vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

434 επισκέπτες, 3 χρήστες
thanos1071, makiskar, Razor.QQ15

The Dripper

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #225 στις: Ιουλίου 19, 2013, 15:18 »
Φίλε Spixri, κρατάς στα χέρια σου ένα αξιόπιστο και αποδοτικό μηχανάκι. Συμφωνώ για το περιτύλιγμα αλλά πιστεύω ότι σε λίγο δεν θα σε απασχολεί αυτό !!!  ;) :D




Για spare parts, orings κλπ, θα βρεις στο site του κατασκευαστή και άλλων εμπόρων πολύ εύκολα.


Καλά ατμίσματα !!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: The Dripper
« Απάντηση #226 στις: Ιουλίου 19, 2013, 16:54 »
Μια ερώτηση αν ξέρει κανείς.

Όλοι οι dripper δεν είναι οι ίδιοι; (έστω και με διαφορετικές καμπάνες)

Το λέω γιατί τα sn δεν είναι συνεχόμενα.
Οι drippers από ecig.gr έχουν δική τους αρίθμηση, ξεχωριστή από τους dripper που δίνει το greekvapes.



Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #227 στις: Ιουλίου 19, 2013, 19:28 »

Geraki τι εννοεις; δηλαδή υπάρχουν δυο 1182;

Εγώ πάντως πλέον τον βγάζω από το Μοντ μόνο για πλύσιμο.
Wtf  :laugh1:   :tongue_smilie: :))

Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #228 στις: Ιουλίου 19, 2013, 20:32 »
Φίλε Spixri, κρατάς στα χέρια σου ένα αξιόπιστο και αποδοτικό μηχανάκι. Συμφωνώ για το περιτύλιγμα αλλά πιστεύω ότι σε λίγο δεν θα σε απασχολεί αυτό !!!  ;) :D




Για spare parts, orings κλπ, θα βρεις στο site του κατασκευαστή και άλλων εμπόρων πολύ εύκολα.


Καλά ατμίσματα !!!  :thumpup:


Οπως θα διαβασατε και εγω δεν λεω οτι δεν ειναι καλος Απλα πιστευω οτι ενα τετοιο προιον αξιζει κατι παραπανω. Και καλα εμεις εδω ,στο εξωτερικο ειναι κριμα να μην διατιθεται οπως ολοι οι καλοι ατμο. Οσο για το οτι ο κατασκευαστης στο καταστημα του εχει, στο site του δεν το βλεπω παρα μοναχα αυτο που εχει και το καταστημα που πηγα που οπως ειπα ο ανθρωπος εκει ηταν πολυ καλος. Μου ειναι λιγο δυσκολο να παω απο το Ελληνικο στην Μεταμορφωση για να παρω ενα κεραμικο η να κανω παραγγελια. Δεν νομιζω οτι συμφερει . Σιγουρα θα βρω την ακρη αλλα λεω οτι ισως ο leo να το προσεξει λιγο και αυτο οπως προσεξε και το λογοτυπο στην καμπανα. Ειναι κριμα κατι τοσο καλο να παρουσιαζεται τοσο ασχημα. Στο φιναλε βρε αδελεφε ειμαστε περιφανοι που ειμαστε Ελληνες και εχουμε εδω ανθρωπους σαν τον Λεο που εχουν βγαλει κατι τοσο καλο στο ειδος του και τον τιμουμε αγοραζοντας τα προιοντα του Και ξαναλεω τι 49 ευρω τι 50. Οτι γραφω το γραφω καλοπροαιρετα και δεν θελω να θίξω κανεναν . 

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #229 στις: Ιουλίου 19, 2013, 21:02 »
Και πάλι συμφωνώ φίλε, αλλά και άλλοι 3-4 Ελληνικοί επισκευάσιμοι που έχω, ήρθαν και αυτοί σε παρόμοια συσκευασία ..
Δεν γνωρίζω πως παραδίδονται στο εξωτερικό όμως ..  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: The Dripper
« Απάντηση #230 στις: Ιουλίου 19, 2013, 21:25 »
Geraki τι εννοεις; δηλαδή υπάρχουν δυο 1182;
Wtf  :laugh1:   :tongue_smilie: :))
Αυτό ρωτάω και εγώ.
Υπάρχει π.χ sn 111 σε βάση που γράφει ebaron και s.n 111 σε βάση που γράφει ecig;


Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #231 στις: Ιουλίου 19, 2013, 21:54 »
Και πάλι συμφωνώ φίλε, αλλά και άλλοι 3-4 Ελληνικοί επισκευάσιμοι που έχω, ήρθαν και αυτοί σε παρόμοια συσκευασία ..
Δεν γνωρίζω πως παραδίδονται στο εξωτερικό όμως ..  :dontknow:
Κάπου είχα δει αλλά δεν έχω πρόχειρο το λινκ ότι στην Αγγλία έχει μια συσκευασία αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Νομίζω ότι ήταν ένα χάρτινο κουτάκι όπως από κοσμηματοπωλείο.

Απ: The Dripper
« Απάντηση #232 στις: Ιουλίου 19, 2013, 22:00 »
Απο σήμερα  είμαι  κ  εγω  κάτοχος  του  συγκεκριμένου ατμοποιητή  κ  ομολογώ  ότι  ειμαι  εξαιρετικά  ικανοποιημένος...
συμφωνω  οτι  στο  θέμα  συσκευασια  θα  μπορούσε  να  γίνει κάτι  καλύτερο
Το προιον  ομως  ειναι πάρα πολύ καλό    κ  σε  πολύ  καλή τιμή...



Απ: The Dripper
« Απάντηση #233 στις: Ιουλίου 19, 2013, 22:20 »
Ας παραμείνουμε στο θέμα μας που είναι ο ατμοποιητής
και να μην επικεντρωθούμε στη συσκευασία που αφορά τα καταστήματα.


 :OnTopicPlease:


Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #234 στις: Ιουλίου 20, 2013, 03:38 »
Αυτό ρωτάω και εγώ.
Υπάρχει π.χ sn 111 σε βάση που γράφει ebaron και s.n 111 σε βάση που γράφει ecig;
Δεν υπάρχει κατι τέτοιο θα το είχα στα υπόψιν μου  ;D

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: The Dripper
« Απάντηση #235 στις: Ιουλίου 20, 2013, 12:51 »
το sn (που παλαιότερα γινόταν με πόντα,,,, σε μεγαλύτερα μεγέθη φυσικά) που γράφεται πάνω στον ατμοποιητή, έχει κάποιο λόγο που γινεται αυτό. Δεν γίνεται να βγουν 2 με τον ίδιο sn.  Μπορεί στο ένα μαγαζί να έχει π.χ. από το 0185 μέχρι το 0195 στο άλλο απο το 1000 μέχρι το 1050 κ.ο.κ. .Συνήθως αυτό γινόταν σε περίπτωση που βρεθεί κάτι που έχει σφάλμα να αποσυρθεί. για να αποσυρθεί όμως, πρέπει να ξέρεις και ποιο είναι. Αν δεν υπάρχει σειριακός αριθμός, τι να βρεις; να αποσύρεις όλα τα προιόντα; αν ξέρεις ότι απο το 1000 μέχρι το 1500 π.χ. είναι η σειρά με το σφάλμα, γίνεται εύκολο το θέμα μετά. αποσύρεις τα 500 αυτά και όχι ότι έχεις βγάλει.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #236 στις: Ιουλίου 21, 2013, 23:10 »
Μια ερώτηση. Πολύ συχνά και σε κάποιες φυτιλοαντιστασεις παίρνω κάποια "σκασιματα". Τσαφ τσαφ αρκετά δυνατό χωρίς το επιστομιο. Αν το βάλω γίνεται πιο υπόκωφο απλά.

Σήμερα έφαγα και μια καυτή μικροσταγονα στη μύτη χωρίς το επιστομιο όταν τσέκαρα με το μάτι. Μελιτζάνα έγινε η μύτη μου. :)

Που μπορεί να οφείλονται αυτά τα σκασιματα? Πολύ χαλαρή αντίσταση πάνω στο φυτίλι? Σφιχτή δεν είναι σίγουρα γιατί βάζω και χοντρή βελόνα και δεν σφίγγω πολύ. Κάτι άλλο? Καμία φορά η περιοχή με την Ένωση του nrn πέφτει πάνω στο φυτίλι. Υπάρχει περίπτωση αυτή η περιοχή να κάνει σκασιματα?

Κάποια άλλα ιδέα?

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #237 στις: Ιουλίου 21, 2013, 23:16 »
1 υψηλά ρεύματα.
2 μπουρμπουλήθρες :P

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #238 στις: Ιουλίου 21, 2013, 23:27 »
Που να τα βρει τα υψηλά ρεύματα ή βικαρα?? :P :)

Ανάλογα με την αντίσταση (1.6 με 1.9) περί τα 8-9.5 βατ βαριά. Με βολτ παίζω περί τα 3.7 με 4.1. Όλα στο περίπου γιατί δοκιμάζω αντιστάσεις για να δω που μου αρέσει πιο πολύ.

Πάντως και τώρα έκανα δοκιμή με 1.5Ω Και κάτω από 3 βολτ περί τα 6βατ έχει πάλι τσαφ τσαφ.

Μπουρμπουλήθρες κάποιες φορές έχω αλλά αυτό είναι έτερο εκατερο με τα τσαφ. Μπορεί να έχω κάποια στιγμή μπουρ μπουρ αλλά και τσαφ τσαφ. Όταν μαζέψω τα μπουρ μπουρ τα τσαφ συνεχίΖονται.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: The Dripper
« Απάντηση #239 στις: Ιουλίου 21, 2013, 23:45 »
γενικα τα σκασιματα σημαινουν καλη τροφοδοσια απο οτι εχω καταλαβει,οσες φορες μου κανει σκασιματα η αντισταση που εχω κανει απολαμβανω το ατμισμα,το ιδιο λεγαμε και για τα καρτο παλια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354990 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10384 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191266 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 722 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797212 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6707 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13241 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711