vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, stratoz, giorgosp, manoslykos, tony1976, chkontog, Paso, white varadero

Twitter

ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 14:11 »
Μου ηρθαν 2 Exelixis πριν απο λίγο.

Δε δουλεύει κανεις τους ,απ`οτι φαίνεται δεν κάνουν σωστή επαφή στην 900 του eGo.  :thumpdown:

Tι κάνω τώρα;
Μάλλον χρειάζονται αποστάτη, αν δεν έχεις πάρει ήδη. κάνε ένα τηλ. στο funstore να σε βοηθήσουν  :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 14:17 »
Μου ηρθαν 2 Exelixis πριν απο λίγο.

Δε δουλεύει κανεις τους ,απ`οτι φαίνεται δεν κάνουν σωστή επαφή στην 900 του eGo.  :thumpdown:

Tι κάνω τώρα;
Έκανα στο δικό μου exelixis το εξής και παίζει στην φθαρμένη eGo (που αρχικά δεν έπαιζε).
Με μια παραμάνα (πιο γερή απο καρφίτσα) έκανα δεξιά - αριστερά λίγο τον πόλο της μπαταρίας και τον πόλο του atm (στο μέρος που κανει επαφή με την μπαταρία) πολύ προσεκτικά οπότε και οι 2 πόλοι βγήκαν ελάχιστα προς τα έξω και έκαναν επαφή.
Βίδωσα τον ατμ στην eGo προσεκτικά για να μην πιεστούν οι πόλοι.
Αυτό μάλλον συμβαίνει γιατί με τη συνεχή χρηση των eGo υποχωρεί ο πόλος.

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 14:34 »
Aπιθανος ,panos!

Το έκανα με ενα συνδετήρα ,δουλεύουν μια χαρά!

Thanks!  ;D

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 14:54 »
Προσοχή μόνο στην επόμενη φόρτιση της μπαταρίας γιατί αν τη σφίξεις πολύ στον φορτιστή μάλλον θα βουλιάξει πάλι ο πόλος
και.. φτου κι απ την αρχή!

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 15:02 »
Εδώ θα παρακαλούσα κάποιον που έχει έναν κατεστραμένο ατμ exelixis να τον "σφάξει" αν μπορεί και να δώσει φωτογραφίες και σχόλια για τα ευρήματά του  :)

Θά ανεβάσω το απόγευμα, την νεκροψία - νεκροτομή.. ;)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 15:15 »
Θά ανεβάσω το απόγευμα, την νεκροψία - νεκροτομή.. ;)
Ωραία  :)
Γενικότερα είμαι πολύ περίεργος να δω σε πόσο χρονικό διάστημα θα μπουκώσει  :hmmm:
Αν μπουκώσει δεν μπορείς να το καθαρίσεις όπως τους απλούς ατμ και μάλλον πάει στα σκουπίδια ε?  ???

Νομίζω οτι τώρα στην 4η αμπούλα, άρχισε να μου έχει λίγο πρόβλημα με την τροφοδότηση υγρού (αίσθηση ελάχιστα καμμένου)  :hmmm:
Θα δοκιμάσω σπίτι και με vg να δω τι παίζει...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 15:20 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 15:43 »
Θά προσπαθήσω να βγάλω όσο μπορώ καλύτερες φωτό.
Αυτό που παρατήρησα, και μάλλον αυτό είναι η αρχή λογικής και λειτουργίας του EXELIXIS, είναι το εξής.

Ενα κομμάτι πολύ ψιλό σύρμα (χρωμονικελίνης), το οποίο είναι τυλιγμένο γύρω απο το φυτιλάκι που έχει.
Ποτίζοντας το φυτιλάκι με υγρό απο την αμπούλα, την ώρα που πατάς τον διακόπτη της μπαταρίας, θερμαίνεται το σύρμα, και δίνει ότι δίνει..   Ισως και για αυτό το λόγο έχει μικρό "χτύπημα".   

Ετσι τουλάχιστον το κατάλαβα εγώ...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 16:16 »
Απο το πρωι παλευω με δυο  EXELIXIS τπτ.Σε κανένα απο τα mod που έχω φτιάξει δεν δουλεύει εκτός του chuck,που εκεί έχω γευτεί τόσο καμένο όσο δεν γεύτηκα στον έναν χρόνο που ατμιζω. :angry_red: .Τι τρομπάρισμα τι βγαλσιμο και βαλσιμο τι αλλαγη αμπουλας τι πιο μεγάλη τρυπά στην αμπούλα τπτ τπτ τπτ :angry_orange:
Στο τέλος προτού τους πετάξω έκανα και την καθιερωμένη επέμβαση περιέργειας.Το φιτίλι που ποτίζεται από εκείνη την μικρή υποδοχή του υγρού ειναι φιξαρισμενο με την αντισταση μαζι μεσα σε ενα κεραμικο περίβλημα που αμα το σπασεις μπαινεις στα ενδότερα του ατμο και δεν θα δεις τίποτε άλλο εκτός την αντίσταση και το υπόλοιπο φιτίλι.Προσωπική γνώμη και χωρις να χαϊδέψω τα αυτια κανενός ο ατμό ειναι ακομα ανετοιμος για μένα τουλάχιστον και θέλει πολύ δουλειά ακόμα για να φτάσει επάξια την αξία ενός 510.

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 16:34 »
Μην τους πεταξεις ακομα, κι εγω εχτες που τα παρελαβα ειχαν γευση καμενου και τα αφησα και σημερα που ξαναδοκιμασα ειναι πολυ καλυτερα αρα μαλλον θελουν καποιο στρωσιμο στην αρχη και οχι να τα γεμισουμε και να αρχισουμε το ατμισμα ανελεητα.
Εχω ομως ενα προβλημα, το φιλτρακι-αμπουλα σφηνωνει μεσα στο καπακι με αποτελεσμα να μην μπορω να δω τη σταθμη του υγρου απλως με το να αφαιρω το καπακι (οπως λεει στο funstore) και ακομη πιο σημαντικο, να μην μπορω να το ξαναγεμισω χωρις τη χρηση καποιας βελονας για να το ξεσφηνωσω απο εκει μεσα.
Βασικα παρατηρησα οτι το φιλτρακι μου δεν ειναι ιδιο με αυτο που φαινεται στις φωτο του funstore
οπου φαινεται να προεξεχει ενα πλαστικο κοματακι (ποδαρακι οπως λεει στις οδηγιες), ε λοιπον εμενα δεν προεξεχει τιποτα ειναι φλατ!
Σε εσας προεξεχει κατι? σφηνωνει και σε σας το φιλτρακι?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 16:39 »
Σφηνωνει και σε μενα αλλα και στους υπολοιπους 3 που μοιραστηκα με συμπολιτη.Οσο για την αμπουλα ετσι οπως την βλεπω ειναι κομενη και ραμενη για τα φιλτρακια του 510 η του 901 που εχουν την πλαγια εγκοπη.Οσο για το καμενο απο χθες το πρωι ο συμπολιτης μου μεχρι σημερα δεν μπορεσε να τον στρωσει και τον παρατησε οπως και εγω.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 16:40 »
Απο το πρωι παλευω με δυο  EXELIXIS τπτ.Σε κανένα απο τα mod που έχω φτιάξει δεν δουλεύει εκτός του chuck,που εκεί έχω γευτεί τόσο καμένο όσο δεν γεύτηκα στον έναν χρόνο που ατμιζω. :angry_red: .Τι τρομπάρισμα τι βγαλσιμο και βαλσιμο τι αλλαγη αμπουλας τι πιο μεγάλη τρυπά στην αμπούλα τπτ τπτ τπτ :angry_orange:
Στο τέλος προτού τους πετάξω έκανα και την καθιερωμένη επέμβαση περιέργειας.Το φιτίλι που ποτίζεται από εκείνη την μικρή υποδοχή του υγρού ειναι φιξαρισμενο με την αντισταση μαζι μεσα σε ενα κεραμικο περίβλημα που αμα το σπασεις μπαινεις στα ενδότερα του ατμο και δεν θα δεις τίποτε άλλο εκτός την αντίσταση και το υπόλοιπο φιτίλι.Προσωπική γνώμη και χωρις να χαϊδέψω τα αυτια κανενός ο ατμό ειναι ακομα ανετοιμος για μένα τουλάχιστον και θέλει πολύ δουλειά ακόμα για να φτάσει επάξια την αξία ενός 510.
Πω πω βαγγέλη τι να πω  :'(
Σίγουρα δεν είναι 510, αλλά τουλάχιστον προσφέρει κάποια ευκολία να μην βάζεις συνέχεια υγρά.
Βέβαια στην περίπτωση σου, αυτό το θέμα το έχεις ήδη λύσει  :respect:
Θέλει δουλειά σίγουρα, ο δικός μου πάντως δεν είναι και τόσο χάλια  ???
όσο για το ποδαράκι και τα δικά μου δεν έχουν... σφηνώνουν ΝΑΙ και καμένο δεν είχα από την αρχή και χωρίς "στρώσιμο"  :nope:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 16:45 »
Πω πω βαγγέλη τι να πω  :'(
Σίγουρα δεν είναι 510, αλλά τουλάχιστον προσφέρει κάποια ευκολία να μην βάζεις συνέχεια υγρά.


Ευκολια δεν θα το ελεγα.Καποτε παρατησα το EVO για τα ηλιθια φιλτρακια που ειχε που ηθελαν συνδετηρα για βγουν και να τα ξαναγεμισεις.Για μενα ευκολια θα ηταν αν η συγκεκριμενη αμπουλα διαρκουσε οντως 3 ωρες η αν επαιρνε περισσοτερο υγρο αντι για 13 σταγονες μετρημενες οσες δηλαδη παιρνει και ενα απλο φιλτρο 510 για να μην πω και παραπανω. 8)

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 17:06 »
Ερχονται και οι πρώτες φωτό.......


Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 17:08 »
Οι δεύτερες......

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ EXELIXIS ΑΠΟ FUNSTORE - ΚΡΙΤΙΚΕΣ
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2010, 17:11 »
craven.gr μια ερωτηση να κανω.Μετα απο ποσες ωρες χρησης ειναι τραβηγμενες οι φωτο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1413 180963 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:10
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 157 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 148 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247593 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572733 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122812 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 804 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 512 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8897 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis