η
διαφορά στην τιμή τους είναι χαοτική και δεν αφήνει αμφιβολίες για το ποιά είναι συμφέρουσα αγορά.
Αν είχαν παραπλήσια τιμή ναι, με αυτές τις τιμές μόνο όσοι τα έσκασαν δεν βλέπουν την αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #379 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:11 »
οκ ειπαμε εμεις με τα προβατακια ειμαστε κοπαδι


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #380 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:15 »
...η πιο συμφέρουσα αγορά σήμερα είναι το vamo.
Nα προσθέσω και το Innokin iTaste SVD
Χωρίς αμφιβολία για 37 $ μαζί με τα μεταφορικά (https://www.fasttech.com/products/1370201) είναι μιά πραγματικά άριστη αγορά!

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #381 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:31 »
η μεγάλη  διαφορά είναι στην τιμή

η ατμηστική διαφορά δεν είναι yugo με porsche




Ειναι μεγαλη η διαφορα αλλα φιλε μου και εσυ για το Semovar ψηνεσε,τα εχουμε πει...κι αυτο 160 ευρω εχει...γιατι δεν παραμενεις με το Vamo αφου ειναι τοσο καλο.!!!

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #382 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:36 »
zacharis1955 θα συμφωνήσω, άλλη μια εξαιρετική πρόταση. :thumpup:


mantzaros ποτέ δεν είπα ότι είστε κοπάδι, είναι ανθρώπινο και πολύ φυσιολογικό για όποιον
επένδυσε 200 ευρώ να μην θέλει εύκολα να παραδεχθεί ότι βγήκαν κάποια μοντς πολύ πιο
οικονομικά που προσφέρουν παραπλήσιες λειτουργίες με το ακριβό τους απόκτημα.
Απόλυτα κατανοητή λοιπόν η εμμονή σας, ούτε είναι κακό να ζητάμε το καλύτερο ασχέτως
κόστους. Ούτε εγώ έχω πρόβλημα να συμφωνήσω ότι το προβάρι, το σαμοβάρι ή όποιο
θέλετε είναι το καλύτερο. Αλλά άλλο πράγμα συζητάμε εδώ, μιλάμε για συμφέρουσες αγορές.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #383 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:43 »

Μια άποψη με την οποία διαφωνώ κάθετα, για μένα η πιο συμφέρουσα αγορά σήμερα είναι το vamo.
Για μενα καλη απόδοση,ομορφιά,συμβατότητα με 18350-18650-18500 σε προσιτή τιμη κλπ είναι αυτό.




Tωρα αν θες με 25 ευρω να περασεις 365 μέρες και να βγαίνεις εξω σαν το καραγκιόζη για να σου βγει 0,06 λεπτά ανα ημέρα ωστε πάνω στο χρονο αν αντέξει να κάνεις απόσβεση τοτε τι να πω. Vamo  :thumpup:
  :))
Aν πέσει και αλλο ίσως πάρω ενα vamo και εγω να εχω πάντως.


To καθενα παιζει στη κατηγορια του.
Στα φθηνα το απο πανω ειναι must have.


Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #384 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:43 »
ποιος σου πε εσενα οτι εδωσα 200;
130 περσι το πασχα
και δε θελω να υπερασπιστω την αγορα μου καθως πιστευω οτι ηταν αψογη ευκαιρια

το αν ο καθενας πιστευει οτι με ενα μοντακι στο 20% της αξιας του προβατου παιρνει ακριβως τα ιδια που δινει το προβατο εγω δε μπορω να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας

αλλα εξαλου και συ ο ιδιος λες
οικονομικα που προσφερουν παραπλησιες λειτουργιες...
αυτο για μενα σημαινει οτι το πηρες σαν υποκαταστατο του προβατου αυτο μου λενε τα ελληνικα...

για μενα συμφερον αγορα ειναι τα προβατακια που βλεπω ανα καιρους σε αγγελιες με 100-140 γιουρα
αυτη ειναι η γνωμη μου

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #385 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:46 »
100 ευρω ειναι λιγα χρηματα παιδια.
Με 100 ευρω καποτε αγοραζες 2 μπαταριες ego-t

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #386 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:50 »
Είχαν και φορτιστή και 3 ατμοποιητές της πλάκας μαζί όμως. Σε παρακαλώ.


Είπα πριν απο 10/15 σελίδες να σταματήσουμε να γράφουμε εδώ για πρόβατα και με γράψατε κανονικότατα. Ακόμα για πρόβατα μιλάτε και όποιος θέλει να δει για κανένα οικονομικό mod της προκοπής μόνο άκρη δεν θα βγάλει...

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #387 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:53 »
'Tωρα αν θες με 25 ευρω να περασεις 365 μέρες και να βγαίνεις εξω σαν το καραγκιόζη για να σου βγει 0,06 λεπτά ανα ημέρα ωστε πάνω στο χρονο αν αντέξει να κάνεις απόσβεση τοτε τι να πω. Vamo  '

Νομιζω εχουμε ξεφυγει .
:confused1:  Δεν λεπω το λογο για τετοια σχολια στις προτιμησεις καποιον συνατμιστων μας.





Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #388 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:54 »

Ε λογικο ειναι να ειχαν και 2 ατμοποιητες μιας χρησης. Τωρα με 60 ευρω παιρνεις mod & επισκευασιμο & μπαταριες & φορτιστη τις πλακας βεβαια αλλα τα παιρνεις  ;)

η δυσφήμηση ειναι η καλύτερη διαφήμιση  :D

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #389 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:55 »

Tωρα αν θες με 25 ευρω να περασεις 365 μέρες και να βγαίνεις εξω σαν το καραγκιόζη ...


Αυτό ακριβώς εννοώ ότι δεν θέλετε να παραδεχτείτε τα αυτονόητα και παραφέρεστε σα να σας
πρόσβαλλαν τη μάνα σας, δηλαδή όποιος κυκλοφορεί με vamo είναι καραγκιόζης... έλεος vamire.
Μια κουβέντα κάνουμε, ηρέμησε και μην θίγεις συνατμιστές χωρίς λόγο, εκτίθεσαι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116190 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824541 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507554 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8965 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154861 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568881 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243979 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294309 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762854 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1150 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4037 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem