vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, johnath, tony1976, billythekid, camber, pngtszs1976

Twitter

Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods

Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #165 στις: Μαΐου 23, 2013, 13:06 »
Καλημέρα παιδιά... πόσο μπορώ να βρω ένα mini provari ... ?

ProVape USA
Fabvape.gr
atmomixani.gr
VapeLand.gr
Doctor Antismoke

Υ.Γ. είναι ψιλοτσουχτερό ... :hmmm:

Για μεταχειρισμένο ρίξε μια ματιά στις παρακάτω αγγελίες στο φόρουμ μας

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17129.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17507.0.html

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #166 στις: Μαΐου 23, 2013, 14:05 »
έχω ήδη μοντάκι αλλά το είδα σε έναν φίλο το πρωί και μου άρεσε... μετα απο σερφαρισμα στο ιντερνετ είδα και το μαύρο και μου έκλεινε το μάτι  ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος chris76

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #167 στις: Μαΐου 24, 2013, 14:28 »
Οτι πληρωνεις παιρνεις φιλε μου ;)

μην είσαι απόλυτος  ;)

η λειτουργική διαφορά των φθηνών με τα ακριβά ,
δεν είναι τόσο χαοτική όσο χαοτική είναι
η διαφορά στις τιμές  :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #168 στις: Μαΐου 24, 2013, 14:35 »
Chris, απόλυτα σωστός. Όντως, κατά γενικό κανόνα, ότι πληρώνεις παίρνεις. Αλλά στις περισότερες των περιπτώσεων, η διαφορά στην τιμή δεν είναι ανάλογη της διαφοράς σε ποιότητα. Υπάρχει διαφορά και μάλιστα μεγάλη, δεν διαφωνώ, απλά όχι πάντα αναλογική.

Μην ξεχνάμε και τις εποχές που το Λάβα πωλούνταν κοντά στο 100ρικο!!!

Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #169 στις: Μαΐου 24, 2013, 14:42 »
και τώρα το Lava 140 $ έχει

Παλιά δεν υπήρχαν πολλές επιλογές για vv τώρα που υπάρχουν πήραν τη κατρακύλα
παίρνεις Κινέζικο με 30 $

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #170 στις: Μαΐου 24, 2013, 14:52 »
Με τις παλαιά περιορισμένες επιλογές, θα συμφωνήσω, €50 μεταχειρισμένο το είχα πάρει (πλήρες πακέτο) και ήμουν και τρισευτυχισμένος!

Οι επιλογές πλέον είναι τόσο πολλές, και οι περισότερες εξ' αυτών έχουν να επιδείξουν πολύ καλή απόδοση, ανώτερη κατά πολύ από όσο θα περίμενε κάποιος για την τιμή τους.

Το να ξοδέψει σήμερα κάποιος $140 όμως για λάβα, θα πρέπει να έχει πολύ ειδικούς λόγους, έρωτα, βίτσιο, διάθεση για συλλογή, νοσταλγία και κάτι γενικά σε αυτές τις γραμμές!!!

Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #171 στις: Μαΐου 24, 2013, 14:59 »
Το lava είναι της εταιρείας Volcano και κάνει 140 $ The LAVATUBE με εγγύηση ενός έτους  :)
Τα άλλα από Κίνα είναι Lava κατ όνομα όπως λέμε όλα τα σκούτερ βέσπα, ενώ βέσπα είναι εταιρεία.

Το ότι πληρώνεις παίρνεις ισχύει, ίσχυε και θα ισχύει.
Οι λειτουργίες η ποιότητα η αξιοπιστία και η υποστήριξη ενός προϊόντος δημιουργούν υπεραξίες
που εν μέρη δικαιολογούν τις διαφορές στις τιμές παρόλο που εκ προοιμίου διαφαίνεται μεγάλη
η διαφορά. :)

Αποσυνδεδεμένος gastonegr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #172 στις: Ιουλίου 09, 2013, 15:10 »
Αυτό που θα σε κερδίσει στο provari ειναι μόνο η ποιότητα της χλιδας και η ποιότητα του ήχου όταν ρουφας τις τζουρες σου. Προσωπικά πήγαινα για πρώτο mod provari αλλά κατεληξα με evic το βρήκα απο ενα παλικάρι που το πουλάγε καινούριο στο κουτι του 60 ευρώ σε άλλο φόρουμ και το χτύπησα.
Ναι δεν εχει την υσηχη τζουρα όταν ρουφας αλλά ατμιζω όπως θα ατμιζα σε ενα προβατο. Αντε με 0.2 volt παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #173 στις: Ιουλίου 09, 2013, 18:24 »
νομιζω εχουμε χασει γενικα λιγο την μπαλα και ψαχνουμε να την βρουμε.....ετσι θα πω και γω την αποψη μου
και ευχαριστω πολυ που θα την διαβασετε...
νομιζω το provari ειναι το καλητερο για ενα μονο λογο.......την τιμη του..
και εξηγουμαι...οσοι αγορασαν το provari (φυσικα γιατι μπορουσαν στους καιρους που ζουμε,) πρεπει να υποστηριξουν την τοσο πολυ ακριβη αγορα τους,
πεταξαν ενα μοντακι στην αγορα και λενε παιδια ειναι το καλητερο, δεν χανει πουθενα ,οτι λεει δινει, τοσο κανει.... και το αγορασαν πολλοι και
φυσικα το υπστηριξαν μεχρι εκει που δεν παει....
εν μερη συμφωνω μπορει να ειναι το καλυτερο στον γαλαξια μας αλλα αξιζει τοσα λεφτα?????
και θα κανω μια απλη ερωτηση στα παιδια εδω μεσα και αν θελουν ας απαντησουν, αν δεν υπηρχαν πολυμετρα και τα μοντακια δεν ειχαν οθονες
και σας λεγανε με το κουμπακι δυνατοτερο με το αλλο κουμπακι ποιο αδυναμο και τραβαγατε τζουρα μεχρι να βρειτε που σας αρεσει... τι θα λεγατε???
το ενα ειναι το provari και το αλλο ξερω γω τι?
θα βρισκατε που σας αρεσει και μετα θα σας ελεγαν τις τιμες τους....θα περνατε αυτο με τα 200+???
η διαφορα τελικα ειναι σαν τα κινητα, ολα κανουν την ιδια δουλεια αλλα, αλλοι θελουν το ενα το αλλο και κατι παραπανω.....
ενω εχουν φτιαχτει για μια βασικη δουλεια, να μιλαμε, ετσι και τα μοντακια μας εχουν τον ιδιο σκοπο, την ατμιστικη μας απολαυση,
και τι με νοιαζει εμενα αμα εχει μια αποκλιση η οθονη σε αυτα που δινει?? το βαζω λιγο χαμηλοτερα η λιγο ψιλοτερα και εκει το απολαμβανω.
προσωπικη αποψη παντα, το provari δεν ειναι για κανενα λογο value for money και για κανεναν λογο δεν θα το προτεινα σε νεο ατμιστη
και ειδικα σε ανθρωπο οικογενειαρχη.
φυσικα σεβομαι τις επιλογες και τις αποψεις ολων εδω μεσα....



Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #174 στις: Ιουλίου 09, 2013, 18:39 »
το ξεκίνησες μια χαρα με το χάσαμε την μπάλα αλλα στην συνέχεια.....
Τι θέλω να πώ
για το κ.τ. δίναμε απο 3-8 € την ημέρα
δηλαδή χοντρικά 90€ εως 240€
τώρα με τα diy και με τους επισκευάσιμους και τα μοντάκια
χαλάω 7€ τον μήνα

τι έχω χαλάσει εως τώρα? (1 χρόνος και κάτι?)
χοντρικά 600€ (προβατο-gus mod-πολλοί ατμο- ego- έτοιμα υγρά και τώρα diy)
οπότε μου έχει έρθει περίπου 50€ το μήνα
πολλά λιγότερα απο αυτά που θα χάλαγα με το κ.τ
(πέρα απο το οικονομικό δεν βάζω την απόλαυση και την υγεία)

αλλά όπως και σε κάθε άλλο πράγμα στην ζωή μας
κινητο - σπιτι- αυτοκίνητο κλπ
όλα κάνουν την δουλεία που αρχικά κατασκευάστηκαν
όμως μερικά απο αυτά προσφέρουν το κάτι παραπάνω και αυτό το πληρώνει ο καθένας με την επιλογή του

οπότε ποιο είναι το θέμα :
η οικονομία ή περι ορέξεως κολοκυθόπιτα?

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #175 στις: Ιουλίου 09, 2013, 18:40 »
γιατι ο οικογενειαρχης να μην εχει;.....εγω δεν θα το προτεινα σε καποιον που δεν εχει την δυνατοτητα να το αγορασει λογω οικονομικων,πχ δεν θα αφησεις βασικα αγαθα για το προβαρι

Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #176 στις: Ιουλίου 09, 2013, 18:42 »
Το provari δεν είναι το καλύτερο επειδή το αγόρασαν κάποιοι.
Είναι το καλύτερο γιατί είναι αξιόπιστο και δεν χαλάει και αντέχει στο χρόνο και για αυτό έχει
και μεταπώληση. Επίσης δεν αλλάζει μοντέλα κάθε δυο μήνες και επίσης έχει μια εταιρεία που
το υποστηρίζει με service και απαντάει σε όλες τις τυχόν απορίες.
Τον αγοραστή δεν τον βλέπει μια φορά και άντε γεια και ξέρει πως οι κάτοχοι, έτσι θα είναι πάντα
ευχαριστημένοι και θα έχουν πάντα proVari. Ρώτησε πρώτα να δεις πόσοι κάτοχοι είχαν provari
και τώρα δεν έχουν γιατί δεν τους έκανε αλλά να ρωτήσεις και πόσοι άλλοι έχουν αλλάξει δέκα
μοντάκια μέχρι να καταλήξουν στο provari.

Η τιμή του είναι 135 € όσο δηλαδή έχουν μηχανικά μοντάκια Ελλήνων κατασκευαστών χωρίς
πλακέτα και φυσικά αν το μηχανικό είναι ξένου κατασκευαστή κοστίζει πολύ παραπάνω.
Δεν έχει σημασία που στην χώρα μας φτάνει να πωλείται 170, αυτό είναι λογικό μιας και υπάρχει
πάντα το κέρδος ενός καταστήματος.

Αποσυνδεδεμένος savvis66

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Carto με λεμόνι στο μπαλκόνι κ' η pg μου φουντώνει
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #177 στις: Ιουλίου 09, 2013, 19:05 »
Τα περισσότερα χρήματα δεν σημαίνουν ποιότητα στην τζούρα μπορεί ναί.Αλλά σημαίνουν χαώδης διαφορές στην αξιοπιστία.Έχω βιδώσει-ξεβιδώσει αμέτρητες φορές στο πρόβατο.Τα σπειρώματα? Δεν έχουν ούτε σημάδι τρίχας πάνω.Το έριξα 3 φορές(οι δύο γερές πτώσεις στο πλάκακι με ατμοποιητές αρκετού βάρους).Τι έπαθε?Τίποτα μόνο εγώ ίδρωσα :laugh1: :laugh1: .Δεν είμαι σίγουρος τι θα έκανε η κινεζιά(μπορεί να άντεχε δεν ξέρω).Αυτό πλήρωσα εγώ.Βέβαια το θεωρώ οτι πιο καλαίσθητο απο μόντες(το μίνι)αλλά αυτό είναι προσωπικό θέμα.Και μιας που ήθελα 8 ευρώ την μέρα για την καρκινοστάχτη-240 μήνα και ατμίζω ενάμιση χρόνο μετανιώσα για τα πόσα πρόβατα θα είχα στο ράφι μου όλα αυτά τα χρόνια που ασχολιόμουν με τασάκια.Και πάλι ρέστα θα είχα :laugh1: :laugh1: .Δεν θεωρώ πολυτέλεια ένα πρόβατο θεωρώ πολυτέλεια πως μπορούν ακόμα κάποιοι και αγοράζουν τσιγάρα

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #178 στις: Ιουλίου 09, 2013, 19:21 »
Επειδη εχω και provari και Vamo, εχω να πω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση... οπως σχεδον σε ολα τα πραγματα...
Και για οσους ειναι τοσο σιγουροι οτι το προβατο δεν χαλαει, ας το παιρνουν και στη θαλασσα τωρα που ειναι και καλοκαιρι...  Γιατι ολοι παιρνουνε εκει τα κινεζικα η' τις ego?? :confused1: , φοβομαστε μην μας το κλεψουν? ???


(σ.σ.  Και μενα το vamo τρεις γερες τις εχει φαει... Η καρδια μου βεβαια δεν πηγε στη κουλουρη... (30$).  Το προβατο δεν μου εχει πεσει ακομα, ειμαι πιο προσεκτικος :)) ...

Αποσυνδεδεμένος gastonegr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαπιστώσεις, συμφέρουσες τιμές για αγορά VV Mods
« Απάντηση #179 στις: Ιουλίου 09, 2013, 19:23 »
σωστός αλλά για κάποιον που παιρνει μισθό 3 και 60 του φαίνεται ακριβό . Θα μου πεις όταν τα χάλαγε στα τσιγάρα δεν το σκεφτοτανε; Ναι πριν ήταν εθισμος και δεν μπορούσε να το κόψει αλλά και 3 ευρώ την μέρα που εδεινε στον περιπτερα πάλι δεν του φαινοτανε. Δεν πήγαινε στο περίπτερο και έλεγε φέρε μου 200 ευρώ τσιγάρα . Ενα άντε 2 πακέτα την μέρα ο κανονικός  καπνιστης να έπαιρνε .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115966 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824427 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507435 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8948 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294225 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762802 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4023 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem