vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, camber, Giannis.B, manoslykos, bloodlessz, lounik, trabaman

Twitter

GG Iatty

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #150 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 19:09 »
Αυτό βρε το καταλαβαίνω!!!!! :tongue_smilie: :thumpup: :laugh1:


Σου έγραψα κάτι πιο πάνω. Είμαι με μια σπείρα παραπάνω.


Το βίντεο δεν το ανέβασα από ενθουσιασμό. Το ανέβασα για να δούνε κι οι υπόλοιποι νέοι, τί μπορεί να κάνει το μηχάνημα έστω και με ένα μέτριο στήσιμο ενός καλού σετάπ. Δεν είμαι αυθεντία, τίποτα δεν είμαι!!!! Έχει πλάκα να ασχολούμαι με τον ΙΑΤΤΥ, και το διασκεδάζω. Άσε που το απολαμβάνω κι όλας!!! :thumpup: :laugh1:


Άμα αρχίσει κάποιος να αγχώνεται με το κυνήγι του απόλυτου σετάπ, τότε μάλλον έχει χάσει το νόημα!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #151 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 19:11 »
Άσε που το απολαμβάνω κι όλας!!! :thumpup: :laugh1:
Και μακαρι να παραμεινει ετσι γιατι αν αρχισει τα δικα του δεν σε σωνει τιποτε  :wall: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 02:21 »
Δεύτερο σετάπ με μονό 2άρι. Αφού πρώτα έμεινα μισός άγαλμα :fight_hammered2: :shock_sick_02:  με αποτυχημένο σετάπ με διπλό 1,5άρι (ευτυχώς το πήρα νωρίς χαμπάρι!!).


Αντίσταση με 0,17 αλλά αυτή τη φορά άπλωσα καλύτερα τις σπείρες και έβγαλα 4 σπείρες με αντίσταση 1,7-1,8 Ω. Πρόσεξα κάποιες λεπτομέρειες, όπως κάψιμο φυτιλιού, πέρασμα καρφίτσας ΜΕΣΑ στο φυτίλι, θέση αντίστασης στο μέσο του κεραμικού (αυτό θέλει πειράματα), τρόπος που βγαίνουν από το κεραμικό τα σύρματα χωρίς αντίσταση, κ.α. Για αρχή 3,6 βολτ.


Τώρα κατάλαβα τί εννοούν οι παλιοί για ατμό βελούδινο!!!! Γεύση.... Παιδιά ειλικρικά δεν μπορώ να το περιγράψω!!!!!!!! Και δεν έχει στρώσει ακόμη το φυτίλι.
Ποσότητα ατμού, παραπάνω από το βίντεο που ανέβασα, όμως το εντυπωσιακό είναι η πυκνότητα!!!! (Δοκιμή μόνο στα 4,0 βολτ).


Μικρό τιπ για το βίδωμα του σύρματος χωρίς αντίσταση που πάει κάτω από το κάτω πλαστικό. Αριστερόστροφο τύλιγμα του σύρματος χωρίς, αλλά ακόμη και έτσι παρατήρησα ότι το σύρμα έσφιγγε. Οπότε, δεν το έβαλα μέσα στο αυλάκι του πάνω πλαστικού. Το τοποθέτησα στο έξω μέρος του πάνω πλαστικού και ΑΦΟΥ έσφιξα το κάτω πλαστικό στη βάση, ΤΟΤΕ το έριξα μέσα στο αυλάκι και έτσι πήρα πίσω αρκετά περιθώρια για να μην στραγγαλίζεται το φυτίλι από το σύρμα.


Όταν συνέλθω σε μια δύο μέρες τότε θα ξαναγράψω στο φόρουμ!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2013, 02:37 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος poetbil

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • τζουρευε κ μη ερευνα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #153 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 03:28 »
εχω μια απορια
αφου ειναι ο καλυτερος ατμοποιητης που
κατασκευασε
γιατι σταματησε την παραγωγή;
αυτον τον ανθρωπο δεν τον καταλαβαίνω
 :angry_tickedoff:



Αποσυνδεδεμένος slaybas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • nimda
GG Iatty
« Απάντηση #154 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 03:49 »
Δεν σταμάτησε,έβαλε προπαραγγελίες...

Αποσυνδεδεμένος koufos

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • find what you love and let it kill you
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #155 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 04:40 »
Δεύτερο σετάπ με μονό 2άρι. Αφού πρώτα έμεινα μισός άγαλμα :fight_hammered2: :shock_sick_02:  με αποτυχημένο σετάπ με διπλό 1,5άρι (ευτυχώς το πήρα νωρίς χαμπάρι!!).


Αντίσταση με 0,17 αλλά αυτή τη φορά άπλωσα καλύτερα τις σπείρες και έβγαλα 4 σπείρες με αντίσταση 1,7-1,8 Ω. Πρόσεξα κάποιες λεπτομέρειες, όπως κάψιμο φυτιλιού, πέρασμα καρφίτσας ΜΕΣΑ στο φυτίλι, θέση αντίστασης στο μέσο του κεραμικού (αυτό θέλει πειράματα), τρόπος που βγαίνουν από το κεραμικό τα σύρματα χωρίς αντίσταση, κ.α. Για αρχή 3,6 βολτ.


Τώρα κατάλαβα τί εννοούν οι παλιοί για ατμό βελούδινο!!!! Γεύση.... Παιδιά ειλικρικά δεν μπορώ να το περιγράψω!!!!!!!! Και δεν έχει στρώσει ακόμη το φυτίλι.
Ποσότητα ατμού, παραπάνω από το βίντεο που ανέβασα, όμως το εντυπωσιακό είναι η πυκνότητα!!!! (Δοκιμή μόνο στα 4,0 βολτ).


Μικρό τιπ για το βίδωμα του σύρματος χωρίς αντίσταση που πάει κάτω από το κάτω πλαστικό. Αριστερόστροφο τύλιγμα του σύρματος χωρίς, αλλά ακόμη και έτσι παρατήρησα ότι το σύρμα έσφιγγε. Οπότε, δεν το έβαλα μέσα στο αυλάκι του πάνω πλαστικού. Το τοποθέτησα στο έξω μέρος του πάνω πλαστικού και ΑΦΟΥ έσφιξα το κάτω πλαστικό στη βάση, ΤΟΤΕ το έριξα μέσα στο αυλάκι και έτσι πήρα πίσω αρκετά περιθώρια για να μην στραγγαλίζεται το φυτίλι από το σύρμα.


Όταν συνέλθω σε μια δύο μέρες τότε θα ξαναγράψω στο φόρουμ!!!!!!
πεστα ολα τωρα  :)) :))
βαλε καμια φοτο αν ειναι ευκολο  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #156 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 06:51 »


Μικρό τιπ για το βίδωμα του σύρματος χωρίς αντίσταση που πάει κάτω από το κάτω πλαστικό. Αριστερόστροφο τύλιγμα του σύρματος χωρίς, αλλά ακόμη και έτσι παρατήρησα ότι το σύρμα έσφιγγε. Οπότε, δεν το έβαλα μέσα στο αυλάκι του πάνω πλαστικού. Το τοποθέτησα στο έξω μέρος του πάνω πλαστικού και ΑΦΟΥ έσφιξα το κάτω πλαστικό στη βάση, ΤΟΤΕ το έριξα μέσα στο αυλάκι και έτσι πήρα πίσω αρκετά περιθώρια για να μην στραγγαλίζεται το φυτίλι από το σύρμα.


Όταν συνέλθω σε μια δύο μέρες τότε θα ξαναγράψω στο φόρουμ!!!!!!

Μπορεις απλα να το βαλεις αριστερα και χωρις να κανεις ολοκληρη στροφη να το περασεις πανω μετα απο 2-3 αυλακια. Ετσι δεν σφιγγει.

Φανταζομαι να δοκιμασεις τον ιαττυ και στο φυσικο του περιβαλλον ( GGTS )
Θα σε χασουμε για καμια βδομαδα  :))

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #157 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 08:22 »
Ξέρω, είπα ότι δεν θα γράψω, αλλά κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται!!!

slaybas ..... Προσκυνώ!!! :respect: :respect: :respect:
Αν δεν έβλεπα το βίντεό σου με τον ΙΑΤΤΥ έν δράση δεν θα καταλάβαινα αυτό που είπε ο Pseiras σχετικά με την απόδοση και το που ήταν η απόδοση του δικού μου.
Επίσης καταννοώ το ότι ο ΙΑΤΤΥ θέλει GGTS. Με την πρώτη ευκαιρία θα αγοράσω hippo. Αν και δεν είναι το ίδιο αλλά δεν μπορώ με τίποτα να διαθέσω χρήματα για GGTS τώρα...

Μπορεις απλα να το βαλεις αριστερα και χωρις να κανεις ολοκληρη στροφη να το περασεις πανω μετα απο 2-3 αυλακια. Ετσι δεν σφιγγει.

Το δοκίμασα αυτό, αλλά μου κάθεται στραβά όλη η βάση μετά. Θα κάνω ένα μικρό αυλάκι στο κάτω πλαστικό με ξυράφι την επόμενη φορά, για να μπαίνει μέσα στο αυλάκι το μισό πάχος του σύρματος μπάς και διορθωθεί αυτό.

εχω μια απορια
αφου ειναι ο καλυτερος ατμοποιητης που
κατασκευασε
γιατι σταματησε την παραγωγή;
αυτον τον ανθρωπο δεν τον καταλαβαίνω
 :angry_tickedoff:

Δεν θα σου απαντήσω ακριβώς την ερώτηση, αλλα θα πω το εξής.
Εχει τερτίπια ο ΙΑΤΤΥ!!!! Κόλπα, και μυστικά, τα οποία αν οι παλαιοί δεν έψαχναν, δεν έτρωγαν καψούλια, δεν τα συζητούσαν, δεν πειραματίζονταν δεν θα τον δάμαζαν. Ηρθα εγώ (ή ο οποιοσδήποτε νέος χρήστης) με έτοιμο φαγητό, οδηγείες χρήσης, έτοιμα δοκιμασμένα σετάπ, και παρόλα αυτά δεν μπορώ να πιάσω ούτε το 60% της απόδοσης (δίνω ακόμη 10%  :tongue_smilie: :)) με το νέο σετάπ μου). Είναι δύστροπος ο ΙΑΤΤΥ :yes: και είμαι σίγουρος ότι πολλά ακόμη δεν μας είπαν οι παλαιότεροι :yes: . Αυτά είδε προφανώς ο Θανάσης και έβγαλε τον ΙΑΤΤΥ 2!!!! Και μετά από αυτό, έκανε αναβάθμιση στον ΙΑΤΤΥ 2! Μετά έβγαλε την Πηνελόπη, μετά τον Ιθάκα, μετά..................
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:53 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #158 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 08:50 »
Που ειναι βρε παιδια αυτο το βιντεο και δεν το βρισκω????????

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #159 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 18:20 »
@demkoni


φιλε Κωνσταντινε, το hipo δεν πλησιαζει την ρυθμιση τζουρας του ggts ουτε με κυαλια. Μην ασχοληθεις.


Οσο για το σεταρισμα του Κωστα (pseiras), ειναι με διαφορά το καλυτερο απο ολα οσα εχω δοκιμασει. και εχω δοκιμασει πολλα, ολα τα γνωστα τελος παντων. Μου το εμαθε υπομονετικα ο ιδιος.


Το πλεονεκτημα του ειναι οτι ειναι (φαινομενικα) ευκολο, μια και θελει μονό φυτιλι. Δινει απιστευτη αποδοση σε ολα τα επιπεδα.


Το μειονεκτημα του, για τα δικα μου ξερα χερια και γκαβα ματια παντα, ειναι οτι ειναι λιγο λεπτεπίλεπτο αν θελεις να παρεις το μαξιμουμ. Πρεπει να φτιαχτει προσεκτικα γιατι μπορει σχετικα ευκολα να δωσει καμενο. Αν πετυχει ομως, δεν υπαρχει καλυτερο και δεν θελεις να γυρισεις πισω σε άλλα σεταρισματα.


Το συγκεκριμενο σεταρισμα εχει διάφορα μικρα τερτίπια στην τοποθετηση του φυτιλιου κλπ, τα οποία μπορω να σου τα δειξω απο κοντα για να τα καταλαβεις αμεσως.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #160 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 00:44 »
Δεν θα το πιστέψετε αλλά αυτό το κομματάκι χαρτόνι κάτω από τον ΙΑΤΤΥ λειτουργεί ως ρυθμιστής αέρα!!!!!





Αφού πέτυχε, αύριο θα προσπαθήσω να κατασκευάσω ένα από κάτι που να είναι πολύ λεπτό αλλά ανθεκτικό. Έχω σκεφτεί για την ώρα αλουμίνιο από κουτάκια αναψυκτικού, ή κάποιο πολύ λεπτό φύλλο πλαστικού. Θέλει επίσης και ένα υποτιπόδες χερουλάκι σε ένα σημείο για να έχεις άμεση ρύθμιση. Αν έχω νεώτερα θα σας πω.


Edit: Έκανα μια μικρούλα μετατροπή, δουλεύει, αλλά τώρα άλλαξαν τα δεδομένα του αέρα και μου κάνει μια μικρή μπουρμπουλήθρα στην αρχή της τζούρας. Λογικό. Ίσως θέλει άλλο σετάπ για να δουλέψει. Κάποιο που να κλείνει λίγο περισσότερο τα αυλάκια του πάνω πλαστικού. Με μονό δυάρι είμαι. Τέσπα βαριέμαι τώρα να το ψάξω παραπάνω. Κι αύριο μέρα είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2013, 01:21 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #161 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 09:39 »
Δοκίμασε κι'αυτό που έιχα κάνει παλιότερα στον Dripper.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #162 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 11:15 »
Πέρα από το απλό μπράβο, ευχαριστώ πολύ steliosss για την ιδέα. Που θα πάει, θα τη βρω την άκρη. Το σίγουρο είναι ότι με την εφαρμογή του χαρτονιού χθες το βράδυ (σήμερα δεν έχω ατμίσει ακόμη) είχα αύξηση της απόδοσης. Έκοψα το χαρτονάκι, αφαιρώντας περίπου το 1 πέμπτο του, οπότε έκλεισα μόνο την μια τρύπα από τις δυο της βάσης του ΙΑΤΤΥ και η υπερτροφοδοσία μειώθηκε. Αλλά έχω ένα νέο σχέδιο στο νου μου για να κόψω τον υποτιθέμενο ρυθμιστή έτσι ώστε να έχω κανονική ρύθμιση. Για την ώρα όμως είμαι ευχαριστημένος με το σετάπ που έχω, οπότε όλο το σχέδιο θα περιμένει το επόμενο σετάπ που θα κάνω στον ΙΑΤΤΥ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2013, 11:32 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #163 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 11:28 »
Και μακάρι να μπορέσεις να πάρεις και GGTS να τον καρφώσεις πάνω.

Μόνο εκεί δουλεύει τέλεια 8)

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #164 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 12:06 »
Mε την παλια βαση η την βαση για το ggts...δουλευει οπως πρεπει.. :yes:
 
Με την καινουργια λογω χαραξης ακυρωνει τον ρυθμιστη τζουρας  ;)

Οπως και η βαση του Οδυσσεα V2.....το ιδιο ''προβλημα''....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 11989 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499554 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos