vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

413 επισκέπτες, 5 χρήστες
Kouros17, manoslykos, John K, Milarepa, maraki1308

Vamo Mod vv/vw

Αποσυνδεδεμένος halk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #360 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 08:48 »
Μόλις έστειλα ερώτηση στο Vaporbreak αν γνωρίζουν αυτό το θέμα με τα ελατήρια και αν ναι αν σκοπέυουν να μου στείλουν νέο ελατήριο. Μόλις μου απαντήσουν ( αν και δεν το βλέπω, μέχρι στιγμής δεν απαντάνε σε τίποτα) θα ποστάρω να σας πω τι γίνεται. Πάντως με μια γρήγορη ματιά το HC μου φάνηκε πιο αξιόπιστο μαγαζί. Τι να πω....

Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #361 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 09:13 »
Αυτό που έλεγε ένας φίλος νωρίτερα να το μετρήσουμε με πολύμετρο ωμικά έχει νόημα ;


Βεβαίως έχει νόημα και είναι η σωστότερη λύση ! Μέτρησέ το με πολύμετρο και πρέπει να σου δείξει μηδενική αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #362 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 12:25 »
Μόλις παρέλαβα το ss από steamforce.gr . Βάζω μέσα μία φορτισμένη μπαταρία, ανοίγει και δοκιμάζω τους ατμοποιητές που έχω αυτή τη στιγμή μαζί μου: όλοι ( 3) vivi nova  με χαμηλή αντίσταση  ( από 1,5 - 1,7)γιατί τους δούλευα σε μηχανικό mod. Διαβάζει τις αντιστάσεις, το βάζω στο vw στα 7,5 & 8 watt...= To μοντάκι ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. Έσβησε τελείως και ό,τι και να πατήσω τίποτα.
Ξαναδοκιμάζω λιγότερα watts= Tα ίδια.
Δοκιμάζω volts στα 3 , 3,2 ( χαμηλά δηλ.) μου δίνει μία τζούρα και μετά τα ίδια. Σβηστό και δεν δουλεύει.
Αναγκαζόμουν κάθε φορά να βγάλω/βάλω μπαταρία για να πάρει μπρος.  Τί κάνω στραβά;

Αποσυνδεδεμένος daidalus

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #363 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 12:33 »
To mod λειτουργει σε 2 modes: AVG και RMS. Στο AVG τα ρευματα ειναι μεγαλα οποτε λενε να εχεις παντα RMS. Οποτε πατα για 10sec το - ή το + μεχρι να δειξει Μ02 (RMS). Αν δειξει Μ01 (AVG) επανελαβε για να δειξει 02. Και πατα και παρατεταμενα και τα 2 μαζι (+/-) για 3 sec για να οριζεις ισχυς (watts), οχι ταση (volts). Δοκιμασε τα και πρεπει να παιξει λογικα.

Μαλλον τα μεγαλα ρευματα του AVG το κανουν να νομιζει οτι υπαρχει βραχυκυκλωμα, οποτε κλεινει λογο της προστασιας.

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #364 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 12:38 »
Με τι μπαταρια το εχεις?
Στην αρχη ειχε παρατηρηθει οτι με 18650 δεν εκανε καλη επαφη σε καποια/μερικες φορες.
Οταν το κουνας ακουγεται η μπαταρια να κουνιεται μεσα του, μηπως ειναι κατι τετοιο?
 :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #365 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 12:44 »
Από την αρχή το άλλαξα σε ΝΟ2 mod.
Tώρα το ξαναάλλαξα σε ΝΟ1, αλλά πάλι τα ίδια. σβήνει εντελώς όταν πατήσω το κεντρικό κουμπί και δεν ξανανοίγει, παρά μόνο αν βγάλω/βάλω μπαταρία.
Το χρησιμοποιώ με ΜΙΑ μπαταρία 18350, Trustfire protected 1200mah ( με βυζί). Παίζει ρόλο ότι είναι protected;

Αποσυνδεδεμένος daidalus

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #366 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 12:50 »
αν η αντισταση ειναι χαμηλη δυστηχως παιζει, αλλα νομιζω κατω απο 1.5Ω θα εχει προβλημα. Δοκιμασε αρχικα αλλη μπαταρια. Αν δεν δουλεψει, δοκιμασε καποιον ατομοποιητη.

Μαλλον εξαρτατε που μπαινει η προστασια. Αν πχ σηκωνει ρευμα μεχρι 2.5Α, τοτε με 1.5Ω αντισταση, για να δουλεψει θες:

Ι<2.5 -> V/R<2.5 -> V<2.5*R -> V< 3.75

Οποτε αν δεν κανω λαθος θα επρεπε να παιζει με ταση μικροτερη απο 3.7 ταση, ή ισχυης 9 Watt.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2013, 12:57 από daidalus »

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #367 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 12:54 »
3 vivi nova & 1 eternity δοκίμασα. η χαμηλότερη αντίσταση ήταν 1,5 και η ψηλότερη 1,9 σύμφωνα με ό,τι διάβαζε το vamo. Δεν έχω άλλους ατμοποιητές. Θα φτιάξω μεγαλύτερη αντίσταση στο σπίτι και θα δοκιμάζω, όπως και άλλη μπαταρία ( ήδη δοκίμασα 2 trustfire, θα δοκιμάσω μία Εeffest IMR). Πάντως ενημέρωσα το Κατάστημα και είναι πρόθυμοι να μου το αντικαταστήσουν

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #368 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 13:03 »
Το χρησιμοποιώ με ΜΙΑ μπαταρία 18350, Trustfire protected 1200mah ( με βυζί)...

Μια χαρά είναι το mod, απλώς άλλαξε την μπαταρία σου με μία unprotected κατά προτίμηση IMR...
Ετσι ακριβώς μου έκανε και μένα μια ίδια μπαταρία (TrustFire protected,αυτή με τις φλόγες) σε ένα mini Lava μόλις τό ρύθμιζα πάνω από 3.6 V ή όταν η μπαταρία έπεφτε κάτω από 3.4 V...
Και δεν είναι με τίποτα 1200 mAh...Max 700...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2013, 21:37 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #369 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 13:40 »
Μόλις έστειλα ερώτηση στο Vaporbreak αν γνωρίζουν αυτό το θέμα με τα ελατήρια και αν ναι αν σκοπέυουν να μου στείλουν νέο ελατήριο. Μόλις μου απαντήσουν ( αν και δεν το βλέπω, μέχρι στιγμής δεν απαντάνε σε τίποτα) θα ποστάρω να σας πω τι γίνεται. Πάντως με μια γρήγορη ματιά το HC μου φάνηκε πιο αξιόπιστο μαγαζί. Τι να πω....
σαφως πολυ καλυτερο το hc :yes: ,εγω ειχα τα μικρα τα ελατηρια,αυτα που δεν εχουν το προβλημα αλλα παλι τους εστειλα μνμ για να ειμαι σιγουρη......και την επομενη μου ταχυδρομισαν 2 απο τα καινουργια :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #370 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 13:44 »
Λογικό ειναι η health cabin θεωρείται κορυφαία εταιρία αν και ακριβή για κινέζικη, τα καινούργια καπάκια εχουν επιχρυσωμένα ελατήρια όπως γραφουν εδω


New Safe Springs for Bamboo APV Ready
Dear customers,
We are happy to inform you that the first batch of new safe springs for Bamboo APV are ready.  All new springs have very small resistance and are safe to user. They won't cause the cap hot when you use Bamboo APV. All new safe springs are GOLDEN.
We resumed selling Bamboo APV(chrome/black chrome/Stainless) with new safe springs today. We will start to send new free springs to users who make request by ticket system from today. If you have defective springs or feel the cap hot when using Bamboo APV, please stop using the products and contact us by ticket system.
We are very sorry for the inconvenience.
If you have any questions or need any assistance, please feel free to let us know by using
Help Desk and submiting a ticket.
We look forward to always being able to serve you better.
Health Cabin

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #371 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 14:53 »
ρε παιδια απο δω ελλαδα εχει κανενας ελατηρια να παρουμε ?

Αποσυνδεδεμένος Tosman12

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #372 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 16:04 »
Σήμερα παρέλαβα και εγώ το vamo μου και μέχρι στιγμής βλέπω ότι γ@μ@ει!!!! Αυτό με το ελατήριο τι παίζει ? όταν το δουλεύω με μια μπαταρία ζεσταίνετε πολύ το καπάκι , ενώ με 2 μπαταριές δεν ζεσταίνετε καθόλου ...
Και από ότι φένετε λόγο μεγέθους στις εξόδους μου θα το δουλεύω με μια..


Υ.Γ αν θέλει αλλαγή το καπάκι ξέρουμε ελληνικό μαγαζί που πουλάει ? γιατί από vaborbreak θα κάνει κανά μήνα σε περίπτωση που χρειάζεται αλλαγή .Επίσης παρατήρησα ότι αν βγάλω το ελατήριο με 2 μπαταρίες κάνει επαφή με το καπάκι και δουλεύει κανονικά, ενώ με μια όχι ... Υπάρχει πρόβλημα αν το δουλεύω χωρίς το ελατήριο μέχρι να βρεθεί μια λύση?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2013, 17:31 από Tosman12 »

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #373 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 21:24 »
Σε συνέχεια από το πρόβλημα που αντιμετώπισα. Έβγαλα την trustfire Protected και έβαλα μία Effest IMR UNprotected και δουλεύει μια χαρά και με τους μικρής αντίστασης ατομποιητές μου. Μάλλον η protected την έκανε τη δουλειά. Θα συνεχίζω να το τεστάρω και θα ειδοποιήσω σχετικώς και το Κατάστημα

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #374 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 00:07 »
Παρελαβα κι εγω χθες και τον δουλευω ασταματητα αλλα με προβληματα.Παρελαβα μαζι και τον eternity αλλα με αλλους ατμοποιητες δεν τους διαβαζει καθολου και βγαζει Lo Ω με αντιστασεις 2.5 και 2.8 Ω.Αν ειχε ρυθμιση πολου τελικα θα ηταν Super.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1008 148808 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 10, 2024, 22:52
από Antiprosopos
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 55 12149 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 23:13
από ipomonias
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 19 7732 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 17:53
από Barbapaidi
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2710 602272 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 08, 2024, 10:14
από Giorgos F
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 517 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [PODS - AIO (Όλα σε ένα)] 0 536 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191726 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1153501 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346796 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8959 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 210520 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 547833 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr