vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 6 χρήστες
seniorize, mathimatikos1966, bloodlessz, Doubt, Tem, billythekid

AGA Tiamat - Genesis atomizer

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #105 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 22:11 »
εκανα μια ανταλλαγη με τον συνατμιστη palmas και εχω στα χερια μου απο τις 25 του μηνα τον aga-t και aga-hydra.
τους ειχε ετοιμους σεταρισμενους ο συνατμιστης στα 1,9 ohm .
αυτο που εχω να πω ειναι οτι ο ενας ειναι καλυτερος απο τον αλλον. δουλευουν αψογα και σε μοντ και σε ego μπαταρια και σε μπαταριοθηκη 18650 που εχω βολευτει εγω .
ο aga-t εχει ευθυγραμισμενη τρυπα εισαγωγης αερα απο κατασκευης και πεταει λεμε.
ο aga hydra δεν εχει ευθυγραμιση σωστη αλλα γυρνωντας προς το ξεσφιγμα λιγο το καπακι γινεται και αυτος πυροβολο.
πραγματι προκυται περι αλλης ατμιστικης εμπειριας και φοβερης αποδοσης στα αρωματα. δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο. ευχαριστω αλλη μια φορα τον palmas που με την ανταλλαγη του traptank που καναμε μου εδωσε την ευκαιρια να δοκιμασω αυτην την εμπειρια . επισης ευχαριστω τον  Atrum για τις πολυτιμες συμβουλες σε π.μ  σχετικα με το mesh ωστε να ειμαι ετοιμος για κατασκευη οταν χρειαστει.
βαζω τυπικα 2 φωτο .
 
edit:
εχω βαλει μια τελιτσα με μαρκαδορο εκει που ειναι το mesh στο σωμα του aga hydra ( στο σαγρε που κανει το πανω ''στεφανι'' που κρατα το τανκ σφιχτο) και ετσι βιδωνω τερμα και μετα ελαχιστα πισω μεχρι να ευθυγραμισει η τελεια με την οπη . ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2012, 22:21 από KINGGREECE »

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #106 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 00:31 »
Καλοάτμιστοι KINGGREECE!!
Έκανες πολύ πετυχημένη ανταλλαγή!
Και μιας και μου θύμησες το θέμα ΑGA T...
...δυο ξεχασμένες φωτό μετά την μετατροπή τους:


Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #107 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 13:15 »
ελαβα ενα μειλ που δειχνει οτι aga αναβαβιμιστηκε σε aga-t+  :hmmm:
οπου λεει τα παρακατω.
 
Hello ,
[/size]Our AGA-T have stop production , it will be replace with  a new version ,we call it AGA-T+,They wiill be available for order in the  earlier of JAN,2013.
[/size]The new version have 5 more selling points then then old  version :[/b]
[/size]1.  Remove the thread on the caps , so the user can  adjust the airhole at the same line of wick easyly.
[/size]2 . All the metal parts are used stainless , including  center tube , postive post ,negative post and screws .So they have no defective  as plated or copper .
[/size]3.  Remove the knurling on the body , so they will  looks more beautiful .
[/size]4 . They support glass tank .so can have better taste and  healthier.Our standard products are matching clear PV tank . Glass tank need  paid 1.5usd / pcs in extra.
[/size]5.  The wick(Mesh) hole more close to the positive  pole .so can reduce the hot spot.

 
 

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 09, 2013, 23:34 »
σημερα τον δοκιμαζω και τελικα ειναι πολυ καλος για την τιμη του , ατμιζει απροβληματιστα :thumpup:


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2013, 23:57 από crypton »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 10:14 »
Κάτοχος κι εγώ από εχθές το βράδυ. Φυτιλάτος προς το παρόν, 11 η ώρα το βράδυ που να βρεις mesh.....

Το σκέφτομαι όμως, αλλά αποτρεπτικός παράγοντας είναι ο συνδυασμός: μικρά παιδικά - φλόγιστρο κλπ.

Αν βρούμε πουθενά έτοιμο ο.κ.

Και τώρα ο ομορφούλης:


Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 11:29 »
καλοατμιστος.Αν εχεις υπομονη και τον σεταρεις με mesh,θα καταλαβεις τους λατρεις των genecis!!! :cigar: :cigar:



Διαγραφή παράθεσης αμέσως προηγούμενου μηνύματος
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2013, 11:50 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 14:36 »
Προς το παρόν και φυτιλάτος πολυ καλός, άσχετα αν έβαλα την αντίσταση απέναντι απ' την τρύπα (την "πάτησα" από βίντεο του Tod). Μου είπε ο Τάσος που πρέπει να γίνεται και πέφτει ακριβώς στην τρύπα. Κάποια στιγμή σήμερα θα το φτιάξω να δω τι παίζει.

Δεν μπορώ να πω ότι δεν με ικανοποιεί, απλά αφού σφίξω την καμπάνα την ξεβιδώνω λιγάκι για να πάει η τρύπα πιο κοντά στην αντίσταση.

Θα τσεκάρω και την αντίσταση στην άλλη μεριά και θα δω.

Για mesh μάλλον θα περιμένω το μπιχλιμπίδι που έχει πει ότι περιμένει έτοιμα. Είπαμε, μην μας καψαλίσουν το σπίτι τα πιστσιρίκια...

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 14:49 »


Για mesh μάλλον θα περιμένω το μπιχλιμπίδι που έχει πει ότι περιμένει έτοιμα. Είπαμε, μην μας καψαλίσουν το σπίτι τα πιστσιρίκια...
Δεν είναι τόσο τραγικό όσο φαίνεται ;D ;D
και με το γκαζάκι σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2013, 15:26 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος makis1975

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 14:50 »
επειδη ειδα οτι θα φερει συντομα την version2 ελληνικο μαγαζι και θελω να παρω κι εγω 1,ξερει κανεις τι διαφορα εχει απο την version1;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2013, 17:04 από makis1975 »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 14:51 »
@vagskarm
Οταν λες ετοιμα εννοεις και καμμενα?
μηπως θα φερει ετοιμα υπο την εννοια κομμενα σε καποιες διαστασεις? :hmmm:
για καμμενα χλωμο το βλεπω.........!!!! :hmmm:
απο το πολυ ελαχιστο εως καθολου που ασχοληθηκα δεν πρεπει να υπαρχει ετοιμο σεταρισμενο mesh  σε καμια περιπτωση...ολο και κατι θα θελει οταν το βαλεις σε ατμοποιητη.......!!

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 15:14 »
Νομίζω καμμένα, οξειδωμένα, στριφτά, έτοιμα για σύρμα και τοποθέτηση

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 15:17 »
δεν επιμενω....
απλα μου κανει εντυπωση διοτι ολοι οι τυπου genesis δεν εχουνε ιδια διατομη στην τρυπα.......
εαν ειναι στριμενο με αντισταση και καμμενο και δεν χωραει?
τεσπα...θα δειξει... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 15:44 »
Αν μπει καποιο καταστημα σε αυτη τη διαδικασια λογικα θα φτιαχνει mesh σε διαφορες διαστασεις αναλογα με τον ατμοποιητη που προοριζονται.
Φαντοζομαι θα μπορεις να επιλεγεις και τον τυπο του mesh που θες (#325, #400 κτλ).
Αλλα ειμαστε λιγο off-topic μου φαινεται.  ::)

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 16:49 »
επειδη ηδη οτι θα φερει συντομα την version2 ελληνικο μαγαζι και θελω να παρω κι εγω 1,ξερει κανεις τι διαφορα εχει απο την version1;


O Version 2 :
  • Δεν θα έχει σπείρωμα πάνω, αλλά διπλό o-ring, για να "κάθεται" πάντα η τρύπα του αέρα στο mesh.
  • Δεν θα έχει αυτό το "σαγρέ", αλλά θα είναι λείο.
  • Η τρύπα για το mesh, θα είναι πιο κοντά στον κεντρικό πόλο.


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 16:57 »
Δηλαδη ενας aga-w με διαφορετικο εξωτερικο σχεδιασμο και τρυπα mesh πιο κοντα στον κεντρικο πολο?
Το ιδιο εργοστασιο δεν τους φτιαχνει αυτους?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342505 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206648 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541788 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31168 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357962 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11625 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193197 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592414 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios