vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

280 επισκέπτες, 6 χρήστες
karmakoma, seniorize, mathimatikos1966, bloodlessz, Doubt, Tem

Πρωτότυπα και ιμιτασιόν

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #840 στις: Ιουλίου 14, 2014, 00:28 »
Για να μην παει για απατη ο αντιγραφεας παντα αφηνει ενα σημειο που δεν το καλυπτει.
Το ιδιο γινεται και στο χαρτονομισμα.,στις μπαταριες κλπ.
.........


Άκυρο το παράδειγμα..
Αυτό όχι απλά είναι απάτη, αλλά έχει και όνομα. Πλαστογραφία λέγεται και διώκεται ποινικά... ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #841 στις: Ιουλίου 14, 2014, 00:39 »
Να ήταν μόνο από εδώ άκυρο το παράδειγμα; Δηλαδή αν αύριο ο TSARLY ή ο οποιοσδήποτε συνάδελφός του βάλουν μαιμού rayban ή σταράκια στο μαγαζί, με σταμπωμένα πάνω όλα τα λογότυπα και τις ενδείξεις γνησιότητας σε 20 σημεία αντί για 21, δεν είναι απάτη; Είμαι ως καταναλωτής υποχρεωμένος να γνωρίζω και τους 21 τρόπους αποδειξης της γνησιότητας; Παραποιηση λογότυπου λέγεται αυτό και διώκεται ποινικά, εξού και οι ειδήσεις που διαβάζουμε για συλλήψεις ατόμων που είχαν στην κατοχή τους κι εμπορεύονταν μη γνήσια εμπορεύματα.


Οσο για την καλή fasttech, το είχα δει και το είχα αναφέρει. Οταν πρωτοπροώθησε το nemesis, πουθενά δεν έγραφε ότι είναι κλωνος ή τη λέξη style. Μήνες μετά τα πρόσθεσε. Κι ακόμη αναρωτιόμαστε αν οι μπαταρίες της είναι γνήσιες.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #842 στις: Ιουλίου 14, 2014, 01:03 »
Κι εκεί που λέω τελείωσε το θέμα, κι ήρθαμε σε μία συμφωνία όλοι, τσουπ, νά'το πάλι. Απάτη προυποθέτει πως κάποιος έχει εξαπτηθεί, αλλά για να χρησιμοποιήω προειπωμένα παραδείγματα, όποιος αγοράζει με σήμα Levis από λαική, ΞΕΡΕΙ ότι είναι μαϊμουδάκι. Κι όποις ξέρει την Fasttech την έμαθε εδώ, ή παρομοίως, άρα δεν αφορά τον μέσο ατμιστή που απλά πηγαίνει για δύο κεφαλές κι ένα εικοσάμλο το μήνα στο ατμομάγαζο της γειτονιάς του. Το λογότυπο κακώς το βάζουν , τό'παν οι μεν, τό'παν κι οι δε, και πάλι το ίδιο λέμε. Κακώς, τέλος. Αλλά τό'χει δεν τό'χει δεν ξέρει και κανείς τι είναι, προσωπικά θα πέταγα το Ω από τον Omega κλώνο μου και το provari ® από το γνήσιο provari μου που όλοι με ρωτάνε τι είναι αυτό, για ένα νεκροκέφαλο που μου ταιριάζει και καλύτερα. Στα παπάκια μου βρε αδερφέ για το λογότυπο, κρίμα που το βάζουν οι κινέζοι, αν το κόψουν το χούι δηλαδή να το βάζουν, βάζετε υπόσχεση στον εαυτό σας να μείνετε μακριά από τούτο το νήμα;

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #843 στις: Ιουλίου 14, 2014, 01:13 »
Για πλαστογραφια ναι, για κακουργημα οπως επρεπε ομως?
Τα μαγαζια που πωλουν ιμιτασιον μοντ και ατμο για να μαθω κανουν απατη? :hmmm:
Μαγαζια που εχουν διαφημηση εδω και πωλουν και το λενε οτι ειναι ιμιτασιον κανουν απατη?
Δεν ηθελα νατο γραψω αλλα με αναγκαζεις.
Μπιχλιμπιδι.
CHI YOY 39,00
kAYFUN 35,00
KRAKEN 22,00
OMEGA 14,00
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΙΜΙΤΑΣΙΟΝ και τα διαφημιζει μεσω του ΦΟΡΟΥΜ.
Διαπραττει απατη!!!! :hmmm:
Αν ναι πως το αποδεχεται το ΦΟΡΟΥΜ? ??? ???
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Oyk152

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #844 στις: Ιουλίου 14, 2014, 01:29 »
Να ήταν μόνο από εδώ άκυρο το παράδειγμα; Δηλαδή αν αύριο ο TSARLY ή ο οποιοσδήποτε συνάδελφός του βάλουν μαιμού rayban ή σταράκια στο μαγαζί, με σταμπωμένα πάνω όλα τα λογότυπα και τις ενδείξεις γνησιότητας σε 20 σημεία αντί για 21, δεν είναι απάτη; Είμαι ως καταναλωτής υποχρεωμένος να γνωρίζω και τους 21 τρόπους αποδειξης της γνησιότητας; Παραποιηση λογότυπου λέγεται αυτό και διώκεται ποινικά, εξού και οι ειδήσεις που διαβάζουμε για συλλήψεις ατόμων που είχαν στην κατοχή τους κι εμπορεύονταν μη γνήσια εμπορεύματα.


Οσο για την καλή fasttech, το είχα δει και το είχα αναφέρει. Οταν πρωτοπροώθησε το nemesis, πουθενά δεν έγραφε ότι είναι κλωνος ή τη λέξη style. Μήνες μετά τα πρόσθεσε. Κι ακόμη αναρωτιόμαστε αν οι μπαταρίες της είναι γνήσιες.

Αν τα προϊόντα που αναφέρεις,  τα πουλανε σαν γνήσια τότε μονο είναι απατη,  αμα σου λεω οτι ειναι ιμιτασιόν και στα πουλάω και στην τιμη του ιμιτασιόν που την βλέπεις την απατη εσυ?   Οσο για τις συλλήψεις  πρόκειται για αποθηκες που πουλάνε χωρίς παραστατικά χωρίς τίποτα γιατι και γνησια να πουλαγες σε ενα υπόγειο χωρις τιμολόγια παλι παράνομος εισαι.

Οσο αναφορα τις μπαταρίες,  αν ακομα αναρωτιέσαι αν είναι γνησιες η οχι,  αυτο σημαίνει οτι δεν μπορείς να τις ξεχωρίσεις αρα εισαι σε καλο δρομο!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #845 στις: Ιουλίου 14, 2014, 01:33 »
@alexmach
Κλώνοι υπάρχουν και σε τοστιέρες, μίξερ, αποχυμωτές ακόμη και σ'αυτοκίνητα!!! (βλ. daihatsu sirion με το αντίστοιχο subaru αν θυμάμαι καλά... μόνο στο σήμα διαφέρουν). Και δεν μιλάω για παρεμφερή προϊόντα αλλά ολόιδια, 1:1 αντίγραφα με διαφορετική μάρκα τυπωμένη ή κολλημένη πάνω τους.


Μονο που εδώ δεν μιλας για αντίγραφα αλλα για στρατηγικές συμμαχίες εργοστασίων που κόβοντας κόστος εξέλιξης, αγοράζουν τα δικαιώματα αναπαραγωγής απο τον ιδιοκτήτη, εναντι σημαντικών χρημάτων, για να εχουν και οι δύο κέρδος.
Οποτε καλο παράδειγμα. ΠΟΛΥ καλό. Ας το κανε και κανας κινέζος αυτό, και ολοι θα ήταν αυτυχισμένοι και ολοι θα πουλούσαν αυθεντικά και το νήμα δεν θα υπήρχε.


Το λογότυπο κακώς το βάζουν , τό'παν οι μεν, τό'παν κι οι δε, και πάλι το ίδιο λέμε. Κακώς, τέλος. Αλλά τό'χει δεν τό'χει δεν ξέρει και κανείς τι είναι, προσωπικά θα πέταγα το Ω από τον Omega κλώνο μου και το provari ® από το γνήσιο provari μου που όλοι με ρωτάνε τι είναι αυτό, για ένα νεκροκέφαλο που μου ταιριάζει και καλύτερα. Στα παπάκια μου βρε αδερφέ για το λογότυπο, κρίμα που το βάζουν οι κινέζοι, αν το κόψουν το χούι δηλαδή να το βάζουν, βάζετε υπόσχεση στον εαυτό σας να μείνετε μακριά από τούτο το νήμα;
Δεν σου υπόσχεται κανεις τίποτα. και δεν είναι "κακώς, τέλος" το θεμα. ισα ισα, ΕΚΕΙ είναι το θέμα και οχι αν σκουριάζουν οι βίδες, πράγμα που ποσώς με απασχολεί.
Και αν εσένα στα παπακια σου το λογότυπο, βγάλτο, δικο σου ειναι το οποιο μηχανάκι, αλλα πέστο και στον εξαπατηθέντα είτε σε αγγελία, είτε επειδή απέχοντας απο φόρουμ κλπ, δεν ηξερε οτι δεν ψωνίζει κλεψίτυπο. και ΟΧΙ, το "style" ΔΕΝ αρκεί.
 και τέλος TSARLY νομίζω καπου εχεις μπλέξει το θέμα ιμιτασιόν-κλεψίτυπο. Αλλα σου το εξήγησαν αρκούντως αλλοι.
Η παράθεση σου περι καταστημάτων και φόρουμ είναι ατοπος για το νήμα, γιατι εδω θα επρεπε να μιλαμε για τους κατασκευαστές των μεν και των δέ. Οχι για τους διανομείς τους.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #846 στις: Ιουλίου 14, 2014, 01:40 »
Το φόρουμ δεν ανακατεύεται με νομικά θέματα τέτοιου είδους. Νόμιζα ότι το ήξερε το μελος TSARLY.
Ούτε έλεγχο πρόκειται να κάνει στο κάθε κατάστημα.
Αν παρατήρησες, συμμετέχω στη συζήτηση ως απλό μέλος, οπότε η ερώτησή σου είναι άστοχη. Σου απαντώ επίσης ως απλό μέλος και προσθέτω:
Οι τελευταίοι που μου έρχονται στο μυαλό  όταν μιλάμε για μαζική κατάκλυση της αγοράς από αντίγραφα, είναι τα ελληνικά καταστήματα, που στην πλειοψηφία τους πουλάνε γνήσια και χρειάζεται να διευκρινίσουν ότι κάτι είναι κλώνος, ώστε να μη νομίσουμε από κεκτημένη ταχύτητα ότι είναι γνήσιο.



« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2014, 01:46 από petra »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #847 στις: Ιουλίου 14, 2014, 01:45 »
Για αρχή ήμουν σαφής, υπόσχεση στον εαυτό σας, σε μένα καμία  σημασία δεν έχει (και θα ήταν κι ανούσια πιστεύω υπόσχεση σε έναν τύπο πίσω από ένα πληκτρολόγιο ως είμαι), αν είμαι εδώ θα απαντήσω και τότε.

Στις μεταπωλήσεις λοιπόν ο απατήσας δεν είναι ο κατασκευαστής, ούτε η όποια fasttech αλλά ο ... τύπος που πουλάει τον κλώνο στην αγγελία για γνήσιο. Και για αυτό έχω εκφράσει διαφωνίες, αλλά η απάντηση που πήρα από πολλούς ήτο πως για αυτό υπάρχουν οι κανόνες για τουλάχιστον 50 μηνύματα, και την αναπαράγω.

Το κακώς τέλος πήγαινε πακέτο με το ότι όλοι συμφωνούμε πως κακώς το βάζουν, απλά για κάποιο λόγο θέλουμε να το ακούμε ξανά. Αν σας ικανοποιεί βάλτε και υπογραφή σε κάθε ποστ, όταν κανείς δε διαφωνεί δεν ξέρω τι προσφέρει, για αυτό είπα κακώς, τέλος, για να μην επαναλαμβανόμαστε δηλαδή, γιατί όλοι λέμε ότι κακώς επαναλμβανόμαστε.... επαναλαμβανόμενα!!

Τώρα αν δεν αρκεί το style τι να πω.. Τι πρέπει δηλαδη να κάνουν; Να γράψουν Nemesis clone; Nemesis clone του πνευματικά και υλικά και ηθικά ανώτερου μαμάτου υκατασκευαστή και να παραθέτουν και το link για το γνήσιο; Style, λιτό σαφές κι απέρριτο, αν κάποιος δεν ξέρει αγγλικά τότε πως παραγγέλνει από αγγλόφωνο site...; (το style που λες όμως το γράφει διανομέας, όχι ο κλωνοκατασκευαστής..)

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #848 στις: Ιουλίου 14, 2014, 01:45 »
To kρατος -ο νομος τον διανομεα θα πιασει αν πωλει μαιμου-ιμιτασιον και με την εννοια που δινετε ειναι απατεωνας.
Τον κατασκευαστη που να τον βρει?
Στο εξωτερικο?
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #849 στις: Ιουλίου 14, 2014, 01:50 »
Μας μπερδεψες... πριν λιγο ελεγες
Για να μην παει για απατη ο αντιγραφεας παντα αφηνει ενα σημειο που δεν το καλυπτει.Το ιδιο γινεται και στο χαρτονομισμα.,στις μπαταριες κλπ.Πετρος  :thumpup:


Δηλαδή να κοπιάρουμε χαρτονομίσματα και να αφήνουμε ένα σημείο διαφορετικό για να μη μας πιάνει ο νόμος (όχι το μάτι)
Ταυτόχρονα αποδέχεσαι ότι η διακίνηση ιμιτασιόν είναι παράνομη για τον μεταπωλητή αλλά δέουσα για τον καταναλωτή....
μυστήρια πράγματα....

μάλλον κάπως λιγότερο άσπρο μαύρο είναι στην πραγματικότητα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #850 στις: Ιουλίου 14, 2014, 02:00 »

Το κακώς τέλος πήγαινε πακέτο με το ότι όλοι συμφωνούμε πως κακώς το βάζουν, απλά για κάποιο λόγο θέλουμε να το ακούμε ξανά. Αν σας ικανοποιεί βάλτε και υπογραφή σε κάθε ποστ, όταν κανείς δε διαφωνεί δεν ξέρω τι προσφέρει, για αυτό είπα κακώς, τέλος, για να μην επαναλαμβανόμαστε δηλαδή, γιατί όλοι λέμε ότι κακώς επαναλμβανόμαστε.... επαναλαμβανόμενα!!

Τώρα αν δεν αρκεί το style τι να πω.. Τι πρέπει δηλαδη να κάνουν; Να γράψουν Nemesis clone; Nemesis clone του πνευματικά και υλικά και ηθικά ανώτερου μαμάτου υκατασκευαστή και να παραθέτουν και το link για το γνήσιο; Style, λιτό σαφές κι απέρριτο, αν κάποιος δεν ξέρει αγγλικά τότε πως παραγγέλνει από αγγλόφωνο site...; (το style που λες όμως το γράφει διανομέας, όχι ο κλωνοκατασκευαστής..)
Φυσικά και θελουμε να το ακουμε ξανα. Αν εσύ η ο οποιοσδήποτε θελει να θεωρεί αυθεντικο το κλεψίτυπο ειναι αναφαίρετο δικαίωμά σας, δημοκρατία εχουμε. Η -για να είμαι πιο ήπιος- θελει να θεωρεί οτι ΟΛΑ είναι φρή και λέφτερα, και up for grabs που λενε και οι κουτόφραγκοι.
με τις καναδυό τελευταίες σου προτάσεις, απλα μου ενισχύσεις την αποψη περι αναίτιας και μυστηριας υπεράσπισης του εκμεταλλευτη εργοστασιάρχη! Ποτέ δεν ξερω τι κρύβεται πίσω απο αυτό, και πάντα το ερευνώ για να μάθω.
καλές αγορές.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #851 στις: Ιουλίου 14, 2014, 02:30 »
Εγραψα αλλα φενεται δεν το προσεξες.
Με την εννοια που δινεις εσυ.
Το ΙΜΙΤΑΣΙΟΝ που πωλει το Μπιχλιμπιδι για μενα ειναι νομιμο αλλα για την δικιασου εννοια  ειναι απατη αφου ειναι πιστο του Πρωτοτυπου.Νομιζω οτι  το εχω γραψει απο την πρωτη στιγμη σε αντιθεση με σενα που εγραψες οτι  η αντιγραφη ΤΟΥ ΛΟΓΟΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ  ειναι ΑΠΑΤΗ.
ΠΕΤΡΟΣ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #852 στις: Ιουλίου 14, 2014, 02:53 »
Η Κατασκευή του φυσικά και ειναι απατη και κλεψίτυπη.
Αυτό δεν σημαίνει οτι η πώλησή του δεν μπορει να είναι νομιμη. Εκτός αν νομιζεις οτι ζείς σε κόσμο που το ηθικά μεμπτό ειναι και παράνομο σώνει και καλά, ή οτι το παράνομο είναι και ηθικά μεμπτό. Αλλα απ οτι βλεπω μαγαζί εχεις οποτε προφανως δεν το νομίζεις αλλα, νομίζεις οτι είναι εμπορικά βολικό.
Και αυτό είναι.
ΔΕΥΚΑΛΙΩΝ ΔΙΖΙΚΙΡΙΚΗΣ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #853 στις: Ιουλίου 14, 2014, 06:24 »
Φυσικά και θελουμε να το ακουμε ξανα. Αν εσύ η ο οποιοσδήποτε θελει να θεωρεί αυθεντικο το κλεψίτυπο ειναι αναφαίρετο δικαίωμά σας, δημοκρατία εχουμε.
.................
με τις καναδυό τελευταίες σου προτάσεις, απλα μου ενισχύσεις την αποψη περι αναίτιας και μυστηριας υπεράσπισης του εκμεταλλευτη εργοστασιάρχη! Ποτέ δεν ξερω τι κρύβεται πίσω απο αυτό, και πάντα το ερευνώ για να μάθω.
καλές αγορές.

1) Λυπάμαι αν έχω δώσει μία τέτοια εικόνα υπεράσπισης εκμεταλευτών, εννοώ πως τους θέλω μόνο στο επίπεδο να μπορώ να βρω για να αγοράσω (χωρίς να με απασχολεί, καθαρά συμφεροντολογικά, η ηθική ή ανηθικότιτά τους), αλλά αδυνατώ να καταλάβω ποια φράση δείχνει πως τους υποστηρίζω. Το ό,τι έγραψα πως το styled εξηγεί σαφώς πως είναι κλώνος..;
2) Βέβαια αδυνατώ να βρω και οποιαδήποτε φράση μου που βγάζει το συμπέρασμα πως θέλω να θεωρώ αυθεντικό το κλεψίτυπο. Και διασαφηνίζω, πάλι, όχι. Δε θέλω, και δεν υποκρίθικα ποτέ πως είναι.
3) Και ξαναρωτώ, γιατί κακώς, ήμουν σαρκαστικός πριν, κι η ερώτηση πήγε στο βρόντο. Αν το styled δεν φτάνει για να φαίνεται πως είναι κλώνος, τι είναι αυτό που φτάνει;

Στάλθηκε από το "Κακώς Υπάρχουν τα Λογότυπα στους Κλώνους".

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Πρωτότυπα και ιμιτασιόν
« Απάντηση #854 στις: Ιουλίου 14, 2014, 10:51 »
E,ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ κι αυτο.
Δηλαδη μπορει η απατη να ειναι και νομιμη!!!!!
Ετσι που τα γραψατε στο τελος μη εχοντας  αλλο επιχειρημα αποδεκτηκατε οτι η ΑΠΑΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΟΜΙΜΗ!!!
Η απατη ΔΕΝ μπορει να ειναι νομιμη.
Πετρος  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541791 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357967 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11625 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193197 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592432 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios