vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 4 χρήστες
maprix, nightdream, maraki1308, white varadero

The Dripper

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: The Dripper
« Απάντηση #585 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 16:02 »
Δεν έχω πραγματική εμπειρία με ΣΟΦΙΑ (έχω δοκιμάσει από φίλο). Αλλά σε κάθε περίπτωση, ο Dripper είναι "σχολή" από μόνος του. Δεν θα σε απογοητεύσει, ειδικά αν σου αρέσει η "φιλοσοφία" του dripping. Αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταίου σεντ! :)

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: The Dripper
« Απάντηση #586 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 16:21 »
Ο Dripper είναι ο μοναδικός ατμοποιητής που δεν υπάρχει περίπτωση να πουλήσω μέχρι να σταματήσω να ατμίζω... υπέροχη γεύση, αρκετό ντουμάνι, δουλεύει σε χαμηλά ρεύματα άρα παίζει άνετα (και ταιριάζει στο μέγεθος) με eGo μπαταρία αν έχεις θέμα με τα "κλαρίνα", τι άλλο να ζητήσεις από ένα RDA;

Αποσυνδεδεμένος liogas

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #587 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 16:41 »
Σας ευχαριστώ πολύ όλους το καταλαβαίνω οτι άλλο ο dripper αλλο η ΣΟΦΙΑ απλά ήθελά αν το πενηντάρικο θα πίασει τόπο μιας και τα δύο δουλευουν με κεραμεικό, γιατι ένα dripper που είχα πάρει IGO-W4 δεν έμεινα ευχαριστημένος απο δυσκολία σεταρίσματος και γεύση, μάλλον θα το κάνω το βήμα προς τον THE Dripper...αλλιώς υπάρχουν και οι αγγελίες :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος fcandreas

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #588 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 18:54 »
Κι εγώ έχω και τους δύο. Πιστεύω πως θα έχεις καλύτερη γεύση και χτύπημα με τον dripper...η Σοφία είναι ένα σκαλί πιο κάτω, κατά την δική μου άποψη πάντα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος liogas

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #589 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 23:28 »
Σήμερα το μεσημέρι πήγα σε γνωστό κατάστημα του Αλίμου και δειλά δειλά αφού τράβηξα μερικές τζούρες από τον THE DRIPPER έβγαλα το 50νταρικο και το κατέθεσα(μου έχει κοστίσει ακριβά το κόψιμο του τσιγάρου :-\ )....μέχρι στιγμής η ΣΟΦΙΑ είναι στο συρτάρι είναι ένα κλίκ ποιο πάνω και σε γεύση και σε χτύπημα,ο  ατμός βγαίνει ποιο ζεστός γενικά μια ευχάριστη εμπειρία δεν μετάνιωσα που το πήρα όπως πολλά πολλά άλλα :tongue_smilie: , σας ευχαριστώ για τις συμβουλές όντως δεν πέσατε έξω είναι όπως τα λέγατε.

Αποσυνδεδεμένος gianninio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #590 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 12:26 »
Γειά σας και απο εμένα ευτυχης κατοχος του dripper τις πρωτες 2 εβδομαδες δουλεψε απροβληματιστα αλλα τον τελεφταιο καιρο οτι και να εχω κανει οσο υγρο και να βαζω 10 εως 20 σταγονες πνιγεται και περναει το υγρο στην μπαταριοθηκη εβγαλα τον πολο και τον ξαναεβαλα και τιποτα κοιταξα και το μπλε το λαστιχακι και φαινετε μια χαρα.
Εχει κανεις καμια ιδεα?  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #591 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 12:34 »
Τσεκ τον πλαστικό πόλο, που ίσως έχει χαλαρώσει, ή έχει μετακινηθεί από τη θέση του .. δηλαδή άλλαξε τον έτσι και αλλιώς για να είσαι σίγουρος.


Πάντως, μπορεί να το πάθει και από κακό στήσιμο.


Αυτά μου ήρθαν στο μυαλό τώρα …  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #592 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 12:46 »
Γειά σας και απο εμένα ευτυχης κατοχος του dripper τις πρωτες 2 εβδομαδες δουλεψε απροβληματιστα αλλα τον τελεφταιο καιρο οτι και να εχω κανει οσο υγρο και να βαζω 10 εως 20 σταγονες πνιγεται και περναει το υγρο στην μπαταριοθηκη εβγαλα τον πολο και τον ξαναεβαλα και τιποτα κοιταξα και το μπλε το λαστιχακι και φαινετε μια χαρα.
Εχει κανεις καμια ιδεα?  :wall:


Από την εμπειρία μου δύο ενδεχόμενα:


1. Η φυτιλαντίσταση σου έχει κάτσει πολύ χαμηλά μέσα στο κεραμικό και ακουμπάει το φυτίλι στον εσωτερικό λαιμό του κεραμικού
2. Από ένα σημείο και μετά όταν τα φυτίλια είναι πολύ βρεγμένα, η απόδοση πέφτει και νομίζεις ότι δεν έχει υγρό και ενώ συμβαίνει το αντίθετο, εσύ εξακολουθείς να ρίχνεις με συνέπεια τις διαρροές.


Και τα δύο μου έχουν συμβεί

Αποσυνδεδεμένος gianninio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #593 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 12:49 »
Σας ευχαριστώ παρα ποκυ και τους 2 για τος αμεσες απαντήσεις...!!!

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Johnnyd13gr

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #594 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 21:32 »
Κάτοχος dripper από σήμερα. Έψαχνα ένα δευτερο ατμοποιητη περαν του diver v2 ώστε να μπορώ να κάνω καμιά εναλλαγή στις γεύσεις μου. Ατμίζω από το μεσημέρι με τον dripper και μπορώ να πω ότι ειμαι ικανοποιημενος. Πρωτη φορα βεβαια με τετοιου τυπου ατμοποιητη αλλα οκ θα τον συνηθισω. Προς το παρον με ετοιμες φυτιλοαντιστασεις στα 1.9 περιπου.


Update: Επιτέλους ευχαριστιέμαι τα DIY μου. Τεράστια διαφορά.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2014, 15:49 από Johnnyd13gr »

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #595 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 00:01 »
Παιδια καλησπερα.Κατοχος dripper pro εδω και μια εβδομαδα.Επειδη τον πηρα απο το forum και μεχρι να μου ερθουν οι αντιστασεις ειχα κανει καποια σεταρισματα και δεν με ειχαν τρελανει.Λεω οκ περιμενε τις αντιστασεις σου να δεις τι παιζει.Βαζω λοιπον τις μαμισιες 2.2 με evic στα 3.80 volt ντουμανι full τζουρα καυτη οπως την γουσταρω αλλα απο γευση σχεδον τιποτα.Μηπως θελει λιγη ωρα μέχρι να στροσουν τα φιτιλια ?

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #596 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 00:10 »
2.2ομ με 3.8v ειναι λιγο γενικα, αν και ο dripper παιζει γενικα καλα και με χαμηλα ρευματα αλλα πιστευω εγω μεχρι 2 ohm. Στο 1.8 ειναι πολυ ομορφα να παιξεις. Επισης δεν αναφερεις τι υγρο εβαλες για να καταλαβουμε. 

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: The Dripper
« Απάντηση #597 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 01:39 »
Παιδια καλησπερα.Κατοχος dripper pro εδω και μια εβδομαδα.Επειδη τον πηρα απο το forum και μεχρι να μου ερθουν οι αντιστασεις ειχα κανει καποια σεταρισματα και δεν με ειχαν τρελανει.Λεω οκ περιμενε τις αντιστασεις σου να δεις τι παιζει.Βαζω λοιπον τις μαμισιες 2.2 με evic στα 3.80 volt ντουμανι full τζουρα καυτη οπως την γουσταρω αλλα απο γευση σχεδον τιποτα.Μηπως θελει λιγη ωρα μέχρι να στροσουν τα φιτιλια ?
σιγουρα θελει ωρα για να στρωσουν,επισης παιζει ρολο και η ποιοτητα του φυτιλιου,προσωπικα βλεπω μεγαλη διαφορα την επομενη μερα στους φυτιλατους

Αποσυνδεδεμένος halk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #598 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 14:10 »
Greekfury εχω ακριβως το ιδιο θεμα. Μολις αλλαξα αντισταση και δεν ατμιζεται με τιποτα. Με ενοχλει παρα πολυ αυτη η φυτιλιλα και δεν ξερω πραγματικα πως θα γλιτωσω. Το ιδιο παθαινω και στη σοφια βεβαιως. Την επομενη μερα και αφου εχει ψιλομαυρισει το φυτιλι και δεν ειναι καθαρο ( οταν ειναι καινουργιο ακομα και οι σπειρες φαινονται/ξεχωριζουν οπτικα μια μια) εχει στρωσει και ειναι μια χαρα. Τη πρωτη μερα ομως........βασανιζομαι.

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: The Dripper
« Απάντηση #599 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 14:14 »
τα φιτίλια τα βράζεις πριν τα χρησιμοποιήσεις ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355553 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10699 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191609 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 854 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 713 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589410 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313135 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6903 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13480 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711