vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

247 επισκέπτες, 7 χρήστες
Mimhsdr, Tem, Doubt, nightdream, camber, Razor.QQ15, thanos1071

The Dripper

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #195 στις: Ιουνίου 29, 2013, 02:24 »
Μερικές ερωτήξεις. Και άμα είναι ανόητες φατούρο ελεύθερα...  :))

1) Όταν βάλεις πολύ υγρό αρχίζουν οι μπουρμπουλήθρες, αν έχω καταλάβει σωστά. Η απομπουρμπουλοθροποίηση γίνεται απλά με "ξερογκαζιές" στο κουμπί (πάτημα για 10-20 δευτερόλεπτα χωρίς ρούφηγμα) ή απαιτείται αποσυναρμολόγηση για να καθαριστεί ο πόλος. Δλδ η υπερπλήρωση σημαίνει και πέταμα υγρού?

2) Απο διαρροές στο πόλο έχετε γράψει ότι είναι οκ? Είναι σπάνιες? Αν μείνει πλαγιασμένος θα βγάλει υγρό ή το φιτίλι απορροφά όλη την ποσότητα?

3) Γράφεται ότι όποιος πάει σε ντριπ δεν γυρνάει πίσω. Το θέμα είναι ότι μερικές φορές είναι ίσως και αδύνατο (οδήγηση κλπ). Έχει κάποιος σε παράλληλη χρήση το Kanger Protank (ή ανάλογο) να γράψει συγκριτικές εντυπώσεις? Δλδ κάνεις σπίτι με τον ντριπερ. Μπαίνεις στο αυτοκίνητο και βάζεις Protank. Θα ατμίζεις έστω και με μία μικρότερη απόλαυση ή θα αισθάνεσαι ότι μασάς αποξηραμένο τριφύλι σαν άλογο?

4) Δεν είμαι ειδικός αλλά υπάρχουν διαφορετικά μεγέθη σταγονών. Υποθέτω ότι κάποιος βρίσκει αν παίρνει 10-15 ή 20 από τις δικές του. Κάποιος φίλος ανάφερε ότι παίρνει περίπου 0.5 Ml. Για να γίνει πιο σαφές αυτός μπορεί να γεμισθεί "ανοιχτός"? Δλδ πριν κουμπώσει η καμπάνα να στάξουμε στο φυτίλι για να δούμε ακριβώς την χωρητικότητα ή θα αρχίζει να βγάζει από τις εγκοπές που έχει για την αρνητική αντίσταση? Δλδ οι σταγόνες που αναφέρονται ως χωρητίκότητα είναι όσες μπορεί να κρατήσει το φυτίλι ή το κάτω μέρος της βάσης χρησιμεύει και ως ένας μικρός "αποθηκευτικός" χώρος υγρου?

5) Η νέα καμπάνα-μπουκάλι δεν παίρνει ντριπ τιπ. Κάποιος φίλος είπε ότι βγάζει πιο ζεστό τον ατμό. Σαν επιστόμιο το "μπουκάλι" στις φωτό δείχνει με μεγάλη διάμετρο. Είναι όντως έτσι? Υπάρχει κάποια συγκριτική φωτό?

6) Υπάρχουν εν τέλει κάποια αρνητικά που έχετε παρατηρήσει και δεν έτυχε να αναφερθούν ή μιλάμε για ένα από τους καλύτερους ατμοποιητές με μόνο μειονέκτημα (άλλα προφανώς ίδιον χαρακτηριστικό της κατασκευής) την ανάγκη για συνεχή τροφοδοσία.

Και το πιο σημαντικό ερώτημα. Έχει κάποιος σε παράλληλη χρήση killer 705+tank / Dripper να μας αναφέρει κάποια συγκριτικά? Ο Κιλερ σε λειτουργία ντριπινγκ φαίνεται να έχει ανάλογη κατασκευή. Έχει και ανάλογη απόδοση? Σε λειτουργία τανκ υπάρχει σύγκριση απόδοσης?

Ευχαριστώ.

ΥΓ. : τα φατούρα με τη σειρά. Μην ζπρώχνεστε...  :D

Αποσυνδεδεμένος ΔΗΜΗΤΡΗΣ76

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΨ+Α
Απ: The Dripper
« Απάντηση #196 στις: Ιουνίου 29, 2013, 09:12 »
Καλημέρα,
1. Εγω τις μπουρμπουληθρες, οταν πέσουν πολλές σταγονες τις ξεπερνώ με 2-3 απανωτές τζουρες.
2. Γύρω στον ένα χρόνο τώρα, διαρροές 0, ούτε σε πλάγια στη θεση.
3. Οκ υπάρχει διαφορά, αλλα δεν ειναι και μερα με τη νύκτα.
4.ανοικτο δεν έχω γεμίσει ποτέ, αλλα νομίζω ότι ξεχειλίζει λίγο και ειναι λογικό.
5. Η καμπανα παιρνει drip tip.
6. Τον θεωρω έναν απο τους καλύτερους και προσπαθώ γενικά να το βλέπω αντικειμενικά, κρίνοντας πόσο καιρό και για πόσο τον χρησιμοποιώ. Τον συγκεκριμένο τον χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά τον τελευταίο χρόνο.
   O killer ειναι πολυ υποδεέστερος σε dripping και ο κος λόγος είναι μη μικρότερη καμπάνα.θα έλεγα ούτε σε λειτουργία τανκ συγκρίνεται.

Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #197 στις: Ιουνίου 29, 2013, 09:41 »
έχει δοκιμάσει κανείς να μην βάλει αντίσταση χωρίς; Τι αποτελέσματα δίνει;

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #198 στις: Ιουνίου 29, 2013, 11:08 »
Χωρίς αντίσταση "χωρίς" δοκίμασε ο συμπαθής Οβελίξ-ατμιστής (στο 8:00 και μετά):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aHhRADTCf0g[/youtube]

και έμεινε ευχαριστημένος. Στα σχόλια από κάτω όμως αναφέρει ότι θέλει "χωρίς" και δεν το είχε προσέξει.

Σε δική μου ερώτηση προς τον Leo η απάντηση ήταν ότι είναι μάλλον απαραίτητη καθώς αν δεν μπει το "χωρίς" υπάρχει πιθανότητα να έρθει μεταλλίλα στο στόμα αφενός και δεν μπορείς να υπολογίσεις αντίσταση με ακρίβεια αφού ένα μεγάλο μέρος αυτής θα είναι στον "αέρα".

Δεν το εχω κάνει στην πράξη αλλά από το βίντεο του iceberg στην πρώτη σελίδα (με την κάμερα Υπερυψηλής ανάλυσης) φαίνεται ότι είναι μάλλον εύκολη δουλειά:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dJCsfG9W6t8&feature=player_embedded[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: The Dripper
« Απάντηση #199 στις: Ιουνίου 29, 2013, 11:24 »
έχει δοκιμάσει κανείς να μην βάλει αντίσταση χωρίς; Τι αποτελέσματα δίνει;
Το αποτέλεσμα που έδωσε ήταν καλό στο dripper ενός φίλου (όπως έχω κάνει και στον Killer ) που του είχα φτιάξει την αντίσταση. το μόνο που θα έπρεπε ήταν να έχεις κάποιο mod για να δώσεις παραπάνω τάση γιατί μου βγήκε η αντίσταση κοντά στα 3ohm. αλλά αν εξαιρέσεις αυτό, κατα τ'άλλα ήταν καλά. και σε γεύση. δεν έβγαλε αυτή τη μεταλλίλα.
έπειτα, καλώς είπε ο leo ότι  δεν μπορείς να υπολογίσεις ακριβώς την αντίσταση αφού χρησιμοποιείς μόνο με αντίσταση σύρμα και δεν ξέρεις πόσο θα χρησιμοποιήσεις και πόσο θα περισσέψει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2013, 11:34 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #200 στις: Ιουνίου 30, 2013, 14:49 »
το μονο προβλημα που μου κανει ο dripper ειναι που παντα οταν τον ξεβιδωνω απο καποιο mod βρισκω μια σταγονα πανω στους πολους των mod.
κανονικα σταζω πλαγια οχι πολλες σταγονες, δεν υπερτροφοδοτειται  αλλα συνεχεια μου το κανει αυτο,

συμβαινει σε κανεναν αλλο το ιδιο η κανω κατι λαθος??

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #201 στις: Ιουνίου 30, 2013, 14:57 »
Και εμένα μου συμβαίνει αυτό και στους 2 drippers, Pro + Spiral ..

Επίσης, υπ'όψιν ότι όταν καμμιά φορά φυσάμε ο ατμός πάει κάτω και βρέχει τον πόλο.

Δεν φυσάω ποτέ ωστόσο, και η υγρασία είναι εκεί πάντα, αλλά δεν με ενοχλεί κιόλας..

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #202 στις: Ιουλίου 01, 2013, 20:37 »
Κάτοχος και εγώ από σήμερα.  :)

Σκέφτηκα ότι το καλοκαίρι είναι η καλύτερη εποχή λόγω ελεύθερου χρόνου για αυτοεκπαίδευση στην κατασκευή N-R-N. Ταυτόχρονα διάβασα πολλά και εδώ και σε ξένα φόρουμ και κατέληξα ότι ο ντριπερ μάλλον πρέπει να είναι το "σχολείο" μου.

Οι πρώτες εντυπώσεις:

+ εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Όλα ταιριάζουν όμορφα, σωστά και λειτουργούν στρωτά.
+ μίνιμαλ αισθητική και κατασκευή.
+ εξαιρετική παραγωγή ατμού και σε ντουμάνι αλλά και σε αποδιδόμενη γεύση και οσμή (τα έχετε ήδη γράψει βέβαια αυτά αναλυτικά).
+ πολύ εύκολος στην συντήρηση (δεν δοκίμασα ακόμη να φτιάξω αντίσταση αλλά αυτό είναι άλλο κομμάτι). Αποσυναρμολογείται εύκολα (δεν ήταν στο πρόγραμμα, θα γράψω παρακάτω).
+ δαχτυλίδι ρύθμισης τζούρας (στον σπιράλ). Εμένα μου άρεσε ο Προ ο οποίος έχει μόνιμες εγκοπές αλλά το δαχτυλίδι που έχω από τον Προτανκ κάνει δουλειά τελικά σε αυτό το θέμα.
+ ο ήχος του είναι οκ. Δηλαδή δεν έχει τον συριγμό του Προτανκ, είναι πιο χαμηλός και ένα κλικ πιο "μπάσος". Ο προτανκ σε ησυχία με εκνεύριζε λιγάκι σε αυτό το θέμα. Ο Ντιπερ είναι μια χαρά.

- μου αρέσει αρκετά ο ψυχρός ατμός γενικά. Ο ντριπερ παράγει σαφώς θερμό ατμό. Είναι λογικό βέβαια λόγω της φιλοσοφίας του. Με επιστόμιο πλεξιγκλας "ελαφράινει" όχι η θερμοκρασία αλλά η αίσθηση στα χείλη καθώς με μεταλλικό επιστόμιο γίνεται αισθητή η θερμοτήτα εύκολα. ΔΕΝ καίει βέβαια το επιστόμιο όπως στο epsillon αλλά και πάλι ο ατμός είναι ζεστός. Υποθέτω ότι το ντριπινγκ μάλλον ταιριάζει σε πιο κρύο καιρό.  :))

Μερικές φωτό:

Με το επιστόμιο "Lips"


Mε επιστόμιο bullet από πλέξιγκλας


Στην Κουλιανού από πάνω  8)


Χεράκι χεράκι με τον Προτανκ. Εμφανής η μεγάλη διαφορά μεγέθους.


Και εδώ στα εξ ων συνετέθη. Μου είπε ο Λεο ότι δεν χρειάζεται να βγει ο πόλος ποτέ παρά μόνο αν συμβεί από ατύχημα. Ήμουν όμως από τους "τυχερούς" όπου το κεραμικό είχε σφηνώσει για τα καλά. Λίγο έξω, λίγο μέσα, λίγο πλάι για να βγει μου φάνηκε ότι βγήκε ο πόλος από τη θέση του. Τον έβγαλα εύκολα για να είμαι σίγουρος ότι μπήκε σωστά και με την ευκαιρία έκανα και ένα καλό μπάνιο.


Θεωρώ ότι πρόκειται για έναν εξαιρετικό ατμοποιητή. Θέλω να δω και την αυτονομία του (σε συνάρτηση με τις δικές μου συνήθειες) και αν αυτή είναι περίπου στο μισάωρο+ τότε θα είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος.

Ερώτηση: έχει δοκιμάσει κάποιος φίλος που έχει "κοντό" επιστόμιο, το μακρύ επιστόμιο str-20 ή κάποιο άλλο πιο μακρύ να μου πει αν "ψυχραίνει" ο ατμός? Όχι να γίνεται παγάκι αλλά αν έχει διαφορά αισθητή στα χείλη και στο στόμα? Θα ήμουν υπόχρεος για κάποια απάντηση.

Θα ήθελα τέλος να ευχαριστήσω για μία ακόμη φορά τον Leo για την εξυπηρέτηση και τον χρόνο του.  :thumpup:
Ο χρόνος που αφιερώνει για να εξηγήσει αναλυτικά την όποια απορία (ακόμη και την ανόητη) είναι πραγματικά κάτι πολύ σημαντικό για όποιον φτάσει μέχρι εκεί. Ο οποιοσδήποτε έχει να μάθει πολλά και για τις κατασκευές του και για το ΗΤ γενικότερα.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #203 στις: Ιουλίου 01, 2013, 20:58 »
Με γειά!


Εγώ είμαι ακόμη ενθουσιασμένος, με το μέγεθος του, συγκριτικά με την απόδοση του. Επίσης, προσπαθώ ακόμη να εξηγήσω το γιατί ο ατμός του είναι πιο φιλικός στο λαιμό μου σε σχέση με τον Genesis που έχω, δεδομένης της αυξημένης θερμοκρασίας, ενώ ταυτόχρονα η γεύση του είναι καλύτερη.


Είδα λίγο καλύτερα αποτελέσματα με κάτι σαν αυτό. Αλλά θέλω να δοκιμάσω και μουράνο, ή κάτι μακρύ και όχι SS που να ψύχει ιδιαίτερα καλά ..

Αποσυνδεδεμένος Fugazi

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Τζιτζίς
Απ: The Dripper
« Απάντηση #204 στις: Ιουλίου 01, 2013, 21:12 »
λιγο καθυστεριμενη απαντηση,dripper και killer σε dripping mode μου φαινονται ιδιοι  :bye:

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: The Dripper
« Απάντηση #205 στις: Ιουλίου 01, 2013, 21:29 »
Str 20 για να ψυχρανει ο ατμος βεβαια και delrin βεβαιως για το καλοκαιρι.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #206 στις: Ιουλίου 01, 2013, 21:46 »
Εμφανής η διαφορά με το str20? Delrin είναι?

Sent from my Sammy 2 using (some times) my brain.


Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #207 στις: Ιουλίου 01, 2013, 22:28 »
Δεν νομίζω ..

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: The Dripper
« Απάντηση #208 στις: Ιουλίου 01, 2013, 23:40 »
Το delrin δεν ανεβαζει θερμοκρασια ενω το ss θα ζεσταθει στις απανωτες.. και βασικα υπαρχει ενα λεπτο σημειο στον ντριπερ με αντισταση 1.7   η 1.8 με 3.6 βολτ περιπου 6.8 βατ που εαν ειναι και σωστα στριμμενη η αντισταση τοτε λοιπον και ντουμανι πυκνο και χτυπημα και γευση αλλα και δεν ανεβαζει θερμοκρασια ατμου απλα ειναι κρυος στις πρωτες και χλιαρος στις απανωτες.  Μετα απο 4-5τζουρες η καμπανα ζεσταινει εκει λοιπον θελει 30 δευτ ξεκουραση η λιγο παραπανω και μετα παλι τζουρες..εγω ετσι παιρνω το καλυτερο του. Οταν πυρωσει πολυ η καμπανα τοτε η τζουρα χαλαει συνολικα. Το χειμωνα τον ευχαριστιεμαι πολυ γιατι ειναι πραγματικα πολυ κρυος ο ατμος αλλα και κρυωνει το ατσαλι πιο γρηγορα οποτε και ο χρονος ξεκουτασης αναμεσα στις τζουρες ειναι μικρουερος. Πλακα εχει οταν οδηγω με τον κλιματισμο μια εξοδος του αερα σκαει επανω στον ντριπερ εκει που τον τοποθετω οπουε καθε τζουρα ειναι παγος.
Τελευται εχω ιδεες για το βραδυ που καθομαι στην τβ και ντουμανιαζω να βρω κατι σαν προθηκη με παγο η παγοκυστες η το τζελ που παγωνει ττα χτυπηματα και μολις ακουμπαω το μοντ να πεφτει η θερμοκρασια του ντριπερ η.... ο Γιωργος να βγαλει upgrade συστημα ψυξης με φρεον για να ικανοποιησει τα γουστα μας που δεν ειναι και νορμαλ.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #209 στις: Ιουλίου 02, 2013, 00:53 »
Μπράβο. Πολύ σωστές παρατηρήσεις.  :thumpup:

Έκανα και εγώ δοκιμές και επιβεβαιώνω αυτά που γράφεις, τα οποία μου φάνηκαν χρήσιμα καθώς υποκρινόμουν τον κροκόδειλο και ήμουν στα 4παρά βολτ. Κατεβάινοντας στα 3.3 με 3.4βολτ  (6+- βατ με 1.8 αντίσταση) ο ατμός έρχεται σαφώς πιο δροσερός στο στόμα και μετά από 3-4 τζούρες συνεχόμενες ζεσταίνει αρκετά. Ο ντριπερ αποδιδεί εξαιρετικά (με τα δικά μου μέτρα πάντα) και σε χαμηλά βολτ.

Τελικώς γλύτωσα και τα έξοδα από νέο επιστόμιο. Αφενός τα παραπάνω, αφετέρου παρατήρησα ότι το πλεξιγκλας έχει πολύ καλή συμπεριφορά στην θερμότητα. Αισθάνεσαι μεν στα χείλη ότι περνάει ζεστός ατμός αλλά δεν σου μεταφέρει την ίδια ποσότητα θερμότητας όσο το ατσάλι. Και δροσίζει και γρηγορότερα. Οπότε μάλλον το ατσάλι πηγαίνει για χειμώνα ή για κάποια άλλη ανάγκη.

Edit:

Με γειά!


Εγώ είμαι ακόμη ενθουσιασμένος, με το μέγεθος του, συγκριτικά με την απόδοση του. Επίσης, προσπαθώ ακόμη να εξηγήσω το γιατί ο ατμός του είναι πιο φιλικός στο λαιμό μου σε σχέση με τον Genesis που έχω, δεδομένης της αυξημένης θερμοκρασίας, ενώ ταυτόχρονα η γεύση του είναι καλύτερη.


Είδα λίγο καλύτερα αποτελέσματα με κάτι σαν αυτό. Αλλά θέλω να δοκιμάσω και μουράνο, ή κάτι μακρύ και όχι SS που να ψύχει ιδιαίτερα καλά ..

Αν θέλεις να δοκιμάσεις ίσως σου κάνει αυτό:
http://www.greekvapes.eu/STR20_PLEXIGLASS/p1666110_9410105.aspx

Είναι αρκετά μακρύ σε μήκος και το πλέξιγκλας όπως γράφω πιο πάνω δείχνει να έχει καλή συμπεριφορά. Το μουράνο ίσως είναι ακόμη καλύτερο (όπως αναφέρει και ο Giannis P) αλλά έχω σκεφτεί ότι επειδή έχει αντάπτορα από μέσα από το επιστόμιο και είναι αρκετά στενός ίσως θέλει διαρκώς βγάλσιμο το ντριπ τιπ για να γεμίσεις. Ο Λεο μου είπε ότι προσεκτικά μπορείς να γεμίζεις χωρίς να βγάζεις ντριπ τιπ. Και όντως έτσι το δοκιμάζω και είναι βολικό. Απλά με ένα χαρτάκι παίρνω ότι υγρό έχει μείνει. Επίσης καλό θα ήταν το ντριπ τιπ να έχει δύο oring και όχι ένα. Νομίζω ότι με δύο έχει καλύτερη συμπεριφορά στην θερμότητα.

Ο αντάπτορας του μουράνο για να δεις πόσο στενός είναι:



Αναλογίσου ότι γύρω από το ζευγάρι των oring θα μπει το επιστόμιο:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2013, 01:35 από prof »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10343 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 709 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 586 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588969 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797185 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7245 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6683 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11967 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13217 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711