vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

362 επισκέπτες, 3 χρήστες
Screamer, sakissalonika, thanos1071

The Dripper

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #495 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 02:18 »
Βαλε λιγη μαγειρικη σοδα σε ζεστο νερο (οχι καυτο) βαλε μεσα τον dripper και αφησε τον για κανα 20λεπτο και μετα πλυνε τον με σαπουνι για πιατα, αν επιμενει η μυρωδια τοτε λυστον (βγαλε o-ring ,πολο και το πλαστικο του) και βραστα οπως γραφεις παραπανω (με γαλα η με ξυδι)

Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: The Dripper
« Απάντηση #496 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 02:33 »
 :thumpup: :thumpup: ..οκ...και κατι αλλο ο θετικος πολος πρεπει να εξεχει ελάχιστα...γιατι σε μενα ειναι περιπου 1 χιλιοστο εξω και οταν το βιδωνω στο mod κουνιέται περα δοθε λιγο..

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #497 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 02:42 »
Πιεσε τον πανω σε μια επιπεδη σταθερη επιφανεια ωσπου να μπει μεχρι εκει που πρεπει, βαλε δυναμη, μην το φοβασαι, δεν παθαινει τιποτα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: The Dripper
« Απάντηση #498 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 21:28 »
Έβγαλα σημερα στο dripper τον θετικο πολο για να τον πληνω και γιατι εβγαινε πολυ εξω με αποτελεσμα να τον κουμπωνω σε mod και να κουνιέτε περα δώθε ολοκληρος ο ατμο ελαχιστα βεβαια, αλλα σου εδεινε την εντυπωση πως οτι δεν ειχε δεσει καλα ο ατμο...μετα ομως οταν προσπαθησα να ξαναβάλω τον πόλο τον εβαλα μεσα αρκετα τοσο ωστε να ερθει προσωπο με τις σπειρες, με αποτέλεσμα να μην μπορω να ρουφηξω διοτι πλεον δεν περνα αερας...ξερει κανενας τι μπορει να εγινε??? επισης οι δυο τρύπες που υπαρχουν πλάγια στα σπειρωματα του ατμο πρεπει να ειναι ανοιχτες γιατι δεν θυμαμαι τωρα παντως δεν ειναι, φαίνεται το μπλε πλαστικο....

Απ: The Dripper
« Απάντηση #499 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 21:37 »
Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?
Πηρα και εγω τον dripper και μεχρι στιγμης εχω φαει πικρα. Με την αντισταση που ειχε οταν τον αγορασα ολα ηταν μετρια, ποσοτητα ατμου, χτυπημα και γευση (αρκετα πιο υποτονικη σε συγκριση με οποιοδηποτε εργοστασικο εχω δοκιμασει). Εβαλα διαφορα υγρα, liqua, papillon, umami... Τωρα ειμαι στην δευτερη αντισταση (απ'τις ετοιμες 1,8 που εχουν και κεραμικο) και ενω το χτυπημα και ο καπνος ειναι λιγο καλυτερα, η γευση (που ειναι και ο κυριωτερος λογος που που τον αγορασα) ειναι τοσο ελαφρια που μου θυμιζει bdc ενα βημα πριν το θανατο. Να πω οτι εχω απλες ego, ν'αλλαξω βολτ δεν γινεται. Αλλα και παλι εχω διαβασει οτι αποδιδει καλα και σε αυτες τις μπαταριες οποτε δεν νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα. Πολυ πιθανο να εκανα κατι πολυ λαθος οταν εβαλα την καινουργια αντισταση, καθως ειναι ο πρωτος επισκευασιμος που πηρα. Τι μπορω να κανω για να διορθωσω αυτο το χαλι?  :(

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: The Dripper
« Απάντηση #500 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 21:43 »
Έβγαλα σημερα στο dripper τον θετικο πολο για να τον πληνω και γιατι εβγαινε πολυ εξω με αποτελεσμα να τον κουμπωνω σε mod και να κουνιέτε περα δώθε ολοκληρος ο ατμο ελαχιστα βεβαια, αλλα σου εδεινε την εντυπωση πως οτι δεν ειχε δεσει καλα ο ατμο...μετα ομως οταν προσπαθησα να ξαναβάλω τον πόλο τον εβαλα μεσα αρκετα τοσο ωστε να ερθει προσωπο με τις σπειρες, με αποτέλεσμα να μην μπορω να ρουφηξω διοτι πλεον δεν περνα αερας...ξερει κανενας τι μπορει να εγινε??? επισης οι δυο τρύπες που υπαρχουν πλάγια στα σπειρωματα του ατμο πρεπει να ειναι ανοιχτες γιατι δεν θυμαμαι τωρα παντως δεν ειναι, φαίνεται το μπλε πλαστικο....




Το πιο πιθανόν είναι την ώρα που ξανακούμπωσες τον πόλο να μετακινήθηκε το πλαστικό μονωτικό και να έφραξε τις τρύπες.
Βγάλε πάλι τον πόλο και το πλαστικό μετά .
Βάλε το πλαστικό στον θετικό πόλο πρώτα και μετά δοκίμασε να κουμπώσεις τον θετικό πόλο μέσα στον ντρίπερ.
Αυτή είναι η διαδικασία μονταρίσματος του ντρίπερ.
Ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε .
Τώρα όσον αφορά για το ότι ο πόλος έπαιζε πιθανόν να είχε λασκάρει το μονωτικό .


Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: The Dripper
« Απάντηση #501 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 21:56 »
Δηλαδη για να καταλάβω να να μην βάλλω το πλαστικο στο θετικο και μετα και τα δυο μαζι μεσα στο dripper?? (ετσι διαβασα οτι γινετε) αλλα να βαλλω πρωτα το πλαστικο μεσα στον dripper και μετα τον θετικο πολο?? οι τρυπουλες δηλαδη πρεπει να ειναι κενες να βλεπω απο μεσα?? οπως στους εργοστασιακους...

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: The Dripper
« Απάντηση #502 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 22:02 »
Ακριβώς , αυτό που λες γίνεται σε καινούργια πλαστικά , ενώ το δικό σου έχει πάρει ήδη την φόρμα (σχήμα)που κουμπώνει στον ντρίπερ .

Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: The Dripper
« Απάντηση #503 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 22:19 »
Τα καταφερα...δεν ειναι τοσο αερατη η τσουρα οσο ητανε αλλα τουλαχιστον τωρα ρουφαει...τετοιο μπλε πλαστικο ποθ μπορω να βρω εχει αλλξει κανεις??? η πρεπει να παρω ολόκληρο τον πολο μαζι με το πλαστικο  ??? ... Ευχαριστω για την βοηθεια Γιωργο... :thank_you2:

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: The Dripper
« Απάντηση #504 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 22:23 »

Υπάρχει σκέτο το πλαστικό σαν ανταλλακτικό .



Μπορείς να εποικινωνήσεις με τον Γιώργο LEO που το κατασκευάζει  να σε ενημερώσει .


215-5308780




www.greekvapes.eu



Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The Dripper
« Απάντηση #505 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 22:25 »
Μονωτικά μπορείς να τα πάρεις και μόνα τους χωρίς αναγκαστικά να αγοράσεις άλλο πόλο. Μπορείς να βρείς όπως έγραψε και ο Γιώργος στο greekvapes.eu αλλά και στο vapeclub.gr στον Μιχάλη.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #506 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 22:45 »
Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?
Πηρα και εγω τον dripper και μεχρι στιγμης εχω φαει πικρα. Με την αντισταση που ειχε οταν τον αγορασα ολα ηταν μετρια, ποσοτητα ατμου, χτυπημα και γευση (αρκετα πιο υποτονικη σε συγκριση με οποιοδηποτε εργοστασικο εχω δοκιμασει). Εβαλα διαφορα υγρα, liqua, papillon, umami... Τωρα ειμαι στην δευτερη αντισταση (απ'τις ετοιμες 1,8 που εχουν και κεραμικο) και ενω το χτυπημα και ο καπνος ειναι λιγο καλυτερα, η γευση (που ειναι και ο κυριωτερος λογος που που τον αγορασα) ειναι τοσο ελαφρια που μου θυμιζει bdc ενα βημα πριν το θανατο. Να πω οτι εχω απλες ego, ν'αλλαξω βολτ δεν γινεται. Αλλα και παλι εχω διαβασει οτι αποδιδει καλα και σε αυτες τις μπαταριες οποτε δεν νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα. Πολυ πιθανο να εκανα κατι πολυ λαθος οταν εβαλα την καινουργια αντισταση, καθως ειναι ο πρωτος επισκευασιμος που πηρα. Τι μπορω να κανω για να διορθωσω αυτο το χαλι?  :(

Άτμισε λιγάκι μέχρι να στρώσουνε τα φιτίλια και πιστεύω μετά θα η γεύση θα φτιάξει και να μην τον αφήνεις να στεγνώσει από υγρό και θα σου έλεγα η μπαταρία να είναι γεμάτη ώστε να πάρεις την μεγίστη απόδοση και σε χτύπημα άλλα και σε ποσότητα ατμού.

Απ: The Dripper
« Απάντηση #507 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 23:29 »
Κωστα ευχαριστω, τωρα εχω φρεσκια μπαταρια και ατμος και χτυπημα ειναι ενταξει (παραειναι θα ελεγα  :)) ) αλλα η γευση παραμενει αδυναμη με λιγο φιτιλιλα. Θα περιμενω μεχρι αυριο να δω πως θα ειναι. Σκεφτομαι μηπως θα επρεπε να τα ειχα κοψει κανενα χιλιοστο γιατι δυσκολευτηκα να τα βαλω μεσα και ισως το υγρο δεν τροφοδοτείται σωστα.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #508 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 23:43 »
Δεν πιστεύω να μην μείνεις ευχαριστημένος με τον dripper άλλα οι επισκευάσιμοι θέλουνε τον χρόνο τους για να τους μάθεις,τώρα με την γεύση πιστεύω ότι θα στρώση όσο περνά ο χρόνος.Αρκεί καμιά σπείρα να μην πατάει καλά στο φιτίλι και χαλάει η γεύση κάι όσο άφορα το μήκος τον φιτιλιών άλλοτε όταν έκανα αντίσταση τα είχα όπως πιθανόν να τα έχεις εσύ,διότι χρησιμοποιείς έτοιμες αντιστάσεις και με τον ίδιο τρόπο τις έβαζα και άλλοτε και στην πλειονότητα θα έλεγα τα έκοβα μικρά ώστε να στάζω 3-4 σταγόνες να ατμίζω και ούτω καθεξής.

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: The Dripper
« Απάντηση #509 στις: Ιανουαρίου 05, 2014, 00:54 »
Καλησπέρα και καλή χρονιά  σε όλους.
Εδώ και μερικές μέρες είμαι κάτοχος ενός provari  (το δεύτερο στην συλλογή μου) το πρώτο το δουλεύω πολλή καιρό με έναν atmo  ΤΗΕ DRIPPER  και δεν έχω κανένα πρόβλημα  απεναντίας ειμαι πολλή ευχαριστημένος και γι αυτο προχώρησα στην αγορά ενός δεύτερου PROVARI  λογω φυσιολογικής φθοράς  του πρώτου.
Εδώ ξεκινούν τα προβλήματα  πηγαίνοντας να βιδώσω το THE DRIPPER  πάνω στο PROVARI  το βίδωσα τέρμα  αλλά για κάποιο λόγο  δεν πατά  ο atmo πάνω στο PROVARI  με αποτέλεσμα να μην κάνει σώμα , στην συνέχεια το ξεβίδωσα και έβαλα ενδιάμεσα  μια μικρή ροδέλα τότε δούλεψε κανονικά. Όμως αυτός δεν είναι τρόπος κάθε φορά  να βάζω-βγάζω ροδέλες  . Γι αυτο ζητώ κάποια συμβουλή  μόνιμη αν κάποιος γνωρίζει  τη θα μπορούσα να κάνω για να δουλεύει σωστά  χωρίς να αλλάξω τον atmo ούτε βέβαια και το PROVARI  που σημειωτέον   δουλεύει σωστά  σαν  mods
ευχαριστώ , και πάλη καλή χρόνια με υγεία και πολλά.......................ντουμάνια  :bye: :bye: :bye: :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355485 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10659 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191561 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 707 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589379 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797447 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7393 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313097 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13470 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711