vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

163 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ηρακλης, Buliwyf, mathimatikos1966, stamatisgr

Vision Eternity

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #375 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 21:30 »
Φιλε μου εσυ μια χαρα τα εγραψες, λογικα θα ειναι κατασκευαστικο το λαθος γι αυτο και αναγκαστικα να παρω το " δρομο της λιμας"  :)) .

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #376 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 21:52 »
manner αυτο που λες το έχω κάνει και εγω όμως μετά απο λίγο πέφτει.. Θέλω να αγοράσω 1,5mm φιτίλι εκει ισως να γίνεται η δουλειά.
Ανέβασε φώτο οταν μπορείς   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #377 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 22:25 »
τελικα κατεληξα σε ενα σεταπ που μου δινει ντουμανι και χτυπημα και καθολου καμμενο..μονο φυτιλι 2μμ 0,16 συρμα με το φυτιλι αρκετο ωστε να μπαινει καλα στις χαραμαδες..βγαζει αντισταση 1,8 και το δουλευω με την καμπανα απο τον Α7 παρακαπτωντας ετσι το κομματι με το καρφι.πανω στο wildfire sta 3.6 ειναι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #378 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 00:37 »
Μη τον λυπάστε... λίμα να γίνει όπως ένας Α2Τ...
Δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Αυτοί εκεί στη Vision περνάνε το φυτίλι και μετά "χτυπάνε" τη μύτη ώστε να μαγκώσει. Δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει φυτίλι όπως είναι.
Το καρφί έτσι κι αλλιώς είναι υπερβολικά μεγάλο, αν το συγκρίνουμε με άλλους άτμο, ακόμα κι αν φαγωθεί 1 ή και 2 χιλιοστά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Εξάλλου όπως είναι ανοιγμένο κατα μήκος τροφοδοτεί πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος fotisman

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #379 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 22:51 »
Παιδιά, το' πνιξα το εργαλείο. Από χτες που μου 'ρθε το 'χω μουρλάνει και σε ντριπ και σε τανκ mode. Γεμίζω λοιπόν άλλη μια φορά το τανκάκι και πάω να ατμίσω, αλλά γιοκ. Τ' ανοίγω, τα σκουπίζω όλα, τίποτα. Τι πρέπει να κάνω;

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #380 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 22:54 »
Σου κάηκε η αντίσταση μάλλον :D

Αποσυνδεδεμένος fotisman

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #381 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 22:57 »
Άρα την αλλάζω. Σωστά;

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #382 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 22:57 »
ή μπορει να βραχυκυκλωνει καπου η αντισταση και η μπαταρια σου να μην δινει καθολου ταση..Οπως και να εχει, ανοιξε το και ξαναφτιαξε την αντισταση αν δεν βρισκεις το προβλημα με το ματι...
ή την αλλαζεις,σωστα ;)

Αποσυνδεδεμένος fotisman

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #383 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 23:18 »
Σου κάηκε η αντίσταση μάλλον :D
Σε μια μέρα μέσα; Ή κάτι έκανα στραβά εγώ;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2013, 00:01 από fotisman »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #384 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 23:35 »
Παιδιά, το' πνιξα το εργαλείο. Από χτες που μου 'ρθε το 'χω μουρλάνει και σε ντριπ και σε τανκ mode. Γεμίζω λοιπόν άλλη μια φορά το τανκάκι και πάω να ατμίσω, αλλά γιοκ. Τ' ανοίγω, τα σκουπίζω όλα, τίποτα. Τι πρέπει να κάνω;

Να αλλάξεις αντίσταση φυσικά ή να προσαρμόσεις σωστά την αντίσταση που πιθανόν βραχυκυκλώνει ή έχει βγεί από τις υποδοχές. Εφόσον βέβαια δεν είναι θέμα μπαταρίας.

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #385 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 14:48 »
Στις παρακατω φωτογραφιες κανω μια προσπαθεια να δειξω την αλλαγη φυτιλιου στο καρφι του eternity και οταν μετα απο κανα μηνα χρησης αρχιζει να χαλαει  η γευση.
1.το καρφακι με το φυτιλι μεσα του
2.Βαζοντας ενα μικρο (ρολογιου) κατσαβιδακι,σπρωχνουμε το φυτιλακι εξω και με ενα τσιμπιδακι το αφαιρουμε.Μενουν υπολειματα αλλα με λιγη υπομονη καθαριζονται.
3.Εδω βαζουμε το φυτιλι.Ο πιο ευκολος τροπος ειναι να το βαλουμε πρωτα απο την κατω μερια και οταν το δουμε επανω παλι με το κατσαβιδακι το σπρωχνουμε να βγει εξω και το τραβαμε.Για να μπορεσουμε να το βαλουμε ευκολοτερα στην τρυπουλα απο κατω τα σαλιωνουμε στη ακρη και του δινουμε μια μυτερη υφη στη ακρη (οπως εκαναν οι γιαγιαδες και μητερες μας το περασμα κλωστης απο μια βελονα- μην με δουλευετε ο σκοπος αγιαζει τα μεσα :laugh1: ).
4.Εδω τωρα κοιταξτε προσεκτικα.Οταν περασει πανω το φυτιλι το περναμε γυρω απο το καρφι και επειτα το βαζουμε μεσα στην σχισμη του καρφιου.
5.Αφηνουμε μισο ποντακι φυτιλι στο κατω μερος.Αν θελει καποιος να κανει κομπο μην το κανει γιατι βουλωνει τον αερα και γινεται πολυ σφιχτη η τζουρα.
6.Σφιγγουμε την "θηλια" που καναμε επανω στο καρφι προσεχοντας να μην μας φυγει απο κατω και κοβουμε με ενα ψαλιδακι  οτι περισσευει.
7.Μετα απο χρηση θα δουμε οτι εχει νοτισει.
Υπ'οψιν οτι ολη αυτη την διαδικασια την κανουμε αν θελουμε να εχουμε τον ατμοποιητη και σαν tank.Aν το χρησιμοποιουμε μονο για driping τοτε απλα  λιμαρετε το καρφι.
Συγγνωμη για την ποιοτητα των photos αλλα ειναι απο κινητο.Ελπιζω ομως να κανουν τη δουλεια τους.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #386 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 22:17 »
Παίδες, τα φώτα σας!
Από προχθές (όπως έγραψα) πήρα τον νέο μου Vision, προς αντικατάσταση αυτού που είχα χαλάσει (ή νόμιζα πως είχα χαλάσει)!
Τον έχω με την μαμίσια αντίσταση μιας και με ικανοποιεί το χτύπημα/ντουμάνι/γεύση, άσχετο αν θέλει συχνότερο γέμισμα.
Σήμερα άρχισε να έχει διαρροή. Λίγη μεν, αλλά διαρροή. Συγκεκριμμένα όταν ρίχνω σταγόνες (τον δουλεύω μόνο dripping),
τρέχει και αρχίζει τις μπουρμπουλήθρες. Σκουπίζω την μπατταρία, χτυπάω λίγο τον Vision, ρίχνει κάνα δυο σταγόνες από κάτω
και ησυχάζει. Δεν τον υπερχειλίζω. Από μπουκαλάκι με βελόνα δεν ρίχνω πάνω από 15. Παρ' ολ' αυτά, στάζει.

Τον λύνω και παρατηρώ ότι ο πόλος με το σιλικονάκι, κουνιέται! Ότι έκανε και ο πρώτος Vision και άρχισε να έχει διαρροή
και γι' αυτό παρήγγειλα νέο. Τον πρώτο θεώρησα ότι τον χάλασα εγώ, καθώς τον ζόρισα για να βάλω το 20άρι σύρμα.
Αυτόν όμως δεν τον άγγιξα καθόλου! Ούτε μου έπεσε, ούτε τον άνοιξα, πέραν από την πρώτη φορά που τον συναρμολόγησα
και κοίταξα να δω πού έφτασε με τις 30 σταγόνες που έρριξα.

Μπορείτε να μου πείτε αν και στους δικούς σας, ο πόλος αυτός κουνιέται;

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #387 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 22:30 »
Οχι δεν κουνιέται φίλε μου σε κανέναν από τους 3 που έχω.

Είναι ακόμη με την μαμίσια αντίσταση που ήταν τοποθετημένη ?

Τώρα, το ξαναδιάβασα και είδα ότι είσαι ακομη με την μαμίσια.

Οταν του πρωτοβίδωσες το καπάκι, παρατήρησες τίποτα ? Το καπάκι πάνω από την αντίσταση, λέω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2013, 22:38 από vagskarm »

Αποσυνδεδεμένος makis1975

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #388 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 22:40 »
ουτε στους 2 δικους μου κουνιεται.παντως οταν καμια φορα αρχιζουν διαρροες του αλλαζω φυτιλοαντισταση και  ειναι οκ,ουτε σταγονα μετα.κανε ενα κοπο να βαλεις καινουρια να δεις αν συνεχιζει να σταζει.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #389 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 22:56 »
Κάτι άλλο, μπορεί να φανεί κουφό, αλλά δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. Αν δεν προσπάθησες να κουνήσεις τους δύο πόλους, μήπως το υγρό που ατμίζεις είναι σαν αυτά που χαλάνε κάποια τανκάκια ? Μήπως κάτι γίνεται με το μονοτικό του πόλου, φθείρεται και αρχίζει να χορεύει ? Και τις 2 φορές που χάλασε, το ίδιο υγρό άτμιζες ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207268 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542565 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31650 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598181 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358889 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12037 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193773 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1571 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1596 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595072 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios