vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

348 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, ThioVag, camber, bloodlessz

AGA Tiamat - Genesis atomizer

Αποσυνδεδεμένος dafni4

  • *
  • 12
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 17:06 »
Πολύ καλός ο W Και γιά τα χρήματά του από τις καλύτερες αγορές.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #121 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 17:15 »
Φυτιλάτο setup, αλλά όπως μου είπε ο Τάσος, στην μεριά που είναι η τρύπα,  :cigar: νομίζω τα πάει καλά:


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #122 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 17:18 »

Πολύ καλός ο W Και γιά τα χρήματά του από τις καλύτερες αγορές.  :thumpup:

Το μονο θεμα που εχω με τον aga-w ειναι οτι λογο της μεγαλης αποσταστης τρυπας mesh-κεντρικου πολου δημιουργουνται ευκολα hot spot και με δυσκολευει στο στησιμο.
Βλεποντας τον aga-T2 καταλαβαινω οτι οι κινεζοι εχουν καταλαβει το προβλημα αυτα και το εφτιαξαν.
Μακαρι να φτασει Ελλαδα ο νεος aga-T να τον δοκιμασουμε γιατι ειναι πολυ καλοι ατμοποιητες οι aga (για τα χρηματα τους παντα).

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 17:20 »
Δηλαδη ενας aga-w με διαφορετικο εξωτερικο σχεδιασμο και τρυπα mesh πιο κοντα στον κεντρικο πολο?
Το ιδιο εργοστασιο δεν τους φτιαχνει αυτους?
Έτσι ακριβώς. :yes:


Ναι, το ίδιο εργοστάσιο είναι: http://www.yourcig.com/products.html

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #124 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 18:08 »
εχω εναν, δωρο απο τον φιλο Γιωργο (tsiv)....
λετε να τον βαλω μπροστα?  ::)

το μπλε τζαμακι απο siam ταιριαζει?

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #125 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 18:10 »
ξεκινα φιλε drum
εγω απο 25 δεκεμβριου εχω κολλησει ασχημα με τον aga-t
τι μου εκανες φιλε palmas με τις ανταλλαγες σου.......... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #126 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 18:12 »
εχω εναν, δωρο απο τον φιλο Γιωργο (tsiv)....
λετε να τον βαλω μπροστα?  ::)

το μπλε τζαμακι απο siam ταιριαζει?
Εγω εχω μπαρμπα αλλα δεν ειναι απο το siam :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: (Image removed from quote.)
siam mods pyrex πρασινο θελει ομως κοψιμο με διαμαντοδισκο προσεχτικα γιατι ειναι λιγο μεγαλο ;)  και τωρα μπορω να βαλω και κανελομπισκοτο :thumpup:
;)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #127 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 18:14 »
Θέλει κόψιμο, δεν ταιριάζει ακριβώς. Εγώ το βρήκα στα μεταχ. έτοιμο


Νομίζω ότι πρέπει να του αλλάξουμε το όνομα, να το κάνουμε Maga


Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #129 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 10:05 »
Παιδια υπαρχει καπου αλλου διαθέσιμος ο aga ο καινουριος εκτος απο www.discountvapers.com (μαλλον εκει εχουν τον παλιο) ? Γιατι δεν μπορω να τον βρω διαθεσιμο καπου... :-\


Thank you for your patience.

Our AGA-T2 Genesis Rebuildable Atomizer  is now in stock and can be purchased by following this link:
http://www.cloudsofvapor.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1699&option=com_virtuemart&Itemid=85

 This is a one time notice, you will not receive this e-mail again.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #130 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 11:07 »
Ερχεται σε μερικές μέρες στο steamsoke.gr, τον προπαρήγγειλα, κατά τις 25 θα είναι εδώ. Για τον tiamat τον 2, λέω.


edit: συγνώμη για το εντελώς λάθος λινκ (τρέξιμο λιγάκι στη δουλειά). Το λινκ του προϊόντος http://steamforce.gr/product_info.php?products_id=61
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2013, 13:25 από vagskarm »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #131 στις: Ιανουαρίου 18, 2013, 18:20 »
Παιδιά, πρώτες ώρες με mesh και βλέπω ότι αν κλείσω την τέταρτη τρύπα (αυτή δίπλα στον πόλο) η τροφοδοσία ψιλοστοπ και σιγά σιγά έρχεται καμμένο. Πάντως και με την τρύπα ανοιχτή, τον γύρισα στο πλάϊ, τον γύρισα τούμπα, δεν τρέχει καθόλου. Βέβαια το mesh είναι ετοιμο από μπιχλιμπίδι. Καλό, βέβαια, με την μία έπαιξε και έχει στην μέση τρυπουλα ψιλή.

Το mesh το έβαλα όχι από την μεριά που είναι ο πόλος με το μικρό βιδάκι, από την αντίθετη το έβαλα, για να έρχεται κατ' ευθείαν πάνω στην αντίσταση η τρύπα του αέρα.

Δεν μιλάω ακόμη για γεύση κλπ, γιατί απ' ότι έω δει, όλοι λένε ότι τις πρώτες ώρες στρώνει.

Αν κάτι δεν έχω κάνει καλά, μετά χαράς να ακούσω τους πιο έμπειρους.


edit: μετά από τρίωρο συνεχές άτμισμα, αντίσταση 1.5 , στα 3.5 Volt, γεύση απίστευτη και ντουμάνι τρελό, δουλεύει προς το παρόν και η τροφοδοσία κανονικά και με τοποθετημένη την ταπούλα. Για να δούμε. Σκουραίνει όμως το υγρό πολύ γρήγορα, με το φυτίλι δεν γινόταν έτσι όμως.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2013, 20:51 από vagskarm »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #132 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 20:35 »
και μια φωτό φουλ ss. λες και φτιάχτηκαν από το ίδιο κομμάτι μέταλλο:


Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #133 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 21:07 »
Άντε να έρθει και ο δικός μου..

Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #134 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 21:01 »
Κάτοχος και εγω του aga-t απο σήμερα. Δεν είχα χρόνο για γυαλοχαρτάρισμα καμπάνας ουτε για κάψιμο μες, οπότε σκέφτηκα να τον στήσω με φυτίλι (όπως το μές, κάθετο δηλ.)
Θέλω λοιπόν μερικές συμβουλές .... Κατ' αρχήν υποψιάζομαι οτι δεν έχω τέλεια τροφοδοσία, ατμός παρα πολύς, γευση καλούτσικη, απο χτύπημα όμως ..... πολύ μέτριο. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η λάθος θέση της τρύπας του αέρα ή οφείλεται σε κακή τροφοδοσία ;
Για την ιστορία, συγκρινόμενο back-to-back με τα καρτοτανκ που χρησιμοποιώ (στα 8W και τα δυο) τα κάρτο  εχουν απείρως καλύτερο χτύπημα, ελαφρώς καλύτερη γεύση και μάλλον λιγότερο ατμό.
Παραθέτω & δυο φωτο μπας και βοηθήσουν :








Η εμπειρία μου στο φυτίλι είναι ίδια ακριβώς όπως στο μες (μηδενική ....) οπότε όλες μην τσιγκουνευτείτε στις συμβουλές  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206608 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541721 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50295 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193167 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592138 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios