vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

107 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Vision Eternity

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 14:53 »
Αν ρίχνεις με μπουκαλάκι με βελόνα, μέχρι 45 σταγόνες είναι καλά στο επαναγέμισμα. Αν όχι μέχρι 22 είσαι οκ. Αυτά για επαναγέμισμα, σαν πρώτο γέμισμα σε καινούργιο φυτίλι, μπορείς λιγάκι παραπάνω.


Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 15:45 »
Vag στα ποσα ohm και ποσα watt η βολτ τον δουλευεις στο Evic?
Εγω με firmware 1.1 τοn παω ταπα στα 11 watt.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 18:21 »
Όσο περνούν οι μέρες τόσο περισσότερο χρησιμοποιώ τον Eternity...
Η γεύση του drip είναι αξεπέραστη, πραγματικά μου κακοφαίνεται πολύ, όταν γυρνάω σε Τανκ με τον Α2Τ. Με 30-35 σταγόνες που πέρνει μέσα, δεν υπάρχει πρόβλημα να είσαι με το μπουκαλάκι στο χέρι όπως συμβαίνει με τους άλλος drip ατμοποιητές. Δεν έχω ούτε καν περιέργεια να του φορέσω τάνκ.
Μάλλον θα πάρω άλλον έναν σύντομα....


ΥΓ: Αγαπημένο σετάπ, διπλό στριμμένο 13αρι σύρμα, 5Σ σε διπλό 2mm φυτίλι.....  :yes:

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #123 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 18:36 »
Oταν λες διπλο στριμενο τι εννοεις?

Αποσυνδεδεμένος galaxias22

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #124 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 20:46 »
ωραιος ατμοποιητης τον δουλευω μια ενδομαδα σε ντριπ στυλ και ειναι αψογος.....αν εβγαινε και σε SS θα ηταν τελειος....αραγε υπαρχει?

μια φορα τον δουλεψα και σε τανκ....μια χαρα αν και σε ντριπ βαζεις τοσο υγρο που ξεχνιεσαι  :)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #125 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 13:10 »
Καλός θα ήταν αν έβγαινε και σε SS με μια λογική αύξηση στην τιμή φυσικά.... αλλά και όπως είναι, το φινίρισμα του είναι εξαιρετικό. Βάζω στοίχημα ότι η επιμετάλλωση είναι καλής ποιότητας και θα κρατήσει πάρα πολύ, τόσο που μέχρι να χαλάσει θα έχει βγεί κάτι άλλο, ίσως ο Eternity2 και θα τον αντικαταστήσουμε έτσι κι αλλιώς.... :laugh1:
Με αυτό που μπορεί να γίνει μπέρδεμα, είναι αν αρχίσουν να βγαίνουν κλώνοι και κακέκτυπα  του Eternity...


ΥΓ: Διπλό στριμμένο σύρμα 0.13 έτσι ώστε να έχει την μισή αντίσταση, περίπου όση έχει και το 20αρι.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #126 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 13:16 »
Κλώνος έχει ήδη βγει (Venus και τον έχει το zainy).

Πάντως αν βγει σε SS σίγουρα θα πάρω 2. Θα προτιμούσα και λίιιιγο μεγαλύτερη χωρητικότητα, λιγάκι ακόμη χωρίς όμως να χάσει σε απόδοση και θα είναι άριστος.


Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #127 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 13:48 »
Από χθες απέκτησα νέα πιπίλα...
Μου ήλθε ο Vision, άφησα την μαμίσια αντίσταση, τον τιγκάρησα με 50 σταγόνες
και από περιέργεια άνοιξα να δω την αποθηκούλα του, Ξέχειλη, αλλά διαρροή καμμία!
Τον άφησα κάνα 3λεπτο να ποτίσει καλά και άρχισα τα ντουμάνια. Μόνο dripping.

Πάααααρα πού καλός! Χρησιμοποιώ Μπεμπέκα 12MG σε σκέτη VG και χτυπάει καλά,
ντουμανιάζει πολύ (ένεκα και η VG) και δεν έχει καμμία διαρροή.
Τον γεμίζω κάθε φορά με 30 σταγόνες (σταγονόμετρο) και είναι μια χαρά.
Σήμερα του έριξα και από μία ξεχασμένη μπανάνα (12MG). Η αλλαγή γεύσης ήρθε με την
τρίτη ρουφηξιά! Κατόπιν έβαλα έτοιμο Tobacco Eco της Mystique και είχα πάλι αλλαγή
γεύσης με την τρίτη ρουφηξιά.
Τον ελέγχω συνέχεια για διαρροές, αλλά παρ' όλο που τον φουλάρω παραμένει
κατάστεγνος. Κάποια φορά υπάρχει μια υποψία ιδρώτα στον πόλο της μπατταρίας.
Ιδρώτας, όχι σταγόνα.
Τον δουλεύω πάνω σε EGO T μπατταρίες. Αύριο θα τον βάλω σε ένα LAVA 3-6V
και θα δω τί θα κάνει στα 4 ή 4,3V.

Αποσυνδεδεμένος giannis kriti

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
  • τζημινιερα
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #128 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 21:47 »
απο τροφοδοσια σε tank τη λεει παιδια??? σε αλαγη φυτηλιου στο καρφη τη φυτηλη βαζουμε?? σε γενηκες γραμες παντα σε tank τη λεει??? λεω να χτηπισο ενα :hmmm: :hmmm: παρακαλω τα φωτασας :respect: :respect:  ο πρωτος επησκευασημος που πηρα ειναι ο LS με απογοητευσε η τροφοδοσια :wall: :wall:  τεληκα τον δουλευο με σερα αν και δεν μαρεση :( :(

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #129 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 23:33 »
εμενα με τανκ δε μου αρεσει....σε ντριπ ομως ειμαι υπερσουπερ...και οντως κραταει αρκετα σε ντριπ στο θεμα χωρητικοτητας :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #130 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 01:12 »
Σε dripping ο Eternity δεν παίζεται, το τανκ ήδη πήρε τη θέση του σε κάποιο συρτάρι.

Άλλαξα το φιτίλι πριν 10 μέρες και ακόμη τραβάει πολύ καλά (ανέλπιστα καλά). Βέβαια δεν είμαι και κανένας θεριακλής αλλά τα 4ml τη μέρα τα χτυπάω.

Στην επόμενη παραγγελία μου σίγουρα θα πάρω φιτίλι και σύρμα για να αρχίσω τα πειράματα.

Τόσοι μήνες χαμένοι (πεταμένα λεφτά σε κεφαλές Ego-C) επειδή δεν τολμούσα να αλλάξω σε επισκευάσιμο, τώρα καταλαβαίνω τι λάθος έκανα.
Απομένει μια μόντα μπαταριοθήκη στα μέτρα μου για να λύσω και το θέμα αυτονομίας (απλώς περιμένω να ψοφήσουν οι 3 1000άρες Ego μπαταρίες μου.


 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9610
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #131 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 02:21 »
απο τροφοδοσια σε tank τη λεει παιδια??? σε αλαγη φυτηλιου στο καρφη τη φυτηλη βαζουμε?? σε γενηκες γραμες παντα σε tank τη λεει??? λεω να χτηπισο ενα :hmmm: :hmmm: παρακαλω τα φωτασας :respect: :respect:  ο πρωτος επησκευασημος που πηρα ειναι ο LS με απογοητευσε η τροφοδοσια :wall: :wall:  τεληκα τον δουλευο με σερα αν και δεν μαρεση :( :(
Eίναι αρκετά καλός και σε tank mode. Ωστόσο θεωρώ τη λειτουργία του στην περίπτωση αυτή περιορισμένη αφού η αλλαγή φιτιλιού στο καρφί αποδεικνύεται πρακτικά αδύνατη.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #132 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:30 »
Εχει θέμα με διαρροές; Είδα σε ενα βιντεάκι οτι υπάρχει πρόβλημα και στάζει απο τη τρύπα που μπαίνει ο αέρας.
Ισχύει;
Σκέφτομαι να τον αγοράσω γιατι με το φοίνικα βαρέθηκα να dripάρω συνέχεια καθε 10 λεπτά.
Γενικά με εχει κουράσει το στάξιμο ειδικά στη δουλειά και ψάχνω κάποιο ατμοποιητή επισκευάσιμο που να ειναι τίμιος και σε προσιτή τιμή.
Με το πιπάκι βασικά απο ego-t με κάνει να θελω να το τσιμπήσω.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #133 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:36 »
Αμα δεις προσεκτικά το βιντεάκι θα καταλάβεις ότι το προσπάθησε πάρα πολύ να τον κάνει να στάξει υγρό.

Μια χαρούλα είναι, εγώ τόσο καιρό του ρίχνω 45 σταγόνες (μπουκάλι με βελόνα) σε επαναγέμιση και ποτέ δεν έβγαλε υγρό.

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #134 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:40 »
το ενδιαμεσο φυτιλακι, εχει μαυρισει λεω να το βγαλω τελειως,μιας κ το χρησιμοποω μονο ντριπ,θα εχω καποιο προβλημα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248568 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 766971 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 153 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181435 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 340 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 304 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573290 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2424 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8588 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123852 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1026 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 724 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos