vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

183 επισκέπτες, 3 χρήστες
laniel, tibolaso, gfilip

GG Iatty

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #495 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 01:10 »
Οπ τι ειναι αυτο ενα ενα μου λετε τα κολπα, δειξε μου σε παρακαλω να το συμπεριλαβω και αυτο

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #496 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 01:19 »
http://e-steamer.com/iatty-upper-plastic-updated-dual-coil
Βλεπω τον βαζετε στα βαθεια αμεσως. ... ;D

Παρτον στα χερια σου μαθε πρωτα το μαμα πλαστικο με ενα coil και μετα βαλε μπρος για dual...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2014, 01:25 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #497 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 01:34 »
Μπαμπη ας μην κανει διπλη,ουτε και εγω κανω,απλα ας βαζει το ενα φυτιλι σκετο,εγω ετσι δεν τρωω καψουλια,ενω με το μαμα κεραμικο μου ειχε βγαλει την παναγια για να πετυχω ενα σεταρισμα

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #498 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 01:47 »
Σκέτο, αλλά γύρω από το κεραμικό, μόνο για να κλείνει τις τρύπες του κεραμικού έτσι?


Όχι από πάνω η (ειδικά) από κάτω από την αντίσταση. ;)


Πάντως Γιάννη να ξέρεις οτι το καλύτερο σεταπ στον ΙΑΤΤΥ είναι (χωρίς καμμία μετατροπή, έτσι?), μονό φυτίλι δυάρι, κεραμικό μαμά, πανω πλαστικό μαμά, φυτιλοαντίσταση ακριβώς πάνω από τα αυλάκια του κεραμικού (για την ακρίβεια να ξαπλώνει απαλά στα αυλάκια, χωρίς να μπαίνει μέσα)... Αντίσταση 0,16 σύρμα στα 1,8 Ω.


Αλλά θέλει εμπειρία, ετσι ώστε να πετύχεις σωστή τροφοδοσία και να μην έχεις ντράβαλα... :))


Το στιμεροπλαστικό είναι συμβιβασμός, τουλάχιστον για εμένα...
Χάνεις σε μερικά, κερδίζεις σε άλλα... ;)


Edit: γι αυτό έχω έναν με στιμεροπλαστικό, έναν με ανοιγμένα αυλάκια στο πάνω πλαστικό για να μπορώ να στήνω με τριάρι φυτίλι χωρίς πολλά πολλά...
Αλλα πρέπει να πάρω άλλον έναν για να τον έχω με μονό δυάρι!!!! 8)


ΕΙΠΑΜΕ... ΚΑΜΜΕΝΟΣ :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2014, 01:55 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #499 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 01:57 »
Μπαμπη ας μην κανει διπλη,ουτε και εγω κανω,απλα ας βαζει το ενα φυτιλι σκετο,εγω ετσι δεν τρωω καψουλια,ενω με το μαμα κεραμικο μου ειχε βγαλει την παναγια για να πετυχω ενα σεταρισμα

Σωστα

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14394.msg622569.html#msg622569


Αλλα δες τι μου ελεγες απο κατω τοτε....

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14394.msg672015.html#msg672015
Και το ειχες και 5 μερες....... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #500 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 09:24 »
Ελα να δεις συμβιβασμο με πλαστικο 4 οπων και διπλο φυτιλι και αντισταση στα .7 με βαμβακι :)
Βεβαια και μονο δυαρι στο κανονικο σεταπ του απλα τα σπαει. Αλλα πλεον το κλασικο φυτιλι δε μου λεει πλεον και πολλα.
Με βαμβακι ομως και κατι αλλο που βαζω , ειναι η γευση ταβανι και το ντουμανι κρυβει το ταβανι ;)

Sent from my Lenovo S820 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #501 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 09:57 »
Πολυ εξυπνο, το πλαστικο απλα και μονο για εξτρα φυτιλι :thumpup:
#demkoni, οι αντιστασεις οι ετοιμες του guru οι 1.8Ohm με τη μονωση, που χρησιμοποιο κατα κορον κανουν για iatty?

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #502 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 10:11 »
Ελα να δεις συμβιβασμο με πλαστικο 4 οπων και διπλο φυτιλι και αντισταση στα .7 με βαμβακι :)
Βεβαια και μονο δυαρι στο κανονικο σεταπ του απλα τα σπαει. Αλλα πλεον το κλασικο φυτιλι δε μου λεει πλεον και πολλα.
Με βαμβακι ομως και κατι αλλο που βαζω , ειναι η γευση ταβανι και το ντουμανι κρυβει το ταβανι ;)

Γι αυτό βρε Ωμέγα έκανα διόρθωση και λέω, "καλύτερο σετάπ σε ΙΑΤΤΥ, χωρίς καμμία μετατροπή" :D
Πιστεύω, χωρις να έχω δοκιμάσει, οτι το καλύτερο σετάπ με ΜΟΝΗ αντίσταση, είναι η πατέντα με χιαστί αυλάκια στο πάνω πλαστικό του Μπαμπη. :yes:   (Χιαστί, όχι σταυρό όπως το στιμεροπλαστικό, μιας και αν το στήσεις όπως τη φωτό του Μπαμπη αλλά σε στιμεροπλαστικό, πρέπει να προσέξεις μη σπάσεις αρκετά τα φυτίλια και κόψεις την τροφοδοσία.)
Αλλά με μονό φυτίλι σε απείραχτο ΙΑΤΤΥ παραμένει κορυφή το μονό δυάρι. ;)

Εντωμεταξύ με έχετε μπριζώσει με το βαμβάκι (ΟΛΟΙ ΣΑΣ). >:(
Μπορώ να προμηθευτώ από κάπου και να το χρησιμοποιήσω χωρίς πολλά πολλά, δηλαδή κατευθείαν, ή αγοράζω οργανικό ή όπως το λέτε, βράζω και χρησιμοποιώ?

Αντίσταση, τύπου μικροκόλι :))  Ή απλή με τα κενά μεταξύ των σπειρών τυλιγμένη σε δυάρι τρυπανάκι? :confused1:
Αντε και με βάλατε στο τρυπάκι!!! :angry_orange:
Στα γεράματα!!!


Πολυ εξυπνο, το πλαστικο απλα και μονο για εξτρα φυτιλι :thumpup:
#demkoni, οι αντιστασεις οι ετοιμες του guru οι 1.8Ohm με τη μονωση, που χρησιμοποιο κατα κορον κανουν για iatty?

Ναί κάνουν...

Καθαρά υποκειμενικά όμως...
Οι αντιστάσεις του Βασίλη (οι απλές), προσωπικά δεν μου άρεσαν, μιας και η μόνωση που έχουν πάνω στο σύρμα της αντίστασης, χαλάνε τη γεύση, ενώ φοβάμαι να την κάψω κι όλας πριν τη χρησιμοποιήσω, γιατί κόβονται αρκετα εύκολα.
Περιμένω τις v2 να ξαναφέρει.


Οπότε στρίψιμο non-res-non... Για την ώρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2014, 10:16 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #503 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 11:52 »
Αφηστε τον στελιο,μην τον περνετε στα σοβαρα,μεγαλος ανθρωπος ειναι οποτε η ιθακη του ειναι μια χαρα :)) Λοιπον μπαμπη τοτε με ειχες τρομαξει με τις φωτο...κωσταντινε με 2 ιαττυ δεν πας πουθενα :)) Εγω με 4 κατι νιωθω τωρα,παντως παλευα μια βδομαδα με δυαρι μονο,διπλο,τοπικα,και ειχα φαει πολυυυυ καψουλι,αλλα εγινα αντρας που λεει και ο σακης...με το στιμεροπλαστικο ησυχασα,3αρι φυτιλι και πολυ πραγμα γυρω γυρω πως να τος φας το καψουλι θα μου πεις;εκτος αν σφιξεις πολυ την αντισταση και πνιγει,βεβαια το απλωνω το χωρις απο πανω και κλεινω τα λουκια,αλλα αν τον γεμισω πανω απο το καλαμακι της καμπανας εχω υπερτροφοδοσια,οταν λες το τυλιγεις γυρω το πανω;σαν κασκωλ;καπου ειχες βαλει μια φωτο αλλα δεν θυμαμε....την καλημερα μου σε ολους

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #504 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 12:26 »
Το φυτίλι της αντίστασης είναι τριάρι μονό, ενώ η αντίσταση είναι 1,7 Ω έτοιμη από e-smokeguru.
Τα φυτίλια υποβοήθησης (γύρω από το κεραμικό) ;)  είναι δυάρια.

Το πάνω φυτίλι (τριάρι) μπαίνει στα αυλάκια του ενώ ακουμπά στο φυτίλι υποβοήθησης τροφοδοσίας. ;)
Εννοείται ότι έσπρωξα τα φυτίλια να μπουν πιο καλά στα αυλάκια!! :D

Καμμία μπουρμπουλήθρα, καμμία διαρροή.
Καμπάνα 1 - 1,5 στροφές περίπου, από την αρχή.
Γέμισμα, εώς το μέσο της καμπάνας.

(Image removed from quote.)

(Image removed from quote.)

Μονό τριάρι με δυάρια σαν κασκόλ.


Άλλος "καμμένος" χρησιμοποιεί το μαμά κεραμικό με το παραπάνω στήσιμο και μου είπε οτι οαρατήρησε καλύτερη γεύση.
Άλλο παληκάρι επίσης βάζει πρώτα το μονό τριάρι στα αυλάκια του, και μετά τα δυάρια.
Όπως βολεύεται ο καθένας...


Edit: Γιάννη όταν λέμε δυάρι μονό, να είναι μονό και στην αντίσταση. ;)
3,5 στροφές ανοιχτή καμπάνα (μαμά ατμοποιητής) ακόμη λίγο δηλαδή και να ξεβιδώνει, και γέμισμα μέχρι ΤΟ ΠΟΛΥ το μέσο της καμπάνας. Ξεκίνημα με χαμηλά βολτ, αφού τον αφήσουμε να ξεκουραστεί (να φουσκώσει το φυτίλι) 7-8 ώρες.
Μπορώ να σου πω οτι το καλύτερό του αυτό το σετάπ το δίνει μετά την δεύτερη μέρα, πράγμα που σημαίνει οτι θέλει υπομονή, για να μην τραγουδάμε τραγούδια του Πουλόπουλου με αγάλματα. :))
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2014, 12:46 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #505 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 13:29 »
Η γευση με πετυχημενο στησιμο στον ΙΑΤΤΥ δεν συγκρινετε με τιποτα!! Ολοι μαζι οι αλλοι δεν κανουν τον ενα!
ΙΑΤΤΥ και ξεχνας ολα τα αλλα!!

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #506 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 17:17 »
Κάποια off topic μηνυματα των τελευταιων ημερων διαγραφτηκαν

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #507 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 22:17 »
ενα σετ απ  με βαμβακι που ειναι must για  κατοχο ιαττυ

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12961.msg716509.html#msg716509

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #508 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 23:29 »
Συγγνώμη για το off topic.... Αλλά το κεραμικό πως το μεγάλωσες;

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #509 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 23:36 »
με dremel και διαμαντοτροχο

http://www.dremeleurope.com/gr/el/ocs/product/6022/116//διαμαντοτροχός-2,0-mm;jsessionid=69EB85BFCE79B697B8CAD5C58312655A.sl021-vm_1

το ανοιγει βουτυρο.... ;)

αν δεν εχεις dremel το βαζει και στο κλασσικο δραπανο αλλα θελει πιο πολυ χρονο.....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 23, 2014, 23:47 από BABIS1098 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342247 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206464 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541410 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31036 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50145 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597209 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357735 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1295 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios