vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 1 χρήστης
kingdm

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος analyzer

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #285 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 12:26 »
Όποιος ενδιαφέρεται για το sample pack non tobacco ας μου στείλει πμ. Δε μου έκατσαν καλά καθότι πολύ γευστικά για τα δικά μου γουστα

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #286 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 17:31 »
Οσοι χρησιμοποιειτε αρωμα colonel custard, το τελικο υγρο σας δινει το ιδιο αρωμα με αυτο που εχει στο μπουκαλακι?
Το υγρο μου βγαζει μια πιπερατη γευση που δεν μυριζει στο μπουκαλι του αρωματος.
Το εχω δοκιμασει μετα απο 3 μερες ωριμασνης, 7, 15 κι εχει την ιδια πιπερατη γευση.

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #287 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 17:43 »
Το colonel custard σε  DIY 10 % σαν άρωμα στο μπουκάλι μου θυμίζει "κρέμα καραμελέ" που τρώμε και μου αρέσει πολύ σαν άρωμα.
Στο άτμισμα κυριαρχεί η κρέμα βανίλια και στο τελείωμα αφήνει μια ελαφριά γλυκιά/πικρή επίγευση που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί "της καραμέλας".
Δεν αναγνωρίζω κάτι πιπεράτο.

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #288 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 18:12 »
επιδει διάβαζα τόσο καιρό καλά σχόλια για το Vamp vape το πηρα σε έτοιμο υγρό να το δοκιμάσω απλα δεν υπάρχει ειναι για πολυ :baby: :baby: :baby:  αλλα δεν καταλαβαινω την καρυδα

Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #289 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 18:24 »
καλησπερα σε ολουσ ,εφτιαχνα τα υγρα t-juice με 5% αρομα  με βαση τησ μαμασ 18αρα,μηδενικη τησ ιδιασ εταιρειασ,για να κανω υγρο 12αρι εβαλα 13.3 μλ ,βαση,5.7 μλ μηδενικη συν το 5% αρομα και ειμουν οκ, ωσπου διαβαζοντασ  τουσ υπολειπουσ συνατμιστεσ εβλεπα για 10%-15% αρωμα ,το εκανα αλλα εχουν περασει 4-5 μερεσ δεν λεει να ομοιοποιηθει  το υγρο με τιποτα, μου βγαζει μια στιφα αλλο πραγμα ,ενω με 5% ειμουν οκ  τη μπορει να πηγε λαθοσ, ευχαριστω  εξ αρχησ για την βοηθεια,


Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #290 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 18:30 »
Nemesis και σε εμενα το ιδιο μου εβγαζε..νομιζω πως θελει και αλλο ωριμανση...μεχρι να σκουρινει το υγρο αρκετα..

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #291 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 00:41 »
Στελιο, τα ατμισα και μετα απο 20-25 μερες, αλλα η γευση μου φανηκε πως ειχε αρχισει να χαλαει.
Αυτο το εχω παρατηρησει και με αλλα DIY υγρα της T-Juice. Οταν φτασουν κοντα στο μηνα, μου φαινεται πως αλλοιωνεται καπως η γευση τους,
σε αντιθεση με υγρα που φτιαχνω με αρωματα αλλων εταιριων.

Vladimirus, τωρα που ανεφερες την κρεμα καραμελε μου ηρθε στο μυαλο τι μου θυμιζε στο ατμισμα. Creme Brulee.
Καμια σχεση και παλι με αυτο που μυριζω στο μπουκαλακι. Την ιδια πιπερατη/καμενη γευση μου βγαζει και το Melipona της εταιρειας, που εχει πολλες κοινες νοτες με το colonel custard.
Ολα τα υπολοιπα αρωματα της εταιρειας που εχω φτιαξει υγρο (καμια 10αρια) δεν εχουν τετοια θεμα, οτι μυριζει το μπουκαλακι, αυτο μου βγαζει και στο υγρο.



καλησπερα σε ολουσ ,εφτιαχνα τα υγρα t-juice με 5% αρομα  με βαση τησ μαμασ 18αρα,μηδενικη τησ ιδιασ εταιρειασ,για να κανω υγρο 12αρι εβαλα 13.3 μλ ,βαση,5.7 μλ μηδενικη συν το 5% αρομα και ειμουν οκ, ωσπου διαβαζοντασ  τουσ υπολειπουσ συνατμιστεσ εβλεπα για 10%-15% αρωμα ,το εκανα αλλα εχουν περασει 4-5 μερεσ δεν λεει να ομοιοποιηθει  το υγρο με τιποτα, μου βγαζει μια στιφα αλλο πραγμα ,ενω με 5% ειμουν οκ  τη μπορει να πηγε λαθοσ, ευχαριστω  εξ αρχησ για την βοηθεια,

Σε ποια αρωματα αναφερεσαι? Ολα τα υγρα με αρωματα T-Juice τα φτιαχνω με 10% και δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα.

Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #292 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 05:24 »
εχω ολη την σειρα και φτιαχνω απο ολα απο 20-30 ml και μενα πρωτη φορα μου βγηκε ετσι χαλια, ενω με 5% αρωμα σε 20ml δεν ειχα θεμα, τωρα σε 30ml με 10% δεν στρωνουν με τιποτα, ενω πιστευω οτι σαν αναλογιεσ βασεων ειμαι οκ ,οι βασεισ ειναι  50-50, 18αρα- και 0νικη,

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #293 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 09:03 »
Παναγιώτη στο τέλος θα γίνουμε ζαχαροπλάστες  :)) Η creme brulee έχει από πάνω πασπαλισμένη ζάχαρη η οποία καίγεται με φλόγιστρο και δημιουργείται η κρούστα (καραμέλας) ενώ η creme caramel έχει λιωμένη καραμέλα σε πιο παχύρευστη μορφή. Και οι δυο είναι κρέμα βανίλια. Δεν μπορώ να τα ξεχωρίσω σε υγρό για ΗΤ  :nope:

Το colonel custard και το vamp vape από αυτά που δοκίμασα, πράγματι αν τα αφήσεις πάνω από μήνα , νομίζω ότι η γεύση δεν βελτιώνεται αντιθέτως  αλλοιώνεται.  Το red astaire, green steam και jack the ripple δεν είχαν θέμα. Ειδικά το red astaire που το έχω καθημερινό μπορώ να πω ότι ομογενοποιείται καλύτερα, χάνει την σπιρτάδα και γίνεται πιο βελούδινο/κρεμώδες  :baby:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #294 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 14:07 »
To red astaire και το jack the ripple δεν καταφερα να τα ατμισω πανω απο μια μερα, οποτε δεν ξερω πως γινονται στο μηνα. :))
Το green steam δεν το εχω ατμισει αλλα θα μπει στο επομενο πακετο δοκιμης που θα παρω.

Κρεμα καραμελα, creme brulee, κρεμα γιωτης, κρεμα ζαχαροπλαστικης, χασαμε την μπαλα. :))
Παντως το custard, που υποτιθεται οτι ειναι το υγρο, φτιαχνεται με γαλα, κροκους αυγων, ζαχαρη και βανιλια (τα περι ζαχαπλαστικης που ελεγες :))).
Καμενο ή καραμελα δε θα επρεπε να βγαζει.



Ηlias bax, ειλικρινα δεν ξερω να σου απαντησω, δεν εχω αντιμετωπισει ποτε κατι παρομοιο με αρωμα απο T-Juice.
Αν κανεις για μερικες μερες, 2-3 φορες μεσα στη μερα, αναδευση, παλι δεν ομογενοποιουνται στο τελος?
Διαχωριζεται το αρωμα απο το υγρο ή παθαινει κατι αλλο το μιγμα?

Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #295 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 20:14 »
nemesis δεν ξερω και εγω μπορει να ειναι αστοχια βασησ ,θα δοκιμασω 10μελα να δω, ευχαριστω παντοσ για το ενδιαφερον


Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #296 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 14:35 »
Έφτιαξα εχθές 30ml Hermano Rubio και 30ml Jack the Ripple.
Το πρώτο μου άρεσε πάρα πολύ. Είναι το τσιγαρίσιο που έψαχνα. Η γεύση του έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το Primo Verde αλλά πολύ πιο light, λιγότερο "τασάκι" δηλαδή. Νομίζω βρήκα το τσιγαρίσιο άρωμα που με έψαχνα από την T-Juice  και όπως δείχνει μέχρι τώρα είναι και φιλικό προς τις αντιστάσεις των άτμο...
Το Jack είναι ότι αναφέρεται στην περιγραφή του. Αρκετά καλό αλλά σίγουρα προτιμώ κάποια άλλα αρώματα της εταιρείας περισσότερο.
 Τους τελευταίους 2 μήνες περίπου χρησιμοποιώ μόνο βάσεις FA με τα T-Juice αρώματα και δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα σε θέμα γεύσης .
Όλα άψογα.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #297 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 15:32 »
το Hermano rubio είναι αυτό στη κατηγορία των οργανικών υγρών όπως το Primo verde,cigarillos κλπ?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #298 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 15:40 »
Οχι. 3 ειναι τα "οργανικα" υγρα της T-Juice, το Primo Verde, το Cubana και το Ice Queen.

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #299 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 15:57 »
...οχι όπως έγραψε ο Nemi  και επιπλέον το τελικό υγρό παραμένει άχρωμο δεν σκουραίνει καθόλου (10% ποσότητα αρώματος) . Βέβαια εχθές το παρασκεύασα αλλά δεν νομίζω να αλλάζει δραματικά το χρώμα ακόμα και με πολυήμερη ωρίμανση. Αν ψάχνεις τσιγαρίσιο (όχι καπνικό αρωματικό) θα σου αρέσει πιστεύω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342292 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541446 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597252 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357782 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591917 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios