vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

285 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, liabovas, Jorge, Ηρακλης1985, dinos_74, Milarepa, mathimatikos1966

Twitter

Vision Eternity

Αποσυνδεδεμένος Tosman12

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #90 στις: Δεκεμβρίου 15, 2012, 03:46 »
Κάτι που μόλις παρατήρησα .. με το ντριπ τιπ του dct ο eternity έχει καλύτερο χτύπημα αλλά χάνει στην γεύση , ισχύει και το ανάποδο.. είναι δυνατόν αυτό? ή είναι ιδέα μου? το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος ?

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 23:58 »
Μετά από ένα χρόνο άτμισμα με Ego-C ήρθε η ώρα να παραγγείλω το Vision Eternity και περιμένω αποτελέσματα.
Ως ο πρώτος μου επισκευάσιμος κάπου έχω χαθεί μέσα στα πολλά νήματα.

Βασικά είναι τόσο δύσκολο να φτιάξω δική μου φυτιλοαντίσταση χωρίς να έχω πολλές γνώσεις;
Παρατηρώντας τα βιντεάκια στο youtube μάλλον τα μηνύματα ήταν ενθαρρυντικά.

Διάμετρος φυτυλιού, σπείρες, ΩΜ και λοιπά για μένα είναι άγνωστες λέξεις (τουλάχιστον μέχρι τώρα).
Δηλαδή αν πάρω φιτίλι και απλώς στρίψω μια αντίσταση;
Αν δηλαδή δεν είναι 4 σπείρες αλλά 5-6;

[/size]Καλού-κακού βέβαια προμηθεύτηκα για αρχή κάποιες έτοιμες.....

Αποσυνδεδεμένος Psython

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 00:35 »
χωρις να θελω να σε απογοητευσω εγω ακομα δεν μπορω να κανω αντιστασεις στον ατμο αυτο δεν ξερω γιατι αλλα το φιτιλι στεγνωνει μετα απο 2 δευτερολεπτα δεν φτεει ο ατμο αλλα δεν ξερω κιωλας τι φτεει

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2012, 03:08 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 00:43 »
περιμενω κι εγω να μου ερθει ο vision, ειμαι κι εγω ασχετη με το αντικειμενο τελειως :-\.  ατμιζω 11 μηνες και παντα ηθελα να παρω εναν αλλα δεν το εκανα και τωρα που βγηκε αυτος τον πηρα επειδη εχει και ετοιμες φυτιλοαντιστασεις οποτε ολα κομπλε για αρχη :thumpup: πηρα 2 5αδες,οποτε κανενα προβλημα. μην πτοειστε,λοιπον,σιγα σιγα θα τα μαθουμε κι εμεις ;)

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 02:59 »
αφου καταναλωσα καμμια 3οαρια ποντους φυτιλι και συρμα επιτελους εφτιαξα (με την 4η  :)) ) την πρωτη μου φυτιλοαντισταση κομπλε....η μαμισια του vision χωρις να ειναι τραγικη δε με καλυπτε στο θεμα της τροφοδοσιας...σε αυτη που εκανα εβαλα διπλο φυτιλι 2mm και κανθαλ 0,18 με 4 σπειρες...το φυτιλι το αφησα λιγο πιο μακρυ για να μπαινει περισσοτερο στο λουκι μιας και η μαμισια μου φανηκε κοντη...το αποτελεσμα ηταν καλυτερη τροφοδοσια, λιγοτερο γδαρσιμο στο λαιμο....ελπιζω να βοηθησα λιγακι...

για εμας που χρησιμοποιουμε μπαταριες τυπου ego καλο ειναι οταν βαλουμε τη φυτιλοαντισταση πανω του , πριν κουμπωσουμε στη μπαταρια, να τσεκαρουμε τα ωμ ... προσωπικα μου βγηκε 1,9 μετρωντας με πολυμετρο.

Υ.Γ. οι τρεις πρωτες "αποτυχημενες" που εφτιαξα δεν εινα πως δεν καιγαν το υγρο..απλα δε μου αρεσαν οπτικα και παρατηρουσα οτι δεν πυρωναν ταυτοχρονα ή αργουσαν να πυρωσουν....υπομονη θελει και μετα θα πηγαινει το χερι..

Δημητρα τις ετοιμες απο που τις πηρες? το κυριο πακετο εχει μια σεταρισμενη και 2 προς σεταρισμα. Πηρες 5αδες που κανουν και για τον vision να υποθεσω?

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 03:14 »
Μετά από ένα χρόνο άτμισμα με Ego-C ήρθε η ώρα να παραγγείλω το Vision Eternity και περιμένω αποτελέσματα.
Ως ο πρώτος μου επισκευάσιμος κάπου έχω χαθεί μέσα στα πολλά νήματα.

Βασικά είναι τόσο δύσκολο να φτιάξω δική μου φυτιλοαντίσταση χωρίς να έχω πολλές γνώσεις;...........

Η κατασκευή φιτιλοαντιστάσεων δεν θα σε προβληματίσει. Μπορείς να δοκιμάσεις διάφορους συνδυασμούς διαμέτρων φιτιλιού και σύρματος και να καταλήξεις στον συνδυασμό που σου δίνει το καλύτερο αποτέλεσμα.

..............Δημητρα τις ετοιμες απο που τις πηρες? το κυριο πακετο εχει μια σεταρισμενη και 2 προς σεταρισμα. Πηρες 5αδες που κανουν και για τον vision να υποθεσω?..............

Υπάρχουν έτοιμες φιτιλοαντιστάσεις ειδικά για τον ET. Για παράδειγμα εδώ :
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1085_1167&products_id=8169
Προσωπικά βέβαια δεν βλέπω κάποιον ιδιαίτερο λόγο για αγορά έτοιμων φιτιλοαντιστάσεων.
Να αναφέρω τέλος ότι το πακέτο του Εternity περιλαμβάνει δύο σεταρισμένες και δύο μη σεταρισμένες φιτιλοαντιστάσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2012, 03:32 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 12:47 »

Δημητρα τις ετοιμες απο που τις πηρες? το κυριο πακετο εχει μια σεταρισμενη και 2 προς σεταρισμα. Πηρες 5αδες που κανουν και για τον vision να υποθεσω?
  απο healthcabin,εβαλε το λινκ ο tem :thumpup:


ΥΓ.   tem για καποιον που δεν εχει ιδεα,ειναι λιγο δυσκολο νομιζω να αρχισει να τις φτιαχνει μονος του. το θεμα δεν ειναι να τις φτιαχνει αλλα να τις πετυχαινει και να δουλεουν οπως πρεπει. καποια στιγμη σιγα σιγα θα το μαθουμε κι αυτο :)

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2012, 18:03 από Mulder »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 17:01 »
....................
ΥΓ.   tem για καποιον που δεν εχει ιδεα,ειναι λιγο δυσκολο νομιζω να αρχισει να τις φτιαχνει μονος του. το θεμα δεν ειναι να τις φτιαχνει αλλα να τις πετυχαινει και να δουλεουν οπως πρεπει. καποια στιγμη σιγα σιγα θα το μαθουμε κι αυτο :)

Πάρε φιτίλι και σύρμα Δήμητρα και θα δείς ότι δεν είναι και τόσο δύσκολο  ;)

Ετοιμες αντιστασεις εχει και εδω http://www.atmomixani.gr/index.php/el/menu-shop-el/productcategory-mods/aνταλλακτική-αντίσταση-για-vision-eternity-atomizer-detail.html
Σωστά  :thumpup: Απλά είναι σε έλλειψη τώρα.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 12:37 »
Έχοντας έναν A2Τ (o οποίος μετά από 9 μήνες χρήσης είναι σαν καινούργιος-SS βλέπετε...) και έναν LSE του οποίου το νικέλωμα αρχίζει να φεύγει, μου κίνησε το ενδιαφέρον ο Vision κυρίως για την διπλή προσωπικότητα του ως TANK/DRIP, και έτσι προμηθεύτηκα έναν.
Λόγω της χαμηλής τιμής (σε σχέση με την πληρότητα του πακέτου) περίμενα μια τυπική κινέζικη κατασκευή. Η πρώτη εντύπωση με ξάφνιασε ευχάριστα. Φυσικά δεν μπορεί να συγκριθεί με κατασκευές SS αλλά ομολογώ ότι το φινίρισμα είναι εξαιρετικό (είναι ανάλογο του iMist). Ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχουν μερικές κατασκευαστικές λεπτομέριες:
1. Χρήση oring σε όλα τα σπειρώματα, σε όλα τα κομμάτια,  για να μην υπάρχουν διαρροές στο σώμα (πράγμα που λείπει στον Α2Τ)
2. Βάση με σπείρωμα πόλου σε εννιαίο κομμάτι, όχι ένας φυτευτός πόλος στη βάση όπως ο Α2Τ και ο LSE.
3. Bottom Feed με σωληνάκι που οδηγεί τον εισερχόμενο αέρα πάνω στην αντίσταση.
4. Το καρφάκι του Tank είναι φαγωμένο κατα το ήμισυ σε όλο το μήκος για καλύτερη τροφοδοσία. Αυτό δυσκολεύει λίγο το πέρασμα του κάθετου φυτιλιού αλλά βελτιώνει την ροή του υγρού.
5. Εξυπνο σύστημα συγκράτησης αντίστασης, χωρίς βίδες. Απομένει να δούμε πώς πάει με τον χρόνο.
6. Έξυπνη σχεδίαση βάσης, σαν κύπελλο από την μέσα μεριά για μεγάλη χωρητικότητα σε dripping mode αλλά και εξάλειψη διαρροών σε Tank Mode.
7. Ο κώνος του drip έχει εσωτερικά κάθετο σωληνάκι ώστε η ροή του αέρα να κατευθύνεται στο κέντρο και έτσι να "τραβάει" από την αντίσταση όσο πιο ομαλά γίνεται. Κάτι που συναντάμε και σε άλλους ατμοποιητές, εδώ όμως δεν ρυθμίζεται το βάθος του.
 
Τον δουλεύω 2 ημέρες αποκλειστικά σε dripping mode αφού για λειτουργία tank έχω τους άλλους δύο ατμοποιητές. Η απόδοση του είναι εξαιρετική (φυσικά με φιαχτές αντιστάσεις 5Σ/2Φx2mm) τόσο από πλευράς γεύσης όσο και από πλευράς χωρητικότητας. Χαλαρά πέρνει καμμιά 30αριά σταγόνες, ίσως και παραπάνω αφού και να στάξει κανείς περισσότερο υγρό μέσα δεν προκαλούνται διαρροές.


Γενικά νομίζω ότι είναι ένα πολύ ενδιαφέρον προιόν κυρίως γιατί ενσωματώνει πλήθως μικρών βελτιώσεων και ξεφεύγει από τη λογική κλώνων.
Το μόνο που θα ήθελα είναι μια λίγο καλύτερη τιμή λιανικής από τα καταστήματα, όχι πάνω από 25 ευρώ λαμβάνοντας υπόψη την τιμή του στην Κίνα.


Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 20:53 »
"Tιμιος" ατμο ο ετερνιτυ,αν ειχε πιο αερατη τζουρα π.χ σαν του ce4,θα ηταν ιδανικος!


Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 10:15 »
Θα διαφωνησω με τον φιλο ikaros1.Η τζουρα του eternity για μενα ειναι ιδανικη οπως ιδανικος ειναι γενικοτερα ο ατμοποιητης,εκτός απο τιμιος.
Ενταξει,δεν ειναι ο καλυτερος της αγορας,αλλα αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του.Εγω παντως τον εχω "πιπιλα" συνεχεια.
Παντως παρ'οτι το αρχικο του σεταρισμα ειναι ειναι αρκετα καλο προτεινω σ' αυτους που ασχολουνται
να φτιαξουν δικες τους φυτιλοαντιστασεις ,θα αποζημιωθουν για τον κόπο τους.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 00:37 »
Πάντως ρε παιδιά έχω παρατηρήσει ότι την 1000άρα μπαταρία της Joyetech την τρώει πολύ πιο εύκολα.
Θέλω να πω πως μετά από μερικές μέρες που έχω τον Vision Eternity στην κατοχή μου, η μπαταρία αδειάζει πιο γρήγορα σε σχέση με το Ego-C.

Μήπως έχετε να μου προτείνεται καμιά μόντα μπαταρία μπας και λύσω το θέμα της αυτονομίας;
Bασικά σκεφτόμουν από καιρό μια μπαταρία που θα μου δίνει αέρα τουλάχιστον μια μέρα, με αυτές που έχω το πρωί τις βιδώνω μέχρι το απόγευμα έχουν ξεφορτιστεί.

Κάθε βοήθεια δεκτή (σε λογικά οικονομικά πλαίσια).


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2012, 03:17 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 00:47 »
Δεν θέλω να αγοράσω κινέζικες μόντες, δεν έχω ακούσει και τις καλύτερες κριτικές.

Θα προτιμούσα βέβαια η αγορά μου να περιλαμβάνει πλήρες σετ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2012, 09:33 από testament »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 46 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325013 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8126 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119609 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296514 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826565 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510146 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156173 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570561 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245334 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios