vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mimhsdr, johnath, tony1976, billythekid, camber, pngtszs1976, bloodlessz, saltcity

Twitter

GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #75 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:36 »
Προφανώς όχι , αλλά δεν τους/των θεωρώ τόσο χαζό , άρα η δεν θέλει η δεν μπορεί η δεν ξέρω τι άλλο .....

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:37 »
Όσοι θεωρούν τα 65€ πολλά λεφτά, ας ψάξουν να βρουν αυτούς που έδωσαν 160-300 για να πάρουν iatty για να τους ζητήσουν τα ρέστα για το κακό που έκαναν στην αγορά του η.τ.


Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:37 »
Δεν χρειάζεται ρε Άρη γελοίο , εγώ ΠΧ  δεν θα διαθέσω τόσα χρήματα για συσκευή ΗΤ, ενδεχομένως και πολλοί άλλοι , αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι ακριβό  για αυτά που προσφέρει, είναι άλλο το ένα άλλο το άλλο. Για γελοίο ήταν τα 300+ που πλήρωναν δυστυχώς κάποιοι για iatty (κατά την άποψη μου) χωρίς να εξετάζω το λόγο που έφτασε εκεί η τιμή.
Συμφωνουμε απολυτα panaisr αλλα.......
πολλες παραγγελιες Ελληνων στα presales ειναι περαν του δεοντος..
οσο αφορα την κριση που περναμε....και πρωτη-πρωτη την δικη μου... :-[
 
Οποτε οταν ο αλλος θελει κανει ''τα παντα'' για ν' αποκτησει
αυτο που δεν το ειχε ποτε........και τωρα του δινεται η ευκαιρια.. ;)

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:41 »
Για ατμοποιητή που ο σκοπός της κυκλοφορίας του είναι να αντικαταστήσει τους κινέζικους, είναι πολύ ακριβός.

Για όσους είναι ήδη στους επισκευάσιμους, πρέπει να σκεφτούμε αν αξίζει να δώσεις 65€ για να βάλεις στο τανκάκι σου τον Αχιλλέα, όταν ατμίζεις ήδη με Οδυσσέα, Iatty, genesis κλπ. Ας επιφυλαχτούμε βέβαια, μέχρι να δούμε τι ακριβώς θα κάνει - μακάρι να διαψευστούμε ευχάριστα.

Για το κοινό που δεν έχει ασχοληθεί ποτέ με φυτιλοαντιστάσεις, δεν ξέρω πως θα ακούγεται μια τιμή 65€, σε συνδυασμό με το να μάθουν την κατασκευή αντίστασης ή να αγοράζουν έτοιμες -δηλαδή να δίνουν 5-6€ το μήνα.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:53 »
Το καλο ειναι οτι αυτην την φορα ειμαστε σε καλυτερη μοιρα οσο αφορα την μοναδικοτητα του προιοντος.
Καλως ή κακως σαν ιδεα το ειδαμε απο αλλου εδω στο φορουμ πριν αρκετους μηνες και ισως να το δουμε και σε καλυτερη τιμη.
Απο θεμα αποδοσης ειναι νωρις και για τα δυο.

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:55 »
Ναι αλλά με 65-70Ε πέρνεις άτμο με τανκ και με τα όλα του....από δεύτερο χέρι στην τιμή αυτή βρίσκεις
τα πάντα....
Γενικώς πάντως οι τιμές τελευταία έχουν ξεφύγει  :o
Ξέρω ότι η κατασκευή μικρών κομματιών σε cnc είναι πανάκριβη...αλλά μην μας λέει ότι θα πάρουμε και 2-3 κομμάτια, ας έλεγε από την αρχή 70Ε και θα είμασταν όλοι καλά τώρα και το πιστεύω.
Υπάρχει όμως και ο ανταγωνισμός στην μέση και   τα πράγματα μπορεί να αλλάξουν από την μία στιγμή στην άλλη ;)
Αλλά 65Ε είναι απλά αρκετά....μένει να δούμε και το εσωτερικό βέβαια για να κρίνουμε περαιτέρω  :)

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Re: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #81 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:02 »
Παιδιά δεν ξέρω αλλά τα 65 ευρώ μου φαίνονται παρά πολλά γι τέτοιου είδους ατμοποιητη όσο καλός και να είναι... Μου αρέσει που είχα διαβάσει λίγες μέρες πριν δεν θυμάμαι που. που έλεγαν πως θα είναι φτηνος και θα μπορεί να πάρει ο καθένας 2 και 3 Αχιλλέες.. ... Έχω πάντως θα το σκεφτώ και για τον έναν αν θα τον πάρω....

Sent from my vapors...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:09 »
Το μεγαλο προβλημα ειναι οτι ολοι εδω μεσα λεμε οτι ειναι ακριβος αλλα οι μισοι θα μπουν στη λιστα προπαραγγελιας και οι αλλοι μισοι θα τον αποκτησουν τους επομενους μηνες.
Οποτε πολυ που τον ενοιαξε τον κατασκευαστη αν κανουμε τετοιες κουβεντες
(και δεν μιλαω μονο για τον συγκεκριμενο κατσκευαστη, δεν εχω τπτ με τον ανθρωπο, γενικα παει αυτο που λεω).
Και εδω θα πουλησει σαν τρελο και στο εξωτερικο που πιστευω οτι αυτα τα προιοντα απευθυνονται κυριως.
Μπορουμε να κανουμε μαζικο αποκλεισμο σε τετοιες περιπτωσεις? Σε περιπτωσεις ελληνικων προιοντων τουλαχιστον που μας παιρνει να μιλησουμε.
Δεν προκειται να τον κανουμε. Οποτε...

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #83 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:11 »
Αν η απόδοση του είναι όπως τα υπόλοιπα GG προιόντα, η τιμή του είναι λογική για να μη πώ φθηνή σε σχέση με άλλους GG ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος thanos99999

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #84 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:13 »
Πάντως αν συνεχίσουν έτσι οι κατασκευαστές και οι καταναλωτές δεν πρόκειται να μείνουν με σταυρωμένα χέρια. Υπάρχουν και ομαδικές παραγγελίες, υπάρχουν και τα κινέζικα cnc που σου φτιάχνουν ότι θες σε εξαιρετικές τιμές επιλέγοντας από διαφορετικές ποιότητες μετάλλου και μια χαρά θα είμαστε. Ήδη το έχω δει να γίνεται φανερά σε ξένα φόρουμ. Να δούμε ύστερα πως σφίγγουν οι κ..οι.

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #85 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:14 »
Το μεγαλο προβλημα ειναι οτι ολοι εδω μεσα λεμε οτι ειναι ακριβος αλλα οι μισοι θα μπουν στη λιστα προπαραγγελιας και οι αλλοι μισοι θα τον αποκτησουν τους επομενους μηνες.
Οποτε πολυ που τον ενοιαξε τον κατασκευαστη αν κανουμε τετοιες κουβεντες
(και δεν μιλαω μονο για τον συγκεκριμενο κατσκευαστη, δεν εχω τπτ με τον ανθρωπο, γενικα παει αυτο που λεω).
Και εδω θα πουλησει σαν τρελο και στο εξωτερικο που πιστευω οτι αυτα τα προιοντα απευθυνονται κυριως.
Μπορουμε να κανουμε μαζικο αποκλεισμο σε τετοιες περιπτωσεις? Σε περιπτωσεις ελληνικων προιοντων τουλαχιστον που μας παιρνει να μιλησουμε.
Δεν προκειται να τον κανουμε. Οποτε...

Μπράβο και γραπτώς  :thumpup:
Εσύ καλά τα λές.....εδώ δεν κάνουμε μαζικό αποκλεισμό σε ξένα προϊόντα που μας έχουν.... ;)
λές να κάνουμε στα εγχώρια....χλωμό έως αδύνατο.
Λοιπόν καλά κάνουνε και μας.........όλοι, αφού τα θέλουμε. Μας έχουν πάρει χαμπάρι όλοι, τι να λέμε...

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #86 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:16 »
Πολλα η λιγα τα χρηματα για τη αγορα του συγκεκριμενου ατμο
μπορουμε να κανουμε την κουβεντα μας και τις προτασεις μας
στο αναλογο νημα του ecf εδω και θα εχουμε πιο αμεσες απαντησεις.
 
Λογω πολυ μεγαλου φορτου εργασιας ο Βασιλης δεν μπορει
να ειναι παρων και ν' απαντα......κακως βεβαια...αλλα ειναι η αληθεια  :yes:
 
Οποτε αντι να υπαρχουν αντιπαραθεσεις εκατερωθεν καλο ειναι
να τα πουμε απ' ευθειας στον κατασκευαστη και να δουμε τι εχει
ν' απαντησει επ' αυτου.
 
Αποψη μου βεβαια.... ::)

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #87 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:21 »
Ευτυχώς η κουβέντα είναι ήρεμη και χωρίς αντιπαραθέσεις  :thumpup:
Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι.
Το νήμα βρίσκεται στην περιοχή των μελών, όπου έτσι κι αλλιώς δεν μπορεί να απαντήσει ούτε ο κατασκευαστής ούτε ο Βασίλης σαν εκπρόσωπος του.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #88 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:21 »
Μια χαρα τα ειπε ο Βουγιου  :yes:

Αποσυνδεδεμένος thanos99999

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Rebuildable atom. Αchilles-Αχιλλέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #89 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:23 »
Και γιατί να πάμε εμείς στο ecf; Ας έρθει ο κατασκευαστής εδώ. Πάντα νομίζω ευπρόσδεκτος ήταν και είναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115965 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824427 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507435 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8948 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294225 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4023 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem