vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

339 επισκέπτες, 6 χρήστες
thebull, thanos1071, chief79, george kotsopoulos, Parolos, giorgosp

The Dripper

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #210 στις: Ιουλίου 02, 2013, 04:53 »
Φίλε Prof ευχαριστώ πολύ!


Επιβεβαιώνω και εγώ ότι αποδίδει καλά σε όλα τα watts, παρ'ότι μέχρι τώρα του τα ψιλοχώνω ...
:cigar:

Κακώς ανάφερα τα μουράνο. Δεν ..

Το δικό μου επιστόμιο είναι τελικά ακρυλικό, 1.8cm οφέλιμο + 4 χιλιοστά που μπαίνουν στον ατμο, με μονό oring





Κωνσταντίνε, θα δοκιμάσω να πέσω λίγο σε watts να δω πως θα μου φανεί ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2013, 04:58 από Zarathustra »

Απ: The Dripper
« Απάντηση #211 στις: Ιουλίου 02, 2013, 06:53 »
Διευκρίνιση: τα Murano δεν κάνουν για dripping είναι πολύ στενός ο αντάπτορας και δεν μπορείς να στάξεις μέσα στον ατμοποιητή, ούτε είναι εύκολο να το βγάζεις και να το ξαναβάζεις  :nope: :nope:


Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #212 στις: Ιουλίου 02, 2013, 23:54 »
... και delrin βεβαιως για το καλοκαιρι.
Τελικά είχες δίκιο και σε αυτό. Είπα να μην χαλάσω άλλα χρήματα αλλά τελικά βρέθηκα τυχαία στο κατάστημα και είπα να δοκιμάσω το μεγάλο Delrin.

http://www.atmistique.gr/el/siam-mods?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=425&category_id=38

Είναι άσχημο μεν αλλά πραγματικά κάνει δουλειά. Δεν ξέρω αν βοηθάει το μήκος ή τα δαχτυλίδια/ψύκτρες αλλά ο ατμός πλέον έρχεται σαφώς πιο δροσερός και το επιστόμιο ζεσταίνει και πολύ αργότερα αλλά και ψύχεται γρηγορότερα από ss. Στο ατσάλι σε 2-3 συνεχείς τζούρες το επιστόμιο είναι καυτό. Με το delrin θέλει πάνω από 5-6 συνεχόμενες για να αρχίζει να ζεσταίνει και μάλιστα όχι ενοχλητικά. Το καλό επίσης είναι ότι το oring δεν πιάνει πολύ σφιχτά και έτσι μπαίνει-βγαίνει εύκολα.



Είναι ΑΣΧΗΜΟ, το ξέρω ΑΛΛΑ πλέον ευχαριστιέμαι ΠΟΛΥ τον Ντριπερ και το άτμισμα. Σήμερα δεν τον έβγαλα καθόλου από πάνω. Ήμουν όλη μέρα με αυτό (και είχα πολύ οδήγηση). Με έχει βολέψει πολύ και ένα μπουκαλάκι και γερτό επιστόμιο που έχει ο Λεο στο κατάστημα. Γέρνεις, πατάς 2 φορές και για μισή ώρα τουλάχιστον είσαι ο βασιλιάς του ατμού.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: The Dripper
« Απάντηση #213 στις: Ιουλίου 03, 2013, 21:37 »
Η προσωπική μου εκτίμηση αλλά και αρέσκεια, είναι σε drip tip κεραμικό. και δεν ζεματάει, και καλή γεύση σου δίνει. Βέβαια υποστηρίζω πως ο dripper είναι καλός και χωρίς drip tip, αλλά λόγω καλοκαιριού και ζέστης, το κεραμικό κάνει καλή δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #214 στις: Ιουλίου 04, 2013, 00:15 »
καλοκαιρινο συνολακι  :)



Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #215 στις: Ιουλίου 04, 2013, 00:32 »
Dripper=γεύση- χτύπημα- ντουμάνι στο απόγειο και πότε τον προτιμάω με μικρό driptip για ποιο άμεσο νότισμα και πότε με μακρύτερο για ψυχρότερο ατμό!!

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: The Dripper
« Απάντηση #216 στις: Ιουλίου 04, 2013, 00:43 »
για να μην εχεται προβλημα με τη θερμοκρασια εχει φροντισει ο κατασκευαστης με τα αναλογα drip tips....απο pexiglas...

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #217 στις: Ιουλίου 08, 2013, 20:03 »
Κατοχος και εγω εδω και λιγες ημερες. Ακομη και με ατσαλο σεταρισμα (πλεξιμο νον με μη νον συρμα κλπ κλπ) .... οπως λενε και στο χωριο μου.. it's a kind of magic!!
Πραγματικα εξαιρετικη κατασκευη η οποια διευκολυνει τα παντα.

Αποσυνδεδεμένος mobilem

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #218 στις: Ιουλίου 12, 2013, 15:41 »
Πάνω σε i-taste mvp
και i-taste svd

Στάλθηκε από το GT-P3110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος makis1975

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #219 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:20 »
Στο πρωτο του μπανιο

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta


Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #220 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:22 »
Τελικά και εσένα μονο το κουτάκι του eternity σου έμεινε για θηκούλα ε;  :hmmm:   :))

Αποσυνδεδεμένος makis1975

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #221 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:24 »
βολικοτατο

Αποσυνδεδεμένος Andyvai

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Atmo-lover
Απ: The Dripper
« Απάντηση #222 στις: Ιουλίου 12, 2013, 21:43 »
Αγόρασα κι εγώ τον Dripper παιδιά,και δέν έχω λόγια να περιγράψω το πόσο ικανοποιημένος είμαι,ένα μεγάλο μπράβο στον Leo,απόλυτη ατμιστική απόλαυση :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #223 στις: Ιουλίου 19, 2013, 14:21 »
Απο εχθες κατοχος και εγω του THE Dripper pro 1723 . Η πρωτη μου εντυπωση μιας και δεν τον ξερω ακομα ειναι πολυ καλη. Με την αντισταση μετρημενη στο vamo στα 2.1 μπορω να πω οτι παιζει πολυ καλα  . Εντυπωση μου εκανε οτι ακομη και σε μηχανικο με 3,6 παιζει πολυ καλα . Με αλλους θα πρεπει να εχω αντισταση εως 1,6 για να το ευχαρηστηθω ενω αυτος με 2,1  :fight_shot_auto: :fight_shot_auto: και  :fight_hammered2:  και θα πρέπει να κατεβάσω την νικοτινη τωρα κανω 12αρα
Τωρα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενα τοσο καλο προιον πωλείται λες και ειναι του κιλου χειροτερα και απο κινεζικο. Εξηγουμε γιατι το λεω αυτο. Πηγα σε γνωστο καταστημα  στο Ανω Καλαμακι ο ανθρωπος εξυπηρετικοταος κατατοπιστικος κυριος. Οταν του ζητησα τον ντριπερ εβγαλε ενα ναυλον σακουλακι που ειχε καμια δεκαρια μεσα και μου εδωσε εναν. Λες και μου εδεινε καραμελες. Του ζητησα εαν εχει κεραμικο να εχω καποιο ρεζερβα εαν παει κατι στραβα και το σπασω .Δεν ειχε αλλα ειχε τις γνωστες ετοιμες σε 5αδα 15 ευρω . Γιατι πρεπει να παρω σωνει και καλα 5 και ετοιμες δεν το καταλαβαινω. Τελος παντων ο ανθρωπος ειχε ενα στο συρταρι για δικη του χρηση και μου το εδωσε.  Του ζητησα υστερα ο-ρινγκ παλι μου λεει δεν εχω και παλι μου δεινει ενα που ειχε αυτος. Καταληγοντας θελω να πω οτι εδω παιρνεις εναν ΙGO-L που εχει 15 ευρω μεσα σε κουτακι με ανταλακτικες βιδες και ο-ρινγκ και ενα τετοιο προιον πολυς καλλιτερης κατασκευης και Ελληνικο το πουλαμε σαν να ειναι 3ης διαλογης. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αντι για 49 ευρω δεν το κανει 50 και να βαλει και ενα επιπλέον κεραμικο σε ενα ατομικο σακουλακι βρε αδελφε δεν ειπα να το βαλει σε κουτι. Τοσο μεγαλο κοστος θα ηταν?! Απο οτι ξερω απο εσας εδω χωρις κεραμικο δεν δουλευει. Πανντως ο ντριπερ δουλευει καλα  πολυ καλα αλλου χανει.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #224 στις: Ιουλίου 19, 2013, 15:16 »
Θα συμφωνήσω. Του ντριπερ του "λείπει" μια καλή συσκευασία. Στα υπόλοιπα όμως θεωρώ ότι (χωρίς να μειωνω το συγκεκριμένο κατάστημα) πρέπει και ο καταστηματάρχης να ζητήσει ανταλλακτικά για να υπάρχουν. Το οποίο πιστεύω θα το κάνει σιγά σιγά όταν θα πουληθούν αρκετά. Πάντως στο greekvapes έχει από όλα (πήρα και κεραμικά και ορινγκ) το οποίο όμως είναι και λογικό αφού τα κατασκευάζουν.

Την ίδια απορία είχα εντωμεταξύ και εγώ με το bOd για το evic. Τελικά στο replacesmoke μου έδωσε ένα πουγκί ωραίο με το σήμα του καταστήματος για να το έχω.

Εγώ πάντως πλέον τον βγάζω από το Μοντ μόνο για πλύσιμο. Οπότε λογικά σε λίγες μέρες θα ξεχάσεις την έλλειψη πακεταρισματος. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354985 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191266 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 722 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6706 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13241 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711