vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 6 χρήστες
stauros53, Milarepa, jim356, ZoeM, pngtszs1976, Parolos

Vision Eternity

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #510 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 22:25 »
Κώστα τι σετάπ του έκανες ? Αντίσταση ? Τι τάση του έδινες ?

Αποσυνδεδεμένος joker7

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #511 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 22:53 »
Εγω παλι ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα εφτασε η ωρα να αρχισω να φτιαχνω δικα μου υγρα.Σε drip ειναι νεροχυτης,πινει πολυ πραμα λεμε  ;D

Αποσυνδεδεμένος teo

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #512 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 23:51 »
Καλυτερα να πινει κ να εισαι ευχαριστημενος παρα να ειναι οικονομικος κ να μην σε ικανοποιει.... Εμενα ο προηγουμενος εμποριου που χρησιμοποιουσα μονιμα (ακομα τον χρησιμοποιω....) ειχε κ γευση κ χτυπημα αλλα περα οτι επινε πιστευω παραπανω απο τον ETERNITY μου επινε κ την μπαταρια λογω 2πλης αντιστασης... τουλαχιστον σε αυτον γλυτωνω μπαταριες... Οντως πρεπει να πας σε DIY υγρα....

Αποσυνδεδεμένος giorgos_mel

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • the sky is not my limit...it is my playground
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #513 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 15:13 »
συμφωνω απολυτα.χρησημοποιω 1300αρες μπαταριες εμποριου και τον εχω πιπιλα ολη μερα με μια μπαταρια.φορτιση το βραδυ πριν πεσω για υπνο και ειμαι αρχοντας.για την καταναλωση αν φτιαχνεις δικα σου υγρα το κοστος πεφτει πολυ χαμηλα.αλλαζεις και αντισταση μωλις διαπιστωσεις αλλαγη γευσης-τζουρας αφου ειναι τσαμπα και αυτο ,και δε μπλεκεις με καθαρισμους.αν βγει version μονο για drip θα ειναι κορυφη...

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #514 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 15:43 »
Μα γιατί στα καλά καθούμενα παρουσιάζει διαρροή;
Τον γεμίζω, ατμίζω για αρκετή ώρα και ξαφνικά τρέχει αρκετά και γίνομαι χάλια!
Δεν είναι καν γεμάτος λέμε! Και η διαρροή προέρχεται από την σύνδεση του κομματιού με το καρφάκι και του κομματιού της αντίστασης. Σφιχτό είναι, το o-ring δεν έχει τίποτε,
γεμάτος δεν είναι, πως τα καταφέρνει έτσι;  :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #515 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 16:34 »
Θα το προσέξω ιδιαίτερα και θα δούμε.

Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #516 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 20:32 »
Κώστα τι σετάπ του έκανες ? Αντίσταση ? Τι τάση του έδινες ?

2αρι φυτιλι και 0.17 συρμα με 5 σπειρες (1.6Ω) και παλι το ιδιο συρμα και φυτιλι αλλα 1.8 αντισταση την δευτερη φορα(μια σπειρα παραπανω)και δοκιμασα και δυο απο τις ετοιμες φυτιλοαντιστασεις που ειχε στο πακετακι.

Οι τασεις που επαιξαν τα παραπανω ηταν απο 3.6-4.0 Volts περιπου

Ειλικρινα απογοητευτηκα,ειτε σε drip ειτε σε tank mode.
Απο χτυπημα και ντουμανι βεβαια ειναι καλος αλλα με την γευση εχω ενα θεμα... :(

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #517 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 20:49 »
Αν προσέξεις στην αρχή του νήματος (ή στην προεπισκόπηση δεν θυμάμαι) έχει ένα βίντεο του Busardo που λέει για λιγότερη γεύση από vivi nova. Εγώ όταν τον πήρα τον δοκίμασα έτσι όπως έρχεται και η γεύση ήταν χαμηλή όντως. Είχα όμως και τον zeus, που ταιριάζει η καμπάνα του με τον eternity και τον δοκίμασα με την καμπάνα του zeus, δηλαδή χωρίς το καπάκι με το καρφί. Αλλος ατμοποιητής. Γι αυτό και η πρώτη μου κίνηση ήταν αμέσως μετά να βγάλω το καρφί εντελώς και να κόψω το καπάκι του, εσωτερικά, από τις τρυπούλες. Εχω δείξει και φωτό κάπου εδώ στο νήμα. Ετσι πήρα το φουλ που μπορεί να δώσει. Δεν το συνιστώ βέβαια, γιατί δεν είναι κάτι που μπορείς να το κάνεις undo. Αν είναι να τον πουλήσεις, φυσικά, μην το κάνεις.

Είσαι Αθήνα ?

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #518 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 22:20 »
Εγω παντως ειμαι πολυ απογοητευμενος απο ΟΛΕΣ τις αποψεις!
Με οσα διαβαζω εδω μεσα το μονο συμπερασμα που βγαζω ειναι οτι ισως επεσα σε ελαττωματικο!
Ουτε χτυπημα με (golden margy 1,2) ουτε γευση, τζουρα φουλ αερατη!
Απο δοκιμες τις εχω κανει σχεδον ολες με 0.18 kanthal.

2mm φυτιλι διπλο - συρμα 0.18 kanthal
4,5,6 πειρες

1mm φυτιλι τετραπλο
5,6 σπειρες

Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #519 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 22:32 »
Αν προσέξεις στην αρχή του νήματος (ή στην προεπισκόπηση δεν θυμάμαι) έχει ένα βίντεο του Busardo που λέει για λιγότερη γεύση από vivi nova. Εγώ όταν τον πήρα τον δοκίμασα έτσι όπως έρχεται και η γεύση ήταν χαμηλή όντως. Είχα όμως και τον zeus, που ταιριάζει η καμπάνα του με τον eternity και τον δοκίμασα με την καμπάνα του zeus, δηλαδή χωρίς το καπάκι με το καρφί. Αλλος ατμοποιητής. Γι αυτό και η πρώτη μου κίνηση ήταν αμέσως μετά να βγάλω το καρφί εντελώς και να κόψω το καπάκι του, εσωτερικά, από τις τρυπούλες. Εχω δείξει και φωτό κάπου εδώ στο νήμα. Ετσι πήρα το φουλ που μπορεί να δώσει. Δεν το συνιστώ βέβαια, γιατί δεν είναι κάτι που μπορείς να το κάνεις undo. Αν είναι να τον πουλήσεις, φυσικά, μην το κάνεις.

Είσαι Αθήνα ?

Ναι Αθήνα είμαι ,λέω να του δώσω μια ακόμα ευκαιρία με ένα δύο διαφορετικά σεταρίσματα που έχω στο μυαλό μου και αν αποτύχουν και αυτά τότε θα μπεί και αυτός στο συρτάρι (όπως και αρκετοί ως τώρα  :-[ ).
Που θα μου πάει ,θα μου κάτσει ,αυτό τον καιρό έχω κάνει τις χειρότερες αγορές μου,δεν με πάει καθόλου... :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #520 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 22:44 »
Αμα γίνεται με κάποιον τρόπο να δοκίμαζες τον δικό μου έτσι όπως τον έχω κάνει, μήπως και δεις διαφορά.

Το έκαιγες το φυτίλι σε γκαζάκι ? Το φυτίλι έμπαινε στο αυλάκι μέχρι κάτω κάτω ?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #521 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 22:51 »
Δεν γίνεται να μη βγάζει την επιθυμητή γεύση... όλα είναι θέμα σεταρίσματος.
Φυσικά πάντα τη δοκιμή του σετάπ τη κάνουμε σε drip mode.
Μου έχουν βγεί και μούφες σετάπ αλλά και πολύ καλά... τα καλά του eternity είναι το ίδιο καλά με τον Α7, πραγματικά δεν βλέπω τον λόγο να μην είναι...
Για ενημερωση, παρατηρώ ότι το τετραπλό 1mm παίζει καλύτερα από ότι το μονο ή το διπλό 2αρι, ισως γιατί με τέσσερα μεμονωμένα φυτίλια να μπαίνουν στο "λούκι" τραβάει καλύτερα το υγρό. Σπείρες 4, χωρίς καρφιτσα, βγάζουν αντίσταση 1.6-1.7. Θελει λίγο προσοχή στο πως μπαίνουν τα στηρίγματα, ώστε να μη πατάει καμμιά σπείρα πάνω τους με αποτέλεσμα να "ακυρώνεται" η σπείρα. Πάντα το προσέχω αυτό και μετράω την αντίσταση. Επίσης, όταν βρωμίσει το κάθετο φυτίλι αλλιώνεται η γεύση, ή βάλτε άλλο ή αφαιρέστε το τελείως.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2013, 22:57 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος teo

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #522 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 23:28 »
Μόλις εκανα ενα πειραμα, ετσι απο περιεργεια κ μου βγηκε......
Γέμισα την κατω υποδοχη με ενα μειγμα 2 υγρων, εβαλα το ταγκακι πανω, γεμισα με ενα διαφορετικο μειγμα 2 αλλων υγρων κ ατμισα.... Παιδια υπαρχει πληρεις αναμιξη ολων των γευσεων χωρις να υπερτερει η Α εναντι της Β.... Αν εχετε φτιαξει υγρα που δεν σας ικανοποιουν ιδιαιτερα, δεν θα πανε χαμενα....

Αποσυνδεδεμένος giorgos_mel

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • the sky is not my limit...it is my playground
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #523 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 00:03 »
Αν προσέξεις στην αρχή του νήματος (ή στην προεπισκόπηση δεν θυμάμαι) έχει ένα βίντεο του Busardo που λέει για λιγότερη γεύση από vivi nova. Εγώ όταν τον πήρα τον δοκίμασα έτσι όπως έρχεται και η γεύση ήταν χαμηλή όντως. Είχα όμως και τον zeus, που ταιριάζει η καμπάνα του με τον eternity και τον δοκίμασα με την καμπάνα του zeus, δηλαδή χωρίς το καπάκι με το καρφί. Αλλος ατμοποιητής. Γι αυτό και η πρώτη μου κίνηση ήταν αμέσως μετά να βγάλω το καρφί εντελώς και να κόψω το καπάκι του, εσωτερικά, από τις τρυπούλες. Εχω δείξει και φωτό κάπου εδώ στο νήμα. Ετσι πήρα το φουλ που μπορεί να δώσει. Δεν το συνιστώ βέβαια, γιατί δεν είναι κάτι που μπορείς να το κάνεις undo. Αν είναι να τον πουλήσεις, φυσικά, μην το κάνεις.

Είσαι Αθήνα ?


μωλις το εκανα...αλλος ατμοποιητης οντως.και απο γευση και απο χτυπημα...ξαναλεω παντως,αν βγαλουν καινουριο vision μονο για drip θα ειναι κορυφη.τωρα θελω να δω με τις διαροες πως θα παει.μεχρι τωρα ειχα ταπωσει το καρφακι να μην περναει υγρο στην αντισταση αλλα τωρα που το ανοιξα τελειως αλλο πραμα...ευχαριστω φιλε vagskarm

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #524 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 00:21 »
Αν όταν τον γεμίζεις τον γέρνεις λιγάκι δεν θα έχεις πρόβλημα. Εγώ όποτε είχα διαρροή, κάτι συνέβη στη δουλειά και έχασα το μέτρημα.....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343229 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542263 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50600 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597950 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358573 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11907 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1475 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594332 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios