vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 3 χρήστες
maraki1308, maprix, camber

The Dripper

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: The Dripper
« Απάντηση #615 στις: Φεβρουαρίου 26, 2014, 17:10 »
Ναι ανάλογα με το πόσο γεμίζεις

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #616 στις: Φεβρουαρίου 26, 2014, 17:13 »
Από κακό στήσιμο, ναι είχα μπουρμπουλήθρες, αλλά δυστυχώς δεν γνωρίζω ακριβώς το λάθος που είχα κάνει. Μάλλον κακή τοποθέτηση φυτιλιού ..


Από υπερβολικό υγρό είναι, όπως λέει και ο φίλος από πάνω, η πιο συχνή αιτία ....

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #617 στις: Φεβρουαρίου 26, 2014, 18:54 »
Ισως το βρήκα.Τα φυτιλια υποψιαζομαι πως πρεπει να κατσουν κατω κατω στον πατο?

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: The Dripper
« Απάντηση #618 στις: Φεβρουαρίου 26, 2014, 19:53 »
Ναι, σίγουρα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nektar Botrini

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #619 στις: Μαρτίου 02, 2014, 20:37 »
 8) Aν δεν έχω τόσο μικρό στραβοκατσάβιδο για να σπρωξω τον πολο απο μεσα και προς τα κατω η μύτη οδοντογλυφίδας κάνει? Επιπλέον ηθελα να μου πεις αν την καμπάνα την σφίγγουμε μέχρι τέλους μέχρι να εξαφανίζεται οπτικά το oring? Kai τα oring του Dripper τι διαστάσεις έχουν όλα ? Και τα εσωτερικά και το εξωτερικό?   :thumpup:
Μήπως κάποιο βραχυκύκλωμα τότε που με το κούνημα γίνεται και δεν γίνεται.

Τον έχει "λύσει" καθόλου τον τελευταίο καιρό? Αν δεν το έχεις κάνει είναι εύκολο (σόρυ αν γράφω πράγματα που γνωρίζεις ήδη). Βγάζεις το κεραμικό και εφαρμόζεις ένα μικρό σταυροκατσάβιδο στον πόλο από την μέσα μεριά. Κρατάς το σώμα σφιχτά και σπρώχνεις σίγα σιγά μέχρι να αρχίσει να βγαίνει. Μόλις βγει δες σε τι κατάσταση είναι αυτό το μπλε πλαστικό το στρογγυλό. Ίσως έχει μετακινηθεί με τον καιρό (αν δεν το έχεις βγάλει καθόλου εννοώ). Για να το ξαναβάλεις "φοράς" αυτό το μπλε στο πινάκι του πόλου και ευθυγραμμίζοντας το ξαναβάζεις μέσα.

(Image removed from quote.)

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #620 στις: Μαρτίου 02, 2014, 20:45 »
Πάρε ενα κατασαβιδάκι και με το πλαστικό που εχει λίγο, λίγο σπρώξε να βγει.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #621 στις: Μαρτίου 07, 2014, 23:13 »
Ρε παιδιά ΣΟΣ: Δουλεύω σε ένα μηχανικό bOd Mecha με 2 dripper έναν pro & ένα spiral... Σήμερα ο προ βιδωμενος επάνω και ξαφνικά πιανω το μοντ και καιει..  Μιλάμε θερμοκρασίες.. Ξεβιδώνω τσεκάρω ξαναβιδωνω το ίδιο... Μιλάμε να ανεβάζει θερμοκρασίες χωρίς να πατάς το κουμπί μεκα... Κοίταξα αντίσταση δεν είδα κάτι περίεργο... Ξεβιδώνω τα πάντα καθαρίζω αλλάζω αντίσταση βιδωνω πατάω και όλα καλά δεν το ξανά έκανε... Το μόνο κακό επειδή έχω την διαφανή καμπάνα λόγο θερμοκρασίας μάλλον την θόλωσε στη μέση και δεν καθαρίζει.. Ήθελα να ρωτήσω έχει ξανά συμβεί σε κανένα?

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: The Dripper
« Απάντηση #622 στις: Μαρτίου 07, 2014, 23:42 »
Νομίζω αλλά δεν θυμάμαι καλά ότι και εμένα μου είχε κάνει κάτι παρόμοιο. Για κάνε ενα καλό καθάρισμα στο μηχανικό και άλλαξε αντίσταση στον ντρίπερ

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #623 στις: Μαρτίου 07, 2014, 23:57 »
Φίλε ευχαριστώ για την απάντηση...
Αυτό ακριβώς έκανα και όλα δουλεύουν ρολόι ξανά...
Απλά ψάχνω το γιατί έγινε αυτό μιας και όλα φαίνονταν νορμάλ?
Το γ@#ώτο είναι ότι μου χάλασε/θόλωσε την διαφανη καμπάνα του ντριπερ...
Μιχάλη Γιώργο (Leo)  σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #624 στις: Μαρτίου 09, 2014, 21:10 »
Καλησπερα μια ερωτηση και απο εμενα μάλλον 2... οταν ειχα αγορασει τον dripper καθε φορα που τον βιδωνα στη μπαταρια spinner vv ο πολος εμπαινε προς τα μεσα με αποτελεσμα να κρυβεται σχεδον ολος μεσα. Ανοιγα λοιπον την καμπανα πιεζα το κεραμικο προς τα κατω και εμφανιζοταν παλι ο θετικος πολος βιδωνα αλλα χωρις να ειναι πολυ σκληρος εμπαινε παλι προς τα μεσα με επακολουθο ισως την κακη αποδοση του ατμισματος...!
Τον αλλαξα αλλα παλι τα ιδια μπαινει προς τα μεσα.. κανει επαφη βεβαια αλλα δεν ξερω αν ειναι καταλληλη, ισως αλλαζουν τα Ohm..?? και 2η ερωτηση τις αντιστασεις τις στριβω εγω με το φυτιλι (με κολλημενες ετοιμες στα 1,8Ω με 0,16 και 0,20 νον) και πριν ποτισω με υγρο κανω ενα dry burn και παρατηρω οτι οι ακριες σπειρες δεν αναβουν εντονα σαν τις μεσαιες οι δεν αναβουν καθολου, καμμια ιδεα?? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #625 στις: Μαρτίου 09, 2014, 21:47 »
To θέμα του πόλου από την στιγμή που κάνει επαφή δεν σε πειράζει εκτός αν θες να τον βάλεις σε άλλο μοντάκι με πιο κάτω τον πόλο (π.χ. provari). Ίσως χρειάζεσαι αλλαγή του μονωτικού που κρατάει το pin του πόλου, ώστε να είναι πιο "σφιχτό".


Ως προς το δεύτερο, όταν κάνεις dry burn, με μία καρφίτσα ή κάτι παρόμοιο πειράζεις τις σπείρες ώστε να έχουν μεταξύ τους ίσες αποστάσεις και να βελτιωθεί η κατάσταση. Τελείως ίδια μην περιμένεις να ανάβουν όλες, κατά την γνώμη μου αφού οι ακριανές είναι  κοντά στην αρχή της αντίστασης, φτάνει να ανάβουν και αυτές έστω και λίγο λιγότερο.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #626 στις: Μαρτίου 09, 2014, 22:44 »
το μονωτικο που αναφερεσαι ειναι το μπλε-πρασινο(?) πλαστικο λαστιχακι στη βαση του πολου απο μεσα ετσι? ναι αυτο με τις αποστασεις το κανω στις σπειρες και εχεις δικιο το ειχα σκεφτει οσο φτανει προς το non συρμα η αντισταση μικραινει. Κατι αλλο πιστευεις υπαρχει προβλημα αν arketo τμημα απο το non ακουμπα στο φυτιλι?

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: The Dripper
« Απάντηση #627 στις: Μαρτίου 09, 2014, 22:54 »
Δεν υπάρχει πρόβλημα αν ακουμπά στο φυτίλι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #628 στις: Μαρτίου 10, 2014, 00:30 »
Δεν υπαρχει προβλημα αντιθετα εγω κοιταω τουλαχιστον μιση σπειρα non απο καθε πλευρα να ειναι στο φυτιλι για να ειμαι βεβαιος οτι ολο το συρμα με αντισταση να εφαπτεται στο φυτιλι

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #629 στις: Μαρτίου 16, 2014, 02:52 »
Για να καθαρισεις την καμπανα τριψε την με οδοντοπαστα και μια παλια οδοντοβουρτσα.Κατα 90% θα φυγει το θολωμα που λες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355600 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10717 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191624 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 857 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 718 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589427 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797501 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313155 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6906 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12213 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13482 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711