vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, PsykieG, lagoudakis, Sergios

Twitter

Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #360 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:16 »
Εχεις να προσφέρεις εδω πολλα και το πιστεύω αυτο οπως εχεις κανει σε διάφορα ποστ σου και δείχνεις πως εισαι μερακλής ανεβάζοντας φωτός κλπ.
Αλλα με τα γραφόμενα σου παραπάνω μένω έκπληκτος και σίγουρα δεν ειμαι ο μόνος.

Το οτι εσένα κατι μπορεί να σου θυμίζει apple αυτο δεν σημαίνει πως είναι αλλο το ενα άλλο το άλλο.
Μη βγάζεις πόρισμα αν κατι δεν το εχεις πιάσει στα χέρια σου οτιδήποτε και αν ειναι αυτο ακόμα και apple.
Και δεν μπορώ τώρα να καταλάβω γιατι είσαι apple hater οταν πρωτίστως ενω έσκαγες τα 1000αρικα δεν ήσουν.
Αυτα κάνει ο φανατισμός.

Επισης η εμπειρία δεν είναι αν άρχισες χθες ή πριν 5 χρόνια αλλα κατα πόσο συναναστρεφεσαι με το αντικείμενο δοκιμές,δοκιμές,δοκιμές.
Και εννοείτε πως χρειάζεσαι χρόνο για να δοκιμάσεις και ισως τύχη σε αρκετές περιπτώσεις πχ caravela


Επισης το evic μπορεί εσυ να του λες να δωσει 7 watt αλλά ποτε δεν θα πάρεις 7 watt νταν θα σου δώσει οτι θέλει.
Και εμπειρικά και με αποδείξεις αν θες.
Οπότε τα watt είναι άχρηστα και σε μπερδεύουν στο evic.
Στο vamo εχει σωστότερα αποτελέσματα.
Αυτα απο μενα.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #361 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:16 »
Μα σημασία δεν έχει τι μέτρηση θα πάρεις με το πολυμετρο αλλά τι αντίσταση "καταλαβαίνει" το Μοντ. Από εκεί και έπειτα αυτό θα δώσει τα Βατ για την αντίσταση που διάβασε. Άλλωστε κάθε μέτρηση που παίρνεις έχει συμπεριλάβει και την "εσωτερική" αντίσταση. Πχ αλλά πολυμετρα έχουν εσωτερική αντίσταση 0.3Ω αλλά 0.5. Μπορεί πχ το εβικ να έχει μεγαλύτερη αποκλιση από το προβαρι στην μετρουμενη αντίσταση.

Για την διαφορά που λες προσωπικά βρίσκω. Π.Χ. στα 7.2 ο ατμός είναι "αραιος" και "αδύναμος" και στα 7.4 ατμιζω όπως μου αρέσει. Στα 7.7 δεν μου αρέσει.

Βρε συ prof...

Μπράβο σου που καταλαβαίνεις τη διαφορά σε 7,2 βατ και 7,4 βατ.. :)
Πως πετυχαίνεις τόσο μικρή διαφορά σε watt αφού η συσκευή σου δεν την παρέχει?? :confused1:
:confused1:

Εκτός κι αν παίζεις με το μικρόμετρο στο μήκος του σύρματος, κατα την κατασκευή της αντίστασης. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #362 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:18 »

Εκνευρίζεσαι και ξεφεύγεις. Τι σχέση έχει το πότε γράφτηκε ο καθένας?

Και γιατί χαρακτηρίζεις τρολλάρισμα μια άποψη που διαφέρει από την δική σου?

Είναι τρολλάρισμα ένα κατεβατό με επιχειρήματα και όχι οι φωτό των αυτοκινήτων
που έβαλες εσύ για να ειρωνευτείς τα άλλα μοντάκια?
Επιχειρηματα ή συκοφαντίες;  :hmmm: 


Οσο για τις φωτο ακομα και ενας σκύλος θα καταλάβαινε πως μόνο χαβαλές έγινε  :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #363 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:19 »
Ειλικρινά πέρα απ το γεγονός οτι αυτή η κουβέντα κατάντησε βαρετή, λυπάμαι πολύ να βλέπω τέτοιο μηδενισμο.

Πραγματικά λυπάμαι.

Ωραίος ο χαβαλές, ωραίες και οι κόντρες (μεχρι ενος σημείου) αλλά κάτι λείπει απο εδώ, και αυτό είναι η αντικειμενικότητα.

Yugo, porsche, bentley.... κι άλλα ωραία που ακούγονται εδω μέσα είναι ατάκες του κ...ου (σορρυ κιόλας).
Κι επειδή αναφέρθηκε το οτι πρέπει να το έχεις για να έχεις και άποψη και αρχίζουν παραλληλισμούς με αυτοκίνητα ας μου πει εδώ ποιός έχει Porsche, Bentley, Lamborghini ή Yugo και μαζί μ'αυτά έχει και τα αντίστοιχα μοντ και κάνει τον παραλληλισμό???

Επίσης κάπου αναφέρθηκε (δεν το κάνω παράθεση γιατι δεν εχω καμια διάθεση να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια μέχρι να το βρω) οτι "με το βαμο πρέπει να έχεις μια τσέπη μπαταρίες". Σοβαρά? Τόσο αντικειμενικά? Είπαμε καλύτερη διαχείριση ενέργειας, αλλά ότι κάνει το ένα με μια μπαταρία κάνει το άλλο με πέντε?

Ας συνέλθουμε. Καλή η επιχειρηματολογία αλλά ας μην φτάνουμε στα όρια της χαζομάρας με υπερβολές. Ούτε αμάξι ειναι το κάθε μοντ, ούτε προέκταση του @%$#& μας. ***

Εδώ κάποιοι κοντεύουν να βριστουν μεταξύ τους γιατι θίχτηκε το μοντακι τους.

Αααααααα έσκασα.

Λοιπόν πίαστε προβαρια βάμο εβικ σεβοκουτακια κλπ κλπ κλπ και τραβήξτε από μια καλή τζούρα να χαλαρώσουμε λιγο.  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Edit: *** Χίλια συγγνώμη απ' τις κυρίες και δεσποινίδες του φορουμ
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2013, 18:13 από sab_atmo »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #364 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:30 »
Γιατί η κάθε συζήτηση πρεπει να καταλήγει σε οπαδισμό ποδοσφαιρικού τυπου?
Εχουν ακριβύνει τα εισητήρια για το γήπεδο?


και εν τέλει, καλά να θεωρεί κάποιος αυτό που επέλεξε ως το καλύτερο.
Γιατι αυτό πρεπει να πηγαίνει μαζί με το οτι ολα τα υπόλοιπα είναι αχρηστα??????????

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #365 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:34 »
Σορρυ κι όλας για το προηγούμενο σχόλιό μου... :-[

Αλλά (χωρίς κανένα ίχνος ειρωνίας μιας και δεν ξέρω από evic) αν πράγματι παρέχει τέτοια ακρίβεια ίσως να πρέπει να το σκέφτομαι σαν δεύτερο μοντ.
Ελπίζω να μη παραπλανούμαι από όλα αυτά και να αξίζει η αγορά του μιας και με ενδιαφέρει η απόλυτη ακρίβεια σαν κι αυτή του προβάτου!! :)

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #366 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:39 »
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. :)

Το εβικ ρυθμίζει τα βατ με δεκαδικά (7.1, 7.2, 7.3 ... 7.9, 8) και όχι ανά 0.5 όπως αλλά.

Αν εννοείς ότι του ζητάω 7.2 και μου δίνει 6.9 τότε όταν του ζητάω 7.4 θα μου δίνει 7.1. Αν και σε αυτό το σημείο στην 1.2 βερσιόν (ψάχνω για μετρήσεις στην 1.3) η ακρίβεια δεν είναι ελβετικού ρολογιού αλλά είναι πολύ καλή. Κάπου είχα βρει μετρήσεις της 1.2 αλλά τώρα είμαι από κινητό. Μάλιστα σε Μοντ λειτουργίας vvw, vvv (μεταβολή δηλαδή των βατ ή βολτ κατά τη διάρκεια της τζούρας. Το ορίζεις μέσω υπολογιστή τι συμπεριφορά θα έχει ανά δέκατο δευτερολέπτου) έφτανε και τα 5.3 βολτ όταν σε "απλή" λειτουργία είχε ταβάνι τα 5.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #367 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:40 »
Οκ δεν το ήξερα, ευχαριστώ :thumpup:

Διάβαζα συνεχώς το νήμα του evic αλλά λόγω δουλειάς έχω χάσει τη μπάλα με τις versions του λογισμικού. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #368 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:49 »
Μάλιστα σε Μοντ λειτουργίας vvw, vvv (μεταβολή δηλαδή των βατ ή βολτ κατά τη διάρκεια της τζούρας. Το ορίζεις μέσω υπολογιστή τι συμπεριφορά θα έχει ανά δέκατο δευτερολέπτου) έφτανε και τα 5.3 βολτ όταν σε "απλή" λειτουργία είχε ταβάνι τα 5.
αυτη η λειτουργεια με εχει εξιταρει.....  :idiot1: ;D

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #369 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:49 »
21:16

29:50


 ;)

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #370 στις: Ιουλίου 12, 2013, 17:01 »
νομιζω οτι με την 1,3 βελτιωθηκε κατα πολυ η συσκευη... :hmmm:
παρακαλω αν κανω λαθος να με διορθωσετε....

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #371 στις: Ιουλίου 12, 2013, 17:04 »
Από την 1.2 βελτιώθηκε πολύ. Ριβιου με την 1.3 δεν έχω βρει.

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #372 στις: Ιουλίου 12, 2013, 17:11 »
μηπως ειναι λιγο αδικο να το παρουσιαζουμε με την 1,0 εκδοση απο την στιγμη που το μοντακι και εχει βελτιωθει
και αναμενουμε κι αλλη βελτιωση στις επομενες εκδοσεις του firmware?? ;)
λεω εγω τωρα.......


Αποσυνδεδεμένος athinodwros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μοναδικό ασφαλές τσιγάρο είναι το τελευταίο σου
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #373 στις: Ιουλίου 12, 2013, 17:16 »
Για να ηρεμήσω λίγο τα πνεύματα θα επαναλάβω προηγούμενο πόστ μου :

Συμφέρουσα λύση... 
1.https://www.fasttech.com/products/1411/10004592/1353300  μεταβαλλόμενη τάση 5.5$ 3.2/3.6/4.2/4.8 V
2.https://www.fasttech.com/products/0/10004582/1380010-jib-y1d-2800-2800mah-portable-external-backup-batt μπαταρία 6.2$

και έτοιμο το modaki,
άσε που αμα μείνεις απο μπαταρία στο κινητό ρίχνεις και ενα φόρτισμα 40-50 % 
Όλα αυτά με 11.7$ ----> 9€ 
και αν είναι στο γραφείο pc και είσαι άρχοντας. !

Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #374 στις: Ιουλίου 12, 2013, 17:20 »
Όλα καλά είναι μέχρι το επόμενο και το επόμενο ή το επόμενο που θα είναι ακόμα καλύτερο
κάπου εκεί στα vv tubes σταματάμε σήμερα στο proVari ως σήμερα σαν η πιο συμφέρουσα
αγορά από όλους τους παραμέτρους σε μεγάλο ποσοστό  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116138 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824515 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507522 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154845 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568868 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243958 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294283 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem