vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Milarepa, pngtszs1976, bloodlessz

Twitter

GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:27 »
Το νήμα βρίσκεται στην περιοχή των μελών, όπου έτσι κι αλλιώς δεν μπορεί να απαντήσει ούτε ο κατασκευαστής ούτε ο Βασίλης σαν εκπρόσωπος του.
Το γνωριζω......και ισως αυτος ειναι ενας απο τουςλογους
που δεν υπαρχει επισημη απαντηση...
καλο θα ηταν να παραμεινει στον πινακα GG
για να υπαρξουν αναλογες απαντησεις απο τον Βασιλη  :hmmm:
 
Edit:
Και γιατί να πάμε εμείς στο ecf; Ας έρθει ο κατασκευαστής εδώ. Πάντα νομίζω ευπρόσδεκτος ήταν και είναι.
Λαθος νομιζεις.... :yes: .
αλλα δεν ειναι ο καταλληλος χωρος εδω για εξηγησεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:28 »
Ειχα μιλησει με Ελληνα κατασκευαστη προ διμηνου (με πωλησεις και στο εξωτερικο) και προσπαθησα να ζητησω μια καλυτερη τιμη, σαν αλληλλεγυη απο Ελληνα σε Ελληνα για αγορα 3 προιοντων του αξιας ανω των 200 ευρω και η απαντηση που ελαβα ηταν: "Δυστυχως φιλε μου, το κοστος των υλικων/κατασκευης ειναι πολυ υψηλο, δεν μπορω να κανω κατι καλυτερο".
Σημειωτεον η τιμη που προτεινα ηταν πολυ μεγαλυτερη απο την τιμη που πωλουταν το προιον στην προπαραγγελια του (και δε νομιζω να μπαινει ο εκαστοτε κατασκευαστης μεσα στις τιμες προπαραγγελιας που πουλα τα προιντα του).

Μετα απο αυτο εχω σταματησει να ασχολουμαι με τετοιες καταστασεις.
Οι Ελληνες κατασκευαστες δε μας βλεπουν ουτε σαν Ελληνες, ουτε σαν λαος που "πειναει".
Αν γινοταν αυτο οι τιμες θα ηταν διαφορετικες στην Ελλαδα και στο εξωτερικο.

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:30 »
επειδη στο τελος θα καταντησουμε γραφικοι με το τι ειναι ακριβο και τι φτηνο να αναφερω οτι την τροφη γιαυτη την αντιπαραθεση ως προς την τιμη την εδωσε ο ιδιος ο κατασκευαστης λεγοντας οτι θα φτιαξει ενα φτηνο ατμοποιητη που θα πρεπει ολοι να παρουν 2-3 δεν μας εξηγησε ομως ως προς ποιανου την τσεπη θα ειναι φτηνος του ανεργου ΕΛΛΗΝΑ η του ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΚΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ μην πω για του ΣΚΑΝΔΙΝΑΒΟΥ που ο μηνιαιος μισθος του πλησιαζει το ετησιο εισοδημα ενος εργατη στην ΕΛΛΑΔΑ :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:32 »
Το γνωριζω......και ισως αυτος ειναι ενας απο τουςλογους
που δεν υπαρχει επισημη απαντηση...
καλο θα ηταν να παραμεινει στον πινακα GG
για να υπαρξουν αναλογες απαντησεις απο τον Βασιλη  :hmmm:
 

Ο Βασίλης μπορεί άνετα να απαντήσει σε δικό του νήμα αν θελήσει να δώσει επίσημη απάντηση... δεν τον εμποδίζει κανείς ;)

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:34 »
Το γνωριζω......και ισως αυτος ειναι ενας απο τουςλογους
που δεν υπαρχει επισημη απαντηση...
καλο θα ηταν να παραμεινει στον πινακα GG
για να υπαρξουν αναλογες απαντησεις απο τον Βασιλη  :hmmm:

Νομίζω ότι όταν υπάρχουν πράγματα που μπορούν να ανακοινωθούν επίσημα, ο Βασίλης θα κάνει την ανακοίνωση στον πίνακα του, όπως έχει κάθε δικαίωμα.
Μέχρι τότε μπορούμε να συνεχίσουμε την συζήτηση εδώ (και να ενημερωνόμαστε για τις εξελίξεις από το ECF ;)).
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2012, 19:31 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος thanos99999

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:37 »
Ειχα μιλησει με Ελληνα κατασκευαστη προ διμηνου (με πωλησεις και στο εξωτερικο) και προσπαθησα να ζητησω μια καλυτερη τιμη, σαν αλληλλεγυη απο Ελληνα σε Ελληνα για αγορα 3 προιοντων του αξιας ανω των 200 ευρω και η απαντηση που ελαβα ηταν: "Δυστυχως φιλε μου, το κοστος των υλικων/κατασκευης ειναι πολυ υψηλο, δεν μπορω να κανω κατι καλυτερο".
Σημειωτεον η τιμη που προτεινα ηταν πολυ μεγαλυτερη απο την τιμη που πωλουταν το προιον στην προπαραγγελια του (και δε νομιζω να μπαινει ο εκαστοτε κατασκευαστης μεσα στις τιμες προπαραγγελιας που πουλα τα προιντα του).

Μετα απο αυτο εχω σταματησει να ασχολουμαι με τετοιες καταστασεις.
Οι Ελληνες κατασκευαστες δε μας βλεπουν ουτε σαν Ελληνες, ουτε σαν λαος που "πειναει".
Αν γινοταν αυτο οι τιμες θα ηταν διαφορετικες στην Ελλαδα και στο εξωτερικο.

Που να δεις τα πρώτα τους post εδώ ως κατασκευαστών, πολλών από αυτούς. Ελληνάρες, όλοι τους.  ;D

Αποσυνδεδεμένος kwstas1970

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #96 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:38 »
Η απάντηση του κατασκευαστή σε μέλος του ξένου φόρουμ
I didnt said that I will sell it in a pack of 3 Manni. I said that I will sell it as cheap as I can so people can buy at least 3 of them. 1 to vape, 1 ready to be vaped and 1 for spares
 
Achilles isnt cheap to be made. I just hope that I will sell a lot of them

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #97 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:39 »
μπορουμε να κανουμε την κουβεντα μας και τις προτασεις μας
στο αναλογο νημα του ecf εδω και θα εχουμε πιο αμεσες απαντησεις.

Συγγνωμη κιολας αλλα δεν λεμε τοσο καιρο "μπραβο στα ελληνικα προιντα GG, αγοραζουμε GG γιατι ειναι απο Ελλαδα και προτιμαμε τους Ελληνες κατασκευαστες απο τους ξενους κτλ"?
Αν ισχυουν τα παραπανω γιατι πρεπει να απευθυνθω στο νημα του κατασκευατη στο ecf για να παρω απαντησεις?
Το ecf forum δεν ειναι? Το e-kapnisma forum δεν ειναι? Νημα στο e-kapnisma δεν εχει ο εν λογω κατασκευαστης για να μπει να απαντησει σε αποριες Ελληνων αγοραστων?
Δηλαδη θα πρεπει να μαθουν ολοι αγγλικα για να μπορουν να καταλαβουν τι λεει ο Ελληνας κατασκευατης στο βιντεο παρουσιαση του προιοντος του και για να του κανουν αποριες στο ecf?

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #98 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:40 »
Eιναι Ελληνικα νηματα.....δεν χρειαζεται να ξερεις αγγλικα  ;)
 
Να μην μετακομίσουμε κιόλας σε άλλο φόρουμ  8)
Εισαι λιγο ''υπερβολικος''  ;D
 
Δεν ειπα να μετακομισουμε ειπα οποιος.......θελει  :hmmm:
μπορει να εχει την απαντηση απο συγκεκριμενο νημα του ecf.. 8)
Ο Βασίλης μπορεί άνετα να απαντήσει σε δικό του νήμα αν θελήσει να δώσει επίσημη απάντηση... δεν τον εμποδίζει κανείς ;)

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Οχι για συζητηση σε αλλο πινακα !!

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #99 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:42 »
Προφανώς για τις παρουσιάσεις στα βίντεο το λέει ..... μάλλον


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:42 »

Achilles isnt cheap to be made. I just hope that I will sell a lot of them

Πάντως είναι ειλικρινής... υπό αυτή την έννοια που το εξηγεί, δικαιολογείται γιατί ανέφερε τα 3 κομμάτια.

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #101 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:44 »
Σε αλλο σημειο εχει αναφερει οτι θα ειναι αρκετα φθηνος για να εχουμε αρκετους να αλλαζουμε.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Re: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #102 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:45 »
Μου αρέσει που είχα διαβάσει λίγες μέρες πριν δεν θυμάμαι που. που έλεγαν πως θα είναι φτηνος και θα μπορεί να πάρει ο καθένας 2 και 3 Αχιλλέες.. ...
Την θυμάμαι κι εγώ αυτή τη συζήτηση, αυτό μάλιστα ήταν το υπερ του, τότε τουλάχιστον που ο Αχιλλέας ήταν ακόμα στα σχέδια. Προφανώς κάτι άλλαξε, ας περιμένουμε λίγο να δούμε για τι κατασκευή πρόκειται και μετά ας την κρίνουμε για αυτή τη τιμή
Την Ιθάκη για παράδειγμα, όλοι μας την είδαμε και συμφωνήσαμε οτι πρόκειται για πολύ σύνθετη συσκευή με πολλαπλάσιες δυνατότητες από τους προκάτοχούς του, επομένως κανείς μας δεν περίμενε μια τιμή τύπου "Οδυσσέα"
Δεν ξέρουμε ακόμα τι κρύβει ο Αχιλλέας κάτω από τον χιτώνα του, ας μην τον κρίνουμε μόνο και μόνο από τους 3,5 πόντους του. Όσο και αν δε μου αρέσει και εμένα αυτή η τιμή, είμαι βέβαιος οτι στα αποκαλυπτήρια η τιμή του θα δικαιολογηθεί πλήρως

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #103 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:49 »
Ναι τελικα παντα ο Θανασης εχει τον τροπο του (μεσα απο την ποιοτητα και τις δυνατοτητες ) να δικαιολογει στο επαρκο την τιμη των προιοντων του.
Δεν θα ειναι εκπληξη αν το ξανακανει.
Για να δουμε....

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 01:02 »
Παντοτε....αποψη μου....εχει τον τροπο να κανει την διαφορα
ο Θανασης με τις κατασκευες του....γι' αυτο και τα οποια σχολια   :yes:
 
Οσο και ν' ακουγεται οξυμωρο συνονοματε (Pseiras)
οι καλυτεροι πελατες των προϊοντων GG ειναι αυτοι
που γκρινιαζουν και κανουν διαφορες κριτικες.... :yes:
 
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115916 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824382 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507401 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154777 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243884 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1761 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem