vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 2 χρήστες
lagoudakis, Sergios

Twitter

Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #255 στις: Ιουλίου 11, 2013, 01:17 »
δεν καταλαβαινω... γιατι πρεπει να το εχεις;

Διότι πολύ απλά ΠΡΕΠΕΙ να το έχεις.

Άποψή μου...

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #256 στις: Ιουλίου 11, 2013, 01:22 »
Εχει δικαιο ο tsiv φιλε μου.
Για να εχεις αποψη για ενα συγκεκριμενο μοντακι ( στην περιπτωση μας το προβαρι ) πρεπει να το εχεις δοκιμασει καποιο καιρο.δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα με μια φορα που δοκιμασες...


Οσο ακριβο και να ειναι το προβαρι, αν μου χαλασει παλι εκει θα γυρισω...
ειναι οτι καλυτερο στην αγορα απο θεμα ποιοτητας- ομορφιας - λειτουργηκοτητας και φυσικα αντοχης....

δοκιμασε να βιδωσεις καμια 10αρια φορες καποιον βαρυ-σκληρο επισκευασημο πανω πχ στο vamo και δοκιμασε και στο προβαρι..

δεν μιλαω αν σου πεσει κιολας τι θα γινει..

το προβαρι δεν θα παθει τιποτα τα σπειρωματα..
το βαμο θα φυγει μαζι με την πλακετα...

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #257 στις: Ιουλίου 11, 2013, 01:26 »
και φυσικα δεν μιλαμε μονο για το προβαρι,εγω εχω και vamo και προβαρι και lava,με ρωταγε σημερα ενας στο γραφειο για το evic,τι να του ελεγα;παρτο η μην το παρεις; 1 ωρα το εχω δουλεψει....

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #258 στις: Ιουλίου 11, 2013, 01:39 »
δηλαδη οι γνωσεις σας περιστρεφονται μονο σε εκεινα που εχετε? εστω κι αν εχετε δοκιμασει κατι?
εμενα αν με ρωταγαν για το vamo που δεν εχω, ξερω να απαντησω, ειναι ss ,εχει 5amps ξερω πως λειτουργει το μενου και η οθονη,
γινεται μικρο-μεγαλο αν βαλεις 18350-18650, δεν σπαει, δεν χαλαει,κτλ. δεν εχω αποψη? ποσο μαλλον να το εχω δοκιμασει κιολας,
και στην τελικη και αποψη να μην εχω για το προιον εχω για την τιμη του και αυτο που μου δινει.
δεν χρειαζεται να εχεις ferrari για να εχεις αποψη για την ferrari.....

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #259 στις: Ιουλίου 11, 2013, 01:44 »
οσο καλητερο και να ειναι οι περισσοτεροι ξεχνατε ενα πραγμα
οτι κοστιζει οσο ο μισος μισθος ενος μεσου ελληνα αυτη τη στιγμη και καθε φορα που καποιος ψαχνει ενα μοντακι φτινο και να κανει δουλια παντα η συζητηση καταληγει στο προβατο δεν ειναι ετσι τα πραγματα καποιοι οσο οικονομια και να κανουν αδυνατουν να το παρουν τι πρεπι να γινει με αυτους δεν πρεπει να παρρουν μια γμωμη ααναλογα με το ποσα συκωνει η τσεοη τους? αν σε καποιο διαστημα καλητερευσουν τα οικονομικα τους ναι ισως το παρουν μεχρη τοτε τι γινεται ομως?

Αποσυνδεδεμένος MAdKetch

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Foggatti Hybrid LE - Poldiac Hybrid V2
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #260 στις: Ιουλίου 11, 2013, 01:50 »
Γνώμη μου είναι ότι πολλοί μπερδέυουμε "το καλύτερο" και "την καλύτερη αγορά".
Το τι είναι απλώς καλύτερο ίσως είναι μια εύκολη απάντηση αλλά το ποια είναι η καλύτερη αγορά είναι μια κουβέντα που σηκώνει πολύ σηζήτηση.
Στη δεύτερη περίπτωση ο παράγοντας τιμή παίζει σημαντικό ρόλο μιας και μιλάμε για αγορά. Αν ήταν να μας χαρίσουν κάτι (είτε mod ηταν αυτό είτε αυτοκίνητο) πιστεύω ότι η συντριπτικη πλειοψηφία θα διαλεγε πάνω κάτω τα ίδια πράγματα. Όταν πλήρώνουμε για αυτό όμως οι απαντήσεις ποικίλουν.
Σίγουρα μια φεραρι δεν την λες με τίποτα συμφέρουσα αγορά, και για να την πεις καλή αγορά πρέπει να είσαι τουλάχιστον εκατομυριούχος.

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #261 στις: Ιουλίου 11, 2013, 01:52 »
δηλαδη οι γνωσεις σας περιστρεφονται μονο σε εκεινα που εχετε? εστω κι αν εχετε δοκιμασει κατι?
εμενα αν με ρωταγαν για το vamo που δεν εχω, ξερω να απαντησω, ειναι ss ,εχει 5amps ξερω πως λειτουργει το μενου και η οθονη,
γινεται μικρο-μεγαλο αν βαλεις 18350-18650, δεν σπαει, δεν χαλαει,κτλ. δεν εχω αποψη? ποσο μαλλον να το εχω δοκιμασει κιολας,
και στην τελικη και αποψη να μην εχω για το προιον εχω για την τιμη του και αυτο που μου δινει.
δεν χρειαζεται να εχεις ferrari για να εχεις αποψη για την ferrari.....

δεν ειναι αποψη το να ξερω τι κανει το καθενα απλα επειδη το ειδα στο youtube η απο φιλο..

ολοκληρωμενη αποψη ειναι οταν ναι μεν ξερω τι χαρακτηριστικα εχει αλλα και οταν το δουλεψω κυριως..

οσο καλητερο και να ειναι οι περισσοτεροι ξεχνατε ενα πραγμα
οτι κοστιζει οσο ο μισος μισθος ενος μεσου ελληνα αυτη τη στιγμη και καθε φορα που καποιος ψαχνει ενα μοντακι φτινο και να κανει δουλια παντα η συζητηση καταληγει στο προβατο δεν ειναι ετσι τα πραγματα καποιοι οσο οικονομια και να κανουν αδυνατουν να το παρουν τι πρεπι να γινει με αυτους δεν πρεπει να παρρουν μια γμωμη ααναλογα με το ποσα συκωνει η τσεοη τους? αν σε καποιο διαστημα καλητερευσουν τα οικονομικα τους ναι ισως το παρουν μεχρη τοτε τι γινεται ομως?

συμβιβαζεσαι με το βαμο...αν μπορεσεις να παρεις μετα προβαρι , το σκεφτεσαι, ρωτας για να μαθεις και φυσικα αν μπορεις να το δοκιμασεις ακομη καλυτερα!!


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2013, 10:50 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #262 στις: Ιουλίου 11, 2013, 02:11 »
οπως το λες,ολοκληρωμενη αποψη θα εχω οταν το δουλεψω, αλλα αποψη θα μπορω να εχω απο την στιγμη που κανω διατριβη με το αντικειμενο,
τι κι αν λεγεται η.τ. τι κι αν λεγεται τηλεοραση, τι κι αν λεγεται αυτοκινητο.
αν ισχυει αυτο που λες τοτε δεν θα μαθαιναμε ποτε, γιατι θα επρεπε να αγορασεις κατι για να εχεις αποψη, ενω τωρα μπορεις να εχεις αποψη και απο διασταυρωση
στοιχειων. τελος παντων δεν συμφωνω με αυτο που λες...

και οσο αφορα το provari πιστευω πως εχω ολοκληρωμενη αποψη που το δουλεψα εστω και αυτο το λιγο, και πιστευω οτι ειναι παρα πολυ καλο
απλα θα επαναλαβω οτι με ενοχλει η τιμη του.


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2013, 07:27 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #263 στις: Ιουλίου 11, 2013, 08:41 »
Είχα γράψει ένα ολόκληρο σεντόνι αλλά ξαναδιαβάζοντας το κατάλαβα ότι δεν είχε νόημα να το ποστάρω.

Θα μείνω μόνο σε αυτό
απλα θα επαναλαβω οτι με ενοχλει η τιμη του.
Όλους μας ενοχλεί η τιμή του provari,
απλά η πλειοψηφία των κατόχων του δεν έχει μετανιώσει για τα λεφτά που έδωσε.

Επίσης όλα τα (μη Κινέζικα) σε μορφή σωλήνα ηλεκτρονικά mods έχουν παραπλήσιες τιμές.

Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #264 στις: Ιουλίου 11, 2013, 10:52 »
Η τιμή είναι ενοχλητική, προτιμώ όμως να ατμίζω 1 1/2 χρόνο με proVari και όταν το δώσω
να πάρω πίσω σχεδόν όλα τα χρήματα που είχα αρχικά δαπανήσει.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #265 στις: Ιουλίου 11, 2013, 10:56 »
Σωστός ο παπ.

Εγώ όσο το πήρα μεταχειρισμένο ακριβώς τα ίδια το έδωσα ;)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #266 στις: Ιουλίου 11, 2013, 11:35 »
Για το το δεν το έχω και γράφω άποψη έχω επίσης ξαναγράψει. Και συμφωνώ απόλυτα, είναι καλό να έχεις κάτι ή έστω να το έχεις δοκιμάσει για να πεις πως δεν ατμίζει ή ατμίζει καλά.. Και αυτό ισχύει και για κάτι προϊόντα tobeco που τα πρώτα  δοκίμασαν ελάχιστοι, τα επόμενα της κανένας, και το 99% είχαν άποψη "αα tobecco, ούτε για δοκιμή αυτό είναι μάπα." Ας είμαστε δίκαιοι. Καλό είναι να το έχει δοκιμάσει, αλλά όλοι ξεφεύγουν. Όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #267 στις: Ιουλίου 11, 2013, 11:50 »

δηλαδη οι γνωσεις σας περιστρεφονται μονο σε εκεινα που εχετε? εστω κι αν εχετε δοκιμασει κατι?
εμενα αν με ρωταγαν για το vamo που δεν εχω, ξερω να απαντησω, ειναι ss ,εχει 5amps ξερω πως λειτουργει το μενου και η οθονη,
γινεται μικρο-μεγαλο αν βαλεις 18350-18650, δεν σπαει, δεν χαλαει,κτλ. δεν εχω αποψη?

Αν δεν το είχες στην κατοχή σου δεν θα μπορούσες να του πεις όμως ότι όταν πέφτει η μπαταρία θέλει να το τσιμπήσεις λίγο παραπάνω για να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα...δεν θα μπορούσες να του πεις ότι τα σπειρώματα χαλάνε από τους επισκευάσιμους γιατί έχει μια ελαχιστη διαφορα στο βήμα το σπείρωμα 510 των ετοιμων ατμοποιητων σε σχέση με τους επισκευάσιμους.

ποσο μαλλον να το εχω δοκιμασει κιολας,
και στην τελικη και αποψη να μην εχω για το προιον εχω για την τιμη του και αυτο που μου δινει.
δεν χρειαζεται να εχεις ferrari για να εχεις αποψη για την ferrari.....

Φυσικά μπορείς να έχεις άποψη για την Ferrari κι ας μην έχεις,οποιος κι αν σε ρωτήσει μπορείς να του περιγράψεις τα τεχνικά της χαρακτηριστικά κτλ.
Δεν μπορείς να του περιγράψεις όμως αν είναι βολικα και εργονομικά τα χειριστήρια της και εννοείται σε καμια περίπτωση δεν μπορείς να του απαντήσεις αν σε ρωτήσει για την οδηγική της συμπεριφορά.


Πάμε παρακάτω...
Τις πληροφορίες που μπορείς να του δωσεις όσο αφορά τα χαρακτηριστικά της μπορεί να τις βρει και από αλλου?Εύκολα νομίζω..δεν είναι επτασφράγιστο μυστικό.
Δεν μπορεί όμως να βρει εύκολα έναν ήδη κάτοχο να τον ρωτήσει για πράγματα που είπα παραπάνω...οδηγική συμπεριφορά κτλ.

Αυτός που θα σε ρωτήσει για την Ferrari ήδη έχει στο μυαλό του στάνταρ κάποια πράγματα...δηλαδή δεν περιμένει από εσένα να του πεις ότι έχει άψογη οδηγική συμπεριφορά..περιμένει να του επιβεβαιώσεις όμως αν είναι καλύτερη στο δρόμο από την Porche αν ξερει πχ οτι την εχεις κι αυτη.
Πως θα του απαντήσεις σε αυτά???


Καλως η κακως το Provari έχει δώσει ένα δείγμα γραφής μέχρι τώρα.
Στιβαρή κατασκευή,φινίρισμα,ποιότητα και αξιοπιστία..το έχουν εμπιστευτεί χιλιάδες και δεν τους έχει προδώσει...αφού δεν αναφέρουν αυτοί προβλήματα σημαντικά ..θα συνεχίσουν να το εμπιστεύονται άλλοι τόσοι.

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #268 στις: Ιουλίου 11, 2013, 12:21 »
το να το δοκιμασεις καμια ωρα δε σου δινει την εντυπωση οτι το κατεχεις και οποτε δεν εχεις πληρη αποψη...
εχεις σκεφτει γιατι εχει τη καλυτερη διαχειρηση ενεργειας απο ολα τα ηλεκτρονικα μοντακια εμποριου;
μπορεις αυτο να το καταλαβεις με 5-10 τζουρες;η εστω καμια ωρα κατοχης;

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #269 στις: Ιουλίου 11, 2013, 12:22 »
Τα ειπατε ολα οι 2 απο πανω ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116150 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824521 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8962 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154846 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568870 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294288 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762841 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem