vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

297 επισκέπτες, 8 χρήστες
Barbapaidi, maprix, grag, Ηρακλης, lagoudakis, dallaskdp, Buliwyf, skoubri

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #750 στις: Μαρτίου 25, 2015, 01:05 »
Αγόρασα σημερα το Cuban cigar και μου αρεσε παρα πολυ! Απ τη πρωτη τζούρα μεχρι και τωρα μετα απο 5ml συνεχόμενα μου φέρνει έντονα τη γευση των caprice,τα πουρακια που ειναι γεμιστά με σοκολάτα που ολοι εχουμε φαει :D :)

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #751 στις: Μαρτίου 26, 2015, 17:21 »
Την καινουργια σειρα "Q", την εχει δοκιμασει κανεις?
Εχουν καμια διαφορα απο τα υπαρχοντα ?


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #752 στις: Μαρτίου 26, 2015, 17:26 »
Q??

Έχουμε παραπάνω πληροφορίες?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ

Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #754 στις: Μαρτίου 26, 2015, 17:38 »
ειναι μια καινουργια σειρα π προοριζεται για ενα καινουργιο κιτ το οποιο φερει το ονομα της επανω κ ουσιαστικα αποδιδουν τα μεγιστα σε συνδιασμο μεταξυ τους ...μην φανταστεις κατι τρελο ...μια 650 ppass through  μπαταρια κ ενας απλος ατμο με bdc τυπου elaef  για περισσότερα  ...εκανε ενα review  ο ares οπου θα δεις περι τηνος πρόκειται. ..

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #755 στις: Μαρτίου 26, 2015, 19:00 »
Άντε και τρόμαξα!

Οι ίδιες γεύσεις με την κλασσική σειρά δηλαδή, μάλλον λιγότερες. Την έχω που την έχω πάρει εργολαβία αυτή την εταιρεία, κάθε φορά που λέω "ούφ, τελείωσα με τα liqua" πετάνε 5 καινούρια υγρά, και τρέχα πάλι! Ε, όχι να μου πετάξουν και νέα σειρά!!!  :))

snowflake, δικό σου αυτό το review! Και αν ανέβεις για Πάσχα, σου χω σουρπρίζ τα Odin!
 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #756 στις: Μαρτίου 26, 2015, 19:44 »
Επίσης είναι και 0.5-0.6 ευρώ "ακριβότερα" στο δεκάμελο σε σχέση με τα μη Q liqua.
Πιθανώς λόγω παραγωγής στην Ιταλία και με Ελβετική φαρμακευτικής ποιότητας νικοτίνη?

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #757 στις: Μαρτίου 28, 2015, 15:47 »
Για να μετριάσω την αρρώστια μου στα five pawns  ;D αλλά και για να συντηρήσω λίγο το πορτοφόλι μου  8)  αγόρασα σήμερα το RY4, μιας και μου θύμισε όντος αρκετά το Tribeca που παραμένει ένα από τα αγαπημένα μου.
Δοκιμή σε mod με Nautilus mini και οι πρώτες εντυπώσεις θετικές, δύσκολο βέβαια μετά τα χαρμάνια του Castelong και του Gambit, αλλά για ενδιάμεση στάση και στην τιμή του δεν ήταν κακή προσθήκη.
Αν είστε οπαδός του Tribeca τότε σίγουρα θα σας καλύψει οικονομικότερα με πάνω κάτω το ίδιο αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος Jenn

  • *
  • 49
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #758 στις: Μαρτίου 29, 2015, 11:43 »
Virginia και 2 μήλαρακια υπέροχα,τα επόμενα που θα πάρω είναι η γλυκόρίζα που όταν τη δοκίμασα με άφησε άφωνη, μου έβγαζε γεύση ούζου με μια απίστευτη δροσια,πραγματική έκπληξη. Όπως και το ροδάκινο που επίσης μου άρεσε πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #759 στις: Μαρτίου 29, 2015, 12:04 »
Εγώ όταν δοκίμασα το RY4 σε μαγαζί αλλά δεν με τρέλανε ε μπαίνω μια μέρα μέσα ξανά στον Τάσο για την ακρίβεια του λέω βάλε RY4 και Cosmic Fog Nutz απλά τέλειο το RY4 καμιά σχέση με εκείνω που είχα δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #760 στις: Απριλίου 04, 2015, 18:38 »
Ειμαι για καφε στο διπλα τραπεζι ατμιζει ενα παιδι και μου εχει σπασει την μυτη!!!

Δεν αντεξα ρωτησα ποιο ειναι. ..
Ηταν το two apples της liqua!!
Μου εδωσε να δοκιμασω,εριξα λιγο στον καυφουνη,πολυ καλο!!!
Ωραια γευση αλλα πολυ βαρυ για τα γουστα μου..

Ξερουμε κανα αρωμα να φερνει στην γευση;;

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #761 στις: Απριλίου 04, 2015, 20:27 »
Δεν έχω καταλάβει ακόμη τι παίζει με τις βάσεις, το ψάχνω στο forum... για το Cuban Cigar Tobacco
(το 6άρι, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η περιεκτικότητα νικοτινής) τί βάση χρειάζομαι και από πού μπορώ
να την προμηθευτώ;

Επίσης, πολλοί γράφετε για ωρίμανση. Πως το αφήνω να ωριμάσει; 2 μέρες πχ χωρίς καπάκι μέσα σε
ένα ντουλάπι ή απλά μέσα στο ντουλάπι με το καπάκι κλειστό για κάποιες (πόσες;) μέρες;
Πάλι καλά που δεν μου απάντησε κανείς γιατί μετά από λιώσιμο πολλές ώρες/μέρες, τις έλυσα τις
απορίες μου, τουλάχιστον στη θεωρία και πλέον πειραματίζομαι και IRL με βάσεις/μήξεις, αλλά και
με χρόνο ωρίμανσης (κάθε υγρού). :)

Συνέχεια εντυπώσεων από γεύσεις:

Cuban Cigar: Το είχα ανοίξει Δευτέρα για δοκιμή. Την επόμενη βδομάδα έκανα 10ml σε 2 μέρες.
Όχι μόνο δεν θέλω να το ξανακάνω, αλλά δε θα 'θελα ούτε καν να το μυρίσω τυχαία. Πάντα
κάπνιζα μετά από φαγητό και η popcornίλα του υγρού με έκανε συνέχεια να θέλω να... καπνίσω.
Κάτι άλλο όμως, γιατί ήταν σα να καπνίζω φαγητό. Σκεφτόμουν πως αν το ξανάτμιζα θα το
έκανα μόνο μαζί με μπύρα, αλλά και πάλι δε βρίσκω το λόγο να μην τρώω popcorn ταυτόχρονα
και να ατμίζω κάτι άλλο. Έτυχε να 'χω και ένα Tribeca αρκετών μηνών ανοιγμένο. Δεν μου φάνηκε
κοντά η γεύση. Πάντως εμφανή η διαφορά 7 μερών μετά το άνοιγμα. Στην αρχή ήταν "σκληρό" και
πιο βαρύ, μετά ήταν πιο δεμένο και η "σκληράδα" είχε μαλακώσει, αλλά και πάλι... πολύ καμμένο λάδι.

Βανίλια: Σε φρέσκο ανοιγμένο μπουκαλάκι ένιωθα μια ψεύτικη γεύση ανάμεσα σε πλαστικό και φαρμακίλα
μαζί με τη βανίλια, κυρίως στην εκπνοή. Ε σε μπουκαλάκι που έχει ανοιχτεί, μετά απο 7 μέρες είχε υποχωρήσει,
αλλά δεν είχε εξαληφθεί. Θα 'θελα να ξαναδοκιμάσω με περισσότερες μέρες αναμονή. Δεν έχω κατασταλάξει αν
θα αποτελέσει βασική επιλογή για βανίλια γιατί έχω βρει και άλλες που κάνουν "κούκου", παραμένει ενδιαφέρον πάντως.

Καπνικές γεύσεις τις πήρα -σχεδόν- όλες, αλλά τα τεστ ήταν βιαστικά σε dripperάκι οπότε δεν θέλω να εκφέρω γνώμη ακόμη.
Θα γράψω κυρίως για τις 2 γεύσεις που ασχολήθηκα:

Turkish Tobacco: Στη πρώτη δοκιμή εμένα με άρεσε. Χαρακτηριστική η επικράτηση του μελιού. Φίλος το χαρακτήρισε
$k@t@ με μέλι. Δεν θα το χαρακτήριζα έτσι, αλλά είχε μια ελαφριά μπόχα στο στόμα (που δεν μπορώ να προσδιορίσω).
Ε, μετά από 7+ μέρες που πήγα να ξανα-τεστάσω, αυτό το στοιχείο που μας χάλαγε είχε υποχωρήσει και πλέον ήταν
καθαρό μελάκι με ευχαριστή καπνική αίσθηση. Αν και μισώ το μέλι γιατί το καταναλώνω καθημερινά μαζί με τσάι ή
γάλα (μισώ την ωμή  ζάχαρη επίσης) και δεν θέλω ούτε για πλάκα να το δω πάνω σε ψωμί ή σε λουκουμάδες πχ, το
Turkish Tobacco μου ήταν ευχάριστο και το ίδιο και στα άτομα που βρισκόμασταν στον ίδιο χώρο. Ακόμη και ο φίλος
όταν του 'δωσα να ξανα-δοκιμάσει, γούσταρε! (και δεν χρειάστηκε να επαναλάβει το αρχικό σχόλιο. "Μέεελι" είπε, τέλος)

RY4: 2η μέρα που το ατμίζω. (ανοιγμένο πριν 2 βδομάδες νομίζω). Δε με χαλάει, ούτε με φτιάχνει ιδιέταιρα. Κάποιοι
παραπάνω γράψαν πως τους θύμισε Tribeca και το ίδιο είπαν και 2 φίλοι που έβαλα να δοκιμάσουν σήμερα. Προσωπικά
δε μου το θυμίζει και τόσο. Η -ας πούμε- υνοπνευματίλα του Tribeca, εδώ είναι προς φρουτένιο-αλκοόλ-φάση. Χωρίς να
σε μπουκώνει/γλυκαίνει/whatever όμως. Πολύ διακριτική. Anyway. Για σήμερα που 'φαγα πολλά κεφτεδάκια, ΟΚ είναι.
Μελλοντικά, δε το κόβω να το ξαναπαίρνω.






 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2015, 23:13 από FML »

Αποσυνδεδεμένος krmhlds

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #762 στις: Απριλίου 14, 2015, 02:20 »
Έχοντας ως βασικό υγρό το Cuban cigar δοκίμασα και το red Oriental.Και μετά από 3 δεκάμελα αποφάσισα να δοκιμάσω μια μίξη 60% cuban cigar και 40% Red oriental.Το αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου βέβαια φανταστικό.Μου φέρνει σε Tribeca αλλά πολύ καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #763 στις: Απριλίου 14, 2015, 02:38 »
Δοκίμασα το ροδάκινο της σειράς "Q" και το πήρα γιατι μου άρεσε.
Στο μαγαζί δοκίμασα αμέσως μετά και το απλό ροδάκινο της κανονικής σειράς.
Σε γεύση δεν μπορω να πω οτι παρατήρησα διαφορά ανάμεσα στα δύο ροδάκινα αλλά το "Q" μου έδωσε την αίσθηση καλύτερου,πιο ποιοτικού υγρόυ. Η βάση του πρέπει να είναι διαφορετική απο την κανονικη σειρά...   :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2015, 03:01 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #764 στις: Απριλίου 17, 2015, 19:03 »
Two Apples σε Subtank mini και Marquis από 12-30W = Γλυκόριζα, γλυκόριζα, γλυκόριζα, holy hell!

Πάω για αραίωση γιατί αυτό δεν είναι ναργιλές μήλο, είναι ούζο με μήλο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6274 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117294 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244453 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294893 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog