vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 8 χρήστες
grag, Giannis.B, Tem, camber, manoslykos, bloodlessz, lounik, trabaman

Twitter

ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #120 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 00:15 »
Aπο αυτο που φαινετα πρεπει να κολληθουν το θετικο κ το αρνητικο απο τον κονεκτορα
στους πολους της μπαταριας

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #121 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 00:16 »
Εγώ πάλι σου προτείνω να πάρεις μια καινούρια... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #122 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 01:19 »
Aπο αυτο που φαινετα πρεπει να κολληθουν το θετικο κ το αρνητικο απο τον κονεκτορα
στους πολους της μπαταριας
επίσης τον αρνητικό πόλο με το κέλυφος (κατω καπάκι), αλλιώς θα φαίνεται οτι δουλεύει άλλα δεν....

Αποσυνδεδεμένος ELANTRAS

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΡΑΓΚΟ...
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #123 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 13:55 »
Υπάρχει περίπτωση να βρούμε καινούργια στο εμπόριο για να την αντικαταστήσω, γιατί αυτή όταν τη δοκίμασα το λεντάκι στην αρχή αναβόσβησε αλλά μετά άκρα του τάφου σιωπή στου κάμπους το ατμίζουν....

Αποσυνδεδεμένος gnoe

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 10:54 »
Παιδιά με σώσατε. :D
Μετά από 1 μήνα και οι δυο μπαταρίες(χιλιάρες) τα έπαιξαν ταυτόχρονα.
Δεν φόρτιζαν καθόλου.Ο φορτιστής μόνιμα στο πράσινο.
Καθάρισα τους πόλους,φορτιστή με οινοπνευματάκι.
Το έβγαλα από το usb hub και το έβαλα στη πρίζα και φορτίζει κανονικότατα.

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 13:40 »
Εχω 2 μπαταριες ego-T 900αρες και τις εχω 6 μηνες .Η διαρκεια τους ειναι αρκετα ικανοποιητικη ,και βγαζουν αρκετες ωρες ατμισματος.
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι μηπως με την πολυκαιρια πεφτει η δυναμη τους στον να δωσουν ποιο εντονη τζουρα στον ατμοποιητη ?
Επειδη εχω και μπαταρια 1000αρα και βλεπω διαφορα στην τζουρα.Οταν ατμιζω με τηω 1000αρα το throat hit ειναι εντονο και ο ατμος μπολικος ,ενω με την 900αρα συμβαινει μονο στην αρχη οταν ειναι "φρεσκοφορτισμενη".

Δεν βρηκα απαντηση στο παραπανω για αυτο ανοιξα νεο θεμα.Αν ηδη υπαρχει τετοιο θεμα παρακαλω τους συντονιστες να το διαγραψουν.

Ευχαριστω προκαταβολικα :bye:

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 13:45 »
Σίγουρα με τον καιρό η απόδοση της μπαταρίας δεν είναι η ίδια.Επίσης υπάρχει μεγάλη διαφορά από ego σε ego ανάλογα σε τι παρτίδα θα πέσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2011, 13:47 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 11:45 »
συμφωνο.... :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2011, 12:49 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #128 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 22:54 »
Καλησπέρα έχω 2 alter ego μπαταρίες ακριβώς 2 μήνες. Ενώ στην αρχή η φόρτιση διαρκούσε 1,5 με 2 ώρες εδώ και 15 ημέρες παρατήρησα ότι αργούν να φορτίσουν. Ο χρόνος φόρτισης ήταν περίπου 4 με 4,5 ώρες! και σαν να μην έφτανε αυτό εχθές έβαλα την μία μπαταρία στις 22:00 για φόρτιση και το πρωί στις 7 ήταν ακόμα κόκκινο το λαμπάκι του φορτιστή. Πέρνω την δεύτερη και την βάζω για φόρτιση στις 7:30 γυρίζω από την δουλειά στις 16:00 πάλι κόκκινο φωτάκι!!!
Νομίζω ότι κάτι πρέπει να έχει παιχτεί με τον φορτιστή ποια η γνώμη σας ???
έχει τύχει σε κάποιον άλλον??? :'( :'(
όχι τίποτα άλλο αλλά δεν έχω πάρει ακόμα στα χέρια μου και τον provari ο οποίος από μέρα σε μέρα έρχεται... 

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #129 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 23:55 »
Καλησπερα παιδια.Πριν 25 περιπου μερες απεκτησα εκτος απο το hybric και ενα πληρες set nobacco ego t ,και δυο μπαταριες ανεξαρτητες . Το set το εκανα δωρο και το αλλο το κρατησα εγω.Το προβλημα ειναι οτι ολες αναιξερετος οι μπαταριες ξεκινησαν καλα κρατωντας περιπου μιαμιση μερα, μετα τις 7 με 8 μερες επεσαν λιγοτερο απο την μια μερα ,και αυτη την στιγμη η μια καν δεν φορτιζει και οι αλλες 3 κρατανε περιπου 5 ωρες. Αν μη τι αλλο δεν μπορουμε να δινουμε καθε μηνα 25 ευρω για καινουργιες μπαταριες,κατι δεν παει καλα μου φαινεται τωρα που το η/τ ειναι τις μοδας. Θα ηθελα τις δικες σας αποψεις.

Αποσυνδεδεμένος Νότης

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #130 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 18:43 »
Φίλε δεν είσαι ο μόνος !! Δεν γνωρίζω την απάντηση (ελπίζω σύντομα να μάθουμε) αλλα και σε εμένα συμβαίνει το ίδιο , αγόρασα πριν 3 βδομάδες το EGO-t της Alter και η μπαταρία τις πρώτες μέρες κρατούσε χαλαρά 1-2 μέρες , αργότερα όμως κρατούσε το πολύ ενα μεσημέρι . Παρόλο την αντικατάσταση της μπαταρίας και αργότερα του φορτιστή αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.
 Το φορτίζω 8 ώρες , το λαμπάκι ποτέ δεν γίνεται πράσινο απο κόκκινο !!! :wall: και κρατάει ένα μεσημέρι όπως είπα , πιστεύω ότι μπορεί να φταίει επειδή το φορτίζω απο Η/Υ και όχι απο πρίζα ... μακάρι να βρούμε λύση γιατί τα οικονομικά δεν μας ευνοούν .

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #131 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:21 »
Καλησπερα παιδια.Πριν 25 περιπου μερες απεκτησα εκτος απο το hybric και ενα πληρες set nobacco ego t ,και δυο μπαταριες ανεξαρτητες . Το set το εκανα δωρο και το αλλο το κρατησα εγω.Το προβλημα ειναι οτι ολες αναιξερετος οι μπαταριες ξεκινησαν καλα κρατωντας περιπου μιαμιση μερα, μετα τις 7 με 8 μερες επεσαν λιγοτερο απο την μια μερα ,και αυτη την στιγμη η μια καν δεν φορτιζει και οι αλλες 3 κρατανε περιπου 5 ωρες. Αν μη τι αλλο δεν μπορουμε να δινουμε καθε μηνα 25 ευρω για καινουργιες μπαταριες,κατι δεν παει καλα μου φαινεται τωρα που το η/τ ειναι τις μοδας. Θα ηθελα τις δικες σας αποψεις.
Καλο θα ηταν να επικοινωνησεις με την Nobacco - το τεχνικο τμημα,
προς αντικατασταση....ειναι δωρεαν και η παραλαβη - παραδοση επισης δωρεαν....


NObacco E-cigarettes
Τίγρητος 6, 162 32
Αθήνα

Τηλ/Fax: [color=rgb(73, 83, 90) !important][size=11px !important]   [/size][/color]
[/font]         210-762 20 20     

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικα με τεχνικά θέματα μπορείτε να επικοινωνήσετε στο Τηλ: [color=rgb(73, 83, 90) !important][/size][size=11px !important]   [/size][/color]         210- 76 220 20       συνομιλώντας με κάποιον Τεχνικό σύμβουλο της NOBACCO, ή με E-mail: [email protected]

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #132 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:05 »
Καλησπερα, η 1000ma μπορει να δουλεψει σε ατμοποιητη ego-t τυπου α; αγορασα μια σημερα και ενω αναβει κανονικα το κουμπακι δεν παραγεται καθολου ατμος, απολυτως τιποτα. Την φόρτισα αλλα παλι τιποτα. Με τις 650ma οι ατμοποιητες δουλευουν κανονικοτατα. Ειναι δυνατον αχρησιμοποιητη μπαταρια να ειναι χαλασμενη;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #133 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:40 »
φιλε Discordia
με το προβλημα σου το εχω παθη αλλα σε ατμοποιητες Dual Coils Cartomizer
απλα βιδωσα ποιο πολυ τον ατμοποιητη σε μια ego-t μπαταρια και μετα που αγορασα μια καινουργια δεν δουλευε πανω σε αυτην τι εγινε αν βιδωσεις πολυ τον ατμοποιητη πανω σε μια μπαταρια ανοιγει απο κατω με αποτελεσμα να μην παταει πανω στου δυο πολους και να μην δουλευει δοκιμασε εναν αλλον ατμοποιητη η αν ειναι ευκολο μετρησε την μπαταρια με ενα πολυμετρο αλλιως πραγματικα ειναι χαλασμενη η μπαταρια τι να πω  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #134 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:45 »
σήκωσε λίγο τον πόλο της μπαταρίας που πατάει ο ατμο και θα είσαι οκ :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 11997 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499554 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos